asyan.org
добавить свой файл
1
Година спілкування (5 клас)

«Зазирни в шкільний портфель»

1.» Візуальний школяр»

Учні отримують картки-проекти, де із запропонованих слів-деталей(форма, взуття, зачіска, портфель) слід створити за допомогою малюнка образ школяраc:\program files\microsoft office\media\cagcat10\j0217698.wmf

Вчитель порівнює, демонструючи дітям отримані образи.

2. Портрет.

Учні мають визначити, що саме поєднує всі створені дуже різні образи школяра та роблять висновок, що цей предмет — портфель.

Вчитель просить учнів пояснити, чому це так (портфель-єдина річ, що відрізняє просто хлопчика чи дівчинку від школяра, річ-детермінант)

На дошку вивішується заздалегідь виготовлений великий макет портфеля.

^ 3. Проект «Ідеальний портфель»

Учням дається завдання підібрати й записати на окремих аркушах назви речей, що мають знаходитися в портфелі п’ятикласника обов’язково( у кожної групи певні умови: кількість уроків, наявність уроків фізкультури, малювання праці) Діти групами-рядами створюють три проекти «Ідеальний портфель» (формують «набір» предметів та прикріплюють

на макет)

^ 4. Вчитель обговорює проект кожної групи:

-- Чому треба (не треба) брати підручник для кожного уроку?

- Чому дівчаткам важко носити підручники для всіх уроків?

Проблема ваги підручників.

Вчитель пропонує задачу: підрахувати вагу всіх книжок та предметів, що є в ідеальному портфелі, надавши параметри для обчислення. Результат 4-5 кг.

Спільне рішення проблеми:

--Яким має бути за формою такий важкий портфель? (ранцем)

--Чому саме ранцем? (Ранець допоможе уникнути викривлення хребта за умов необхідності носити таку вагу щодня)

Учитель (чи запрошений шкільний медпрацівник, батько-лікар)знайомить дітей з інформацією про те, що таке сколіоз, який ступінь його небезпечності, наводить статистику захворюваності на сколіоз серед школярів, пояснює чому для дівчат травми хребта є не безпечнішими, дає короткі поради про те, як сидіти за партою, як носити портфель. Якщо немає ранця. Щоб зберегти здоров’я.

Проблема щоденника

--В кожному проекті знайшлося місце для щоденника.

Для чого він потрібний? (для організації навчання, щоб нічого не забувати, бути дисциплінованим учнем)

Учитель демонструє декілька видів щоденників. Учні мають вибрати один для свого проекту та пояснити свій вибір.

Вирішуються проблеми6

Який щоденник кращий для навчання?

Чи потрібні розфарбовані, з малюнками щоденники? Чому?

--Чи користуєтеся ви інформацією, вміщеною в щоденниках видавництвом?

На основі відповідей дітей учитель робить висновок про те, що головне в щоденнику — щоденні обов’язкові записи, зручність місць для записів та охайність ведення щоденника. Знайомить дітей із результатами дослідження психологів про шкідливість «перефірійної порожньої» інформації.

Проблема акуратності, охайності, організованості у зв’язку з наявністю (відсутністю) обкладинок для підручників,зошитів, пеналів.

Учитель пропонує взяти участь у сюжетно-рольовій грі «На неочікуваній контрольній із математики»: «учитель» заходить до класу, каже,, що вчитель літератури захворів, він замінить урок контрольною з математики. «Учням»--учасникам гри, асистенти роздають «набори»: портфель відмінника ( все є з ідеального портфеля), портфель «хорошиста», портфель «невстигаючого», оголошується завдання , яке треба виконати за певний час. Клас спостерігає за ходом гри: пошуком олівців, гумок, лінійок тощо, відволіканням товаришів, зауваженнями «вчителя» Після закінчення уроку учні роблять висновок:

Хоч би який ти був розумний, без правильної організації свого навчального обладнання (портфеля) не можна справитися із завданням.

Проблеми, пов’язані із спортивною формою, в проектах:

- кількість та якість форми та взуття;

- місце розміщення в портфелі.

Медичний працівник чи вчитель фізкультури вказує на необхідність окремого пакування форми взуття в портфелі. Наголошує на необхідності не приходити до школи на всі уроки у спортивному одязі та взутті, пояснює гігієнічні причини таких вимог.

«Реал» в проекті.
Кожен учень демонструє (за бажанням) той предмет (предмети) в своєму портфелі, якому там не місце (ті 3 реальні речі, чого немає в проектах) : телефони, іграшки, ліхтарики, зовсім неочікувані предмети.

Учні разом з учителем коротко обговорюють «реал», наявність якого стане темою наступної години спілкування.

5. Розповідь «Скарга портфеля п’ятикласника».

Учитель підбиває підсумки проектування, дає завдання ( за бажанням)скласти розповідь на тему «Скарга портфеля п’ятикласника»

c:\users\людмила\desktop\001.jpg