asyan.org
добавить свой файл
1 2 ... 9 10


I. Вегетативна нервова система
Холіноміметики, антихолінестеразні1.До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість в роті, світлобоязнь та порушення зору. Шкіра гіпіремійована, суха, зіниці розширені,

тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який з лікарських засобів доцільно застосувати:

A *Прозерин

B Ацеклідин

C Пілокарпін

D Армін

E Діпіроксим

2.Для лікування ксеростомії стоматолог призначив препарат, що одночасно викликав звуження зіниці та погіршення зору у пацієнта. Назвіть препарат:

A *Ацеклідин

B Дитилін

C Пірілен

D Скополамін

E Атропін

3.Після закрапування в око крапель у хворого на глаукому розвинувся міоз і короткозорість. Внутрішньоочний тиск знизився. Яка група препаратів здатна викликати такий ефект?

A.*М-Холіноміметичні засоби

B.М-Холіноблокуючі засоби

C.Альфа-адреноміметичні засоби

D.Н-Холіноміметичні засоби

E.Гангліоблокатори

4.Дитина 2-х років випила очні краплі з домашньої аптечки. Стан важкий, значне пото- і слиновиділення, астматичне дихання, кашель, зіниці різко звужені, тони серця глухі, брадикардія. Перистальтика кишечника посилена, пронос, артеріальний тиск знижений. Який препарат викликав отруєння?

A.*Пілокарпіну гідрохлорид

B.Анаприлін

C.Атропін

D.Платифіліну гідротартрат

E.Сульфацил-натрій

5.У хворого на міастенію після призначення прозеріну з'явилась нудота, діарея, посмикування м'язів язика і скелетних м'язів. Чим можна купірувати інтоксикацію?

A.*Метацином.

B.Физостигмином.

C.Пірідостігміну бромідом.

D.Ізадрином.

E.Мезатоном.

6.Якаречовина, що здатна викликати міоз, збереже свою дію у тварини з повністю денервованими гладенькими м’язами райдужки ока?

A.*Пілокарпин

B.Празозин

C.Резерпін

D.Прозерін

E.Галантамін

7.В токсикологічне відділення надійшов чоловік 40 років, який отруївся інсектицидом – хлорофосом. Який реактиватор холінестерази слід застосувати ?

A.*Дипіроксим

B.Платифілін.

C.Скополамін.

D.Амізил.

E.Атропін

8.Потерпілий обробляв рослини розчином речовини з інсектицидною дією без індивідуальних засобів захисту. Через деякий час у нього почалося сильне виділення слини, поту, сльозотеча, болі у животі, пронос. При огляді виявлено міоз. Речовина, що викликала отруєння, належить до групи:

A.* Антихолінестеразних засобів

B.Н-холіноміметиків

C.Солів міді

D.Нітратів

E.Органічних сполук хлору

9.У хворого після оперативного втручання розвинувся парез кишечника. Який холінергічний засіб із групи антихолінестеразних слід йому призначити?

A.* Прозерин

B.Карбахолін

C.Ацеклідін

D.Пілокарпін

E.Ацетилхолін

10.Хворому з глаукомою для зниження внутрішньочного тиску лікарпризначив фізостигмін у вигляді очних крапель. Який механізм дії даного препарату?

A.* Блокада ацетилхолінестерази

B.Блокада циклооксигенази

C.Блокада ліпоксигенази

D.Блокада фосфодіестерази

E.Блокада фосфоліпази

11.В приймальне відділення лікарні доставлено хворого з ознаками отруєння фосфорорганічними інсектицидами. Який препарат потрібно вжити як засіб першої допомоги?

A.*Аллоксим

B.Аміназин

C.Панангін

D.Унітіол

E.Глюкоза

12.У приймальне відділення було доставлено хворого з наступною симптоматикою: міоз, гіперсалівація, пітливість, спазм бронхів, блювота і діарея. Було встановлено діагноз: отруєння фосфорорганічними сполуками. Які препарати доцільно включитив комплексну терапію?

A.* Атропіну сульфат і аллоксим

B.Тіосульфат натрію і бемегрид

C.Налорфіну гідрохлорид і бемегрид

D.Глюкоза і бемегрид

E.Панангін і унітіол

13.Як наслідок необорежного поводження з фосфорорганічним інсектицидом у робітника виник бронхоспазм. Який з перерахованих бронхолітиків показаний в цій ситуації?

A.*Атропін

B.Беротек

C.Еуфілін

D.Адреналін

E.Ефедрин

14.При проведенні анестезії лікар-анестезіолог передозував дозу тубокурарину хлориду. Хворому призначили прозерин. На чомузаснована дія цього препарату?

