asyan.org
добавить свой файл
1
УСПІШНИЙ ВИСТУП СТУДЕНТІВ ЛЬВІВЩИНИ
Підведені підсумки XXVII літньої Всесвітньої універсіади, яка проходила з 6 по 17 липня 2013 року в російському місті Казані та Х1 літньої універсіади України.

В змаганнях XXVII універсіади в 351 виді програми змагалась безпрецедентна кількість, більше тринадцяти тисяч спортсменів з 162 країн світу

За кількістю учасників ці змагання стали наймасовішою світовою спортивною подією. Вперше змагання універсіади транслював телеканал „Євро спорт”.

Участь в змаганнях взяла студентська збірна нашої держави. Українська делегація нараховувала 354 спортсменів з 23 видів спорту, 140 тренерів та офіційних керівників, в суддівстві змагань прийняло участь 10 суддів з України. Всього 514 осіб.

Збірна команда була представлена студентами 88 ВНЗ, серед них три ВНЗ Львівщини : Львівський державний університет фізичної культури 19 спортсменів, Національний університет „Львівська політехніка” 5 спортсменів, Львівський національний університет ім. Івана Франка – 1 спортсмен. Всього 25 осіб.

Представники українських ВНЗ в змаганнях універсіади вибороли 12 золотих, 29 срібних, 36 бронзових, всього 77 медалей. Зайнявши серед 162 країн 6 місце в загальному заліку та третє за загальною кількістю медалей.

Серед українських ВНЗ, лідери за кількістю делегованих спортсменів в склад збірної команди: Національний університет фізичної культури – 49 студ., Харківська державна академія фізичної культури – 21 студ., Львівський державний університет фізичної к культури – 19 студ., Кам’янець – Подільський національний педагогічний університет ім. Івана Огієнка – 19 студ. Серед областей та міст: Київ – 83 учасн., Харківська обл. - 50 учасн. Львівська обл.. – 25 учасн., Одеська обл. – 24 учасн., Хмельницької обл. - 22 учасн., Дніпропетровської обл. – 21 учасн., Вінницької обл. – 21 учасн., Миколаївської обл. – 20 учасн., Тернопільської обл. – 18 учасн., Луганської обл. – 14 учасн.

Львівські студенти принесли в скарбничку збірної 8 медалей: 1 золота, 3 срібних, 4 бронзових. Медалістами стали девять студентів:

  1. Віталій Вергелес 1 золота, 1 срібна (НУ”ЛП”),

  2. Ірина Гусяк – срібна, (ЛДУФК)

  3. Андрій Проценко – срібна, (ЛДУФК)

  4. Марія Лівач – бронзова, (ЛДУФК)

  5. Юлія Благіня – бронзова, (ЛДУФК)

  6. Галина Пундик – бронзова, (ЛДУФК)

  7. В команді: Анфіса Почкалова, Анастасія Івченко, Ксенія Пантелєєва – бронзова (ЛДУФК).

Це другий результат серед українських ВНЗ за кількістю медалей та другий результат якості досягнень в процентному відношенні до кількості делегованих спортсменів в склад збірної країни.

З березня по червень 2013 року була проведена ХI літня універсіада України з 28 видів спорту, що дозволило провести якісний відбір сильніших спортсменів – студентів з метою їх участі у складі збірної команди України на XXVII Всесвітній літній Універсіаді у місті Казань (Російська Федерація).

Завдяки фінансовій підтримці ректорів багатьох вищих навчальних закладів, федерацій з видів спорту, спонсорів були вирішені питання стосовно відрядження на змагання 214 спортсменів і тренерів.

Ректори приділили велику увагу підготовці та участі студентів у XXVII літній Всесвітній універсіаді. Серед відзначених Міністерством освіти і науки України – ректор Львівського державного університету фізичної культури Приступа Євген Никодимович.

Аналіз досягнень Львівських студентів в Казані та на попередніх універсіадах починаючи з 1993 року, показує, що це кращий результат, як за кількістю делегованих студентів у склад збірної так і кількістю завойованих медалей і якістю результату їх виступу.

  1. 1993р. (Баффало, США) - 26 (11 – 6 – 9) з них Львівські 1 золота

  2. 1995р. (Фуку ока, Японія) - 15 (4 – 5 – 6) з них 1 срібна

  3. 1997р. (Сицилія, Італія) - 27 (17 – 6 – 4) без медалей

  4. 1999р. (Пальма, Іспанія) - 22 (7 – 7 – 8) без медалей

  5. 2001р. (Пекін, Китай) - 34 (13 – 14 – 7) без медалей

  6. 2003р. (Тегу, Пів. Корея) - 55 (23 – 15 – 17) без медалей

  7. 2005р. (Ізмір, Туреччина) - 52 (18 – 16 – 18) з них 1 з. - 1 б.

