asyan.org
добавить свой файл
  1 2 3 4 5

Що вражає в біографії цієї людини?


Дитинство.

Той час Антуан згадуватиме, як чарівну казку. А доброю феєю в ній була його мати – шляхетна і добра жінка, яка глибоко в собі сховала своє горе , смерть чоловіка, і присвятила себе дітям.

Вона передала синові любов до літератури, музики, живопису.

Тоніо складає казки, непогано малює, грає на скрипці. І ще його захоплює техніка – різні машини, механізми. Добрий машиніст прокатав хлопчика на паровозі. Тоніо тоді ще не було й 6 років. Дома він з пам’яті намалюва досить точну схему будови паровоза. Він завжди щось майстрував, креслив. Із старих бляшанок зробив телефон, до велосипеда прилаштував простирадло і мчав з гори, надіючись хоч на мить піднятися у повітря, як на крилах. Недалеко від їхнього дому був аеродром, і 12-літньому Антуану пощастило політати на літаку.

Світ його захоплень був широкий. Хлопець ріс в атмосфері затишку, доброзичливості, його нахили вільно розвивались. Енергійний і пустотливий, фантазер і задирака, а водночас дуже сором’язливий і вразливий, вимогливий але не вередливий, мрійник і завзятий суперечник – таким був малий Тоніо.

Пілот Сент- Екс.

Спочатку він надумав стати морським офіцером. Але провалився на творі. Треба було описати патріотичні почуття солдата, який повернувся з війни, а він написав: „ Я не був на війні і не хочу говорити з чуток.”Потім було навчання в Академії мистецтв. Провчившись майже півтора року він кидає навчання, добровільно йде в армію – записується в полк винищувальної авіації. У 21 рік Антуан знайшов свій шлях. Він вражав своє начальство витонченістю розуму і внутрішньою незалежністю. Він стежить за польотами, заздрісними очима дивиться на льотчиків. Тепер йому самому хочеться літати. На військових літаках-винищувачах не дозволяли учитись. Але поряд був один з перших аеродромів цивільної авіації. Тепер вони прокладали мирні повітряні траси. Ось на такій машині, умовивши цивільних льотчиків, Антуан уперше сів за штурвал. Старий літак міг будь-якої миті рухнути на землю, за навчання довелося заплатити 2000 франків (допомогла мама) – та яке це має значення для людини, яка відчула крила!

Антуан дістає права цивільного льотчика, трохи згодом – військового, закінчує офіцерські курси і восени 1922 року він уже молодший лейтенант. Він закохується, заручується. Але через три місяці зазнає аварії. Поранення важке – пролом черепа. Йому батьки нареченої поставили вимогу: щоб одружитися, треба відмовитися від небезпечної професії. Цього він не зміг зробити. Екзюпері більше не думає про одруження.
Письменник

Найяскравіші переживання у нього пов’язані з польотами. І він починає писати про те, що пережив. Це приносить неабиякий упіх. Друзі певні, що пером Екзюпері завоює багатство і славу. А йому несподівано випадає можливість повернутися до своєї небезпечної професії, і Екзюпері не вагається: „ Я хочу літати, тільки літати.” Друзям дав недвозначну відповідь: „Перш ніж писати, треба жити.”

В пустелі він ніби виразніше чує дихання планети і гостріше відчуває, як тісно зв’язана кожна людина з усім світом. В польотах, під спокійне гудіння мотора, в пам’яті зринають картини його щасливого дитинства й бентежної юності, снуються роздуми. Йому пощастило. Він знайшов по-справжньому цікаве діло. Попав у зовсім інше середовище, в сім’ю авіаторів, де найвище цінується мужність, братерство, відданість справі, і тут він пізнав радість людської спільності, якої так жадало його серце. Матері він писав: „ Мамочко, ваш син дуже щасливий, він знайшов своє покликання.”

Сімейного затишку Екзюпері так і не знайшов. Він не міг жити з Консуело, але і не залишав її – боявся, що без нього вона загине, немов прекрасна троянда без маленького принца. Образ троянди із „Маленького принца” був списаний з Консуело. Горда, але слабка квітка, яка випускає колючки, стараючись надати собі сміливого вигляду і захиститись від світу.