A.* зменшення активності холінестерази

B.підвищення активності холінестерази

C.блокада пресинаптичної мембрани

D.активація М-холінорецепторів

E.блокада адренорецепторів

15.У хворого з гострою шлунковою кровотечею на другий день після резекції шлунка виникла атонія кишечника. Який із препаратів необхідно застосувати ?

A.*Прозерин

B.Атропiну сульфат

C.Бензогексонiй

D.Но-шпу

E.Пiрилен

16.Хворому на міастенію було призначено препарат, що викликав покращення м’язової діяльності. Але поступово виявився ряд недоліків: підвищене виділення слини, поту, діарея, тошнота. Який засіб було вжито для лікування?

A.*Прозерин.

B.Аналгін.

C.Стрихнін.

D.Кофеїн.

E.Армин

17.Чоловік 65 років надійшов до неврологічного відділення з діагнозом постінсультний синдром. Який препарат найбільш доцільно призначити хворому для прискорення одужання?

A.*Галантаміну гідрохлорид

B.Іпратропіум бромід

C.Дипіроксим.

D.Ізонітрозин.

E.Ацеклідин.

18.В токсикологічне відділення привезли дитину яка отруїлася грибами, а саме – мухоморами. Який препарат слід використати для надання невідкладної допомоги в першу чергу?

A.*Атропін.

B.Папаверин

C.Унітіол

D.Тіосульфат натрію

E.Дипіроксим

19.Хворому з метою відновлення дихання при отруєнні чадним газом був введений аналептичний засіб рефлекторного типу дії згрупи Н-холіноміметичних засобів. Який засіб було призначено?

A.*Лобеліну гідрохлорид

B.Атропіну сульфат

C.Адреналіну гідрохлорид

D.Мезатон

E.Пентамін

20.До невропатолога звернуся чоловік 25 років із скаргами на слабкість у ногах та порушення ходи. Лікар діагностував міастенію і призначив хворому ін'єкції прозерину. Який механізмдії цього засобу?

A.*Антихолінестеразна дія.

B.Холіноміметик прямої дії.

C.Стимулятор метаболічних процесів.

D.Інгібітор тормозних процесів.

E.Активатор синтезу ацетилхоліну

21.До приймального відділення був доставлений хворий зі скаргами на запаморочення, зниження гостроти зору, нудоту, слинотечу та спастичні болі в животі. Був встановлений діагноз: отруєння фосфорорганічними з’єднаннями. Що доцільно включити в склад комплексної терапії?

A.*Атропіну сульфат та аллоксім

B.Тіосульфат натрію та бемегрид

C.Тетацин-кальцій та унітіол

D.Налорфіну гідро хлорид та бемегрид

E.Глюкоза та бемегрид

22.В дитини спостерігаються залишкові явища перенесеного поліомієліту. Який лікарський засіб йому можна призначити?

A.*Галантаміну гідробромід

B.Пентамін

C.Дімеколін

D.Атропіну сульфат

E.Пірроксан

23.До приймального відділення лікарні надійшла дитина 5 років у якої лікарем встановлені такі симптоми: сильне рухове збудження, марення, хриплий голос, розширені зіниці, які не реагують на світло, суху, гарячу, гіперемовану шкіру, тахікардію, тахіпное. Вказані симптоми виникли після споживання дитиною ягід красавки. Препарат якої фармакологічної групи потрібно призначити для лікування цього стану?

A.*Антихолінестеразні засоби

B.Н-холінолітики

C.Н-холіноміметики

D.М-холіноміметики

E.Реактиватори холінестерази

24.У хворого після операції резекції шлунка на 2-3 день не відновилась перистальтика кишківника. Що протрібно призначитихворому для стимуляції функції шлунково-кишкового тракта?

A.*Прозерін

B.Платифілін

C.Циклодол

D.Атропін

E.Дитилін

25.Жінка 63 років одержувала ін’єкції галантаміну для відновлення функцій ЦНС після ішемічного інсульту мозку. Стан хворої значно покращився. Який механізм дії цього засобу?

A.*Блокада ацетилхолінестерази

B.Блокада холінорецепторів

C.Блокада катехол-орто-метилтрансферази

D.Блокада дофамін-и бета-гідроксилази

E.Блокада моноамінооксидази
М-холіноблокатори
1.Після введення лікарської речовини у піддослідної тварини зменшилося виділення слини, розширилися зіниці, а при наступному введенні у вену ацитилхоліну частота скорочень серця істотно не змінилася. Вкажіть назву цієї речовини:

A.*Атропін

B.Адреналін

C.Анаприлін

D.Прозерин

E.Сальбутамол

2.Під час збору анамнезу у хворого на бронхіальну астмулікарз’ясував, щонапади ядухи виникаютьзазвичайвночі, їм передуєпомірно виражена брадикардія. Яка групахолінергічнихзасобів найбільш показана в такій ситуації?