  8. 2007р. (Бангкок, Тайланд) - 66 (28 – 20 – 18) з них 3 з. 1 с. 1 б.

  9. 2009р. (Белград, Сербія) - 31 (7 – 11 – 13) з них 2 з. 1 с. 1 б.

  10. 2011р. (Шенчжень, Китай) - 44 (11 – 19 – 14) з них 2 з. 5 с. 1 б.

  11. 2013р. (Казань, Росія) - 77 (12 – 29 – 36) з них 1 з. 3 с. 4 б.



Підготовка та участь спортсменів у змаганнях Всесвітньої універсіади була під постійним контролем з боку Міністерства освіти і науки України.
Відповідно до наказу Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України № 253 від 22 серпня 2013 року „Про підсумки проведення ХI літньої Універсіади України 2013 року”, затверджено результати змагань ХI універсіади України серед збірних команд Автономної республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, а також у паралельному заліку серед вищих навчальних закладів. По першій групі областей місця розподілились наступним чином: 1 місце місто Київ – 11301 оч., II місце Харківська обл – 9858 оч. III місце Львівська обл. 9387 оч.
Серед вищих навчальних закладів: в абсолютному заліку серед всіх ВНЗ України:
I місце Національний університет фізичного виховання і спорту України – 11965 очок,

II місце Львівський державний університет фізичної культури – 8620 очок.

III місце Харківська державна академія фізичної культури – 8604 очок,

IV місце Тернопільський національний економічний університет – 5826 очок

V місце Камянець Подільський національний університет – 5576 очок

VI місце Луганський національний університет – 4380 очок

VII місце Дніпропетровський державний інститут фізичної культури – 3737 оч.

VIII місце Херсонський державний університет – 2893 очка,

IX місце Національний університет „Одеська юридична академія” – 2755 очок,

X місце Вінницький державний педагогічний університет – 2655 очок.

Серед вищих навчальних закладів третьої категорії:
I місце Національний університет „Львівська політехніка” – 2587 очок,

II місце Національний технічний університет „ХПІ” – 2267 очок,

III місце Дніпропетровський національний університет 900 очок,

IV місце Національний технічний університет України „КПІ” - 842 очка,

V місце Львівський національний університет ім. Івана Франка – 668 очок.
Успішний виступ збірних студентських команд Львівщини в змаганнях ХI літньої Універсіади України завдячує проведеній великій організаційній роботі

Львівського обласного відділення Комітету фізичного виховання та спорту МОН України, Львівського обласного спортивного товариства студентів „Гарт”, обласних федерацій з видів спорту, обласних спортивних товариств „Динамо”, „Спартак”, „Україна”, „Колос”, спортивного клубу Прикарпатського оперативного командування, фінансової підтримки управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

Відповідно до положення про Універсіаду України 2013 року, Львівщина взяла участь у 24 видах програми з 28 по яких проводились змагання. Не подавались заявки на участь: стрибках у воду, академічному веслуванню, жіночому футболі, спортивній гімнастиці. Не були включені у програму ХI універсіади України таки результативні види спорту для Львівщини, як гандбол жінки, водне поло, стрільба з лука, карате WKF.

В змаганнях ХI універсіади студенти Львівщини вибороли 114 медалей з них: 35 золотих, 32 срібних, 47 бронзових.

Особливо необхідно відзначити безпосередню роботу з підготовки збірних команд області Львівські вищі навчальні заклади, які делегували в склад збірних команд 378 студентів та повністю взяли на себе їх фінансування : Львівський державний університет фізичної культури – 235 членів команд: 33 золота, 22 срібна, 37 бронзових медалей, ректор (Приступа Є. Н.), Національний університет „Львівська політехніка” – 89 членів команди: 3 золотих, 5 срібних, 3 бронзових медалей, ректор (Бобало Ю. Я.) Львівський національний аграрний університет – 22 членів команди: 2 бронзові медалі, ректор (Снітинський В.В.) Львівський національний університет ім. Івана Франка 20 членів команди: 2 золоті, 3 срібні, 2 бронзові медалі, ректор (Вакарчук І. О.) Львівська національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького – 6 членів команди: 1 срібна, 1 бронзова медалі, ректор (Гладій М. В. ), Львівський національний медичний університет – 2 членів команди: 1 золота, 1 срібна, 3 бронзових медалей, ректор (Зіменковський Б. С.) Львівська комерційна академія – 1 член команди: 1 бронзова медаль, ректор ( Копич І. М,) Львівський національний лісотехнічний університет – 1 член команди: 2 бронзові медалі, ректор (Туниця Ю. Ю.), ( Львівська академія друкарства – 1 член команди, ректор (Дурняк Б. В.) та Львівський державний університет внутрішніх справ – 1 член команди: 1 срібна, 3 бронзові медалі, ректор (Цимбалюк М. М.) .

