asyan.org
добавить свой файл
1 2

Детальний опис родинних відносин та обставин при яких вони складалися.

Всі події викладені в описі підтверджуються в міру можливості документами,окремі факти потребують свідчення зазначених свідків,але згоди на свідчення вказані свідки не давали.


На початку 1998 року Ткач Любов Павлівна\моя мати\ була оперована в обласній лікарні після травми голови .Травма була отримана внаслідок необережності в домашніх умовах.Після операції спостерігалось часткове одужання,про що свідчить виписка з лікарні 4648 від24.04.1998р.Ввесь час

І я і мій брат допомагали по догляду за хворою матірю нашому батькові,який проживав з матірю по пр..Ламаному 14-87.Я проживав з сімею по вул..Ветеринарній 37-85,брат по вул. Полюсній 20 -71.

Наші будинки з братом знаходились поряд,тому допомогу надавати було зручно завдяки спілкуванню віч-на-віч.Допомога надавалась різностороння .Також допомогу надавала сестра матері Демчук\Ткач \Олена Павлівна ,яка мешкае м.Полтава Баленка 5-48 тел566148,та її чоловік Демчук

Анатолій.

З часом стан матері значно покращився і вона мала можливість самостійно пересуватись по місту.

Вона відвідувала нас ,інших знайомих і рідних.Але з часом,а саме на прикінці 2002 року стан здоров’я став різко погіршуватись.Я декілька разів звертався до різних лікарів, з проханням проконсультувати стосовно стану матері та можливих в подальшому негативних проявів.Нажаль втішного нічого не вдалось почути,лише застереження готуватись до погіршення стану.В лікарні №3 мені була надана довідка №147,в тім,що мати потребує постійного догляду.На початку 2003 року,а саме в день народження брата Анатолія,коли батько прийшов поздоровити з днем народження,а мати була відсутня за станом здоров’я ,я запропонував брату обговорити подальшу допомогу батькам,на той випадок ,коли батько цього попросить.Обговоривши декілька варіантів,ми прийшли до згоди,без суперечки,зупинившись на варіанті запропонованому мною.Він полягав у тому,що коли батько попросить допомоги,і як що не буде проти, то брат з сімею переїде жити до батьків,а в подальшому свою квартиру оформить на мене.Таким чином ми уладнаемо матеріальні стосунки.Чому саме він мав переїхати до батьків-це виходило з доцільності.В мене були малі діти,в ньго дорослі.Крім того у брата було бажання жити в квартирі батьків.Все це було звичайно обговорено з членами сімей.Але подальші події дещо змінили наші плани.В сімейних стосунках брата зявилися проблеми,в яких я намагався розібратися та якось вплинути,але було марно.Дружина брата неодноразово, в період 2003 року ,зверталась до мене за допомогою,як за моральною так і за фінансовою.Я з дружиною намагався допомогти,але в межах можливого.Мати на той час,за станом здоровя,потребувала уваги і допомоги,тому підходив час приймати рішення для безпосереднього переселення,допомога наїздами,яку ми надавали уже була малозначуща.Мати бачила напруження в відносинах між братом та його дружиною,намагалась мене попрохати допомогти їм,але як я уже наголошував-мої спроби були марні.Враховучи те, що моя робота була пов’язана на той час з відрядженнями,тягар по допомозі лягав на плечі моеї дружини,добре що вона не працювала на той час,займалась вихованням дітей\4 -6клас.\.

Мої спроби допомогти брату в сімейних стосунках привели мене до виявлення деяких фактів,підтвердження повного вони не мали,але задуматись і насторожитись примушували.Це були факти пов’язані з повіями та наркотиками.Відїзжаючи у відрядження я вимушений був постійно нагадувати дружині не залишати дітей без нагляду,проводити в школу та з школи,а коли їхала до батьків допомагати,закривати вдома.Брат ,по словах його ж дружини,часто зникав з дому,приходив пізно та на підпитку,чи взагалі в незрозумілому стані,влаштовував скандали.

На прикінці 2003 року батько звернувся до нас обох ,та попрохав саме тієї допомоги,яку ми свого часу обговорили з братом.Так як питання було вирішено,ми всі,а саме брат з дружиною,я з дружиною та батько остаточно обговорили та спланували подальші дії.Брат мав підготуватись в короткий термін та переїхати до батьків,я пообіцяв допомогу всіляку.Та повернувшись всього через неділю з відрядження,мене сповістила дружина про термінове прохання батька приїхати.

