asyan.org
добавить свой файл
1
Тема: Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб діяти.

Мета: Ознайомити учнів з надзвичайними ситуаціями природного характеру( пожела, землетрус, повінь, гроза, снігопад), розвивати логічне мислення, пізнавальний інтерес, навички поведінки під час надзвичайних ситуацій, відпрацьовувати алгоритм евакуації в разі їх виникнення, виховувати дбайливе ставлення до себе і свого здоров’я .

Тип заняття: Позакласний захід.

Хід заходу:

1 Організація класу.

Ось дзвінок нам дав сигнал.

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо-

Наш захід починаймо.

2 Мотивація діяльності: Оголошення теми і мети заходу.

Клас поділенний на 4 группи. Кожна група отримує завдання-вікторина.

Надзвичайні ситуації:

1 Із вогнем( пожежа)

2 Із водою( повінь)

3 Із отруйними речовинами( Зарження)

4 Із коливанням земної кори(землетрус)

5 Із морозом ( ожеледь)

6 Із спекотною погодаю( посуха)

Вправа: « Очікування» (Мікрофон)

  • Що очікуете від заходу?

Я теж очікую, що ми попрацюемо плідно і кожен із вас винесе корисні висновки.

Перегляд презентації: «Асоціаційний кущ»

Стихійне лихо

↓ ↓ ↓ ↓

Стихійне лихо- це надзвичайне природне явище, що діє великою руйнівною силою, завдає значної шкоди, порушує нормальну життєдіяльність населення, знищує матеріальні цінності.

Доповніть схему: « Надзвичайні ситуації»
Природні лиха

Земні Атмосферні Водні

Вулкан Заморозки Повень

Землетрус Ожеледь Зливи

Зсув Ураган Лавини

Обвал Смерч

Град

Блискавка
Дайте відповідь на запитання:

  • Як можна дізнатись про наближення стихійного лиха?

Розповіді королев безпеки ( повінь, землетрус, снігопад, ураган)

Задання групам:

Скласти пам’ятки правил безпечної поведінки під час стихійних лих природного характеру.
Фізкульт хвилинка:

На зарядку встаньте вряд

Руки вгору, руки вниз,

Крок на місці – зупинись.

Нахилиляйся, присідай

І сусіда не штовхай

Руки в боки, нахились,

Вправо- вліво подивись,

Біг на місці починай

Ну, а зараз пострибай,

Руки вгору, руки вниз,

Не лінуйся добре вчись.
Практична частина: « Сценка»

Ведуча:

Спорудив дід будинок. Зробив там евроремонт. Не будинок, а хороми. Жив дід не сам, а з бабою. Бабка любила все прати та чепурити, розвішувала над плитою, щоб скоріше досохло. Одного разу повертається дід додому... І що він бачить? Баби вдома немає, а будиночок палає.

Дід:

Ой, рятуйте, поможіть!Бабко, бабко, все горить.

Що ж ти бабко наробила?

Де тепер ми будем жить?

Баба:

Годі діду голосить треба нам вогонь гасить!

Ведуча:

Дід ведеречко схопив

Баба за лопату

Гасять, гасять – погасити не вдається хату.

Баба:

Баба нам вогонь не подолати

Треба внучку викликати

Ведуча:

Внучки номер набирає

Все її розповідає

Баба: Внучка йди на допомогу!

Вогонь скотився на підлогу
Внучка:

Що ж ви любі наробили

Собі хату запалили

Ведуча:

Дід ведеречком

Баба лопатою

Внучка скакалкою

Гасять, гасять

Погасити не вдається хату

Внучка:

Не виходить, Щось у нас

Треба мурку викликати

Киць,киць,мерщій сюди

Як бозбутися біди?

Кицю Муро, де була?

Бачиш хата в нас горить!

Ведуча:

Мурка хитрою була

В руки хвостик свій взяла

Дід за ведеречко

Бабка за лопату

Внучка- за скакалку

Мурке хвостиком махає

А вогонь наш не згасає

І все дужче він палає

Дід:

Нікого нам більше звати

Як буднок рятувати?

Мурка: Спокійно, без паніки!

Вогонь-це не жарти!

101 найпеше набирайте

А тоді бородьбу починайте

Ведуча:

Тут тихесенько, непомітно

До них Бобер завітав

Вогнегасник ухопив

І пожежу погасив

Тут і казочці кінець

Хто побачив молодець!

Мораль цієї казки отака:

Якщо ти дуже любиш прати,

Не розвішуй білизну

Біля плити у хаті.
А чи знаєте ви, як потрібно викликати пожежників, якщо трапилася пожежа?

Робота в групах( складання діалогу між «потерпілим» і «оператором» служби 101)

Пам’ятка:

  • Правильно набери номер 101

  • Чітко повідом адресу( вулицю, будинок, квартиру)

  • Чітко повідом своє ім’я, прізвище

Розігрування діалогів:

  • Алла! Пожежа!

  • Адреса?

  • Вулиця

  • Хто викликає?

Робота над прислів’ям « Криком вогню не погасиш».

Гра : «Так чи ні»

Відповіді показують за допомогою сигнальних карток.

1 Якщо ти відчув запах диму або горілого, побачив іскри та невелике полум’я. Необхідно:

- Терміново повідомити батьків та сусідів(так)

- Залити полум’я водою (так)

- заховатися у куток (ні)

2 Якщо загорівся елекироприлад, необхідно:

- залити водою (ні)

- вийняти шнур із розтки, обмотавши руку ганчіркою (так)

- відрізати шнур ножем (ні)

- відключити його від електрики рубильником (так)

3 Якщо ваш одяг спалахнув:

- потрібно лягти на підлогу і перекочуватися, збиваючи із себе вогонь (так)

- потрібно бігти (ні)

4 Якщо будинок охопленний полум’ям:

- потрібно накритися з головою мокрою ковдрою і намагатися дістатися виходу (так)

- допомогти молодшим залишити кімнату (так)

5 Якщо у приміщенні багато диму:

- потрібно рухатися до виходу поповзом або пригнувшись (так)

- потрібно захистити свої легені від диму вологим рушником, шарфом чи хустинкою (так)

Розробка заходу

« Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб діяти»

Керівник гуртка

“Юні екурсоводи”

Артюшенко С.П.