asyan.org
добавить свой файл
1
Суд над Тимошенко. День 2-й, 25 червня

Інформаційна хроніка дня
Наша позиція

Тимошенко прибула до суду


Біля Печерського суду в суботу зібралися прихильники екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Вони стоять в районі будівлі суду та на протилежній стороні вулиці Хрещатик.

Біля будівлі суду стоїть невелика сцена, з якої лунають українські пісні та агітаційні пісні Юлії Тимошенко.

Також біля суду знаходяться противники Тимошенко - представники "Загальновійськового союзу України" колишнього регіонала Олега Калашнікова. Міліція стоїть на вулиці Хрещатик вздовж проїжджої частини.

Також організований коридор від проїжджої частини до входу в будівлю суду.

За оцінкою кореспондента "Української правди", всього біля Печерського суду знаходяться близько тисячі чоловік.

По вулиці Богдана Хмельницького стоять автобуси з бійцями спеціпідрозділу "Беркут".

Тимошенко, прибувши до суду, привіталася зі своїми прихильниками та пішла до входу в будівлю.

^

Тимошенко хоче об'єднати всі свої справи


Захист Юлії Тимошенко заявив клопотання про об'єднання всіх справ, порушених проти екс-прем'єра, в одне провадження.

Про це заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко на початку судового засідання.

Своє прохання він мотивував тим, що в усіх справах Тимошенко інкримінуються практично однакові порушення.

Водночас представники прокуратури висловили протест проти об'єднання справ, зауваживши, що це не стосується тієї справи, яка наразі розглядається судом.

Підтримуючи клопотання, Тимошенко почала розповідати про справи, порушені відносно "кіотських грошей" та закупівлі машин "швидкої допомоги".

У відповідь на це сторона обвинувачення заявила протест, зазначаючи, що ці питання не стосуються суті справи, яка розглядається.

Суддя попросив Тимошенко говорити "ближче до суті клопотання".

^

Захист Тимошенко: трансляцію суду забороняють


У Харківській, Донецькій областях та Криму заборонили пряму трансляцію засідання суду у справі Юлії Тимошенко. Про це під час судового засідання заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

"Тільки що мною отримана інформація про заборону виконання ухвали Печерського районного суду, а саме про заборону прямої трансляції цього судового засідання в Харківській, Донецькій областях та в Криму", - сказав він.

"Оскільки вчора суд ухвалив дозволити проведення відеозйомки, а також прямої трансляції попереднього розгляду цієї справи, я хочу звернутися до суду з клопотанням щодо забезпечення виконання ухвали", - зазначив Власенко.

За словами самої Тимошенко, у названих регіонах перешкоджають трансляції, яку веде "5 канал".

^

Тимошенко хоче об'єднатися зі своїми колишніми підлеглими



Захист Юлії Тимошенко заявив клопотання про об'єднання "газової" справи проти неї зі справами щодо Ігоря Діденка, Анатолія Макаренка та Тараса Шепітька.

Про це заявив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко під час судового засідання.

Зокрема, він послався на ухвалу Печерського суду, який повернув справи Діденка, Макаренка, Шепітька та інших до генпрокурора для вивчення питання про їх об'єднання. Суд долучив копію цієї ухвали до матеріалів справи.

Суд надав слово Юлії Тимошенко для підтримання клопотання захисника. Однак під час її виступу постійно виникали суперечки: суддя та сторона обвинувачення вважали, що її доводи не стосуються суті справи, що розглядається.

Тимошенко також заявила: "Ці справи повністю пов'язані. Вони стосуються, в тому числі, виконання цими посадовими особами моїх доручень, які я давала під час газової кризи".

^

Тимошенко думає, що її арештують


Юлія Тимошенко вважає, що їй буде змінений запобіжний захід на арешт. Це сталося після того, як суддя висловив їй чергове зауваження про те, що вона має наводити доводи по суті клопотання, "а не розповідати "кримінальні історії постпомаранчевого періоду".

Саме так Юлія Тимошенко назвала історію з відчуженням "Нафтогазом" газу РосУкрЕнерго та протидії цьому з боку Дмитра Фірташа, тодішнього президента Віктора Ющенка та екс-глави митниці Валерія Хорошковського.

"Я думаю, ці люди, яких я тут згадую, теж дивляться цю трансляцію, і я думаю, вам скоро надійде вказівка щодо зміни мені запобіжного заходу на арешт. Але, думаю, що я встигну закінчити", - сказала вона

Водночас суддя, під час розгляду клопотань Тимошенко, оголосив технічну перерву. "Мабуть, з адміністрації президента подзвонили", - сказала після цього екс-прем'єр.

