asyan.org
добавить свой файл
1


1 вересень 2011 рік

Вітаєм вас, хто засіва насіння

Добра і знань, щедроти і надій,

Хто нові небосхили відкриває.

Всім, хто шкільний переступа поріг,

Хто йтиме у незмірну даль доріг.

Завжди і перешкоди всі здолає.

Культури і освіти днем прекрасним.

Хай наш народ порадує не раз

Ваш труд, що сяє світлом непогасним.

Всі ми вам бажаєм щиро

Довгих років щастя у життєвім вирі.

І за виховання, за добру науку

Ми цілуєм ваші ласкою щедрії руки.

Хай стелиться довга життєва дорога.

Хай вас обминають болі і тривоги,Міцного здоров'я, злагоди в хаті,

Щоб ви були щасливі, на добро багаті.

Спасибі вам, учителі, за душу відкриту,

За ласку, турботу, любов, доброту.

Живіть довго-довго, милуйтесь цим світом.

Хай завжди для вас ніжні квіти цвітуть,

Хай щастям і сміхом наповниться дім.

^ За ваші турботи — низький вам уклін!

УРС «Лідер»На правах реклами:

Вступайте до педагогічного вузу!

Матимете зіпсовані нерви, поганий зір, мозолі на язиці та на пальцях. А ще отримуватимете маленьку зарплату, матимете заморожені комунальні послуги і як найвищу нагороду – інфаркт!

Шановні вчителі. Багато почесних звань і відзнак у освітян: «Народний учитель», «Заслужений учитель», «Відмінник народної освіти». І все-таки, мабуть, найвище звання — «Улюблений вчитель».Тож бажаємо, щоб ви всі були удостоєні цього звання.


Життєва дорога хай повниться світлом,

Цілющі джерела здоров'я дають.

Вам многії літа з калиною й хлібом,

Зозулі хай щастя й добробут кують.

Хай діти цінують, хай люди шанують,

Хай дім ваш наповниться щедрим добром,

Троянди горять зачарованим цвітом

І щастя зоря спочива під вікном.

З святом вас, дорогі вчителі!

Щастя вам.

Здоров'я міцного.

Чистих світанків.

Сонячних ранків.

Щастя без ліку.

І довгого віку


2. «Четвертинка» №1 вересень2011рік
З метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо транспортного травматизму та підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах в перші дні навчального року в Сокальському НВК «ЗШ І-ІІІ ступенів №4 - ліцей» була проведена акція «Увага! Діти на дорозі!» В рамках акції класні керівники провели виховні години, де опрацювали з учнями безпечні маршрути до школи і додому, єдиний урок «Безпека на дорозі – безпека життя», круглий стіл «Як уникнути ДТП?» ; разом з учнями оформили в класних кабінетах куточки з безпеки життєдіяльності дітей, з безпеки дорожнього руху; на батьківських зборах обговорили питання дорожньо-транспортних пригод за участю дітей, попередження дорожньо-транспортного травматизму, виготовили листівки звернення за тематикою «Безпека дорожнього руху». Члени УРС «Лідер» та педагог-організатор Ферко І.В. організували виставку дитячих малюнків та плакатів з безпеки дорожнього руху, виступи агітбригад загонів ЮІР, провели вікторину для учнів молодших класів «Знай і дотримуйся правил дорожнього руху». Михалюк Л.В.,

Заступник директора з виховної роботі

Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4-ліцей»У вересні в Сокальському НВК «ЗШ І-ІІІст.№4-ліцей» провели «Олімпійський тиждень». Основна мета «Олімпійського тижня» - виховання учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху, формування в них навичок та культури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою і спортом. Реалізуючи навчальні, пізнавальні та виховні завдання, протягом тижня у школі педагог - організатор Ферко І.В. та члени прес-радіо-центру УРС «Лідер» провели загальношкільну лінійку «Історія виникнення олімпійських ігор»; організували екскурсії у шкільний музей «Спортивна слава Сокальщини»; вчителі образотворчого мистецтва провели конкурс малюнків «Спорт – посол миру» ( 5-7 класи ); класні керівники 1-11 класів - виховні години «Видатні спортсмени Сокальщини»; вчителі фізичного виховання провели спортивні змагання між школами з футболу (ІІІ місце) та баскетболу.

Найвагомішим результатом проведення „Олімпійського тижня” було залучення дітей до занять фізичною культурою та спортом, продовження цих занять у шкільних секціях та в дитячо-юнацькій спортивній школі.

Ферко І.В.,

педагог-організатор
Гра «ЩО?ДЕ?КОЛИ?»

15вересня пройшла «відбіркова» шкільна гра «Що?Де?Коли?». Вибирати було важко, так як не всі класи взяли участь у грі і правильні відповіді зустрічалися дуже рідко. Надіємось, що наступна гра відбудеться у більш повному складі та учасники команд будуть більш уважними та активними. В нашій школі є багато ерудованих учнів. То ж не ховайте свої знання , інтелектуально зростайте! Чекаємо команди школи на наступній грі «Що? Де? Коли?» Центр «Наука»


№1 вересень 2011рік «Четвертинка» 3

13 вересня традиційно проходив загальношкільний конкурс « Квітковий вернісаж», де учні 1 -11 класів представили яскраві, цікаві роботи у номінаціях: флористика, аранжування, кращий вирощений вазон, міні сади із сукулентів.

Членами журі були визначені переможці:

Аранжування - 1-а,8-в, 11-а кл.;

Флористика - 3-б, 11-б, 11-в кл.;

Кращий вазон –3-б,5-б,11-в кл.

