asyan.org
добавить свой файл
1
Звіт про роботу гуртка

«Теорія держави і права України»

За 2011/2012 навчальний рік
Керівник гуртка: Федорова Марина Ігорівна
Протягом навчального року вихованці гуртка прослухали теоретичний курс «ТДІПУ» (32 години), виконали практичні завдання, навчилися застосовувати набуті знання, вміння та навички (30 годин), а також здали усний колоквіум і практичний залік з пройденого матеріалу (2 години).

Крім теоретичних і практичних занять гуртківці мали змогу ознайомитися з роботою Ленінської у місті Кіровограді ради, пройти екскурсію, поспілкуватися з депутатами, бути присутніми на черговому засіданні в рамках вивчення теми «Демократія. Вибори». Під час вивчення цієї ж теми учні відвідали КДПУ ім. В. Винниченка, де завдяки студентам курсу Політології ознайомилися з методиками та техніками ведення дебатів.

Вихованці гуртка Завалько Олена та Сагановський Анатолій приймали участь у міській олімпіаді з правознавства, де продемонстрували високий рівень підготовки, зайнявши ІІІ і ІV місця відповідно. Крім того, Олена приймала участь в обласній олімпіаді з правознавства, де набрала достойну суму балів.

Зайняли призові місця члени гуртка і на конкурсі «Юні знавці конституції України», який проводила міська служба юстиції. Лозовський Віктор та Завалько Олена розділили ІІ місце і були нагороджені почесними грамотами та призами.

Інший вихованець, - Шило Ігор презентував в рамках Дня Землі соціальний проект гуртківців «Патріотичне виховання школярів у Кіровограді», де виборов І місце та пам’ятні подарунки.

Великим здобутком учасників гуртка в цьому році стало написання науково-пошукових робіт. Акцент був зроблений на регіональній проблематиці. Всі вони були виконані на високому рівні і заслужили відповідні оцінки. Зокрема на секції історії та права були представлені такі роботи:

  • «Особливості розгляду комп’ютерних злочинів в Україні»

  • « Чи Україна – соборна, демократична, унітарна держава?»

  • Особливості сімейно-шлюбного законодавства в Україні. Шлюб сьогодні – міфи та реальність»

  • «Чи захищені права споживачів у Кіровограді та області?»

  • «Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх. Дитяча злочинність в Кіровограді та Кіровоградській області»

  • Та ін

Наукова робота Тисинюк Ірини на обласному конкурсі-захисті МАН була відзначена ІІІ місцем, крім того Ірина отримала максимальну кількість балів за захист роботи її зміст та оформлення. У наступному році представляти гурток ТДІП на обласному конкурсі буде Мердак Марія, що отримала 12 балів за захист роботи на шкільному етапі.

Ще одна вихованка гуртка Макаринська Катерина виступала в Кіровоградській міській раді на засіданні директорів шкіл з приводу дитячої та підліткової злочинності та її попередження. Активну участь гуртківці приділили і дням Європи в Україні, що проходили 18 травня у міському Дендропарку. Гуртківці всім довели, що Україна дійсно демократична правова держава. На даному конкурсі учні отримали 2 грамоти та високу підготовку та ґрунтовні знання законодавства рідної держави.

Таким чином, за перший рік діяльності гурток ТДІП отримав ряд нагород та грамот за свою діяльність, в наступному році планується зробити акцент на посилену підготовку учасників олімпіад, конкурсу-захисту МАН, а також теоретичному курсу для 11-ти класників, що планують пов’язати своє життя з правовими професіями.