asyan.org
добавить свой файл
1
ПРО ЗМІНИ КВЕД ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Крок за кроком. Разом з нами. Що треба зробити неприбутковим організаціям до кінця 2012 року, аби їх діяльність не була заблокована на початку 2013.
Останнім часом громадські організації та дрібні підприємці просто збились з ніг, виконуючи рішення влади про отримання нових КВЕДів (Класифікатора Ведення Економічної Діяльності). Фактично йде про перереєстрацію неприбуткових організацій, які змушені змарнувати по два-три тижні замість виконання своїх функцій, в основному спрямованих на розвиток суспільства, які громадські діячі витрачають, аби не потрапити під санкції, що можуть наступити, якщо не встигнеш отримати злополучні КВЕДи до нового року. Спочатку на з`ясування що ж треба зробити, потім – на черги.

Цим шляхом були змушені пройти і ми. І, аби скоротити поневіряння колег, розкажемо що треба робити не взагалі, а крок за кроком.

Отже, крок перший. Якщо ваша організація має статус обласної, то починати треба з Головного управління юстиції, в нашому випадку у Харківській області. Місцезнаходження – вулиця Петровського, 16. Вірогідно, в різних областях графік прийому різний, у нас же прийом ведеться тричі на тиждень: у вівторок з 14-ї до 18-ї, у четвер з 10-ї до 17-ї (з перервою на обід) та у суботу з 10-ї до 16-ї. Йти варто з усіма установчими документами, в першу чергу з документами, які підтверджують повноваження того, хто намагається отримати нові КВЕД, інакше реєстраційну картку, форма 4, яку можна скачати з сайту ГУ юстиції в Харківській області, у вас просто не приймуть, навіть якщо вона заповнена правильно. Хоча заповнити правильно цю форму не так вже і просто. Тому раджу спочатку проконсультуватись у відділі державної реєстрації юридичних осіб та легалізації об`єднань громадян та державної реєстрації друкованих ЗМІ реєстраційної служби ГУ юстиції в нашому випадку у Харківській області. Телефон 751-84-73. Але спочатку перечитайте власний Статут. Документом, що підтверджує ваші повноваження, є протокол вашого обрання на посаду, яка дозволяє вам діяти без доручення. І якщо у вас в Статуті написано, що перевибори проводяться щороку, і ви поміняли хоч одного члена керівних органів (ради, правління і т.ін), то, якщо ви не подавали протоколи перевиборів, вас попросять їх надати. Зверніть увагу – оригінали. Зауважу: саме приведення вашої документації у відповідність з вашим Статутом і забирає найбільше часу.

В разі отримання тільки нових КВЕД, треба подати два примірники реєстраційної картки тільки форми 4 (можна скачати з інтернету за адресою http://www.drsu.gov.ua/show/93). Увага: заповнюється тільки перша і п`ята сторінки форми №4.

Наша реєстраційна картка виглядає так:

Сторінка 1:

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства юстиції України

14.10.2011 № 3178/5

Форма 4 ^ РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА

про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців

х - діє на підставі установчих документів, затверджених засновниками (учасниками)
- діє на підставі модельного статуту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
І. Відомості про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців

Ідентифікаційний код юридичної особи

х

х

х

х

х

х

х

х

Повне найменування юридичної особи

Організаційно-правова форма юридичної особи

г

р

о

м

а

д

с

ь

к

а
о

р

г

а

н

і

з

а

ц

і

яНазва юридичної особи


Ц

Е

Н

Т

Р
П

Р

А

В
Л

Ю

Д

И

Н

И


Д

Р

Е

В

О
Ж

И

Т

Т

ЯНайменування юридичної особи англійською мовою (за наявності)*Скорочене найменування юридичної особи англійською мовою (за наявності)*


II. Перелік змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (необхідне відмітити)

Зміна місцезнаходження юридичної особиЗміна керівника юридичної особиЗміна відомостей про керівника юридичної особиЗміна фізичних осіб – платників податків, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори (згідно з відомостями, що містяться в установчих або розпорядчих документах)Зміна відомостей про фізичних осіб – платників податків, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори (згідно з відомостями, що містяться в установчих або розпорядчих документах)Зміна видів економічної діяльності видами економічної діяльності з їх переліку, зазначеними у статуті юридичної особи