Під час перерви прихильники Тимошенко у залі суду заявили про можливі провокації з боку правоохоронців.

Так у внутрішньому дворі суду стоять декілька автобусів "Беркуту". Станом на 11:35 з нього виходять люди, перевдягнені в штатське.

На думку присутніх в залі суду, міліціонери будуть використані для провокацій проти людей, які мітингують на Хрещатику.

***

Водночас народний депутат фракції "БЮТ-Батьківщина" Володимир Яворівський заявляє, що влада готується до арешту Тимошенко.

За його словами, в ході судового засідання "видно, що прокурори і судді бояться аргументації" Тимошенко та часто її переривають, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

Також, на думку депутата, про підготовку до арешту Тимошенко свідчить безпрецедентна кількість правоохоронців і спецтехніки на Хрещатику, а також посилення режиму проходження у двір суду для преси та помічників народних депутатів.

^

Тимошенко просить перенести суд


Захист Юлії Тимошенко просить перенести розгляд справи проти Юлії Тимошенко.

Про це заявив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко під час засідання суду.

Мотивуючи це клопотання, він нагадав, що суддя Печерського суду Супрун відмовилася задовольнити скаргу Тимошенко на порушення проти неї кримінальної справи, яка розглядається судом.

За словами Власенка, до прокуратури були подана скарга на дії судді, яка нібито винесла неправосудне рішення щодо клопотання Тимошенко. Він зазначив, що прокуратура відмовилася порушувати проти судді кримінальну справу.

Однак Печерський суд скасував постанову прокуратури про відмову в порушенні справи і відправив матеріали на перевірку.

"Тобто, станом на сьогоднішній день, не закінчено проведення перевірки...Якщо за результатами перевірки щодо судді Супрун буде порушена справа, це буде означати, що її постанова...буде визнана такою, що є завідомо неправосудною. Це означатиме, що цю справу (проти Тимошенко) треба буде переглядати", - сказав він.

"Я прошу відкласти розгляд цієї справи до вирішення питання щодо наявності чи відсутності в діях судді Супрун, а також суддів апеляційного суду міста Києва, ознак злочину", - заявив Власенко

^

Суддю просять організувати справу слідчому, який займався Тимошенко


Сторона Юлії Тимошенко просить суд вирішити питання про порушення кримінальної справи щодо слідчого Олександра Нечвоглода, який вів "газову справу".

Відповідну заяву від час судового засідання зробив захисник Тимошенко Сергій Власенко.

За його словами, слідчий фальсифікував матеріали справи проти екс-прем'єра.

"Саме ця людина пов'язана з фальсифікацією саме цієї справи", - зазначив Власенко.

^

"Батьківщина": на Хрещатик привезли автозаки, біля Тимошенко поставили міліцію


До Печерського райсуду Києва правоохоронні органи почали стягувати спеціальні автомобілі для перевезення затриманих.

Як повідомляє прес-служба "Батьківщини", кілька автозаків розмістили біля автобусів з працівниками спецпідрозділів, які блокують мітинг прихильників екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

У залі судових засідань за спиною у Тимошенко та її захисника Сергія Власенка після оголошення перерви з’явилися 12 працівників МВС, яких до перерви там не було.

Ще два працівника МВС стоять зі сторони звинувачення, зазначає прес-служба.

Раніше Тимошенко заявляла про намір влади її арештувати.

^

Тимошенко проситься на волю


Захист Юлії Тимошенко просить суд скасувати екс-прем'єру запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. Відповідне клопотання подав захисник Тимошенко Сергій Власенко під час судового засідання.

За її словами, Тимошенко не ухилялася від слідства або суду.

"Тимошенко навпаки...робила все, щоб допомогти встановити істину в цій справі. при цьому її права постійно порушувалися", - зазначив Власенко.

"Встановлення цієї міри запобіжного заходу (підписки про невиїзд) прямо перешкоджає Тимошенко у здійсненні нею діяльності як глави політичної партії", - додав він.

Крім того, захисник Тимошенко вніс клопотання про дозвіл на виїзд Тимошенко до Львова на святкування десятиріччя візиту в Україну Папи Римського Іонна Павла ІІ з 26 по 27 червня.

Також Власенко попросив для Тимошенко дозвіл на відвідання з 29 червня до 1 липня міста Вільнюс (Литва), 2 липня - Луганської області, 4-5 липня - Волинської області.

