asyan.org
добавить свой файл
  1 2 3

2.2 Застосування КМОН-сенсорів

На початку 1990-х років на ринку фотообладнання намітилося пожвавлення, спрямоване на нові розробки, за допомогою яких планувалося створити недорогі і якісні фотоапарати і камери з КМОН-датчиками зображення. Сьогодні КМОН-матриці на рівних конкурують з ПЗЗ-сенсорами на ринку фототехніки, і кожна з технологій має певними особливостями і перевагами. Виділимо кілька сфер застосування датчиків зображення:

  • мобільні пристрої (мобільні телефони й камери);

  • автомобільний ринок;

  • системи спостереження;

  • промислове технічне зір (контроль геометричних параметрів і т. д.);

  • медичне обладнання. Безсумнівно, найбільш розвинений ринок

для застосування КМОН-відеосенсоров - це сегмент портативної техніки, що включає в себе цифрові камери і мобільні телефони. Сенсори, виготовлені за КМОН-технології, мають низьке споживання і можливість створення систем на кристалі (system on chip), що є великою перевагою перед ПЗЗ-струк-турами. Крім цього, технологія виготовлення дозволяє випускати недорогі продукти і суттєво вигравати у ПЗЗ-структур без значного зниження якості одержуваного зображення. Поряд з користувальницької електронікою активно розвивається ринок систем безпеки, за оцінками фахівців компанії Micron, системи відеоспостереження на базі КМОН-відеосенсоров сьогодні мають від 300 до 350 000 000 приватних будинків і організацій в світі, кожна система відповідно до свого складу може включати від 3 і більше камер . Незважаючи на істотні обсяги, цей ринок продовжує розширюватися з кожним днем завдяки випуску низкою компаній готових недорогих рішень, швидко і просто інтегруються в систему охорони будинку або офісу.

Активно впроваджуються в промисловість системи технічного зору, які можуть контролювати різні процеси або просто геометричні параметри предметів. В Москві кілька компаній веде розробки автономних систем для ГИБДД, за допомогою яких на дорогах можливе здійснення контролю швидкості автотранспорту з додатком фотографії машини та її номера. Це може засмутити любителів швидкої їзди, але направлено на підвищення безпеки дорожнього руху і фіксування порушення правил водієм без присутності виїзної бригади співробітників інспекції. Застосування в медицині КМОН-сенсорів сьогодні обумовлено їх невеликим розміром і достатніми для діагностування характеристиками, більшість сенсорів знаходять застосування в ендоскопії та іншому обладнанні.

Дуже широке застосування в останній час знаходять КМОН-датчікн в автомобільній промисловості. Поряд з вже стали стандартними камерами бокового виду для спрощення парковки та огляду під час руху активно впроваджуються камери для контролю положення пасажира при його посадці в транспорт для приведення систем безпеки (ременів і т. д.) у стан, що забезпечує найбільший комфорт пасажирові. Також дуже цікавою можна вважати розробку датчика стану водія, який за допомогою контролю ступеня закритості очі, середньої кількості моргання ока, положення голови і інших параметрів відстежує ознаки втоми водія і інформує про це, щоб запобігти аварії. Камери інфрачервоного діапазону дозволяють водієві контролювати ситуацію на дорозі (поява тварин і т. д.) в темний час доби без включення фар дальнього світла, що дає можливість додатково убезпечити водіїв транспортних засобів зустрічного напрямку.

Актуальним напрямком можна також вважати камери на базі високошвидкісних сенсорів зі швидкістю зйомки від 300 і більше кадрів в секунду (наприклад сенсор МТ9М413 компанії Micron). Рішення на базі цих систем дозволяють відслідковувати та аналізувати динаміку бистропротекающих процесів у природі і повсякденному житті.

Висновки. 1. Проведено аналіз структури та конструктивних особливостей мат­ричних фотоперетворювачів.

  1. Відмічено основні недоліки та переваги матричних елементів при використанні їх у вимірювальній техніці.

  2. Наведено приклади в застосуванні матричних елементів при динамічному вимі­рюванні параметрів світлового поля на дорогах і в тунелях.


Список використаної літератури

1. Вісник Національного технічного університету України "КПІ" Серія–Радіотехніка.Радіоапаратобудування.-2010.-№41

2. Пресс. Ф.П. Фоточувствительные приборы с зарядовой связью. – М.:Радио и связь, 1991. – 131 с.

3. Джакония В.Е. Телевидение. – М.: Радио и связь, 2004. – 616с

4. Компоненты и технологии. №10 2007.

- -<< предыдущая страница