asyan.org
добавить свой файл
1
Клінічна інформація для торакальної хірургії

Для торакального хірурга видалення пухлин є частиною звичайного робочого режиму, хоча насправді в цьому процесі немає нічого «рутинного». Але виникає питання. Що робити з пацієнтами, які мають хірургічно неоперабельні утворення? Що робити з пацієнтами, у яких пухлини мінімально підлягають видаленню або взагалі не підлягають?


У центрі «КіберНіж» в Південній Каліфорнії, у місті Віста, надається можливість лікувати пацієнтів з пухлинами, які не підходять для інвазивної хірургії. Використовуючи стереотаксичну радіохірургію, яка успішно застосовується для лікування внутрішньочерепних пухлин з 1960-х років, видаляються локалізовані, цільні пухлини. Але під час радіовидалення раніше використовувалася стереотаксична рамка, яка обмежувала лікування внутрішньочерепних утворень. На даний момент технологія «КіберНіж» дозволяє визначати точне розміщення пухлини і протягом лікування слідкувати за усіма її рухами. Завдяки цьому радіохірургія може проводити лікування пухлин у будь-якому місці тіла. Крім того, абсолютна точність «КіберНожа» розширює свої можливості до лікування пухлин, які рухаються разом з дихальним процесом пацієнта.«КіберНіж» відрізняється від радіотерапії, яка опромінює як здорові, так і уражені раком тканини. «КіберНіж» доставляє дозу саме на пухлину з міліметровою точністю і мінімальним впливом на здорові тканини. У результаті, виникає можливість лікувати пацієнтів з неоперабельними пухлинами, зменшувати пухлини для менш радикального видалення, руйнувати радіостійкі пухлини і лікувати пацієнтів, які раніше проходили лікування за допомогою традиційного опромінення. Досить важливо, що завдяки технології «КіберНіж» пацієнти проходять досить швидке, безболісне лікування з набагато меншою кількістю побічних ефектів. Також таке лікування дає можливість одразу повернутися до звичної повсякденної діяльності.^ КЛІНІЧНІ ПОКАЗНИКИ для «КіберНожа»


За допомогою «КіберНожа» ряд пухлин, які підлягають видаленню за допомогою радіохірургії, є безпрецедентним. Які пацієнти можуть мати переваги від цього сучасного методу у порівнянні з вже випробуваним і традиційним радіовидаленням? Тут представлені деякі з клінічних ситуацій, в яких «КіберНіж» може виступити як життєздатна і / або менш ризикована альтернатива торакальній хірургії.• Локалізовані, однорідні за масою пухлини.

Коли традиційна радіотерапія не може запропонувати ефективне лікування таких видів уражень, доза для радіовидалення пухлин за допомогою «КіберНожа» досить ефективна в їхньому руйнуванні або зменшенні. Хоча «КіберНіж» не рекомендується для лікування поширеного метастатичного захворювання, він є ефективним для нехірургічного лікування деяких метастатичних пухлин або тих пухлин, які потрібно лікувати за паліативних причин.


• Хірургічні неоперабельні пухлини.

Так як «КіберНіж» є неінвазивним методом, він може лікувати пацієнтів, для яких традиційна хірургія неможлива, а також тих пацієнтів, які мають високий ризик післяопераційних ускладнень. За допомогою «КіберНожа» пацієнти проходять лікування за 1-5 фракцій, після яких вони одразу можуть повернутись до свого звичайного способу життя. У порівнянні з хірургією, лікування «КіберНожем» проводиться з набагато меншими ризиками, мінімальними побічними ефектами, без довготривалого періоду відновлення, безболісно, без розрізів і швів, без стаціонарного перебування у лікарні.


• Пухлини, які не підлягають або мінімально підлягають видаленню.