Водночас представник звинувачення дане клопотання не підтримав.

^

Захист Тимошенко просить скасувати підписку про невиїзд


Захисник Сергій ВЛАСЕНКО просить суд скасувати екс-прем’єр-міністру України Юлії ТИМОШЕНКО запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив сьогодні у Печерському суді Києві, де триває попередній розгляд кримінальної справи проти Ю.ТИМОШЕНКО щодо газових угод.

Обгрунтовуючи своє клопотання, С.ВЛАСЕНКО наголосив, що Ю.ТИМОШЕНКО жодного разу не ухилялася від слідства і суду, за весь період вжиття до неї запобіжного заходу не робила нічого, щоб завадити у встановленні істини у справі, а навпаки - завжди сприяла цьому.

«Таким чином, немає будь-яких підстав застосовувати до ТИМОШЕНКО будь-яких заходів запобіжного характеру… стверджувати, що ТИМОШЕНКО десь втече», - сказав С.ВЛАСЕНКО, додавши, що, врахувавши викладене, захист хоче, щоб суд вирішив питання про скасування будь-якої міри запобіжного заходу щодо Ю.ТИМОШЕНКО.

^

Тимошенко: усе робиться, щоб тягнути час якомога довше


Лідер партії «Батьківщина» Юлія ТИМОШЕНКО переконана, що суд робитиме усе можливе для того, аби вона залишалася на підписці про невиїзд і не мала змоги спілкуватися з виборцями.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Ю.ТИМОШЕНКО заявила журналістам під час перерви у засіданні Печерського райсуду Києва.

За її словами, про це свідчить той факт, що суддя не об’єднує кілька справ в одну, хоча таке клопотання було.

«Усе робиться для того, щоб тягнути як можна довше час і щоб я як можна довше була на підписці про невиїзд - аж до парламентських виборів, щоб не дати мені можливості спілкуватися з людьми», - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

^

Тимошенко пішла з суду. До Генпрокуратури


Юлія Тимошенко разом з захисником Сергієм Власенком залишила суд і відбула до Генпрокуратури.

Про це "Українській правді" повідомила речник Тимошенко Марина Сорока.

"Юлія Володимирівна, разом зі своїм захисником, відбула до прокуратури, оскільки сьогодні закінчується встановлений для неї судом термін ознайомлення з матеріалами двох попередніх кримінальних справ - по Кіотському протоколу та автомобілям медичної допомоги", - зазначила вона.

"Сьогодні конче необхідно виконати по цим справам всі процесуальні дії. Тому Юлія Володимирівна подавала клопотання про перерву в сьогоднішньому засіданні, щоб вона могла побувати в Генпрокуратурі", - сказала Сорока.

Вона спрогнозувала, що Тимошенко не повернеться до суду. "Мабуть, ні", - відповіла речник.

У свою чергу лідер фракції БЮТ Іван Кириленко подякував присутнім в залі прихильникам Тимошенко і сказав, що скільки суддя перебуватиме в дорадчій кімнаті - невідомо, тому вони більше не затримуватимуть людей.

Група підтримки Тимошенко залишила судову залу.

Станом на 20:30 в залі засідань залишилося лише кілька знімальних груп журналістів та охорона. Під кабінетом судді Родіона Кірєєва, де він перебуває починаючи з 16:00, також стоїть 12 бійців підрозділу "Грифон".

Позиція влади
^

Під Печерським судом з'явилася важка техніка


Місце проведення акції прихильників екс-прем'єра Юлії Тимошенко біля Печерського суду в суботу зранку заблоковано важкою технікою. Як повідомляє прес-служба "Батьківщини", влада заблокувала місце проведення акції, "перелякавшись вчорашнього багатотисячного мітингу на підтримку Юлії Тимошенко".

"В суботу зранку народні депутати фракції "БЮТ-Батьківщина" разом з прихильниками, прийшовши до Печерського суду, побачили, що навпроти стоїть важка техніка, а тротуар заблоковано евакуаторами", - йдеться в повідомленні.

"Незважаючи на вчорашню домовленість з київською міліцією про те, що автомобілі з обладнанням для проведення мітингу будуть до ранку знаходитись на Хрещатику, вночі їх силоміць прибрали з вулиці", - стверджують у прес-службі.

Водночас повідомляється , що на місці, де проходила акція в п’ятницю, встановлено сцену.

"Батьківщина" закликає киян і гостей столиці прийти на мітинг біля Печерського суду на 9:30, щоб підтримати Тимошенко.

