asyan.org
добавить свой файл
  1 ... 2 3 4 5

ОсвітаУ районі функціонує 19 загальноосвітніх навчальних закладів різних типів і форм власності, у яких навчається 2,5 тис. дітей шкільного віку. Із загальної кількості ЗНЗ району у сільській місцевості – 15, у міській – 4.

У смт Петрове функціонує гімназія, головним завданням є пошук і відбір здібної учнівської молоді.

Організовано роботу 10 профільних класів у 5 ЗНЗ району (151 учень) та 10 класів із допрофільним начанням.

У 11 загальноосвітніх закладах району працює 17 груп продовженого дня (462учнів).

У 2009 році в обласних олімпіадах із базових дисциплін взяли участь 42 учні загальноосвітніх навчальних закладів освіти району, четверо з них (Петрівська гімназія, Балахівська ЗОШ I-II ступенів) здобули п’ять перемог.

У день захисту дітей 1 червня 2009 року 46 дітям було вручено стипендії у розмірі 325 грн. кожному.

Відповідно до проекту «Рівний доступ до якісної освіти у Петрівському районі», затвердженого рішенням районної ради від 14 липня 2006 року № 27, з метою забезпечення дітям дошкільного віку рівного доступу до якісної дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, в районі створено п’ять освітніх округів.

В районі реалізується також і районна Програма дошкільної освіти. Нею охоплено 689 дітей.

Значна увага в районі приділяється охопленню дошкільної освітою п’ятирічних дітей. Їх у закладах освіти 66 % від загальної кількості на рівні попереднього року. У новому навчальному році всі п’ятирічки повинні отримувати освіту.

Неодмінною умовою набуття учнями якісних знань є оснащення навчальних класів сучасною комп’ютерною технікою..

Відділ освіти Петрівської районної державної адміністрації розробив проект районної Програми «Сучасні інформаційні технології в освітню систему», метою якої є підвищення якості та доступності інформатизації освіти у районі . Упродовж останніх років реалізація Програми сприяла збільшенню кількості НКК та їх переоснащенню.

У районі з 19 загальноосвітніх закладів району оснащені навчальними комп’ютерними комплексами (НКК) –12, які 100% підключені до мережі Інтернет.

Забезпеченість НКК на сьогодні у районі становить 85%. Поряд з цим, деякі заклади забезпечені окремими комп’ютерами. В 2009 році три заклади (Новостародубська ЗОШ І – ІІІ ст., Чечеліївська ЗОШ І – ІІІ ст., Ганнівська ЗОШ І – ІІІ ст.) отримали нові навчальні комплекси, що мають прогресивне програмне забезпечення. На один комп’ютер у закладах припадає 15 учнів. Усього у закладах та установах освіти району на даний час налічується 251 сучасний комп’ютер, до мережі Інтернет підключено 18 закладів та установ освіти району. (16 ЗНЗ, відділ освіти, ЦДЮТ). Це становить 90 %. У районі створені умови для прийому та передачі електронної інформації між закладами та відділом освіти за допомогою освітніх ресурсів мережі Інтернет.

Створюючи умови для системного впровадження та активного використання інформаційних та комунікаційних технологій у роботі навчальних закладів та району в цілому, шести закладам освіти (Луганській, Новостародубській, Чечеліївській, Володимирівській, Петрівській ЗОШ І – ІІІ ступенів та Петрівській гімназії) було придбано мультимедійне обладнання (ноутбуки і проектори) та сенсорну дошку для Петрівської гімназії.

На постійному контролі знаходяться питання щодо збереження здоров’я, створення належних умов для забезпечення харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Усіма видами харчування було охоплено 2489 учнів 1-11 класів, це 94 відсотки від загальної кількості учнів. Учні 1-4 класів охоплені гарячим харчуванням стовідсотково.

Із метою виконання вимог Державних санітарних правил і норм здійснювалися організаційно – практичні заходи щодо поліпшення умов навчання та виховання учнівської молоді.

На кінець 2009 року у загальноосвітніх навчальних закладах району працювало 297 педагогічних працівників.