Багато локалізованих однорідних пухлин, які не підлягають видаленню, можуть успішно лікуватися за допомогою системи «КіберНіж». Ця система діє і у випадку пухлин, які мінімально підлягають видаленню. «КіберНіж» досить часто використовується самостійно. Також даний метод може бути скомбінований з хірургією та іншими видами лікування для максимізації ефекту. «КіберНіж» може бути використаний перед хірургічною операцією для зменшення розміру пухлини і для можливості її хірургічного видалення.


• Рухомі пухлини.

«КіберНіж» зробив справжній прорив у лікуванні торакальних пухлин завдяки відстеженню положення пухлини та «вивченню» системи дихального процесу пацієнта. «Рука» «КіберНожа» рухається синхронно з системою дихального процесу, зберігаючи виняткову точність протягом усього лікування і доставляючи пучки випромінювання точно в пухлину.


• Пухлини, які прилягають до критичних структур.

Міліметрова точність «КіберНожа» означає, що система може руйнувати або зменшувати пухлини поряд або посеред критичної структури. У деяких випадках, критичні структури можуть бути причиною того, що пухлина не може видалятись традиційним хірургічним способом. Наближеність пухлини до критичних структур також підвищує ризик хірургічних ускладнень. З набагато меншим опроміненням оточуючих тканин, «КіберНіж» може лікувати навіть ті пухлини, які вважаються неможливими для лікування за допомогою радіотерапії через наближеність до критичних структур.


• Лікування за допомогою опромінення, яке пацієнт проходив раніше за допомогою традиційної радіотерапії.

Попереднє лікування часто перешкоджає можливість наступної радіотерапії. Однак це не стосується використання системи «КіберНіж» завдяки її надзвичайній точності.


• Пухлини з високою ймовірністю рецидиву.

Для тих видів пухлин, які мають високу ймовірність рецидиву, низька сукупна доза опромінення системи «КіберНіж» робить лікування цією системою ідеальним варіантом. Якщо пухлина рецидивує, пацієнт може пройти повторне лікування за допомогою системи «КіберНіж» (і ймовірно багато разів) або з використанням інших форм опромінення.


• Радіостійкі пухлини.

Деякі види пухлин стійкі до радіобіологічних ефектів традиційної радіотерапії. Але вони не стійкі до радіохірургічного видалення, яке руйнує пухлину, зберігаючи оточуючі тканини.


• Застосування у якості паліативного засобу.


«КіберНіж» може руйнувати або зменшувати пухлини з причин больового полегшення навіть якщо лікування не застосовується.


^ Пухлини легенів:


• Фракційна стереотаксична радіотерапія тіла у лікуванні первинних, рецидивуючих і метастатичних пухлин легенів: роль позитронно-емісійної томографії (ПЕТ) / комп'ютерної томографії (КТ), на яких базується планування лікування.

Дослідники університету в Пітсбурзі лікували пацієнтів з первинним раком легенів, метастатичними пухлинами легенів та рецидивуючими пухлинами. Використовуючи систему «КіберНіж», вони доставляли протягом 3 фракцій по 20 Гр і зробили висновок, що дане лікуванням було ефективним для пацієнтів з хірургічно неоперабельним або метастатичним раком легенів.


• Радіохірургія за допомогою «КіберНожа» на 1 стадії раку легенів: результати 36 місяців.

Дослідники Маямі стверджують, що застосування радіохірургічної роботизованої стереотаксичної системи «КіберНіж» для лікування пухлин легенів у пацієнтів з хірургічно неоперабельними пухлинами та з раннім недрібноклітинним раком легенів дає чудові результати у контролюванні поширеності захворювання зі зменшеною токсичністю для оточуючих тканин. В більшості випадків, такий вид раку виліковується у пацієнтів, для яких хірургія не є варіантом лікування.


• Радикальна стереотаксична радіохірургія з відстеженням руху пухлини в режимі реального часу при лікуванні невеликих периферійних пухлин легенів.


Дослідники Джорджтауна використовували систему «КіберНіж» для того, щоб доставляти опромінення в 45-60 Гр в 3 фракції на малі пухлини (включаючи деякі метастатичні пухлини) в легені, що в результаті дало 83% локального контролю і 84% виживаності.