^

Суддя вимагає, щоб Тимошенко стояла


Суддя Родіон Кірєєв вимагає від Юлії Тимошенко ставитися з повагою до суду.

Про це він заявив після того, як Тимошенко почала свій виступ на засіданні суду сидячи.

Суддя попросив екс-прем'єра піднятися. У відповідь на це, Тимошенко сказала: "Коли у нас буде в країні суд, я буду звертатися стоячи. Коли у нас у суду буде честь, я буду говорити суду "ваша честь".

^

Проти мітингуючих під Печерським судом порушили кримінальну справу


Міліція порушила кримінальну справу за фактом пошкодження трьох міліцейських автобусів учасниками акції протесту біля Печерського суду.

Як повідомляє прес-служба МВС, близько 10 осіб пошкодили три автобуси Полку патрульної служби столичної міліції.

Невідомі розбили скло в автобусах та спричинили інші технічні пошкодження.

За фактом хуліганських дій слідчим відділом Шевченківського райуправління міліції порушено кримінальну справу за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу.

Наразі правоохоронці проводять кримінально-процесуальні та оперативно-розшукові заходи з метою встановлення порушників громадського порядку та притягнення винних до відповідальності.

Разом з тим, на Хрещатику під час блокування міліцією мітингу прихильників лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко сталося зіткнення між міліціонерами і депутатом Київради від "БЮТ-Батьківщина" Олександром Бригинцем.

Як повідомив УНІАН сам Бригинець, після того, як на Хрещатик почали прибувати автобуси з міліціонерами, прихильники Тимошенко спробували їм у цьому перешкодити.

За словами Бригинця, один з автобусів збирався перекрити автомобіль, який забезпечував якісну трансляцію мітингу на всю вулицю. "Я і ще кілька депутатів спробували зупинити цей автобус, і тому я став під колеса", - сказав Бригинець.

За його словами, автобус зупинився від нього на відстані 1-2 см. Після цього, сказав Бригинець, шість спецназівців схопили його за руки і за ноги і відтягнули від автобуса.

Аналогічна ситуація сталася, за словами учасників мітингу, з народним депутатом від "БЮТ-Батьківщина" Володимиром Бондаренком.

Раніше прес-служба БЮТ повідомила, що правоохоронні органи почали стягувати до будівлі суду автозаки і важку техніку. Крім того, за даними прес-служби, міліція почала затримувати мітингувальників біля будівлі суду: одну людину вже посадили в "воронок".

^

Міліція шукатиме тих, хто погрожує вбити Богословську


Міліція порушила кримінальну справу за фактом погроз народному депутатові України Інні БОГОСЛОВСЬКІЙ. Про це УНІАН повідомили в Управлінні зв’язків з громадськістю МВС України.

Справу порушено за заявою І.БОГОСЛОВСЬКОЇ, з якою депутат звернулася сьогодні, 25 червня, до Міністерства внутрішніх справ України.

У цій заяві І.БОГОСЛОВСЬКА зазначає, що на її адресу з 24 травня надходять погрози вбивством, які також розповсюджуються у мережі Інтернет. На думку заявниці, вони висловлюються у зв’язку з її професійною діяльністю як народного депутата України та голови Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин підписання газових угод між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» щодо наявності ознак державної зради в сфері економічної безпеки України. Зокрема, в кількох Інтернет-ресурсах невідомий користувач 24 червня погрожував депутатові «облити її бензином і підпалити», зазначили в МВС.

Слідчим відділом Шевченківського райуправління ГУ МВС України в Києві порушено кримінальну справу за фактом вчинення злочину, передбаченого частиною 1 статті 129 Кримінального кодексу України «Погроза вбивством». Розпочато слідство.

^

Прокуратура не хоче відпускати Тимошенко до Вільнюса


Представники прокуратури вважають недоцільним, щоб суд дозволив екс-прем’єру, лідеру «Батьківщини» Юлії ТИМОШЕНКО відвідати Вільнюс та кілька областей України, оскільки в цей час можуть відбуватися судові засідання.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час судового засідання в Печерському райсуді Києва заявив один із представників сторони обвинувачення у відповідь на заявлене захисником Ю.ТИМОШЕНКО клопотання.

Як повідомляв УНІАН, Ю.ТИМОШЕНКО хоче здійснити поїздку до Вільнюса (Литва) з 29 червня по 1 липня для участі у міжнародній конференції високого рівня на запрошення Президента Фінляндської республіки Тар’ї ГАЛОНЕН та Президента Литовської Республіки Далії ГРІБАУСКАЙТЕ.