asyan.org
добавить свой файл
1
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЩОДЕННИК
27.09.11
Азаров оголосив, що Україна здає ГТС
Теми випуску:

  1. Азаров оголосив: Україна здає ГТС.

  2. З консорціуму буде така ж вигода, як зі «знижки» за Севастополь.

  3. Питання ціни на російський газ - не питання простих громадян.

  4. «Батьківщина»: газ внутрішнього видобутку є виключно для людей !1. Азаров оголосив: Україна здає ГТС
Теза. Україна здає контроль над власною ГТС та йде на поступки Росії, про це заявив прем’єр Азаров.

Ширше: Анонсований Азаровим консорціум передбачає, що Україна розділить своє монопольне право володіти і керувати власною ГТС між Росією і ЄС. Йдеться про тристоронній консорціум – УВАГА – "з управління газотранспортною системою України". Таке формулювання й нагадує часи, коли "недолугі туземці" не були здатні до самоуправління і їм, для "їхнього ж добра", накидали щось на зразок зовнішнього управління. Фактично, нам пропонується новітнє холуйство з красивою назвою. Насправді ж в результаті оборудки домінуючий контроль над українською ГТС перейде Росії.

Цитата Азарова: «Нам, нарешті, вдалося досягти домовленості з Росією про перегляд контрактів… Росія погодилася з нами щодо створення тристороннього консорціуму». http://www.pravda.com.ua/news/2011/09/26/6617753/

Теза для коментування: Продаж і передача під управління нашої ГТС прямо заборонені законом України.

Методи, якими влада здає ГТС - незаконні. Вони ведуть до втрати економічного суверенітету та контролю над стратегічною власністю держави.
^ 2. З консорціуму буде така ж вигода, як зі «знижки» за Севастополь
Теза. Минулого року Янукович викинув білий прапор над Севастополем, а тепер здає ще й газотранспортну систему.

Ширше: За зданий на 45 років Севастополь президент обіцяв знижку на газ, яка мала врятувати всіх. Замість того через кілька місяців для населення ціни на газ підняли. Так і з консорціумом буде – обіцяють благо, а потім виявиться, що стратегічна власність держави уже не належить Україні.

Теза для коментування: Що продасть влада Януковича наступного разу, коли олігархам захочеться ще дешевшого газу – щоб не втрачати надприбутки? Всі вони й так в рази збагатилися за останніх півтора роки з новим президентом. Більшість олігархів значно посилили свої позиції в рейтингах мільярдерів "Форбс", "Кореспондента", "Фокуса".

^ 3. Питання ціни на російський газ - це не питання простих громадян
Теза. Питання ціни на російський газ це не питання простих громадян України, бо їхні потреби в цілому покриваються газом українського видобутку.

^ Ширше: Питання ціни на російський газ – це питання, яке хвилює виключно 5-6 сімей, що володіють українською промисловістю. Вони мають армію найдешевшої робочої сили і хочуть мати ще й найдешевший газ для отримання надприбутків. Отже, і схиляють Януковича торгувати Україною, за що той отримує і свій калим.

^ Теза для коментування: Тимошенко не допускала можливість торгувати територіями і стратегічною власністю. Не треба ж мати багато розуму, щоб вимолювати знижки на газ ціною стратегічних політичних та економічних поступок, як це робить чинна влада.

З іншого боку, контракт 2009 року між "Нафтогазом" та "Газпромом" давав Україні шанс на справжню незалежність, за яку насправді треба платити, рівно як і шанс на революційне зменшення енергоємності вітчизняної економіки.

Цих ніким не оцінених шансів країна зреклася через жадобу надприбутків для магнатів, яким потрібен вибуховий збагачувальний ефект від найдешевшого в Європі газу. А заплатить за все це держава.
^ 4. «Батьківщина»: газ внутрішнього видобутку – виключно для людей !
Теза. БЮТ «Батьківщина» подала законопроект, щоб дешевий газ власного видобутку направляється винятково на потреби домогосподарств та теплокомуненерго. Експортувати такий газ заборонено.

^ Ширше: Відповідний проект, за дорученням Юлії Тимошенко, зареєстровано в парламенті народним депутатом Сергієм Пашинським. Законопроект спрямований на недопущення росту тарифів.

^ Цитата Сергія Пашинського: «Ми переконані, що прийняття даного законопроекту захистить населення від зростання тарифів на енергоносії, в тому числі на електричну, теплову енергії та цін на імпортований природній газ».

^ Теза для коментування: За уряду Тимошенко дешевий український газ споживали люди, дорогий імпортний - олігархи. Але Янукович все поміняв. Юлія Тимошенко, поставляючи домогосподарствам газ внутрішнього видобутку, тримала для людей ціну, істотно нижчу за ціну імпортованого газу. Більше того, ціна газу для людей не залежала від світових цін і не коливалася.

Режим Януковича перевернув все з ніг на голову. Він підписав закон, який дозволяє компаніям олігархів продавати за кордон за світовими цінами дешевий вітчизняний газ. Тягар же світових цін на російський газ Янукович переклав на людей.