asyan.org
добавить свой файл
1
Герб Теофіпольського району
Герб району має форму щита. В центрі – щит, заокруглений донизу та вписано в декоративний картуш з золотими колосками внизу, зверху увінчаний стилізованою золотою короною, що вказує приналежність герба саме району (зубці корони вирішені у формі листків дерев).

Щит перетятий навпіл срібним хвилястим поясом. Верхнє поле герба поділене на дві частини: у першому червоному полі срібний хрест - (символізує великодушність, мужність, відвагу, справедливість, сміливість і наполегливість), у другому синьому – золоте усміхнене 16-променеве сонце (символ краси, небесної чистоти, радості і спокою, любові до батьківщини, гордості і слави) У нижньому полі на світло-зеленому фоні зображено срібну кам’яну вежу з двома бійницями та відкритою брамою, вкрита золотим дашком, яка уособлює Човганське укріплення. Відкриті ворота є символом доброзичливості та гостинності. Вежа відображає оборонну роль укріплення містечка, а також підкреслює місцевий будівельний матеріал.

Срібний хвилястий пояс – символізує річку Полква;

Шістнадцятипроменеве сонце з усміхненим обличчям – підкреслює приналежність Теофіпольщини до Хмельницької області та є символом життя і тепла;

Срібний хрест – символізує історичну приналежність Теофіпольщини до Волині;

Золоті колоски – вказують на аграрну специфіку району.

Головні елементи – у поєднанні символізують географічну, історичну, культурну та духовну спорідненість земель Поділля, відображають особливість історичного становлення району;


Прапор Теофіпольського району
Прапор району являє собою прямокутне полотнище синього-малиново-зеленого кольору із співвідношенням сторін 2:3 (розмір полотнища згідно з еталоном ).

Ліва частина правильний трикутник світло-зеленого кольору.

Верх блакитного кольору – символ Поділля.

Нижня частина малинового кольору – символізує великодушність.

Пропорції прапора району узгоджені з розмірами Державного прапора України;

Загальна композиція прапора району гармонує з геральдичним рішенням побудови герба району;

Прапор району створений з урахуванням (на основі) історичної традиції, властивої місцевому прапорництву, визначальними рисами якої є:

відтворення на прапорі земельних емблем;

зв'язок кольорової гами прапора з гербовими барвами;