asyan.org
добавить свой файл
1
Конспект

сюжетно - рольової гри « Перукарня»

( середня група)

Підготувала і провела

вихователь групи № 3

Данілова Є.В.

Програмовий зміст : Втілювати ігрові задуми в послідовній реалізації кількох ігрових завдань,комбінації різних епізодів з реального життя, цілеспрямовано сформованих уявлень про діяльність і стосунки дорослих та з стихійно здобутих відповідних вражень. Задовольняючи ігрові інтереси , доповнювати уявлення все новими знаннями , творчо поєднувати їх з уже життєвим та ігровим досвідом, який формується в сюжетно – рольових ,дидактичних та інших іграх. На основі поглиблених знань про навколишнє творчо здійснювати цікаві ігрові задуми , реалізувати їх у розгорнутих ігрових сюжетах. Удосконалювати та розвивати словник, зв`язну мову ,спілкуючись одне з одним щодо іграшок, ігрових задумів ,образно словесно характеризувати обрану чи запропоновану роль. Відображати конкретні образи знайомих і близьких людей , створювати образи на основі типових і загальних рис, ознак, прикмет, характеристик. Уміло і доречно використовувати в грі образні іграшки, предмети – замінники , уявні предмети. Позначати дії з ними словесно.

Обладнання : столи,люстерка; спецодяг :халати, накидки, фартушки; рушники,гребінці, фен,шампуні, лак, лосьйон, папільйотки,шпильки, стрічки,затискачі, набір для манікюру, випрямлювач волосся(іграшковий), касовий апарат, телефони мобільні, журнали з зачісками, набір дитячої косметики …

Хід гри

(Створення ігрового середовища « Салон краси «Марія» ; наявність перукарів, адміністратора, майстра манікюру, касира,клієнтів).

Бесіда з розкриттям проблемної ситуації та створенням ігрової ситуації.

Вихователь : Малята,уявіть собі,що ми йдемо на день народження нашої Соні. Як ми повинні виглядати ? Чому ? Яке повинно в нас бути вбрання? А як ви вважаєте, тільки вбрання робить нас гарними? (відповіді). Чого ще нам не вистачає? ( підвести до відповіді про зачіску). Які бувають зачіски? Зачіски важливі тільки для дівчаток ? Чому? Так ,правильно, хлопчики теж повинні мати гарну зачіску.

А хто допомагає робити зачіски людям ? ( перукар)

Де працюють перукарі? Що вміє робити перукар?

Хто ще працює в перукарні ? ( адміністратор) Що робить адміністратор?

А хто робить наші нігті охайними, гарними, доглянутими? ( майстер манікюру).

А як називають відвідувачів перукарні ? (клієнти)

Малята , а як слід вести себе в перукарні ? (відповіді)

Що можна робити? ( заходячи слід вітатися,виходячи – прощатися, дякувати, спілкуватися ввічливо )

Чого не слід робити ? ( кричати, жувати жуйку, грубіянити,сваритися )

Розподіл ролей слід здійснювати за допомогою гри – лото «Відгадай та розкажи» ( діти самостійно витягують жетони з малюнками професій і пояснюють функції кожного працівника ). Це допоможе уникнути реакції конфлікту у виборі та виконанні ролей.

Слід домовитись з дітьми про правила гри : бути ввічливими, вдячними , щоб діти грали дружно , вміли домовлятися, не ображалися в не сварилися ; з часом ролі будуть змінюватися і всі зможуть виконувати інші ролі.

Після розподілу ролей діти розходяться по своїм робочим місцям, готуються, одягаються і грають.

Так як с/р гра носить творчий характер і дозволяє дитині реалізовувати свій потенціал,то доцільно щоб вихователь був співучасником, співтворцем, а не спостерігачем. Успіх с/р гри ,на мою думку,залежить від позитивної емоційної атмосфери ,яку вихователь повинен створити, від атмосфери взаємоповаги та взаєморозуміння.