Із загальної чисельності педагогічних працівників району мають освітньо – кваліфікаційні категорії 265, із них 83 - „спеціаліст вищої категорії”, 108 – „спеціаліст І категорії”, 28 – „спеціаліст ІІ категорії”, 46 – „спеціаліст”. У тому числі: 4 – мають кваліфікаційний рівень бакалавра, 28 – молодшого спеціаліста, педагогічне звання „Старший учитель” мають 27 вчителів, „вчитель – методист” – 5, „вихователь – методист” -4.

У 2009 році 2 вчителі нагороджені нагрудним знаком „Відмінник освіти України”, 10 вчителів отримали Почесну грамоту Міністерства освіти і науки України, 14 – Почесну грамоту управління освіти і науки облдержадміністрації; 3 директори та 1 вчитель нагороджені педагогічною премією імені В.О.Сухомлинського, 1 вчитель – педагогічною премією імені С. П. Логачевської. Завідуючу районним методичним кабінетом нагороджено нагрудним знаком „В. О. Сухомлинський», методиста районного методичного кабінету - нагрудним знаком „О.А. Захаренко”.

КультураМережа клубних установ


Клубну мережу району складають 19 установ, з них 1 районний будинок культури, 12 сільських будинків культури, 1 селищний клуб, 5 сільських клубів.

ЛуганськийСБК

В районі чотири колективи художньої самодіяльності носять звання «народний самодіяльний»: агітаційно – художня бригада «Обрій» Петрівського РБК, фольклорний ансамбль «Джерело» Олександрівського СК, жіночий вокальний ансамбль «Тополя» Володимирівського СБК, жіночий вокальний квартет Петрівського РБК.

Народний самодіяльний колектив, жіночий вокальний квартет “Елегія” Петрівського РБК

Пісні в народі недаремно називають крилами душі. А наспівані оселя, куток, вулиця вважаються щасливими. Тож пісня споконвіку була своєрідним мірилом цінностей нашої красивої ментальності. У радості вона завжди поруч, а в печалі шукали в ній розраду. Саме пісня і окрилює гарних дівчат з “Елегії” Петрівського РБК, рятуючи їх від усіляких негараздів, даючи змогу піднятися їм над буденним, аби осягнути світ у його добрі і красі.

Початок створення колективу сягає у 1987 рік. Нині очолює колектив Олена Шарутенко, вчитель музики. До складу колективу входять педагоги за освітою, викладачі та вчителі дитячої музичної та загальноосвітніх шкіл.

У 1991 році за досягнутий високий художній рівень і високу виконавську майстерність, активну роботу по культурному обслуговуванню населення жіночому вокальному квартету “Елегія” було присвоєно звання “народний”.

Творча діяльність колективу не обмежується районними і обласними заходами.

“Елегія” – лауреат I Всеукраїнського конкурсу вокального співу “Надія”, володар спеціального призу V Міжнародного фестивалю – конкурсу “Золоті трембіти”, учасник заключного концерту переможців Всеукраїнських конкурсів у 1992 році “Мистецькі жнива”.

Скарби народні… Вони не мають ціни, як немає виміру щастя бути причетним до їх творення.
Народний самодіяльний фольклорний ансамбль “Джерело” Олександрівського СК

Бере свій початок “Джерело” з 1976 року. Люди старшого віку складають основу колективу, молодь також із задоволенням бере участь у репетиціях фольклорного ансамблю, відтворюючи у своїх виступах народні пісні, обрядові дійства місцевого походження.

Під час концертів учасники використовують в якості супроводу побутові речі: прядку, рубель, казани, дерев’яні ложки.

Ансамбль зростає і кількісно, і якісно. Його запрошують на обласні фольклорні свята, концерти і, навіть, до Києва для виступу перед відвідувачами Музею народної архітектури та побуту України.

Колектив є лауреатом Республіканського телевізійного конкурсу “Сонячні кларнети” та фольклорного радіоконкурсу “Золоті ключі”.

Учасниками “Джерела” записані і відтворені старовинні обряди “Проводи рекрута в солдати”, “Українське весілля”, “Олександрівські вечорниці”, колядки і щедрівки, колискові, жниварські та народні ліричні пісні.