Перше ваше знайомство з Екзюпері відбулося три роки назад, у 8 класі.

Це була філософська казка “Маленький принц” з простими, ніжними, майже дитячими малюнками. Цей твір дає нам можливість вкотре повернутися у своє дитинство, постаратись зрозуміти Маленького принца, його тривоги.

Ви вивчали цей твір у 8 класі, нова програма пропонує вивчати його у 6 класі.

Питання, які постануть перед вами, я задавала 6-класникам і 8-класникам. Ми маємо можливість порівняти їх відповіді з вашими.
Чим світ дорослих відрізняється від світу дітей? Який світ ближчий вам?
- Дорослі відрізняються від дітей тим, що турбуються, переживають і дбають про своїх дітей.
- Діти відрізняються від дорослих своєю безтурботністю. Дорослі, попри усю складність життя, дуже часто самі створюють собі проблеми і намагаються знайти чомусь найважчий спосіб їх вирішення. Коли діти, в свою чергу , живуть чисто і прозоро, для них все є простим і очевидним. Діти і дорослі живуть в різних світах. Світ дорослих базується на знаннях, досвіді, умінні виживати, жити... А у світі дітей на першому місці стоїть довіра. Вони не вміють обманювати, говорять завжди тільки правду, що для дорослих є часто забутим явищем. Мені вже 16 років, я розумію і усвідомлюю, що скоро прийдеться вступити в доросле життя, і треба буде взяти на себе певну відповідальніть і обов’язки. Та я переконана в тому, що, будучи дорослою людиною, можна залишатися дитиною, хоча б для себе, хоча б заради себе. Мені тільки 16, але я хочу, щоб в майбутньому та доросла жінка ніколи не посміла зрадити ту маленьку Лізочку, яка вірила в Діда Мороза, яка мріяла стати співачкою, і яка була дитиною. Я хочу, щоб в її серці завжди жило моє дитинство.
Чому на кожному астероїді, які відвідав Маленький принц, лише один житель: дивак, дорослий?

6- класники вважають, що на астероїдах дуже мало місця. Крім того всі жителі астероїдів були нудними і тому з ними нецікаво.
-Кажуть, що коли людина народжується, на небі загорається зірка. Тому кожна людина має свою зірку, свою планету, яка світить тільки для неї особливим світлом. Можливо, коли ми залишаємося наодинці із собою, ми і знаходимося на тій планеті.
- Кожна людина – окрема планета. Наодинці з собою – справжня, хоча для інших, можливо, і дивна.
- Всі люди по-своєму дивні. І лише наодинці з собою ми можемо бути і дивними, і справжніми, тому що перед самим собою не треба лукавити, скривати свої недоліки. А серед інших людей нам хочеться виглядати кращими, щоб в інших склалася про нас хороша думка, адже від цього залежить наша репутація.
Чому на жодній планеті принц не залишився?
6 клас

- Тому, що він любив свою планету.

-Він не залишився, тому що шукав квітку.

-Тому, що йому було би там тісно і нудно.

-Принц не залишився на жодній із планет тому, що він хотів багато розпитати, взнати. А вони хотіли, щоб він їм слугував, самі були зайняті роботою, або взагалі не звертали на нього увагу, а йому це дуже не подобалося.
-Якщо кожну людину сприймати як окрему планету, то чи можемо ми назавжди залишитися на тій чиїйсь планеті. На мою думку, жодна людина не погодилася б жити не своїм життям, а чужим. Напевно, принц також не міг цього собі дозволити. А залишитися на любій із планет – це для принца означало привикнути до звичаїв інших людей, сприймати їх такими, якими вони є насправді і миритися з їх дивацтвами. Неможливо жити життям іншої людини.
Як ви розумієте фразу : прибрався сам – прибери свою планету?
- Сьогодні в світі існує дуже багато екологічних проблем. Прибрати свою планету – означає зробити все, щоб цих проблем стало менше.

- Якщо людина – планета, то потрібно в чистоті тримати і свою душу. Світ став би набагато кращим, якби всі люди замислювались частіше над чистотою власної душі.І хоча суспільство людей, у яких душі чисті, подібне до утопії, але люди повинні хоча б прагнути цього.
<< предыдущая страница   следующая страница >>