asyan.org
добавить свой файл
1Додаток

до листа Головного управління освіти і науки облдержадміністрації

26.01.2011 № 03-04-06/133

Умови проведення

очного туру Всеукраїнського конкурсу

"Юний генетик та селекціонер"
1. Загальні положення

1.1. Всеукраїнський конкурс “Юний генетик та селекціонер” (далі − Конкурс) проводиться щорічно з метою всебічної підтримки обдарованої молоді, сприяння модернізації змісту науково-дослідницької, пошукової, експериментальної та практичної діяльності молоді з генетики та селекції.

1.2. Організаторами Конкурсу є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Національний університет біоресурсів і природокористування України.

2. Учасники Конкурсу

2.1. До участі в Конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів України, які займаються дослідницькою роботою з генетики та селекції в творчих учнівських об`єднаннях відповідного профілю і досягли певних результатів у генетико-селекційній роботі.

2.2. До участі в очному турі запрошуються учні 10-11 класів − переможці заочного туру Конкурсу.

3. Умови проведення Конкурсу

3.1. Конкурс проводиться у два тури:

- І тур (заочний) проводиться до 1 лютого в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;

- ІІ тур (очний, Всеукраїнський) проводиться на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді м. Києва з 15 до 18 березня 2011 р.

3.2. Для участі в І турі Конкурсу необхідно науково-дослідницькі роботи учнів подати на паперових та електронних носіях до організаційних комітетів відповідно до умов Конкурсу.

3.3. Для реєстрації щодо участі у 2 турі Конкурсу необхідно опис науково-дослідницької роботи та протоколи підсумків заочного етапу подати до 20 лютого 2011 р. на адресу: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, вул. Вишгородська, 19, м. Київ, 04074, з поміткою на конверті Юний генетик та селекціонер.

3.4. Під час проведення очного етапу Конкурсу його учасники захищають науково-дослідницькі роботи, виконують конкурсні завдання (письмова робота з біології).

3.5. Захист науково-дослідницьких робіт відбувається в двох секціях: “Генетика” та “Селекція”.

4. Вимоги до оформлення робіт

4.1. Науково-дослідницька робота має розкривати методику проведення експерименту та відтворювати його схему.

4.2. Для демонстрації результатів науково-дослідницької роботи учасники мають ілюструвати свої матеріали фотографіями, слайдами, відеозаписами.

4.3. Науково-дослідницькі роботи мають бути виконані відповідно до вимог щодо оформлення наукових робіт учнів − членів Малої академії наук України.

4.4. Під час реєстрації делегації керівник подає до оргкомітету наказ Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласної державної адміністрації зі списком учасників Конкурсу.

Кожен учасник повинен подати до оргкомітету довідку про академічну успішність за І семестр поточного навчального року, завірену директором навчального закладу.

5. Критерії оцінювання науково-дослідницьких робіт

Науково-дослідницькі роботи учасників заочного етапу Конкурсу оцінюються за наступними критеріями:

- актуальність, повнота розкриття теми;

- методика ведення експерименту;

- аргументованість висновків з урахуванням власного внеску;

- наявність колекцій, гербаріїв, фотографій, слайдів тощо;

- наявність екологічного обґрунтування;

- практичне значення;

- наявність відгуків наукових установ;

- дотримання вимог до оформлення.

6. Нагородження переможців Конкурсу

6.1. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами відповідного ступеня Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, безкоштовними путівками до Всеукраїнського табору “Юннат” і цінними подарунками.

6.2. Науково-дослідницькі роботи учнів, які посіли призові місця в Конкурсі, публікуються в засобах масової інформації за підтримки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

6.3. Наукові керівники переможців та призерів Конкурсу нагороджуються Почесними грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.