asyan.org
добавить свой файл
1

АВТОРСЬКА КОРОТКОМЕТРАЖНА КОМПІЛЯЦІЯ «ЗГАДАТИ ВСЕ»

До цьогорічної авторської добірки під назвою «Згадати все» увійшли шість короткометражних фільмів, що торкаються проблеми пам’яті. Фестиваль готує таку компіляцію вже втретє: 2011 року глядачам представили «Деконструкцію», а торік - «This is the End», присвячену анонсованому Кінцю світу.

«Згадати все» буде показана 22 жовтня о 21:00 та 26 жовтня о 16:00 – у кінотеатрі «Київ», зал Сінематека.

Технології забрали в нас пам’ять. Навіщо пам’ятати, якщо будь-яку інформацію можна знайти за два кліки. Але що робити, якщо інтернет не ловить, касета затерлася, а повінь змила дорогі обличчя з фотографій? Чи ми однаково сприймаємо картинку, яку транслюють нам через екран? Зрештою, чи все, що ми пам’ятаємо, відбулося з нами насправді? Над цим розважають режисери спеціальної добірки короткометражних фільмів зі «Згадати все».

Німецька стрічка «Кіралія» (реж. Сантьяґо Ґіл, 2013) стала одним із призерів Берлінале. Шестеро героїв із трьох поколінь розповідають про зникнення хлопчика на лісовому озері. Їхні слова витворюють колективну картину, де проступають страхи й бажання кожного.

Другу премію на МКФ у Сан-Себастьяні-2012 здобув ізраїльський фільм «По-моєму, запис виглядав так» (реж. Юваль Хамейрі, Мішал Вакнін, 2012). Цей режисерський дебют Юваля Хамейрі - історія про чоловіка, що відчайдушно намагається відновити втрачену пам’ять. У боротьбі за минуле предмети оживають перед ним.

Найбільший фестивальний врожай у цій програмі належить фільмові «Рогач Іглмен». Дипломна робота британця Майкі Пліза здобула премію BAFTA-2011 у номінації "Найкращий короткометражний анімаційний фільм", а також стала лауреатом фестивалів Аннесі, Клермон-Феррану та SXSW. Якщо досить довго повторювати англійською "муха", воно звучатиме як "життя". Проте Пітеру з цього мало користі. Відповіді на його питання – у мозку жука.

«Не можу я кричати ще голосніше» (2013) - ліричний етюд від австрійського режисера Роберта Камбрінуса. Наш особистий досвід ніяк не пов’язаний із сотнями новин і картинок, які ми щодня знаходимо в інтернеті. Ми поєднані зі світом так само, як і відмежовані від нього. Насправді, все що в нас є – це ми самі.

Фільм «Більше торта» (Великобританія, 2013) - дебют Саде Аденіран, студентки кіношколи «Рейнденс», сценариста, режисера, продюсера, а також письменниці і журналістки. Це кінематографічний портрет психічнохворого, який уявляє себе то дитиною, то психіатром, то самим собою, але не може відрізнити, який із цих образів справжній. Режисер відвідає «Молодість», щоб особисто представити фільм.

У добірці також буде представлено документально-анімаційну роботу польського режисера Збіґнєва Чаплі - «Картонна коробка» (2013). Стихійне лихо на берегах Вісли позбавило тисячі людей майна та даху над головою. Кілька тижнів потому Збіґнєв Чапля у родинному домі, який повінь також не оминула, знайшов коробку зі старими фотографіями. Завдяки оперативній документальній зйомці вдалося призупинити процес руйнування зображень. Експериментальні фільми Чаплі були відзначені нагородами на багатьох міжнародних кінофестивалях.

[ТРЕЙЛЕР] Короткометражна програма «Згадати все» Молодість 2013 "We are memories". Molodist 2013: http://www.youtube.com/watch?v=IIHrrvp5CJw

Цього року у рамках «Молодості» - спеціальні короткометражні покази:

26 жовтня, 17:30 - ^ Короткометражні комедії з усіх програм («Жовтень», Аншлаг). Вперше на фестивалі.

27 жовтня, 15:00 - Найкращі анімаційні фільми з усіх програм фестивалю («Київ», Сінематека).

27 жовтня, 17:00 - ^ Переможці короткометражних конкурсних програм («Київ», Сінематека). Вперше на фестивалі.

Партнери та спонсори фестивалю:
Генеральний медіа-партнер: Інтер

Генеральний інформаційний партнер: Кореспондент

^ Генеральний інтернет-партнер: Кореспондент.net

Генеральний партнер: Укрінбанк

Спонсор Ґран-прі фестивалю: оператор державних лотерей "МСЛ"

Офіційний партнер національної конкурсної програми: Всеукраїнський благодійний фонд Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього»

Офіційний партнер фестивалю: Ювелірний дім «Кімберлі»

Офіційний авіаперевізник: Міжнародні авіалінії України

Офіційний готель фестивалю: арт-готель "Баккара"

Офіційний рекламний партнер фестивалю: HITECH

Інтернет-партнер: Адамант

Офіційний фотопартнер фестивалю: фотоагентство Repor.to

Офіційне онлайн-ТБ фестивалю: BeTV.

Партнер фестивалю: Максі ТБ

Технічний партнер церемонії відкриття: Кіносвіт

Офіційний банк фестивалю: АБ «Старокиївський банк»

Культурний центр «Кінотеатр «Київ»

Дім освіти і культури «Майстер Клас»

Юридична підтримка: «Ноогвардія»
^ Культурні інституції-партнери:
Міжнародний фонд «Відродження», Міністерство культури РФ, Національний центр Олександра Довженка, Мистецький арсенал, Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000», Французький інститут в Україні, Ґете-Інститут в Україні, Італійський культурний центр, Unifrance Film International, German films, AG Kurzfilm, Польський інститут, Чеський центр, Фінська кінофундація, Норвезький інститут кінематографії, Шведський інститут кінематографії, Данський інститут кінематографії, Ісландський кіноцентр, кінофестиваль «Золотий абрикос», Міжнародний короткометражний кінофестиваль в Клермон-Феррані, Посольство Франції в Україні, Посольство Канади в Україні, Посольство Німеччини в Україні, Посольство Швеції в Україні, Посольство Фінляндії в Україні, Посольство Норвегії в Україні, Посольство Австрії в Україні, Посольство Данії в Україні, Посольство Іспанії в Україні, Посольство Аргентини в Україні, посольство Мексики в Україні, Національна кінорада Канади, Австрійська Кінокомісія, Swiss Films.
Культурний центр «Кінотеатр «Київ»

Кінотеатр «Жовтень»

Кінотеатр «Кінопанорама»
Медіа-партнери фестивалю:
Генеральний медіапартнер: Кореспондент

Офіційний гід фестивалю: Платформа

Афіша фестивалю: Кіно-Театр.ua

Партнер фестивалю: Телекритика

Офіційний англомовний пантер: What's On

Контактна інформація:

Анна Корягіна, керівник прес-служби МКФ «Молодість»

+38 063 67 62 059, anna.koriagina@molodist.com