asyan.org
добавить свой файл
1

Вирощування й розмноження квітів


Роза - одне із самих прекрасних рослин. Вона заслужене зветься королеви квітів. Троянди заворожують своєю небувалою красою. У добутках прадавніх філософів можна знайти безліч про шипшини й троянд. Мислителі оспівують ця прекрасна рослина у своїх поемах і трактатах. Вирощуванням і розмноженням троянд займаються в домашніх умовах, у садах і городах, у теплицях, на продаж.

Роза не тільки гарна квітка. Це складна й примхлива у відході садова культура. Розмноження троянд непростий процес, що вимагає спеціальних знань і навичок. Незважаючи на всі складності, вирощуванням троянд займаються в різних регонах і кліматичних умовах

Основна увага в процесі Розмноження троянд необхідно приділяти обрізку, підгодівлі, підготовці ґрунту. Дуже важливо вчасно помітити поразку троянд хворобами й шкідниками під час вирощування. І незважаючи на те, що троянди вирощують у різних кліматичних умовах, навіть у Південних регіонах нашої країни троянди необхідно ретельно вкривати на зиму, що б вони не перемерзали. Це лише деякі умови успішного вирощування й розмноження троянд в умовах садових і дачних ділянок

Сьогодні вирощування троянд - це ціла індустрія. Ці квіти часто дарують на свята, а значить добре купують. Квіти, які вирощують “на продаж” повинні бути ідеальними! Їм потрібний більш ретельний відхід, а правильно організовані умови транспортування й зберігання. Вирощування таких троянд більш кропіткий і складний процес, який вимагає дотримання особливих умов

Лілія (Lilium) рід рослин сімейства Лілейні. Латинська назва із прадавньої кельтської мови перекладається як білизна. Це багаторічні трав'янисті, цибулинні рослини. Цибулини яйцеподібної або округлої форми до 20 см у діаметрі, що складаються із окремих, соковитих, незамкнутих шкаралуп, що прилягають одна до одної більш-менш щільно. Захисні покриви відсутні. Стебла прямі, густо покриті листям, зелені або темно-пурпурові, висотою 40-250 см, товщиною 0,3-3 см. В окремих видів на стеблах, у пазухах листків розвиваються повітряні цибулинки — бульбинами, які використовують для розмноження. Листки лінійні, ланцетні, лінійно-ланцетні або продовгувато-еліптичні, сидячі або черешкові, від 2-3 до 20 см довжиною, розташовані в почерговому порядку, іноді мутовчасті. Квіти зібрані по 2-40 у пірамідальні або парасолеподібні суцвіття або одиночні. Оцвітина воронкоподібна, складається із шести частинок. У сучасному квітникарстві особливою популярністю користуються декоративні, сортові гібридні лілії. Відомо більше 2000 сортів. Усі вони, згідно з міжнародною класифікацією, згруповані по їх походженню у вісім розділів, дев'ятий поєднує видові лілії.

Рід Гербера (Gerbera) нараховує близько 70 видів трав'янистих крупноквітучих рослин сімейства складноквітні, але лише один вид вирощують як вазони. У природньому середовищі вони розповсюджені в Африці й Азії. Герберу вирощують як квітучий вазон протягом багатьох років. Ці яскраві рослини займають невелику площу, їх можна поставити на невеликому столі або поличці, внісши в інтер'єр новий колірний ефект.

Гербера – багаторічна трав'яниста рослина із прикореневими листками і квітками, що нагадують велику ромашку. Найбільш широко поширена в культурі гербера Джемсона (Gerbera Jamesonii), та її численні сорти і садові форми рослини. Основний час цвітіння – з ранньої весни до кінця осіни, але іноді їх продають квітучими навіть взимку. Її вирощують в основному як квіти на зріз для флористики. Деякі різновиди досягають 60 см, але компактні не перевищують у висоту 25-30 см і більше підходять для домівки.

Квітки можуть бути простими, напівмахровими та махровими, діаметром 12- 16 см з темною або світлою серединою. Диск суцвіття складається із трубчастих квіток, по краю диска кілька рядів лінійних язикоподібних пелюсток. Квіти різноманітних тонів і відтінків, білого, жовтого, кремового, жовтогарячого, рожевого, червоного і іншого забарвлення. Лопатеві опушені листки близько 15 см довжиною зібрані при основі в розетку і покриті білуватою шаром волосків.