asyan.org
добавить свой файл
  1 ... 7 8 9 10

A.* Органічні нітрати

B.альфа-адреноблокатори

C.Блокатори кальцієвих каналів

D.Препарати аденозинового ряду

E.Міотропні спазмолітики

48.Хворому показано приймання глюкокортикоїдів всередину. Як доцільно їх призначити з врахуванням фізіологічних коливань вмісту гормонів кори наднирників в крові?

A.*2/3 вранці, решту вдень

B.Всю дозу вранці

C.Всю дозу ввечері

D.Рівномірно протягом доби

E.2/3 ввечері, рештавранці

49.Дитина страждає ідіосинкразією на лікарський засіб яка зумовлена:

A.*Спадковою ензимопатією.

B.Виснаженням субстрату, зяким взаємодіє лікарський засіб.

C.Hакопиченням лікарського засобу в організмі.

D.Інгібуванням мікросомальних ферментів печінки

E.Супутнім захворюванням органу-мішені.

50.У хворого на цукровий діабет, ускладенний гіперглікемічною комою, необхідно усунути кетоацидоз. Розчин якого препарату, що є внутрішньоклітинни буфером слід використати?

A.*Трисамін

B.Р-н натрію гідрокарбонату

C.Р-н натрію лактату

D.Hеогемодез

E.Р-н Рингера

51.Хвора 45 років звернулась до лікаря з скаргами на порушення сну, що проявлялося погіршенням засинання і пробудженнями серед ночі. Лікар призначив хворій снодійний засіб. Який вид фармакотерапії використав лікар?

A.* Симптоматичну

B.Етіотропну

C.Патогенетичну

D.Вибіркову

E.Рефлекторну

52.Пацієнтка 57 років, за спеціальністю бухгалтер, у зв’язку з хронічними закрепами приймала за призначенням лікаря екстракткрушини сухий, який протягом 2 тижнів виявляв позитивну лікувальну дію, але далі його ефективність суттєво зменшилась. Визначте, яка реакція розвинулася у хворої у відповідь на повторне введення ліків?

A.* Толерантність

B.Кумуляція

C.Тахіфілаксія

D.Медикаментозна залежність

E.Гіперреактивність

53.Для запобігання віддалених результатів чотиридобової малярії пацієнту 42 років призначили примахін. Вже на 3 добу від початку лікування терапевтичними дозами препарату у пацієнтаз’явились болі в животі та в ділянці серця, диспепсичні розлади, загальний ціаноз, гемоглобінурія. Що послужило причиною розвитку побічної дії препарату?

A.* Генетична недостатність глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази

B.Кумуляція лікарського засобу

C.Зниження активності мікросомальних ферментів печінки

D.Сповільнення екскреції з сечею

E.Потенціювання дії іншими препаратами

54.Хворий А., відчувши передвісники приступу бронхіальної астми,прийняв без контролю лікаря кілька таблеток всередину через короткі проміжки часу. Проте нетривале покращання стану відмітив тільки після вживання перших двох таблеток. Наступні прийоми препарату не покращили його стану. Яким явищем обумовлене зниження ефекту препарату?

A.* Тахіфілаксія

B.Кумуляція

C.Звикання

D.Залежність

E.Ідіосинкразія

55.Хворий на гіпертонічну хворобу тривалий час приймав антигіпертензивний препарат, який раптово припинив вживати. Після цього стан хворого погіршився, розвинувся гіпертензивний криз. До якої категорії належить ця побічна дія

A.* Синдром відміни

B.Кумуляція

C.Толерантність

D.Сенсибілізація

E.Залежність

56.Хворий на хронічну серцеву недостатність протягом декількох місяців приймав в амбулаторних умовах дигоксин. На певному етапі лікування у нього виникли симптоми передозування препарату. Яке явище лежить в основі розвитку цього ускладненя?

