asyan.org
добавить свой файл
1
Казка про хмаринку

Матеріал для початкового

вивчення нотної грамоти
Матеріал «Казка про хмаринку» я взяла із музичного альбому «ДОРЕМІФАСОЛЬКА» І.В.Козинської, викладача Гайсинської школи естетичного виховання Вінницької області. Цей методичний посібник дає змогу у легкій та доступній формі, послідовно і систематично ознайомити дитину із назвами нот, їх порядком, тривалостами, розташуванням на нотному стані і на фортепіано, а також вводить дитину у світ музики, виховує емоційне сприймання музичного мистецтва та свідоме ставлення до нього.

У своїй роботі я ще використовую дитячий ксилофон. Після прослуховування казки даю різні завдання:

  • Співати пісню з хлопками;

  • Знайти ноту на фортепіано, дитячому ксилофоні;

  • У нотному записі знайти певну ноту, порахувати їх, показати довгі і короткі;

  • Прочитати пісню в ритмі;

  • Програти пісню на ксилофоні, фортепіано з назвою нот, зі словами.


Казка про Хмаринку, Дощик і ноту ДО
Жила собі на небі Хмаринка. Була вона біленька, гарненька. Але одного разу, несподівано прилетів злий чарівник Вітер. Він узяв та й зачаклував Хмаринку. Вона з білої перетворилася на синю, з веселої на сумну. З її оченят почали крапати сльозинки – на цілий день затягнувся дощ.

До хмаринки підкотило жовте Сонечко і запитало її: «Хмаринко, чому це ти плачеш, і чому йде дощ?». Хмаринка розповіла своє горе Сонечку. Сонечко подумало-подумало, потім грайливо підморгнуло і весело вигукнуло: «Я знаю, як тебе розчаклувати! Просто потрібно, щоб малята запамятали нотку – нотку ДО!».
d:\маманя\музичне мистецтво\ребуси, <a href=кросворди, завдання\казка про хмаринку\до.jpg" align=bottom width=441 height=301 border=0>


Казка про Хмаринку, Море і ноту РЕ
Наша весела Хмаринка ніколи не сиділа на одному місці. Вона дуже любила мандрувати. Хмаринка літала і думала: «Який різноманітний цей світ!». Вона бачила сірий асфальт і зелену травичку, дитячі садки і школи, маленькі хатки і великі будинки. Коли Хмаринка по-мітила дуже багато води, то подумала, що це широка річка. На воді були дуже високі хвилі і кораблик, який там плавав, ледь не перевернувся. Хмаринка схвильовано запитала у води: «Вода, ти хто?». Вода відповіла: «Я – Море». «А чому ти таке сердите?» – не вга-мовувалася Хмаринка. Так Хмаринка і Море розговорились і подружились. Море обіцяло Хмаринці стати лагідним і спокійним, якщо малята запамятають другу ноту – ноту РЕ.

d:\маманя\музичне мистецтво\ребуси, <a href=кросворди, завдання\казка про хмаринку\ре.jpg" align=bottom width=435 height=299 border=0>

Казка про Хмаринку, Місяць і ноту МІ
Хмаринка дружила з веселим Сонечком. Вони разом гралися у схованки: то Сонечко сховається за Хмаринку, то Хмаринка – за Сонечко. Вночі Сонечко закотилося за обрій і заснуло. Хмаринка залишилася одна. Вона позіхала, крутилася з одного боку на другий, а спа-ти їй не хотілося. Аж раптом, Хмаринка побачила, як на темному небі зявився Місяць. Навколо нього то тут, то там блискали маленькі зірочки. Коли Хмаринка підлетіла до них, то почула, як Місяць співає гарну колискову пісеньку, і побачила, як зірочки потихеньку засинають. А третьою нотою в тій колисковій пісні була нота МІ.
d:\маманя\музичне мистецтво\ребуси, <a href=кросворди, завдання\казка про хмаринку\мі.jpg" align=bottom width=437 height=283 border=0>


Казка про Хмаринку, Жирафу і ноту ФА
Одного дня Хмаринка завітала до зоопарку. Там жили її давні знайомі: мавпочки, ведмедики, леви, тигри, лебідь і крокодил. А от Жирафу у зоопарку Хмаринка побачила вперше. Жирафа була така плямиста-плямиста, а ще вона мала дуже довгу шию.

^ А чому в тебе таке дивне імя – Жирафа? – запитала Хмаринка.

А тому, що я знаю четверту ноту – ноту ФА, - поважно відповіла Хмаринці Жирафа, а потім по-дружньому всміхнулась.
d:\маманя\музичне мистецтво\ребуси, <a href=кросворди, завдання\казка про хмаринку\фа.jpg" align=bottom width=437 height=296 border=0>


Казка про Хмаринку, доброго короля і ноту СОЛЬ
Одного разу наша знайома Хмаринка опинилася у казковому королівстві. У цьому королівстві жив дуже добрий король. У короля були діти – принц і принцеса. Принц із принцесою любили гратися на великій зеленій галявині і ловити сачком метеликів. І от замість метелика у сачок піймалась Хмаринка. Вона попросила: «Відпустіть мене, будь ласка!». Поки принц із принцесою сперечались між собою, на зелену галявину прийшов добрий король і негайно відпустив нашу Хмаринку на волю. Хмаринка сказала: «Дякую тобі, добрий король. За те, що ти допоміг мені, я подарую тобі пяту ноту – ноту СОЛЬ».

d:\маманя\музичне мистецтво\ребуси, <a href=кросворди, завдання\казка про хмаринку\соль.jpg" align=bottom width=424 height=296 border=0>


Казка про Хмаринку, Квасолю і ноту ЛЯ
Якось на городі всі овочі зібралися разом. Морквинка, Цибулинка, Помідорчик, Картопелька, Кукурудза – всі були дуже нарядні і веселі. Святкували день народження Квасолі. Хмаринку теж запросили. Хмаринка прилетіла, привітала Квасолю з її святом, побажала їй всього самого-самого найкращого і подарувала їй пісню з шостою ноткою – ноткою ЛЯ.
d:\маманя\музичне мистецтво\ребуси, <a href=кросворди, завдання\казка про хмаринку\ля.jpg" align=bottom width=421 height=285 border=0>

Казка про Хмаринку, Ластівку і ноту СІ
Наша Хмаринка мала багато друзів. Вона дружила з Сонечком, Місяцем, Морем, Лісом, з різними пташечками і звірятками. Але найкращою подругою в неї була Ластівка. Вони разом літали і співали ціле літо. Коли надворі стало холодно, Ластівка почала збиратися у далекі теплі краї. Вона дуже хотіла, щоб з нею полетіла Хмаринка. Хмаринка сказала: «Добре, я полечу з тобою, тільки подарую малатам останню ноту – ноту СІ». Хмаринка попрощалася з усіма друзями і дуже просила, щоб вони не забували її, а малята завжди памятали всі сім нот. Ластівка з Хмаринкою полетіли, а навздогін їм понеслося: «До побачення, Хмаринко! Щасти тобі...».

d:\маманя\музичне мистецтво\ребуси, кросворди, завдання\казка про хмаринку\сі.jpg