В 1991 році фольклорному ансамблю за значний рівень творчої роботи, виконавської майстерності, художній рівень репертуару було присвоєно звання “народний”.

Нині в ансамблі 22 учасники віком від 15 до 75 років. Всі вони по своєму талановиті люди. Керівник колективу Дарія Когут, завідуюча сільським клубом.

“Джерело” – це велика дружня сім’я, яку об’єднує не лише спільна творчість, а й родинні взаємини.

Колектив живе не лише репетиціями та концертами. Є в нього й інші захоплення. Всією родиною тут відмічають дні народження, ювілеї, срібні та золоті весілля, народини внуків та правнуків тощо. Пам’ятають і про тих учасників, хто за станом здоров’я не може відвідувати репетиції.

“Джерело” – учасник і переможець переважної більшості районних, обласних, Всеукраїнських оглядів – конкурсів, свят, фестивалів та відзначений багатьма дипломами, грамотами, цінними подарунками.

Б’є “Джерело”, наповнюючись новими піснями, обрядами, легендами та переказами, даруючи людям радість і снагу, родинне тепло.


Туризм:

В районі створено інфраструктуру туристичної галузі. Найпривабливішими об'єктами являються Хресто-Воздвиженська церква та цілющі джерела на території Іскрівської сільської ради.

Проведено і створено форму моніторингу закладів відпочинку та турбаз, дислокацію підприємств ресторанного господарства, СТО та АЗС, перелік пам’яток археології, які знаходяться на розпайованих земельних ділянках району, перелік перспективних для заповідання територій та об’єктів району, розроблено Положення про районний фотоконкурс «Об'єктив туриста», та Положення про районний конкурс на краще висвітлення туристичної теми на сторінках районної газети «Трудова слава» переможці яких нагороджуються.

На території району діють: 1 дитячий табір відпочинку ім.Матросова (Ганнівська сільська рада, власник - Схід ГЗК, м. Жовті Води), 14 відомчих туристичних баз та баз відпочинку, які належать підприємствам, що знаходяться у Кривому Розі та Жовтих Водах Дніпропетровської області. Крім цих баз, інших закладів розміщення туристів (готелів, мотелів тощо) на території району немає. До послуг туристів діють 15 закладів громадського харчування, кафе та літніх майданчиків, 5 АЗС (у Петровому, Новому Стародубі, Ганнівці, Петрівському). Усі - приватні.

Екскурсійну діяльність в районі певною мірою здійснюють приватні перевізники, які влітку організовують виїзди жителів району на відпочинок до морів а також на екскурсії до визначних місць України.

Набуває поширення спортивний туризм, щороку проводяться змагання з рибальського туризму.

Ведеться постійна робота з Іскрівською сільською радою щодо створення туристичної інфраструктури (гребля Іскрівського водосховища - Хресто-Воздвиженська церква - могила Сави Чалого – цілющі джерела св. Миколая та св. Великомучениці Параскеви) та пошуку інвестора, бо це потребує чималих капітальних вкладень (ремонт автомобільних шляхів, будівництво готелів, кемпінгів, облаштування території тощо), яких сільські ради не мають. Тим часом ці об'єкти являються привабливими і найперспективнішими у розвитку туристичної галузі в районі, і робота у цьому напрямку буде продовжуватись.

Фізична культура і спорт


На території Петрівського району розташовані спортивні споруди:

стадіон, басейн, 36 спортивних майданчиків, 12 футбольних полів, 6 стрілецьких тирів, 16 спортивних залів.

Спортивні споруди на території району займають 91,0 тис.кв.м, що практично забезпечують потреби населення для занять фізичною культурою та спортом.

У 2004 році в смт Петрове було введено в експлуатацію майданчик зі штучним покриттям для ігрових видів спорту.

Відповідно до проекту реконструкції стадіону “Інгулець” планується відновити футбольне поле, бігові доріжки, легкоатлетичний сектор, збудовано волейбольну та гандбольну площадки. В перспективі планується збудувати західні трибуни, що дасть змогу збільшити кількість посадкових місць з 1500 до 3000.

______________


<< предыдущая страница