asyan.org
добавить свой файл
1

Тема 10. Відсотки. Масштаб.

УРОК 124. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ВІДСОТКИ

Мета. Узагальнити й систематизувати знання учнів про розв'язування задач на відсо­тки усіх видів.

Тип уроку. Урок узагальнення і систематизації знань.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних звань.

Додатково:

  1. Поїзд проїхав 43% шляху. Скільки відсотків шляху йому залишилося проїхати?

  2. Лісництво виконало план посадки лісу на 145%. На скільки відсотків лі­сництво перевиконало план?

  3. У саду зібрали 100 кг червоної та чорної смородини. Червоної смороди­ни зібрали 16 кг. Скільки відсотків від зібраного врожаю становить чор­на смородина?

  4. Турист пройшов відстань у 1,5 разу більшу, ніж планував. На скільки відсотків турист пройшов більше, ніж планував?


IІ. Формування умінь і навичок.

Розв'язування задач і вправ. Колективна робота

  1. Ядра волоських горіхів містять 75% жиру. Скільки грамів жиру міс­титься в 5 кг ядер горіхів?

  2. Знайдіть число, якщо 28% його становлять 406.

  3. В автопарку відремонтували 22% машин, після чого залишилось відремонтувати ще 234 машини. Скільки машин в автопарку?

  4. Сума трьох чисел дорівнює 360. Перше число становить 35% суми, дру­ге — 42%. Знайдіть третє число.

  5. Юннати посадили 19% саджанців, після чого їм залишилось посадити ще 243 саджанців. Скільки саджанців посадили юннати?

  6. Сума трьох чисел дорівнює 420. Перше число становить 45% суми, дру­ге — 18%. Знайдіть третє число.

  7. За шпалери, клей і фарбу заплатили 198 грн. Шпалери коштують вартості покупки, клей коштує 20% вартості шпалер. Скільки коштує фарба?

  8. Площу 180 га засіяли гречкою, пшеницею і житом. Гречка займає посівів, пшениця 80% решти. Скільки гектарів засіяли житом?

  9. У новому мікрорайоні є п'ятиповерхові, дев'ятиповерхові й шістнадцятиповерхові будинки,— усього 240 будинків. усіх будинків — п'ятиповерхові, 50% решти — дев'ятиповерхові. Скільки шістнадцяти­поверхових будинків у мікрорайоні?


ІІІ. Підсумки уроку. Пояснення домашнього завдання.

№№ 1100 (19), 1106 (4, 5), 1097.



Ольга Ензельт. Уроки математики в 5 класі Урок 124