A.*М-холіноблокатори

B.М-холіноміметики

C.Антихолінестеразнізасоби

D.Реактиватори холінестерази

E.Н-холіноміметики3.Для дослідження очного дна необхідно розширити зіницю. Вкажіть речовину, яка для цього використовується в клініці:

A.*Атропін

B.Пілокарпін

C.Прозерін

D.Адреналін

E.Ацетилхолін

4.Хворому для ввідного наркозу внутрішньовенно ввели тіопентал натрію, після чого настав ларингоспазм, підсилилась салівація. Введення якого препарату можливо було б запобігти небажані ефекти?

A.*Атропіну сульфат

B.Адреналіну гідрохлорид

C.Прозерин

D.Аллоксім

E.Пірроксан

5.Препарати з цієї групи лікарі-стоматологи використовують при операціях для зниження секреції слинних залоз, запобігання ларингоспазму, нудоти, брадикардії. Назвіть групу препаратів.

A.* М-холіноблокатори

B.Антихолінестеразні засоби

C.Міорелаксанти

D.М-холіноміметики

E.Реактиватори холінестерази

6.Хворому для купірування кишкової коліки призначений атропину сульфат. Яке з зазначених захворювань може слугувати протипоказом в цьомувипадку?

A.*Глаукома

B.Бронхіальная астма

C.Синусова брадикардія

D.Гіпотония

E.Запаморочення

7.В лікарню потрапила дитина 6 років з різко вираженими симптомами рухового і мовного збудження, сухістю у роті,утрудненим ковтанням, хриплим голосом. Шкіра суха, гаряча. Зіниці різко розширені, фотофобія, тахікардія. З анамнезу встановлено, що дитина з’їла якісь ягоди темно-фіолетового кольору. Вплив якої з токсичних речовин є причиною отруєння?

A.* Атропін

B.Пірензепін

C.Пілокарпін

D.Платифілін

E.Метацин

8.Хворому виразковою хворобою шлунку на фоні підвищеної кислотності шлункового соку в стадії загострення [в анамнезі якого є глаукома] необхідно призначити М-холіноблокуючий засіб. Якому з наведених засобів надати перевагу, враховуючисупутні захворювання?

A.* Метацин

B.Спазмолітин

C.Атропін

D.Скополамін

E.Гоматропін

9.Після введення атропіну у хворого прискорився ритм серцевоїдіяльності, відмічається сухість слизових оболонок, мідріаз. Щонеобхідно призначити хворому для нормалізації функцій організму?

A.*Прозерин

B.Метацин

C.Салбутамол

D.Ефідрину гідрохлорид

E.Строфантин

10.Для премедикації анестезіолог ввів хворому препарат із групи М-холіноблокаторів, який погано проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Який із вказаних препаратів було використано?

A.* Метацин

B.Атропін

C.Платифілін

D.Скополамін

E.Гоматропін

11.В токсикологічне відділення надійшла дитина – хлопчик 4 років, що отруївся ягодами беладонни, які містять М-холіноблокатор атропін. Який препарат слід призначити хворому в цьому стані?

A.Галантамін

B.Ацеклідин

C.Лобелін

D.Цитітон

E.Платифілін

12.Після закапування в око крапель у хворого розвинувся мідріаз і параліч акомодації. Яка група препаратів здатна викликати такий ефект?

A.*М-холінолітики

B.М-холіноміметики

C.Антихолінестеразні

D.Бета-адреноміметики

E.Альфа-адреноміметики

13.До лікаря звернувся пацієнт зі скаргами на запаморочення, відчуття спраги, затруднення ковтання, погане бачення близьких предметів. Об’єктивно у нього часте дихання, розширені зіниці, загальне збудження, говірливість, однак мова малозрозуміла. АТ 110/70 мм рт ст, Пульс 110 в 1 хв. На передозування якого препарату можуть вказувати наведені симптоми?

A.* Атропіну

B.Морфіну

C.Ефедріну

D.Аміназіну

E.Кофеїну

14.У хворого, що проходить у стаціонарі курс лікування з приводу бронхіальної астми супутнім захворюванням є глаукома. Препарати якої групи в зв’язку з цим не рекомендується включати в терапію бронхіальної астми?

A.* М-холіноблокатори

B.Адреноміметики

C.Міотропні спазмолітики

D.Глюкокортикоїди

E.Адреноблокатори

15.Хвора на глаукому звернулася до провізора аптеки з проханнямвидати їй очні краплі з атропіна сульфату, але їй пояснили, що цей препарат вживати не можна. Чому атропін протипоказаний при глаукомі?следующая страница >>