Як виявилось,брат вирішив спочатку зробити евро ремонт,а потім переселятися.При звичайних умовах таке рішення було б цілком нормальним і не викликало б занепокоєння.Але враховуючи тяжкий стан матері,це було недоцільно.Я теж був проти такого рішення.Батько, до мого приходу , зателефонував сестрам матері та деяким родичам з проханням поради,а коли я з’явився ,то він заявив -якщо Анатолій не відмовиться від свого рішення я відмовлю в його переїзді.Саме так і сталося,коли брат приїхав,батько запитав, чи не перемінив він свої наміри.Брат відповів однозначно-я в цьому бедламі жити не буду. Брат намагався ще довести свою правоту в рішеннях,та лише ускладнив обставини,батько висловився в дещо грубій формі-вон відсіля і можеш більше не приходити.Це були мабуть вирішальні слова.А мені запропонував переїзжати з дітьми як найшвидше.Я ще намагався якось улагодити відношення брата з батьком,та брат ображений не хотів навіть розмовляти зі мною,сказавши ,що там більше не з’явиться/мав на увазі у батька\Мені ж нічого не залишалось,як готуватись до переїзду.

На підставі довідки 147 ,яку надала 3 міська лікарня, мене у відрядження тимчасово не направляли,я зміг в короткі терміни облаштувати кімнату для дітей та зібрати довідки для переведення їх з 19 школи в 20.Таким чином за декілька днів ми переїхали в помешкання батьків взявши необхідні речі. Нажаль 28 лютого 2004 року мати померла.Першим,кого я сповістив,був брат.Організація та поховання лягли на мене повністю. З боку брата допомоги не відчувалось,його поведінка більш нагадувала поведінку спостерігача. Єдине за що я йому вдячний –він дозволив скористатися його машиною,що набагато полегшило оформлення поховання матері та вирішення інших питань.Всі питання стосовно поховання матері лягли на мене і в матеріальному плані,витрати ніс я,в батька грошей на той час не було,Анатолій дав лише незначну суму і то після тривалих вмовлянь.Про те що я займався похованням свідчать деякі довідки.а саме рахунок-замовлення 60078,та свідоцтво 000012471.Мое звернення до 3 нотаріальної контори, в той час,теж е як свідчення факту вирішення всіх проблем поховання саме мною,так як без прийняття спадщини,як мені пояснили,я не в змозі вирішувати ряд питань.

Після поховання матері Анатолій до батька не приходив,а на мої зауваження стосовно прохання батька зайти-не реагував.Іноді відповідав , що йому там робити нічого.Дружина моя , декілька разів зустрічала брата біля будинку,намагалася поговорити з ним та запросити до батька,але він не бажав навіть слухати її.Я через деякий час перевіз більш значимі речі до батька в квартиру та став поступово робити ремонт.В перевезенні речей мені допомагав приватний підприємець Ермак Володими,який мешкае м.Полтава вул.Ветеринарна 37 кв.3, тел..597899.Перш за все я замінив газову колонку,так як на підставі акту на виключення газу 29 .01. 2004 року слюсарем Смирновим М.І. було опломбовано газове обладнання, яке потребувало капітального ремонту , або заміни.Колонка була придбана та встановлена спеціалістом по газовому обладнанню,нажаль пріз вища не пам’ятаю ,мешкае вул. Новаторська 1 тел.586651.

Наступним я замінив водопровідні труби.Роботи проводили працівники фірми Валентин,тел..565113.Коштів на ремонт батько не давав,навпаки витративши пенсію,прохав у мене як би на хліб,як він говорив.Звичайно що я йому не давав,бо він пропивав,а хліб дома завжди був,так як дружина перебуваючи ввесь час дома-скуплялася на всю сімю.Згодом під тиском сусідів,які проявляли постійно зацікавленість,батько став давати частину грошей для оплати комунальних послуг.

19.03.2004р згідно договору 7484 мною було підключене кабельне телебачення=Галактика=.

Після смерті матері я не міг відмовлятися від відряджень,а це позбавляло мене можливості займатися домашнім господарством,а саме ремонтом і т.п.,тому згодом я вимушений був змінити місце роботи.Нове місце роботи теж не зовсім влаштовувало мене по тих же причинах і тому довелося змінити ще раз. Батько не реагував на зауваження дружини,постійно пив,а мені влаштовував сварки,коли я намагався присоромити його. Декілька разів приходив додому з розбитим обличчям,був випадок коли діти сусідів сповістили дружину про те ,що батько лежить п’яний та закривавлений. Дружина ,привівши додому його, змушена була викликати швидку допомогу,так як рана була велика. Але виклик диспетчер не прийняв,дружина необачно сказала що потерпілий напідпитку. Самотужки дружина довела батька до 3 лікарні,потім в зворотньому напрямку. Цей вчинок дружини я звичайно ціную,але до цього часу ним не вдоволений,бо дружина внаслідок перевантаження отримала ушкодження хребта,випали диски і до цього часу лікуванню не піддається.

В червні місяці 2004 року захворів син Сергій,\Епікриз від 26 06 2004 р\потрібні були кошти на лікування,звернувшись до батька я отримав відмову,бо заощаджень він не мав, а пенсію вже пропив на той час.Сина поклали до лікарні. Дякувати друзям-дали в борг. Таким чином наші стосунки з батьком постійно були в напруженні.