У фінальних змаганнях ХI універсіади України в складі збірних команд взяли участь студенти з 10 ВНЗ Львівщини.

Студенти Львівського державного університету фізичної культури склали 88,8% всіх членів збірних команд Львівщини, які взяли участь у фінальних змаганнях ХI літньої Універсіади України 2013 року.

Медалі ХІ літньої Універсіади України вибороли:
Золоті
Баскетбол (чол.):
1. Команда – Палюх Вадим, Давидюк Антон, Моторчик В’ячеслав, Кущак Юрій, Полу ляк Микола, Співак Андрій, Тютюник Максим, Тютюник Денис, Далеко Олександр, Бандуш Дмитро, Кіт Анатолій, Нявко Андрій (Національний університет „Львівська політехніка”)

Боротьба самбо:
2. Лахман Вероніка (Львівський державний університет фізичної культури)
Важка атлетика :
3. Шимечко Ігор- в ривку (Львівський державний університет фізичної культури)

4. Шимечко Ігор- в загальному заліку (Львівський державний університет фізичної культури)

5. Смородінов Деніс – поштовх (Львівський державний університет фізичної культури)
Веслування на байдарках і каное:
6. Четвірка - Білінський Ростислав, Бородулько Володимир, Винар Юрій, Покотило Віталій на дистанції С – 4500 (Львівський державний університет фізичної культури)
Вільна боротьба:
7. Скоболюк Лариса(Львівський державний університет фізичної культури)

8. Гусяк Ірина (Львівський державний університет фізичної культури)

9. Рижикова Світлана(Львівський державний університет фізичної культури)

10. Первачук Ростислав (Львівський державний університет фізичної культури)
Настільний теніс:
11.Дідух Віктор ( Національний університет „Львівська політехніка”), Прищепа Євген в парі (Львівський державний університет фізичної культури)

12 Моцик Ірина , Братейко Ірина в команді ( Національний університет „Львівська політехніка”)

13. Прищепа Євген (Львівський державний університет фізичної культури), Братейко Ірина в змішаній парі(Національний університет „Львівська політехніка”)
Фехтування:
14. Юнес Клод – рапіра (Львівський державний університет фізичної культури)

15. Почкалова Анфіса – шпага (Львівський державний університет фізичної культури)

16. Гошко Ангеліна ,Задорожна Ольга, Івченко Анастасія , Почкалова Анфіса в командних змаганнях на шпагах (Львівський державний університет фізичної культури)

17. Юнес Клод, Герцик Ростислав , Колесников Філіп, Курко Михайло в командних змаганнях на рапірах (Львівський державний університет фізичної культури)
Художня гімнастика :
18. Загородня Тетяна–обруч(Львівський державний університет фізичної культури)

19. Загородня Тетяна–м’яч (Львівський державний університет фізичної культури)

20.ЗагородняТетяна–булави(Львівський державний університет фізичної культури)

21.ЗагородняТетяна–стрічка(Львівський державний університет фізичної культури)

22. Загородня Тетяна– багатоборство (Львівський державний університет фізичної культури)

23. Крічфалушій Каміла, Когут Марта, Біжик Тетяна, Габрильчук Ірина, Мудрик Христина – в групових вправах булави (Львівський державний університет фізичної культури)

24. Крічфалушій Каміла, Когут Марта, Біжик Тетяна, Габрильчук Ірина, Мудрик Христина – в групових вправах багатоборство ( Львівський державний університет фізичної культури)

25. Загородня Тетяна , Когут Марта (Львівський державний університет фізичної культури), Бундзіло Ліля в командних змаганнях (Львівський національний медичний університет ім.. Д.Галицького)


Шахи :
26. Кравців Мартин -1 дошка класичні шахи (Львівський державний університет фізичної культури)

27. Кравців Мартин -1 дошка швидкі шахи (Львівський державний університет фізичної культури)

28. Кравців Мартин -1 дошка блискавичні шахи (Львівський державний університет фізичної культури)

29. Вовк Андрій – 2 дошка класичні шахи (Львівський національний університет ім.. І.Франка)

30. Вовк Андрій – 2 дошка швидкі шахи (Львівський національний університет ім.. І.Франка)

