asyan.org
добавить свой файл
1
Тема уроку: Читання. Ю. Ярмиш. Їжачки

Розвиток мовлення. Слова ввічливості.

Діалог
Мета: читання: вдосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати усне мовлення шляхом обґрунтування відповідей, групового спілкування; виховувати такі цінності, як терпимість, повагу один до одного

розвиток мовлення: узагальнити знання учнів щодо діалогічного мовлення, розвивати зв’язне мовлення, працюючи з деформованими реченнями; виховувати кмітливість
Тип уроку: урок повторення та узагальнення знань, умінь і навичок
Вид уроку: інтегрований урок-подорож
Обладнання: маршрутна карта; фігурки двох учнів – хлопчика та дівчинки, зроблених із картону; набір конвертів із деформованими реченнями, фото їжачка морського та лісового; маски їжачків

На дошці – девіз уроку:

Знання за плечима не носити! Знатиму! Навчуся!


Хід уроку



І. Організаційний момент
II. Повідомлення теми уроку


Сьогодні у нас незвичайний урок

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну відому, в країну чудову,

Що нас так чекає й збагачує мову.

А наш девіз сьогодні ось такий: Знання за плечима не носити! Знатиму! Навчуся!

    • Подорожувати пропоную пішки, як справжні туристи.

    • Тож, друзі, поскоріш всі збираймося в путь.

Щоб до скарбниці знань ще раз зазирнуть.
ІІІ. Повторення вивченого по темі «Слова ввічливості». «Діалог»

    • Отже, ми у цікавій країні. Щоб не заблукати у пошуку скарбу, використаємо цю карту!

Ось яка стежина знань.

Актуалізація опорних знань.

    • Працюємо в групах.

Перша зупинка «Пригадайка».

Розминка «Пінг-понг».

    • Пригадаємо, про що ми говорили на попередніх уроках? (Слова ввічливості. Діалог).

    • Як треба прощатися?

    • Як треба вітатися?

    • Що таке діалог?

    • Як треба розмовляти?


Друга зупинка «Чарівна торбинка». Робота з прислів’ями. Утворити їх та пояснити зміст.

«Як ми ставимося до людей, так і люди до нас».

«Ввічливих і лагідних людей скрізь поважають».
Третя зупинка «Знайка». Робота в парах. Тести. Дати правильну відповідь:

1. Словами привітання є:

а) добрий вечір, здрастуй, дякую;

б) привіт, до побачення, пробачте;

в) здрастуйте, привіт, доброго дня.

2. Діалог – це…

а) розповідь однієї особи;

б) гомін у класі;

в) розмова двох або декількох осіб.
Четверта зупинка «Відпочинок». Фізкультхвилинка.

Хоч не легке шкільне життя,

Та все ж веселе і цікаве.

Важких багато тут є справ, але

є ігри і забави.

Раз-два! Дружно встали,

Велика нами ми стали (Руки вгору).

Руки в сторони, як крила

(Діти махають прямими руками).

І на пояс – три-чотири.

Вправо – вліво, повернулись,

Нахилились і прогнулись.

Раз присіли, два присіли

І за парти дружно сіли.

П’ята зупинка «Казка». Робота з підручником. С. 38-39. Казка «Їжачки» по Ю. Ярмишу.

1. Демонстрація фото їжачків.

2. Аудіювання С. 38-39. Пояснити назву.

3. Словникова робота:

Відринула – відійшла, відхлинула;

Замріяно – думати про щось приятне.

4. Самостійне читання.

5. Відповідь на запитання:

    • Кого зустрів біля моря Їжачок?

    • Про що розмовляли між собою Їжачки?

    • А як називається розмова двох осіб? То це у нас діалог!

    • Чому слово «Їжачок» написано з великої літери?


6. Види читання:

    • тлумачний словник;

    • ланцюжком;

    • вибіркове читання;

    • по ролям;

    • словесне малювання (уявимо).


7. – Коли зустрілись їжачки?

    • Знайти речення, де є слова прощання.

    • Чому вони не могли прийти в гості один до одного?

    • Якими були їжачки?

    • Головна думка казки?


8. Інсценізація казки.
Шоста зупинка. Робота з деформованим реченням.

    • Отже, ми на «Вежі скарбу»

    • Спробуємо відгадати його, переставимо слова.

Найбільший скарб учня – знання!
ІV. Оцінювання роботи учнів.
V. Підсумок. Вправа «Мікрофон».
Завдання покличуть у майбутнє,

Найскладніше ж завдання – життя.

Так старайтесь вправно все вивчати!

Пам’ятайте: учня скарб – знання!
VІ. Домашнє завдання.

І – ІІ – переказ казки;

ІІІ – читання.