Міні сади із сукулентів -2-в, 6-б кл.

Вагому допомогу і підтримку надали дітям класні керівники та батьки. Кращі роботи були представлені на окружний конкурс, який відбувся 14 вересня у приміщені нашої школи.

«Квітковий вернісаж»- творчий конкурс, на якому учні бачать надзвичайну красу природного матеріалу і навчаються етики та естетики сприйняття прекрасного.
13.09., 20.09., 27.09. 2011 року заступником директора школи з виховної роботи Михалюк Л.В. було здійснено перевірку проведення інформаційних хвилинок і виявлено:Клас

К-сть учнів в класі

13.09

20.09

27.09

К-сть при

сутніх

%

К-сть при

сутніх

%

К-сть присутніх

%

5-А

22

17

77

17

77

11

50

5-Б

21

17

81

17

81

12

57

6-А

27

23

85

22

82

20

74

6-Б

29

21

73

25

86

27

93

7-А

21

13

62

15

72

21

100

7-Б

18

13

72

16

89

18

100

8-А

29

23

79

26

90

21

73

8-Б

31

26

84

28

90

28

90

8-В

17

13

77

11

65

12

71

9-А

20

11

55

14

70

15

75

9-Б

23

-

-

22

96

17

74

9-В

26

19

73

19

73

14

54

10-А

18

9

50

15

83

11

61

10-Б

22

11

50

16

73

13

59

11-А

30

15

50

18

60

20

67

11-Б

16

ч

-

7

44

7

44

11-В

22

5

23

ч

-

11

50

середній бал у %

66 %
77 %
70 %
- черговий клас вчасно приступає до виконання обов’язків чергового класу;

- дзвінок на інформаційну хвилинку подають о 8.40 год.;

-у старших класах недостатня кількість присутніх учнів:

Виходячи з цього,класним керівникам 5-11 класів взяти під контроль відвідування інформаційних хвилинок учнями школи та обговорити питання відвідування інформаційних хвилинок на класних учнівських зборах (особливу увагу звернути учням 10-11 класів!).


4. «Четвертинка» №1 вересень 2011рік

Нікотин - одна з найнебезпечніших отрут рослинного походження. Птахи гинуть, якщо до їх дзьоба всього лише піднести скляну паличку, змочену нікотином. Кролик гине від 1/4 краплі нікотину, собака - від 1/2 краплі. Для людини смертельна доза нікотину складає від 50 до 100 міліграм, або 2-3краплі. Саме така доза поступає щодня в кров після викурювання 20-25 сигарет.

Виявляється: якщо людина палить в день від 1 до 9 сигарет, то скорочує своє життя на 4,6 роки в порівнянні з некурящими.

Тютюнопаління - одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, сама найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Нікотин є своєрідним стимулятором нервової системи, що має патологічний вплив на організм особливо у розвитку ракових хвороб. Здійснюється паління - вдиханням різних тліючих рослинних продуктів. Тютюновий дим містить канцерогенні речовини. Він містить нікотин, чадний газ, аміак, синильну кислоту, ціанистий водень, ацетон і значну кількість речовин, які спричиняють утворення злоякісних пухлин. Палінням спричинені 30% усіх смертей від онкологічних захворювань. Воно зумовлює розвиток раку органів дихання, включаючи порожнину рота і верхніх дихальних шляхів, стравоходу, підшлункової залози.

Тютюнопаління дуже негативно впливає на організм: Вживання тютюну відбувається через органи дихання. Тому перш за все страждає легенева система: повітряні шляхи і легенева тканина.

Деякі інгредієнти тютюнового диму розчиняються в слині і з нею потрапляють у шлунок, цим самим викликаючи виразку шлунка.

Особливо негативно систематичне отруєння впливає на серцево-судинну систему. У всіх хто палить частота скорочень частіша у 2-2,5 рази, таким чином скорочується час Відпо - чинку для серця і воно скоріш зношується.

Паління призводить до руйнування голов- ного структурного елементу шкіри -колагену. Втрачає свою еластичність шкіра та слизові оболонки. З’являються зморшки лице набу -ває вигляду вижатого лимону, голос стає низьким та хриплим.Негативно впливає пасивне тютюнопаління на здоров’я оточуючих. В приміщенні з курцем протягом лише 1 години людина, яка не палить, кожного разу спалює по половині сигарети. Тютюновий дим у таких випадках спричиняє головний біль, нездужання, зниження працездатності, швидку втому, загострення верхніх дихальних шляхів. Особливо небезпечне пасивне паління для дітей. Тютюнопаління значно впливає на якість життя: діти, які починають курити з 8 - 10 річного віку, не доживуть до межі середньої тривалості життя в середньому на 6 - 8 років; 35-річна жінка, що палить, проживе на 5 років за ту, яка не має такої звички; 35-річний курець проживе на 7 років менше, ніж чоловік, який не палить.Нікотинова залежність має три стадії:

перша стадія епізодичне паління не більше 5 сигарет на день, що викликає незначні зміни у діяльності нервової системи; друга стадія - постійне паління від 5 до 15 сигарет на день, при цьому виникає незначна фізична залежність та при припиненні паління розвивається стан, важкий як фізично так і психічно, його знімає паління чергової сигарети; третя стадія - постійне викурювання від однієї до півтори пачки на день, виробляється звичка палити натщесерце, відразу після їжі або серед ночі, звикання дуже сильне. Припинення паління викликає тяжкий стан, виражені зміни у нервовій системі і внутрішніх органах. Токсичне руйнування організму.