asyan.org
добавить свой файл
1
Чи знаєте ви ?
Тварини мають права !

Які права ?
Елементарні права, якими володіє кожен з нас і вважає природнім ними володіти : право на життя, на свободу, право не зазнавати тортур і поганого обходження...

чому права ?
Тому що вони - живі і чутливі істоти і як такі, заслуговують на повагу, тоді як на даний момент ними повністю нехтують ! Це найменше, що можна сказати... Досить відкрити двері бойні щоб у цьому переконатися : 47 мільярдів тварин вбивають там щороку, тоді як мільярди риб вмирають задушені в сітях риболовецьких кораблів (1).

Бойні... від них віє смертю, тварини це відчувають, вони зрозуміли. Проте життя, яке передує цьому жорстокому кінцю аж ніяк не краще: ви бачили у фільмі, який ми показуємо, ці жорстокі картини, які однак представляють будні тварин, кожен день, ціле життя. Це теля, яке відривають від матері; сильні удари в голову свині, яка просувалася не досить швидко; барани, наставлені один на одного у вантажівках, протягом кількох днів без води. Злиденне, замкнуте життя, задавлене у клітках елеваторів. Кажуть, що екстенсивне тваринництво - краще, що там проходить гарне життя : уявіть тоді шок того, хто після луків та водопоїв потрапляє під лезо ножа, який вам перерізає горло. Як і інші, він відчує, що життя залишає його разом з кров'ю, яка ллється на землю. Побачивши це, деякі спробують втекти. Далеко вони не дійдуть...

Існує також вівісекція, індустрія шкіри та хутра, а також інша діяльність, яка позбавляє тварин життя. За яким правом ?

як можемо ми так їх зневажати ?
Тому що ми вирішили сприймати їх як товар, яким можна розпоряджатися як заманеться відразу після купівлі, і це нас цілком влаштовує ! Проте вони відчувають так само, як і ми : біль, страждання, а також задоволення, радість, наприклад, коли їх пестять, коли їх люблять, або тому, що вони просто вільні. Вони зовсім не хочуть зазнавати тортур чи бути вбитими ! Навпаки, вони люблять жити !

що ж робити ?
Після того як ми відкрили очі і зрозуміли, що тварини існують для себе, а не для того, щоб служити нам, хочеться діяти, щоб це змінити. Але знайдуться ті, хто спробує зменшити наш запал, наполягаючи, що нічого не можна зробити.

проте...
Ми маємо можливість врятувати велику кількість тварин, обираючи інший спосіб харчування. Вегетаріанець (2) напротязі свого життя зберігає життя в середньому 400 тваринам ! Будучи вегеталіанцем (2 і 3), можна врятувати ще більшу кількість ! Також ми маємо можливість носити синтетичний одяг, відмовлятися від продуктів, тестованих на тваринах... І чим більше буде вегеталіанців та вегеталіанок, тим скорше визнання прав тварин досягне світового маштабу.
Нічого не примушує нас сприяти цій різні, узаконеній лише правом сильного і підтриманій нашею звичкою розглядати тварин, як товар. М'ясо, цей шматок плоті, який ми в них відбираємо для короткого задоволення, представляє для них сумне, вкорочене життя, наповнене болем. Нашим щоденним способом харчування ми можемо їх позбавити цих страждань.
__________________________________________________________

1. Ми не знаємо точного числа вбитих риб, тому що їх рахують не за кількістю особин, а тоннами (90 мільйонів тонн у 2003 році).

2. Вегетаріанське і вегеталіанське харчування добре для здоров'я, про що свідчить зокрема американська Асоціація Дієтології (лист. 97) : "Згідно офіційної позиції американської Асоціації Дієтології, добре продумана вегетаріанська та вегеталіанська дієти є добрі для здоров'я, адекватні з дієтологічної точки зору, (...) підходять для будь-якого віку, а також протягом періоду вагітності та лактації."

3. Вегеталізм - це харчування, основане на вживанні виключно продуктів рослинного походження, без жодного продукту тваринного походження (яйця, молоко...)


Контакт


на французькій та англійській : contact@droitsdesanimaux.net

на українській та російській : cher79@ukr.net