31.Музичук Марія – 3 дошка класичні шахи(Львівський державний університет фізичної культури)

32. Музичук Марія – 3 дошка блискавичні шахи(Львівський державний університет фізичної культури)

33. Соловйова Єлизавета – 4 дошка класичні шахи ( Львівський державний університет фізичної культури)

34. Соловйова Єлизавета – 4 дошка швидкі шахи ( Львівський державний університет фізичної культури)

35. Соловйова Єлизавета – 4 дошка блискавичні шахи ( Львівський державний університет фізичної культури)


Срібні
Бокс
1. Хом’як Іван (Львівський державний університет фізичної культури)
Важка атлетика:
2. Шимечко Ігор- в ривку (Львівський державний університет фізичної культури)
3. Смородінов Деніс - в ривку (Львівський державний університет фізичної культури)

4. Смородінов Деніс - в загальному заліку (Львівський державний університет фізичної культури)

5. Стецяк Орест - в ривку (Львівський державний університет фізичної культури)

6. Джива Юрій – в ривку (Львівський державний університет фізичної культури)

7. Палій Ірина- в ривку (Львівський державний університет фізичної культури)

8. Палій Ірина- в поштовху (Львівський державний університет фізичної культури)

9. Палій Ірина- в загальному заліку (Львівський державний університет фізичної культури)

10.Устрицький Максим – в поштовху (Львівський державний університет фізичної культури)
Веслування на байдарках і каное:
11.Вергелес Віталій ( Національний університет „Львівська політехніка”)
Вільна боротьба та греко - римська:
12. Дрерш Тетяна -(Львівський державний університет фізичної культури)

13. Петрів Іван (Львівський державний університет фізичної культури)

14. Юсиф – заде Юсиф (Львівський державний університет фізичної культури),

15. Доманицький Олексій ( Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім.. С. Гжицького)
Дзюдо
16. Гончук Сергій (Львівський національний університет ім.. І.Франка)
Настільний теніс:
17. Прищепа Євген (Львівський державний університет фізичної культури)

18. Братейко Ірина(Львівський державний університет фізичної культури) , Моцик Ірина в парі (Національний університет „Львівська політехніка”)

19. Моцик Ірина особисто -(Національний університет „Львівська політехніка”)
Стрільба кульова:
20. Бондарук Анастасія(Львівський державний університет фізичної культури) 21.Федорова Альона, Ліхицька Олена (Львівський державний університет фізичної культури), Маліновська Катерина в команді( Львівський державний університет внутрішніх справ)

Фехтування:
22. Герцик Ростислав – рапіра (Львівський державний університет фізичної культури)

23. Івченко Анастасія – шпага (Львівський державний університет фізичної культури)

24. Ленчук Анастасія, Сенюта Олександра, Івченко Анастасія (Львівський державний університет фізичної культури), Шипілова Олена в команді (Національний університет „Львівська політехніка”) в команді
Художня гімнастика :
25. Когут Марта – обруч (Львівський державний університет фізичної культури)

26. Когут Марта – м’яч (Львівський державний університет фізичної культури)

27. Когут Марта – багатоборство (Львівський державний університет фізичної культури)

28. Когут Марта, Крічфалушій Каміла , Біжик Тетяна команді , Габрильчук Ірина , Мудрик Христина ,Загородня Тетяна в групових вправах зі стрічками та м’ячами (Львівський державний університет фізичної культури)

29. Бундзіло Ліля - стрічка ( Львівський національний медичний університет ім.. Д.Галицького)

Шахи:
30. Музичук Марія – 3 дошка швидкі шахи(Львівський державний університет фізичної культури)

31. Вовк Андрій – 2 дошка блискавичні шахи ( Львівський національний університет ім.. І.Франка)

32. Павлюк Ольга – 3 дошка класичні шахи (Національний університет „Львівська політехніка”)

Бронзові
Бокс:
1.Карташов Василь(Львівський державний університет фізичної культури)

2. Фенько Роман (Львівський державний університет фізичної культури)
Боротьба самбо:
3.Саврась Дарія ,(Львівський національний університет ім.. І.Франка)

4.Чернюх Роксоляна(Львівський національний університет ім.. І.Франка)

5.Михайленко Христина (Львівський державний університет фізичної культури) 6.Книш Ігор (Львівський національний медичний університет ім.. Д.Галицького)
Важка атлетика:
7. Стецяк Орест- в поштовху(Львівський державний університет фізичної культури)

8. Стецяк Орест- в загальному заліку (Львівський державний університет фізичної культури)

9. Джива Юрій – в поштовху (Львівський державний університет фізичної культури)

