asyan.org
добавить свой файл
1
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ДОШКІЛЬНИЙ

НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

(ЯСЛА-САДОК) №222

ХАРКІВСЬКОЇ

МІСЬКОЇ РАДИ»

КОММУНАЛЬНОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ

«ДОШКОЛЬНОЕ

УЧЕБНОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ

(ЯСЛИ-САД) №222

ХАРЬКОВСКОГО

ГОРОДСКОГО СОВЕТА»

Н А К А З
10.11.2012 № 62
Про охорону життя та здоров’я

дітей та запобігання дитячого

травматизму в зимовий період
На виконання ст.ст. 3, 17, 24, 51, 53 Закону України «Про освіту», ст.ст. 5, 22, 38 Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про охорону дитинства», доручення Кабінету Міністрів України від 09.07.2010 № 41985/0/1-10, наказу Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 № 15 «Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою», наказів Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти», від 18.04.2006 № 304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України», листа Міністерства освіти і науки України від 16.07.2010 № №1/9-493 «Про створення оптимальних умов для оздоровлення та відпочинку дітей», розпорядження Харківської обласної державної адміністрації від 21.04.2006 № 226 «Про запобігання нещасним випадкам з людьми на водних об’єктах області», наказу Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 08.01.2004 № 4 «Про посилення роботи загальноосвітніх навчальних закладів з питань запобігання нещасним випадкам серед учнів та попередження дитячого травматизму», відповідних листів Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації від 15.11.2005 № 4877, від 23.07.2010 № 3316, наказу управління освіти Харківської міської ради від 15.05.2008 № 81 «Про загальний порядок профілактичної роботи з питань запобігання всім видам дитячого травматизму та порядок обліку нещасних випадків у навчальних закладах м. Харкова», наказу Департаменту освіти Харківської міської ради від 11.01.2011 № 8 «Про підсумки профілактичної роботи з питань запобігання всім видам дитячого травматизму в закладах освіти м. Харкова у 2011 році та про завдання на 2012 рік», наказу Департаменту освіти Харківської міської ради № 127 від 16.08.2012 „Про посилення профілактичної роботи щодо запобігання нещасним випадкам з учнями та вихованцями закладів освіти м. Харкова в 2012/2013 навчальному році”, наказу управління освіти адміністрації Київського району Харківської міської ради від 27.08.2012 № 284 „Про посилення профілактичної роботи щодо запобігання нещасним випадкам з учнями та вихованцями закладів освіти району в 2012/2013 навчальному році” та з метою запобігання випадкам дитячого травматизму, активізації роботи закладу з профілактики всіх видів дитячого травматизму з
НАКАЗУЮ:
1. Педагогічним працівникам:

1.1. Суворо дотримуватися вимог «Інструкції щодо охорони життя і здоров′я дітей».

Протягом навчального року

1.2. Не допускати проведення цільових прогулянок, екскурсій, пішохідних переходів (за межі дошкільного закладу) без дозволу завідувача, без проведення завідувачем інструктажу з вихователями щодо безпеки життєдіяльності вихованців. Забезпечити присутність двох дорослих, завчасно оглянути місце для прогулянок.

Протягом навчального року

1.3. Провести з батьками вихованців бесіди щодо запобігання всім видам дитячого травматизму в зимовий період.

До 01.12.2012

1.4. Згідно з перспективним плануванням проводити профілактичну роботу з дітьми щодо питань дорожнього травматизму, правил поведінки під час катання на санчатах, ковзанах, про недопустимість виходу на лід на річці.

Протягом навчального року

1.5. Забезпечити виконання правил безпеки на заняттях з фізкультури, образотворчого мистецтва, під час проведення ручної праці.

Щодня

1.6. Не допускати використання в групах електронагрівальних приборів.

Щодня

1.7. Не допускати переохолодження дітей.

У зимовий період

1.8. Не допускати дітей на льодові гірки (не дозволяти кататися на ногах із льодових гірок).

У зимовий період

1.9. Продовжувати роботу щодо виховання норм поведінки під час виникнення надзвичайних ситуацій на вулиці, вдома.

Протягом навчального року

1.10. Не дозволяти забирати дітей з дошкільного закладу неповнолітнім.

Щодня

1.11. У разі виникнення нещасного випадку, що стався під час навчально-виховного процесу, негайно повідомити завідувача та діяти згідно алгоритму дій педагогічних працівників під час виникнення нещасного випадку з дитиною під час навчально-виховного процесу.

2. Помічникам вихователів:

2.1. Дотримуватися вимог щодо охорони життя і здоров′я дітей, санітарних норм і правил.

Щодня

2.2. Допомагати вихователям під час підготовки до прогулянок, занять доглядати за дітьми.

Щодня

2.3. Забороняється приносити в групові кімнати окріп. Подавати їжу з кухні слід у той час, коли в коридорах і на східцях немає дітей.

Щодня

2.4. Забороняється миття столового та чайного посуду в присутності дітей.

Щодня

3. Сестрі медичній старшій:

3.1. Здійснювати контроль за дотриманням санітарно-гігієнічного режиму.

Щодня

3.2. Проводити консультації з працівниками закладу, з батьками вихованців з питань запобігання всім видам дитячого травматизму, надання першої долікарської допомоги.

Протягом навчального року

3.3. Здійснювати контроль за температурним режимом, вологістю повітря, природним і штучним освітленням.

Щодня

3.4. У випадку травмування вихованців надати необхідну долікарську допомогу. У разі необхідності викликати бригаду «швидкої допомоги».

У разі виникнення

3.5. Негайно повідомити про нещасний випадок, що стався з вихованцем завідувача та батьків дитини.

У разі виникнення

4. Завідувачу господарства:

4.1. Із дахів павільйону, з малих форм, які знаходяться на ділянці закладу, своєчасно згрібати сніг, не допускати утворення на краях даху звисаючих бурульок.

У зимовий період

4.2. Доріжки, зовнішні східці, ігрові майданчики своєчасно чистити від снігу, льоду та посипати піском, сіллю.

У зимовий період

5. Дотримуватись порядку та термінів інформування управління освіти про нещасні випадки з учнями під час навчально-виховного процесу та у побуті, про наслідки нещасного випадку, порядку та термінів надання звітів з даного питання відповідно до наказу управління освіти Харківської міської ради «Про загальний порядок профілактичної роботи з питань запобігання всім видам дитячого травматизму та порядок обліку нещасних випадків у навчальних закладів м. Харкова» від 15.05.2008 № 81.

Завідувач , педагогічні працівники

Протягом навчального року

6. Протягом 3-діб інформувати управління освіти адміністрації Київського району про кожен нещасний випадок, що стався з вихованцем під час навчально-виховного процесу.

Завідувач

У разі виникнення

7. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Завідувач В.В.Гніда