Згодом я перейшов працювати на таксі,це дало можливість частіше бувати дома,контролювати події. Батькові це не подобалось,бо я частіше став бувати вдома,заставати на підпитку,або взагалі в магазині в лікеро-горілчаному відділі. В мою відсутність він часто докучав моїй дружині,намагаючись довести ,що я неправий в відношенні до нього,що він має право робити що забажає і я не вправі йому робити зауваження.

Наближався день поминальний по смерті матері,в батька знову коштів бракувало,довелося самотужки все влаштовувати. Брат Анатолій все так же не проявляв зацікавленості і не бажав розмовляти,до батька не зявлявся. Про день поминання я його сповістив,але не був впевнений що він прийде.На мій подив Анатолій прийшов ,навіть його дружина прийшла допомогти в приготуванні.Та прийшовши, Анатолій не став сідати за стіл,відвів в другу кімнату і задав одне єдине питання –Коли я розрахуюсь за квартиру?Я був в край здивований і ображений,відповівши,що я за життя батька ніяких торгів вести не буду ні в якому випадку,квартира батька і всьому свій час.Брат образливо висловився і забравши дружину пішов геть.Присутні були здивовані його поведінкою,висловлючи різні припущення.В подальшому, через деякий час ,до мене неодноразово зверталася жінка,яка телефонуючи вимагала зустрічі,представляючись адвокатом Анатолія.Я відмовлявся,дізнавшись причину домагань,але згодом дружина порадила зустрітись і в межах можливого якось покінчити з телефонними дзвінками. На зустрічі я категорично заявив що її пропозиції,продати свою квартиру а гроші передати брату,не мають сенсу ,бо квартира при приватизації записана на дружину ,в додаток у нас неповнолітні діти. І це подіяло,більше вона не телефонувала.

Час спливав,напруження в стосунках з батьком росли,я став помічати що дружина на мене часом погляда невдоволено,проявляючи терпіння.

Заставши одного разу дружину в сльозах,я , з’ясувавши причину,зателефонував товаришу та попрохав негайно перевезти речі на свою квартиру. Цим я гадав зможу якось стримати батькову пристрасть до спиртного.Але мої дії визвали лише його подив.Він гадав що я теж не буду з ним мешкати,але я йому відверто заявив-що був и буду тут,за будь яких обставин.До речі-прийшовши додому на слідуючий день,я зустрів у батька чоловіка і жінку,які намагались винести старий телевізор,загледівши мене,вони швидко пішли,говорячи батьку що йдуть за возиком та за грошима,але не повернулися,телевізор залишився на місці.

З ремонтом довелося дещо пригальмувати,бо потрібно було встигати і з сімею побути і про батька не забути,та і коштів на ремонт не вистачало.

А через деякий час ,повернувшись ввечері з роботи,я виявив в кімнаті речі в здорових валізах.На моє запитання батько пояснив-люди посовітували взяти квартирантів,зайва копійка не завадить.Як він пояснив-буде жити дівчина студентка-медик,іноді приїздитиме мати.Стосовно платні він нічого не сказав.Та з часом виявилося,що з донькою постійно живе мати,до якої приходить ночувати співмешканець.Я вимушений був встановити замок на кімнату де я мешкав та де знаходилися речі моєї сім’ї,та деякі документи.Згодом я взагалі забрав всі документи в свою квартиру.Через декілька місяців я попрохав квартирантів вибратися з квартири.Причиною було те-що вони постійно пригощали спиртом батька,особливо в дні сплати за квартиру.Як мені здалося –сплачені гроші вони забирали,коли батько п’янів.

Мої діти після переїзду на свою квартиру продовжували навчатися в 20 школі ,так як я знав що все рівно прийдеться повертатися в квартиру батька.Вони часто заходили провідати дідуся. Та ,нажаль дідусь в більшості випадків був п’яний, тому я заборонив їм заходити в мою відсутність.

На початку 2008 р мій син Сергій проходив комісію військкомату,де було виявлено захворювання серця\Консультативне заключення від 31.01.2008р\В подальшому потребувалось обстеження та лікування.На це потрібні були кошти.Що батько не допоможе,я здогадувався,але все ж звернувся до нього з проханням.Його відповідь була як завжди негативною.Кредит взяти не вдалося,знову звернувся до друзів.Але борги треба було віддавати і за щось жити.Крім того витрати були на лікування позвонка у дружини.Зверталися до народного цілителя.Ще затрати виникли із-за смерті племінника дружини,а згодом брата дружини.Я прийняв рішення пригальмувати оплату комунальних послуг по своїй квартирі і по батьковій,до більш сприятливого часу.Сплачував лише телефон,електропостачання,та інші незначні платежі.\квитанції про сплату в оригіналі,заповнені власноручно ,з підписом.следующая страница >>