asyan.org
добавить свой файл
1
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЩОДЕННИК

15.12.10Бюджет Януковича – Азарова це: погіршення життя людей, закріпачення судів, поліцейська держава й знищення української культури
Теми випуску:

1. Бюджет Януковича – Азарова: "Да пошли вы".

2. Бюджетна політика влади остаточно закріпачує суди.

3. Бюджет 2011 – антиукраїнський.
1. Бюджет Януковича – Азарова: "Да пошли вы".
Теза. Бюджет-2011 можна охарактеризувати словами Миколи Азарова: "Да пошли вы", що сказані в очі народу.

Ширше: У Бюджеті 2011 громадяни не отримають покращення життя вже сьогодні, як це постійно обіцяє влада. На фоні подвійного зростання цін не буде підвищення зарплат, пенсій та інших соціальних обіцянок. Як заявив міністр фінансів опозиційного уряду Андрій Сенченко, бюджет-2011 можна охарактеризувати словами Миколи Азарова: "Да пошли вы". З іншого боку, обмежуючи видатки на соціальну сферу, влада значно збільшує видатки на силові органи. Так на прокуратуру виділено на 80% (!!!) більше грошей ніж у минулому році.

^ Цитата міністра фінансів опозиційного уряду: «Владі не потрібно фінансувати потреби країни та народу, влада лише фінансує ДУС та під прапорами «Євро» розкрадає мільярди бюджетних коштів…Це бюджет влади, яка будує нову поліцейську державу, в якій всі ресурси будуть належати купці хазяїв життя»», - зазначив Сенченко. http://www.byut.com.ua/news/4412.html

^ Тези для коментування: Проаналізувавши Проект бюджету на 2011 рік заступник Голови ВР Микола Томенко, дуже влучно зауважив, що він існує у двох іпостасях: бюджет для «своїх» і бюджет для «всіх». У бюджеті для «своїх» закладено значне збільшення видатків на центральні органи влади, зокрема, на утримання найближчих і найбільш «правильних» структур, як-то Державне управління справами при Президентові, Генеральна прокуратура, Служба безпеки тощо. Натомість, у бюджеті для «всіх» – відсутні серйозні соціальні та гуманітарні проекти в інтересах громадян, відсутня системна підтримка регіонів та органів місцевого самоврядування тощо. Більше того, по багатьом напрямкам соціальної політики відбувається відчутне скорочення видатків.
^ 2. Бюджетна політика Януковича – Азарова остаточно закріпачує суди
Теза. Одним із завдань бюджетної політики влади є остаточне закріпачення судової системи.

Ширше: Ухвалений у вівторок у першому читанні законопроектом «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» робить судовову владу фінансово залежною від президентської вертикалі. Кошти між судами розподілятиме тепер Державна судова адміністрація. В умовах, коли Бюджет 2011 профінансує судову систему всього на 25,8%, розподіл цих грошей між «правильними» і «неправильними» судами знищить одні та підніме інші – слухняні до влади суди.

^ Цитата заступника Голови Комітету ВР з питань правосуддя: «З 1 січня кожен суд мав право самостійно розпоряджатиметься коштами, які йому виділено з бюджету. Однак влада вирішила, що допускати таку самостійність не можна, оскільки вона втратить механізми тиску на суди. Тому змінами до статті 142 вказаного законопроекту пропонується функції головного розпорядника коштів щодо фінансового забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції (крім ВСУ та вищих судів) знову передати Державній судовій адміністрації», - сказала Олена Шустік http://www.byut.com.ua/news/4415.html

Цитата заступника Голови Комітету ВР з питань правосуддя: «За бюджетом 2011 року загальні суди будуть профінансовані на 25,8% (2,5 млрд. замість 9,7 млрд., при граничній межі 2.3), тобто на чверть. Звісно, такого обмеженого коштористу на всіх не вистачить, тому непідвладні, неслухняні суди отримають дірку від бублика!», - вважає народний депутат О.Шустік.

Тези для коментування: Аналіз Бюджету 2011 з точки зору фінансування судової влади наочно демонструє наявність двох різних судових влад в Україні й відповідно двох різних бюджетів для них. Усі Вищі суди в Україні, навіть ще не існуючі, але привілейовані, які є вотчиною «регіоналів», отримали збільшені дотації. А суди, наближені до людей, або як їх називають самі громадяни «людські», переведені на бюджет корупції або колядування.

 
^

3. Бюджет 2011 – антиукраїнськийТеза. Бюджет Януковича – Азарова антиукраїнський за змістом. У 2011 році фінансування культурно-освітніх гуманітарних програм практично припиняється

Ширше: У контексті 20-річчя Незалежності в галузях освіти, культури, зокрема, та в гуманітарній галузі загалом, повинно було б передбачатися збільшення й підсилення фінансової складової гуманітарної політики в геометричній прогресії. Натомість, ситуація абсолютно протилежна. Про це під час час брифінгу в парламенті заявив заступник Голови Верховної Ради, один із лідерів партії «Батьківщина» Микола Томенко.

^ Цитата Миколи Томенка: «Якщо в Україні немає стратегії гуманітарної політики, якщо в Україні немає віце-прем’єра з гуманітарної політики, – то звідки взятися бюджету для гуманітарної політики… Проаналізувавши Проект бюджету, складається враження, що уряд хоче відмінити 20 річницю Незалежності України». http://www.byut.com.ua/news/4411.html

^ Цитата Миколи Томенка: «Якщо до другого читання не буде нової версії бюджетного фінансування гуманітарної політики, то можна робити висновок, що уряд здійснює антиукраїнську політику і відсутність гуманітарної політики як такої. Сумно говорити, що наступний рік – рік 20-річчя Незалежності, якщо для української культури і української традиції взагалі нічого не робиться».

Тези для коментування:

  1. На видання української книжки на наступний рік закладено лише 20 мільйонів гривень проти 33 млн.грн. у кризовому 2010-му.

  2. Відсутні в бюджеті видатки на будівництво спортивної інфраструктури. Але для ЄВРО-2012 в Україні сьогодні за бюджетні кошти будується найдорожчий у світі стадіон. Питання: скільки можна побудувати за ці гроші спортивних майданчиків та басейнів у маленьких містах країни, про які говорив Уряд та Президент?

  3. ^ Бюджет Януковича-Азарова ліквідовує туризм як напрямок. Так, на фінансову підтримку розвитку туризму в бюджеті передбачено всього 1 мільйон 826 тисяч.

  4. Сумна історія сталась із професійно-технічними училищами. Урядовий законопроект, який передбачав, що ПТУ передадуть на фінансове утримання місцевим органам влади, набрав нуль голосів у сесійній залі. Натомість у бюджеті радикально скорочено фінансування профтехучилищ із держбюджету. Тобто, якщо колізію створену через непрофесійність не вирішать, то значна кількість ПТУ просто зникне, оскільки місцеві бюджети не мають можливості фінансувати їх.

  5. Важко сказати як працюватиме державна система в частині пропагування українських цінностей. Видатки на театри, музеї, заповідники та ін. – усе залишилося в цифрах 2010 року. Але ж ціни і різні витрати за час влади Януковича зросли у двічі.