asyan.org
добавить свой файл
1
КАМПАНІЯ Д Е К Л А Р У В А Н Н Я
РОЗ”ЯСНЕННЯ

Успадкування грошових заощадженнь


Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину, ст.174 Податкового кодексу, пп.174.2.1 п.174.2 передбачено перелік обєктів спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою.

Грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992-1994 рр., погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем незалежно від ступеня споріднення дохід отриманий резедентом від резедента як спадщина у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР, не оподатковується


Оподаткування подарунка у вигляді будинку


Пунктом 174.6 ст.174 Податкового кодексу , який регламентує оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок від фізичних осіб , встановлено, що кошти , майно, майнові чи немайнові, права, вартість робіт, послуг,подаровані платнику податку оподатковуються згідно з правилами , встановленими розділом ІУ цього Кодексу для оподаткування спадщини.

Водночас до пп. 174.2.1 п.174.2 ст.174 Податкового кодексу вартість власності, що отримується як подарунок членами сім”ї дарувальника першого ступення споріднення , оподатковується за нульовою ставкою.

При цьому згідно з пп. 14.1.263 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу членами сім”ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважається її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усеновлені.

Особами , відповідальними за сплату (перерахування)податку до бюджету, є обдаровані, які отримали подарунок.

Завідувач сектору взаємодії із ЗМІ

та громадськістю Чорногор Н.І.