10. Джива Юрій – в загальному заліку (Львівський державний університет фізичної культури)

11. Устрінський Максим в загальному заліку (Львівський державний університет фізичної культури)

12. Рогач Іван – в поштовху (Львівський державний університет фізичної культури)

13. Рогач Іван – в загальному заліку (Львівський державний університет фізичної культури)
Веслування на байдарках і каное:
14. Вергелес Віталій - на дистанції С 1200 м.( Національний університет „Львівська політехніка”)

15. Бараш Тарас, Мельник Тарас на дистанції К – 2500м. (Львівський національний аграрний університет)

16. Білінський Ростислав , Бородулько Володимирв – на дистанції С – 2500 м. (Львівський державний університет фізичної культури)

17. Кіндзера Анна, Милян Ліля – на дистанції К – 2500м. (Львівський державний університет фізичної культури)

18. Гондецька Юлія, Рихлицька Катерина, Кіндзера Анна, Милян Ліля на дистанції К – 4200м.(Львівський державний університет фізичної культури)
Вільна боротьба:
19. Зотова Юлія (Львівський державний університет фізичної культури)

20. Рибак Ірина (Львівський державний університет фізичної культури)

21. Снайдер Юлія(Львівський державний університет фізичної культури)

22. Нарепеха Оля(Львівський державний університет фізичної культури)

23. Гергель Оксана(Львівський державний університет фізичної культури)

24. Левчук Віталій (Львівський державний університет фізичної культури)

25. Мазур Наталія ( Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім.. С. Гжицького)

Дзюдо:
26. Книш Ігор ( Львівський національний медичний університет ім.. Д.Галицького)
Легка атлетика:
27. Проценко Андрій – стрибки у висоту (Львівський державний університет фізичної культури)

28. Вербицький Олександр – спортивна ходьба на 10000м. (Львівський державний університет фізичної культури)

29. Голуб Олександра – потрійний (Львівський державний університет фізичної культури)

30. Александрович Олена – Ольга ,Корнєва Ірина, Грішутіна Крістіна (Львівський державний університет фізичної культури),Савка Ірина естафета (Львівська комерційна академія)
Настільний теніс:
31. Кістечко Михайло, (Національний університет „Львівська політехніка”), Погосов Дмитро в парі (Львівський державний університет фізичної культури)

32. Кістечко Михайло, (Національний університет „Львівська політехніка”), Погосов Дмитро в команді (Львівський державний університет фізичної культури)
Плавання:
33. Стабровська Марина (Львівський державний університет фізичної культури)

34. Квіта Марія (Львівський державний університет фізичної культури)
Стрільба кульова:
35.Федорова Альона ,Ліхицька Олена(Львівський державний університет фізичної культури) Маліновська Катерина в команді ГП - 4 ( Львівський державний університет внутрішніх справ)

36.Галкін Олександр – МГ – 6 (Львівський державний університет фізичної культури)

37. Булій Андрій, Галкін Олександр (Львівський державний університет фізичної культури),Андрушко Тарас (Національний лісотехнічний університет України) в команді МГ - 6

38. Галкін Олександр – МГ – 9 (Львівський державний університет фізичної культури)

39. Булій Андрій, Галкін Олександр, Андрушко Тарас в команді МГ - 9 (Львівський державний університет фізичної культури)

40.Маліновська Катерина – МГ – 5 ( Львівський державний університет внутрішніх справ)

41. Федорова Альона ,Ліхицька Олена(Львівський державний університет фізичної культури) Маліновська Катерина в команді МГ – 9 ( Львівський державний університет внутрішніх справ)
Фехтування:
42.Ленчук Анастасія - рапіра (Львівський державний університет фізичної культури)

43.Колесніков Філіп - рапіра Львівський державний університет фізичної культури)

44.Задорожна Ольга – шпага Львівський державний університет фізичної культури)

45. Краснянська Катерина , Пантелєєва Ксенія, Петрішак Вікторіяв , Поліщук Олена в команді на шпагах (Львівський державний університет фізичної культури)
Футбол:

46.Команда - Толстой Павло, Вільчинський Богдан, Варіво Ярослав,Маркович Андрій,Березовий Михайло, Гудак Роман, Темнюк Микола, Білий Олег, Савошко Володимир, Завійський Тарас, Косар Сергій, Дзядикевич Святослав, Трохимчик Назар, Козак Михайло, Грицина Михайло, Бухта Микола, Гринюка Роман ( Львівський державний університет фізичної культури), Нагірний Ігор ( Львівський національний аграрний університет)
Художня гімнастика :

47.Бундзіло Ліля – булави (Львівський національний медичний університет ім.. Д.Галицького)