+
Зміна повного найменування юридичної особи, яка діє на підставі модельного статутуЗміна відомостей про органи управління юридичної особи, яка діє на підставі модельного статутуЗміна розміру статутного або складеного капіталу юридичної особи, яка діє на підставі модельного статутуЗміна складу засновників юридичної особи, яка діє на підставі модельного статутуЗміна видів економічної діяльності юридичної особи, яка діє на підставі модельного статутуЗміна центрального чи місцевого органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить державне підприємство або частка держави в статутному капіталі юридичної особи, якщо ця частка становить не менше 25 відсотків, якщо юридична особа діє на підставі модельного статутуЗміна додаткової інформації про юридичну особуЗміна відомостей про відокремлений підрозділ юридичної особи*Зазначається згідно з відомостями, що містяться в рішенні засновників (учасників) юридичної особи, які діють на підставі модельного статуту.

Сторінку заповнив ПІБ керівника. ___________ 15.12.2012

На сторінці 5 спочатку треба зазначити види діяльності, які ви мали раніше, і поставити позначку в останній графі «викл.), о тому – вид діяльності, який маєте отримати. Для громадських організацій – 94.99 – «діяльність інших громадських організацій». Проте, можете переглянути всі коди.У кожній клітинці має бути одна буква, в т.ч. перопуски, точки та коми. Ще й додаються «таємничі» букви «н.в.і.г.» для кодів, що виключаєте, та «н.в.і.у.» для тих, що включаєте.Види економічної діяльності юридичної особи


№ з/п

Код виду економічної діяльності

Назва виду економічної діяльності заповнюється відповідно до КВЕД


Вкл.

Викл.

1

9

1

.

3

3

.

0

д

і

я

л

ь

н

і

с

т

ь
г

р

о

м

а

д

с

ь

к
+


..
и

х
о

р

г

а

н

і

з

а

ц

і

й

,
н

.

в

.
..
і

.

г

.2

9

1

.

1

2

.

0

п

р

о

ф

е

с

і

й

н

і
о

р

г

а

н

і

з

а

ц
+


..
і

ї

,
н

.

в

.

і

.

г

.3

8

5

.

3

2

.

5

б

л

а

г

о

д

і

й

н

а
д

і

я

л

ь

н

і

с

т
..
ь

,
н

.

в

.

і

.

г

.


4

9

4

.

9

9

.
д

і

я

л

ь

н

і

с

т

ь
і

н

ш

и

х
г

р

о

+

..
м

а

д

с

ь

к

и

х
о

р

г

а

н

і

з

а

ц

і

й
..
,
н

.

в

.

і

.

у

.
Центральний чи місцевий орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить державне підприємство або частка держави в статутному капіталі юридичної особи, якщо ця частка становить не менше 25 відсотків.

Найменування органу

Ідентифікаційний код органу


Додаткова інформація про юридичну особу

Телефон 1 Телефон 2

+

3

8

Факс Адреса сторінки в Інтернеті

Адреса електронної пошти

l

i

f

e

t

r

e

e

@

i

.

u

a

Інші відомості


Сторінку заповнив ПІБ керівника. _____________ 15.12.2012

(прізвище, ініціали) (підпис) (дата)
Підписуються і датуються всі сторінки, крім восьмої. Якщо маєте відокремлений підрозділ, заповнєте ще й сторінки 6 та 7.

До реєстраційної картки треба додати заяву:


№--- від --- грудня 2012 р.

^ НАЧАЛЬНИКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
МОХОНЧУКУ С,М,


(Назва організації) просить взяти до відома інформацію про зміни у складі керівних органів (якщо були) та направити реєстраційну картку ф.№4 до Департаменту державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Харківської міської ради.
Керівник організації, підпис, печаткаДалі управління юстиції направляє реєстраційні картки до Департаменту державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців міської ради.

А ви здійснюєте другий крок - телефонуєте до їх канцелярії (в Харкові за тел.760-79-27) і довідуєтесь у кого з реєстраторів і коли можна забрати реєстраційну картку. Кажуть, аби забрати картки треба вистояти величезні, кількагодинні черги.

Третій крок – звернутись до органу статистики за новою довідкою.

Але ми поки що зробили лише перший крок.

Про наступні кроки будемо інформувати на сторінці Тамари Трацевич у ФБ.
17 грудня 2012 р.
Тамара Трацевич, голова Ради Центру прав людини «Древо життя»