asyan.org
добавить свой файл
1

Березанська ЗОШ І-ІІІ ступенів


Конспект першого уроку
на тему:
«Миколаївщина – це край , де варто жити »
Підготувала

Параскун Н.О.

вчитель вищої категорії

Березанської ЗОШ



Мета: ознайомити учнів з символікою, культурними та історичними пам’ятками рідного краю; розвивати пам'ять, увагу . Формувати у школярів ціннісне ставлення до Батьківщини, виховувати любов до рідного краю; узагальнити знання історії, культури свого народу, його традицій, звичаїв і обрядів; виховати почуття патріотизму, розвиненої правосвідомості.
Очікувані результати:

  • Формування ціннісного ставлення до держави, області, міста, народу, його звичаїв і традицій.

  • Розширення знань учнів про історичне минуле рідного краю.

  • Усвідомлення значущості навчання та виховання в розбудові та покращенні життя рідного краю.

Обладнання: карта Миколаївської області, державна символіка, фотографії про рідний край , документальний фільм Миколаївської Обласної Державної Адміністрації « Ласкаво просимо на Миколаївщину », вірші про рідний край .
^ Хід уроку


  1. Організаційний момент.

Створення емоційно-піднесеного настрою, зосередження уваги.

(Діти сідають за парти на основі вільного вибору)

а) Музичне вітання (Звучить пісня Тараса Петрененко «Україно»)

б) Вітання вчителя.

– Дорогі мої діти, мої ластів’ята!

Встало сонце ласкаве і світ заяснів!

Я безмежно щаслива і дуже багата:

Скільки ж дочок у мене і скільки синів!

Я покликана вас в цьому світі навчати,

Перші кроки сміливі робити до знань.

Щоб у світі прекрасному праведно жити,

Перепони долати в житті без вагань!...

(за Н.Красоткіною)

Вітаю вас з Днем Знань! Бажаю успіхів у новому навчальному році!
II. Актуалізація опорних знань.

– Діти, давайте спробуємо доповнити вірш, вставляючи останнє слово:

Ми дуже любим весь наш край,

І любим _______ (Україну),

Її лани, зелений гай,

В саду рясну _______ (калину).

Там соловейко навесні

Співає між _______ (гілками),

Та й ми співаємо _______ (пісні) –

Змагається він з нами!
Бесіда з учнями.

Вчитель: Діти, яку землю ми називаємо рідною?

– Яку назву має наша мала Батьківщина? (Відповіді дітей)


  1. Оголошення теми та завдань уроку.

На дошці ви бачите тему нашого уроку: «Миколаївщина – це край , де варто жити ». Я сподіваюсь, що ми з користю для всіх проведемо його. Сьогодні ми з вами будемо багато подорожувати просторами рідного краю та виконувати цікаві завдання, з них ви дізнаєтесь те, чого не знали і повторите те, що було вам відомим.


  1. Робота над темою уроку

  1. Побудова асоціативного куща.

Вчитель: Діти, а що для вас означає слово "Миколаївщина"?

(учні по черзі висловлюються)

Учитель. А ось погляньте, які асоціації у мене викликає це поняття.


Чорне море рідний край кораблі

Миколаївщина





Південний Буг пшеничний колос

Ольвія БЕРЕЗАНКА Коблеве


  1. Розповідь вчителя.

  2. А зараз ми з вами станемо туристами . Зараз ми з вами будемо подорожувати цікавими та відомими на весь світ стежинами нашої Миколаївщини. І допоможе мені в цьому відеофільм Миколаївської Обласної Державної Адміністрації « Ласкаво просимо на Миколаївщину ».

  • Будьте уважні , щоб запам’ятали , до яких саме куточків ми завітаємо .

