asyan.org
добавить свой файл
1
Здоров’я хребта дошкільника
Викривлення хребта в дитинстві і наступні за ним захворювання в підлітковому віці істотно впливають на здібності до навчання, подальшу працездатність, cтрадает краса фігури, з'являються і прогресують супутніх захворювання різних органів і систем, нерідко призводячи до інвалідизації.
Яка ж постава вважається правильної, нормальної? Голова прямо, грудна клітка розгорнена, плечі на одному рівні, живіт втягнутий, колінні і тазостегнові суглоби розігнуті. У випадку, якщо відбувається "перекіс" у якомусь із відділів хребта в якій-небудь площині, в першу чергу починають страждати дихальні і травні функції, утруднюється мозковий і периферичний кровообіг, порушується робота серця, у важких випадках може діагностуватися нефроптоз (опущення нирки ).
Постава людини формується протягом усього періоду росту, тобто від народження до 18-20 років. Правильні вигини хребта повинні бути утворені до 6-7 років дитини, до моменту його вступу в 1 клас. Щоб до шкільного віку сформувалася правильна постава, дитині потрібно забезпечити:

повноцінне правильно харчування;

прогулянки на свіжому повітрі;

правильно обладнане відповідно зростанню робоче місце (дитяча парта);

оптимальне освітлення під час занять;

регулярні фізичні навантаження відповідно до віку (гімнастика, танці, ЛФК);

повноцінний відпочинок і сон;

підходяще спальне місце (ортопедичний матрац, ортопедична подушка).
Комплекс ранкової гімнастики з акцентом на вправи для формування правильної постави варто проводити з дітьми вже з 4-х років. У цьому ж віці щеплюють звичку правильно сидіти за партою, столом, особливо під час занять, перегляду телевізора, комп'ютерних ігор.
Отже, стіл повинен мати висоту на 2-3 см вище ліктя вільно опущеної руки дитини. Висота стільця повинна бути дорівнює висоті гомілки, тобто ноги сидячого дитини повинні діставати до підлоги і бути зігнуті в колінах під прямим кутом. Спина повинна щільно торкатися до спинки стільця, яка імітує природний поперековий вигин. Між грудьми дитини і краєм стола повинна бути відстань 1,5 - 2 см, голова злегка нахилена вперед. У такому положенні маляті буде комфортно займатися, мозок буде максимально сприймати нову інформацію, зберігається хороший зір, але пам'ятайте, що тривале сидіння в одній позі так само шкідливо, як і неправильна посадка. Регулярні розминки, зміна стану і роду занять сприяють відмінному засвоєнню матеріалу і збереження фізичного здоров'я.