asyan.org
добавить свой файл
1
Анотації новинок видавництва «Нора-Друк» до 19-го Форуму Видавців у Львові
(13-16 вересня 2012)
ГАВРОШ Олександр. Блукаючий народ. – К.: Нора-Друк, 2012 р. – 312 с. Серія «Мандри». Тверда обкладинка.
ISBN 978-966-2961-98-0


Автор пропонує здійснити разом з ним цікаву мандрівку на землі нинішньої Сербії, куди понад два з половиною століття тому було переселено кілька тисяч українців Закарпаття. Ми зустрінемося з найдавнішою українською діаспорою в Європі, представники якої за двісті п’ятдесят років не тільки не розчинилися поміж своїми значно могутнішими сусідами, але й зберегли рідну мову, віру і національну свідомість. В книжці багато історичних гравюр, картин і сучасних фотографій, що ілюструють не тільки історичний шлях, а й сьогоднішній

день українців, які зберігають свою ідентичність, живучи за кількома кордонами від України.

Рукопис твору отримав диплом літературного конкурсу «Коронація слова».

Ціна видавництва 40 грн.
ТЕРЛЕЦЬКИЙ Валентин. Хмарочос. – К.: Нора-Друк, 2012 р. – 272 с. Серія «ПК (Популярні книжки)». М’яка обкладинка.
ISBN 978-966-2961-96-6

Мистецьке середовище живе за своїми правилами — виставки, концерти, презентації, творча конкуренція, пошуки натхнення, повна відстороненість від політичних процесів в країні... Але в одну мить все змінюється: новий міністр культури оголошує правила, яких відтепер мають дотримуватися всі. Під заборону потрапляє будь-яке вільне мистецтво і на офіційному рівні затверджуються нові дозволені для творчості теми. По всій країні проходять офіційні зібрання творчих спілок, рішення яких одностайне — підтримати нову культурну політику. І лише сотня митців вирішує боротися за творчу свободу. «Сотня нескорених» захоплює хмарочос в центрі міста і влаштовує на його даху свій табір. Вони висувають вимоги владі — або вона скасовує цензуру і заборону на вільну творчість, або митці скоять акт масового

самогубства і тим самим підбурять громадськість до активних дій і викличуть резонанс у світі. Утопія? Фантастика? Чи гротескна реальність?..

Роман – дипломант літературного конкурсу «Коронація слова – 2012».

Ціна видавництва 25 грн.
ТВЕДТ Кріс. Коло смерті. Пер. з норвезької Наталії Іваничук. – К.: Нора-Друк, 2012 р. – 344 с. Серія «Морок». Тверда обкладинка.
ISBN 978-966-2961-94-2

Мікаель Бренне – партнер успішної юридичної фірми, і його очікує світле майбутнє. Під час розгляду однієї кримінальної справи він опиняється в ролі обвинуваченого в нападі на жінку задля залякування свідка. Він потрапляє у в'язницю, втрачає право практикувати як адвокат і миттєво залишається без друзів, доходів і будь-яких перспектив. Неочікувано колишня колега, якій Мікаель свого часу зіпсував кар'єру, допомагає йому звільнитися із в’язниці під заставу і залучає до розслідування давнього подвійного вбивства. І Мікаель Бренне, який думав, що його життя вже не може бути гіршим, стає каталізатором жахливих подій в маленькому рибальському містечку. «Коло смерті» – твір, написаний в кращих традиціях сучасного скандинавського детективного роману. За роман «Коло смерті» Кріс Тведт в 2010 році отримав премію Riverton – найпрестижнішу в Норвегії літературну премію за найкращий детективний роман.

Ціна видавництва 45 грн.

В

ОЛКОВ Олексій.
Емісар. – К.: Нора-Друк, 2012 р. – 288 с. Серія «Морок». Тверда обкладинка.

ISBN 978-966-2961-92-8

Власнику кафе «Артист» відомо про його відмінність від решти людей. Проте він навіть не здогадується, чому потрапляє у вир зіткнення інтересів спецслужб. Опинившись у чужій країні, головний герой роману змушений грати нав’язану йому роль загадкового емісара, на якого чекають підступні пастки і карколомні відкриття. Та навіть балансуючи на краю прірви, за крок від загибелі, він вперто просувається до здійснення мрії усього свого життя …

Ціна видавництва 38 грн.
БОНДАР Андрій. Морквяний лід. Збірка. – К.: Нора-Друк, 2012. – 208 с. Тверда обкладинка.
ISBN 978-966-2961-93-5.

До збірки ввійшли есеї відомого українського поета й перекладача, що публікувалися протягом 2006 – 2012 років під рубрикою «Колонка» в «Газеті по-українськи».

«Тексти Бондаря любити важко. Так само, як і не реагувати на них. Те, про що пише Бондар, і як він це подає, – ніби гачок, на котрий легко потрапити, а тоді вже (навіть пручаючись) починаєш отримувати неймовірний кайф. Стаєш бондарезалежним.

Його тексти завжди потрапляють у якусь невидиму ціль, замасковану больову точку, яка неодмінно реагує і дає про себе знати, а отже, є сигналом, що ти ще можеш пропускати через себе слова, вони осідають і діють. Перечитуєш їх, просіюєш у своїй голові, складаєш у пазли і нарешті розумієш, що в них є те, що так по-справжньому чіпляє читача: життя.»
^

Мар’яна Максим’як


Ціна видавництва 32 грн.
РОЗДОБУДЬКО Ірен. Амулет Паскаля. Видання друге. – К.: Нора-Друк, 2012 р. – 200 с. Серія «ПК (Популярні книжки)». М’яка обкладинка.
ISBN 978-966-2961-97-3

«Коли я збиралась у відпустку і перебирала книжки, які хотілося б узяти з собою до моря, зупинилася на «Амулеті Паскаля» давньої знайомої Ірен Роздобудько. «Амулет Паскаля», читаний кілька років тому, цього разу, як кожна справжня книжка, справив інакше враження — чистіше й потужніше. Він виявився геть не про те, про що здавався колись, і я знову занурилася в уявну суперечку з автором.»

Інна Долженкова


Ціна видавництва 25 грн.