  1. Перегляд відеофільму Миколаївської Обласної Державної Адміністрації « Ласкаво просимо на Миколаївщину ».

mykolaivadministration tall_ship_christian_radich_under_sail

berezan d0bdd0b8d0bad0bed0bbd0b0d0b5d0b22

Вчитель: Сподіваюсь, ви дізналися багато цікавого та корисного, але це лише маленька часточка того прекрасного, що є на Миколаївській землі. Пропоную вам продовжити таке речення:

«Історичні місця моєї Миколаївщини – це…»

( Ольвія , м. Очаків , Кінбурнська коса , с. КОБЛЕВЕ, с. Рибаківка , Приінгульський регіональний парк , національний природний парк « Бузький гарт», Миколаївський зоопарк .) –

– Молодці! З цим завданням ви добре впоралися, а чи лише цим славиться наш край? (відповіді дітей)

  1. d:\старый компьютер\мама\2011-09-15\003.jpg



– Діти, а хто з вас здогадався, чому наше фото біля нашої школи було також присутнім? (Відповіді дітей)

Вчитель: Вірно, тому що в школі ми вчимося і для того, щоб будувати кораблі, вирощувати зерно, бути актором, скульптором, художником чи доглядати за тваринами, людям спочатку треба добре вчитися в школі.

– Чи подобається вам ходити до школи? Чому саме? (Відповіді дітей)

– А ми з вами можемо стати гордістю рідного села , нашого краю, в якому живемо? А що для цього треба робити? (відповіді дітей).

  • Так , треба добре вчитися . А для цього треба бути здоровими. Про здоров’я нам розкажуть наші учні .

Хто здоровий , - той сміється , ( Гомзяк)

Все йому в житті вдається .

Він долає всі вершини ,

Це чудово для людини .

Хто здоровий , той не плаче , ( Мазуренко )

Жде його в житті удача .

Він уміє працювати ,

Вчитись і відпочивати .

Хто здоровий – не сумує , ( Дорош)

Над загадками мудрує,

Він сміливо в світ іде

Й за собою всіх веде .

Бо здоровя – це прекрасно , ( Григоренко)

Здорово, чудово, ясно .

І доступні для людини

Всі дороги і стежини.

Зрозуміло , всім відомо , ( Крамар )

Як приємно буть здоровим,

Тільки треба знати ,

Як здоровим стати .


  • Що треба робити, щоб бути здоровим ?

  • Чому необхідно берегти здоров’я .

  1. Закріплення та осмислення знань.

Розповідь вчителя.

- Своїми добрими знаннями, гарними вчинками ми уже сьогодні робимо вагомий внесок у розбудову рідної країни, села ,, Миколаївщини, яка в цьому році святкує своє 75-річчя. Давайте нашою маленькою родиною зробимо дарунок рідному краю.

Здавна в Україні дівчата і хлопці плели вінки. І нам з вами потрібно заплести віночок побажань для рідного краю. Ось на столі є букет квіток, кожна з яких є рідною для нашої землі.

Ви, називаючи побажання, «вплітаєте» квіти у вінок.
(Примітка: на дошці намальоване коло, в центрі якого невеличка карта Миколаївщини . Учень, виголошуючи побажання, бере квітку і прикріплює її скотчем).
– Як гарно уквітчалась земля рідної Миколаївщини, нехай же ваші побажання обов‘язково стануть реальністю, яка швидко втілиться в життя!
– Але чогось не вистачає віночку українському. Чого саме?
– Стрічка завжди була супутницею віночка. І що довшою вона була, то вважалося краще. Люди казали: «Як славна стрічечка, то й життя як річечка».

(Вчитель закріпляє стрічку)
VI. Підсумок уроку

  1. Слово вчителя Узагальнююча бесіда

– Як ми маємо ставитись до землі, на якій ми живемо?

– Чим можемо пишатися?

– Що потрібно робити людям, щоб наш рідний край процвітав і розвивався?

– А що може зробити вже зараз кожен з вас для своєї маленької Батьківщини?

Любімо свій край рідний, цінуймо те, що над нами мирне небо, що мова наша українська бринить у серцях людей, що маємо прекрасну, незалежну державу і живемо в чудовім краю, що носить горде ймення – Миколаївщина.

Миколаївщино! Мій коханий краю,

Мати наша рідна і свята!

Небо чисте над тобою має,

Медом диха нива золота.

Ми з тобою завжди, Миколаївщино!
Тож посміхайтеся та будьте щасливими! Дякую за урок.