asyan.org
добавить свой файл
1
Кому: Др. Якобу Келленбергу, Президенту

Міжнародний комітет Червоного Хреста
Копія: Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

Міжнародна амністія

Г’юман Райтс Воч (Human Rights Watch)

Пишу Вам у зв’язку із арештом Юлії Тимошенко. 5 серпня колишнього Прем’єр-міністра Тимошенко було заарештовано за звинуваченнями у порушенні регламенту суду та перешкоджанні судовому процесу. Цей суворий запобіжний захід має на меті ізолювати Юлію Тимошенко від громадського життя, порушуючи її права громадянина, які вона має згідно з належною правовою процедурою. Після понад двох тижнів під вартою стан її здоров’я значно погіршився незрозумілим чином. Попри численні клопотання суд постійно відмовляв їй у необхідному обстеженні. Таким чином, її позбавили будь-яких можливостей подати скаргу щодо свого стану або відкрити його для контролю громадськості.

Беручи до уваги ці порушення, я звертаюсь до Міжнародного комітету Червоного Хреста з проханням надіслати місію, яка проведе неупереджене обстеження та відвідає Юлію Тимошенко у місці її утримання. На нашу думку, подальше перебування під вартою серйозно загрожуватиме здоров’ю колишнього Прем’єр-міністра Тимошенко, і ми, не виключаємо, навіть її життю.

Моральна позиція та повага, якою користується Міжнародний комітет Червоного Хреста у світі, можуть змусити чинну адміністрацію України дозволити Вам перевірити умови, в яких вона утримується.

Зважаючи на головування України в Раді Європи, її майбутнє президентство в ОБСЄ та європейські прагнення Києва, ми вважаємо, що українська влада повинна дотримуватись європейських стандартів та конвенцій з прав людини, стороною яких є Україна.

Ми закликаємо Вас невідкладно надіслати таку місію та допомогти нам у наших зусиллях щодо звільнення Юлії Тимошенко з-під варти. Звертаємось до Вас із проханням, щоб до складу цієї місії увійшли особистий лікар та медсестра Тимошенко, яким вона довіряє.