A.* Матеріальна кумуляція

B.Звикання

C.Сенсибілізація

D.Функціональна кумуляція

E.Тахіфілаксія

57.Хворий, що лікувався з приводу неврозу сибазоном, відчув зубний біль. Лікар призначив йому знеболювальний засіб у дозі, меншій від середньої терапевтичної. Яке явище взяв до уваги лікар, зменшуючи дозу препарату?

A.* Потенціювання

B.Сумація

C.Кумуляція

D.Лікарська залежість

E.Толерантність

58. Хворому, який отруївся срібла нітратом призначили для промивання шлунка гіпертонічний розчин натрію хлориду. Який механізм лежить в основі антидотної дії натрію хлориду?

A.*Фізико-хімічний

B.Рецепторний

C.Взаємодія з клітинними метаболітами

D.Ферментний

E.Антиферментний

59.Хворому під час проведення оперативного втручання в якості наркозного засобу анестезіолог використав азоту закис, який має виражені ліпофільні властивості. Який механізм проникнення цього препарату через біологічні мембрани?

A.* Пасивна дифузія

B.Активний транспорт

C.Полегшена дифузія

D.Фільтрація

E.Піноцитоз

60.Хворому була проведена операція з приводу поранення в живіт із застосуванням тубокурарину. В кінці операції, коли дихання відновилось, хворому ввели гентаміцин. Несподівано настала зупинка дихання і довгочасне розслаблення скелетних м`язів. Який ефект лежить в основі цього явища?

A.*Потенціювання

B.Кумуляція

C.Антагонізм

D.Звикання

E.Сенсибілізація

61.В лікарню доставлено важко хворого, який по дорозі втратив свідомість. Щоб привести його до тями лікар дав йому понюхати розчин аміку. Який вид дії лежить в основі фармакологічного ефекту препарату?

A.* Рефлекторна дія

B.Резорбтивна дія

C.Місцева дія

D.Вибіркова дія

E.Етіотропна дія

62.Для лікування ксеростомії хворому було призначено пілокарпіну гідрохлорид в краплях всередину. Хворий порушував режим лікування: у нього виникли брадікардія, бронхоспазм, болісне посилення перистальтики, різке потовиділення, слюнотеча, звуження зініць і спазм акомодації. Для усунення симптоматики був призначений атропіну сульфат. Як вид взаємодії існує між зазначеними препаратами?

A * Антагонізм

B Синергізм

C Кумуляція

D Тахіфілаксія

E Звикання

63.Людина, яка довготривалий час приймала ліки, не може припинити його використання, так як при цьому виникають порушення психічних та соматичних функцій. Як називається синдром різних порушень при відміні препарату?

A *Абстиненція

B Сенсибілізація

C Ідиосинкразія

D Тахіфілаксія

E Кумуляція

64.Антиангінальний препарат нітрогліцерин приймають сублінгвально, всмоктується він

слизовою оболонкою рота швидко і має швидкий ефект. Який вид дії нітрогліцерину проявляється при такому способі введення?

A *Резорбтивний

B Місцевий

C Рефлекторний

D Подразнюючий

E Знеболюючий

65.Хворому було призначено препарат. Через декілька діб дія препарату значно знизилась і для отримання початкового ефекту стало необхідним збільшити дозу. За

яким типом змінилася дія лікарської речовини?

A * Звикання

B Тахіфілаксія

C Лікарська залежність

D Кумуляція

E Ідіосинкразія

66.Хвора без призначення лікаря приймає велику кількість лікарських засобів. Як називається це явище?

A *Поліпрагмазія

B Токсикоманія

C Тахіфілаксія

D Лекарська залежність

E Лекарська хвороба

67.Як відомо, ентеральний шлях введення є найбільш поширеним та простим. Який з названих способів введення ліків не належить до ентеральних?

A *Вагінальний

B Ректальний

C Сублінгвальний

D Трансбуккальний

E Пероральний


<< предыдущая страница