asyan.org
добавить свой файл
1
Мета: розвивати iнтepec молодших підлітків до математики; пропагувати здоровий cnoci6 життя; вчити школярів дбати про своє фізичне i духовне здоров'я; позбавлятися фізичної i психологічної перевтоми; виховувати почуття товариськості, взаємодопомоги, колективізму; прищеплювати iнтepec до занять фізкультурою та спортом.

Обладнання: картки iз завданнями, спортивний інвентар.

Плакати:

«Людина — найвищий продукт земної природи, але для того, щоби дістати втixy від скарбів природи, людина має бути здоровою, сильною та розумною. »

(I. П. Павлов);

«Хвороб безліч, а здоров'я одне. (Л. Берн)»;

«Людина сама відповідає за своє здоров'я i тільки сама може його зберегти. (М. Амо­сов)».

ХІД ЗАНЯТТЯ

Учні об'єднуються в 3 групи. В ycix конкурсах оцінюються швидкість i правильністоь відповідей.

Учитель. Діти, чи подобається вам мандрувати? У нашій сьогоднішній мандрівки нам стануть у пригоді знання з математики. Але в кожній мандрівці важливі також такі якості, як сила, сміливість, витривалість, спритність та швидкість реакції, а допоможе нам у цьому фізкультура.

Учитель.

А які ж змагання без журі?

Визначати переможців

Буде в нас журі поважне.

Воно буде, знаємо точно,

Об'ективне i уважне.

Учитель. Перед тим як запросити команди на шикування, побажаємо їм:

Думати — колективно,
Діяти — спортивно,

Сперечатись — доказово.
Це для всіх обов'язково!

Якщо отримаєте поразку —

Не лийте гірких сліз.

А якщо переможете —

Не задирайте ніс!
І. КОНКУРС «СПОРТИВНИЙ»

Учні по черзі підбігать до свого завдання, яке записане на плакаті, прикріпленому на стіні спортзалу. За даною координатою знаходять одну літеру на координатному промені і записують її. Результатом є відповідне слово, що визначає назву команди.
ІІ. КОНКУРС «ЗАГАДКОВИЙ МАЛЮНОК»

Учасникам необхідно по черзі провести м'яч крізь коридор із кеглів, не збивши їх. Якщо учас­ник збив кеглю, йому присуджується штраф­не завдання — дати відповідь на запитання, що прив'язане до кеглі. В кінці маршруту на парті розкладені картки з прикладами. Кожен гравець виконує свій приклад і, знайшовши картку з від­повіддю, кладе її зверху на завдання. Зворотна сторона картки-відповіді містить частину малюн­ка. Якщо гравці правильно розв'язали всі при­клади, то утвориться кольорова картинка. Виграє команда, яка першою повертається на старт.
ІІІ. КОНКУРС «ШВИДКА ЛІЧБА»

На стіні спортивної зали прикріплюється пла­кат, на якому хаотично розміщені числа на від­ривних картках. Учасники по черзі, подолавши перешкоди, повинні принести команді 5 карток з числами по порядку та розмістити їх в порядку зростання.
ІV.КОНКУРС «АУКЦІОН»

Назвіти чим більшу кількість при­слів'їв, приказок, дотепних висловлювань. Кож­не прислів'я чи приказка має містити числа, ма­тематичні терміни тощо. Капітан починає першим, а потім кидає гравцям м'яч по черзі. Той гравець, який отримав м'яч називає вислів і повертає м'яч.
V.КОНКУРС «ХТО ШВИДШЕ?»

За сигналом учасники разом пробігають «змійкою» між обручами і на столах виконують завдання.
VI. КОНКУРС «ПЕРЕПРАВА»

На підлозі в три ряди по 6 запитань для кож­ної з команд розміщені дощечки. Почергово, відповідаючи на запитання і наступаючи на до­щечку, учасники долають відстань.
VI.КОНКУРС «ФАНТАЗІЯ»

Кожній команді 30 с демонструється зразок моделі, яку вона повинна зібрати із запропонова­них учителем деталей (геометричних фігур) і на­клеїти на чистий аркуш. Оцінюються швидкість, правильність і акуратність виконання аплікації.


Учитель. Наше свято закінчилося. Бажаю всім вам бути здоровими. Адже коли людина здорова, вона весела, красива, сильна, витривала, смілива, прекрасно себе почуває, наполегливо працює, навчається, займається улюбленою справою. Отже, доброго всім здоров'я! Будьте щасливі й радісні!

Додатки.

Штрафні завдання

1. Скільки в кімнаті котів, якщо в кожному кутку кімнати сидить по одному котику, проти кожного котика сидять по три котики і на кожному хвостику в кожного котика сидить по котику?(4 котики.)

2. Скільки кінців у п'яти з половиною палок?(12 кінців.)

3. Летіли гуси. Один гусак попереду, а два по­ заду, один — позаду і два — попереду. Один між двома і три в ряд. Скільки летіло гусей?(З гусей.)

4.Опівночі йшов дощ. Чи можна очікувати сонячну погоду через дві доби?(Ні, буде ніч.)

5. Якщо виписати підряд усі числа від 1 до 99, то скільки разів буде написано цифру 5?(20 разів.)

6. До берега річки підійшли два чоловіки, їм потрібно переправитися через річку, але човен розрахований тільки на одну людину. Проте чоловіки без проблем переправилися і продовжили свій шлях. Як таке може бути?

(Вони підійшли до річки з різних берегів.)

7. На столі стояли три склянки з ягодами. Ягоди з двох склянок з'їли. Скільки склянок залишилося? (Три.)

8. У квадрата відрізали два кути. Скільки кутів залишилося?(6 кутів.)

9. Летіло 5 качок. 2 качки мисливці вбили. Скільки качок залишилося?(2 качки.)




Запитання

  1. Третій степінь числа. (Куб)

  2. Знак, що позначає число. (Цифра)

  3. Одиниця вимірювання кутів. (Градус)

  4. Рівність двох відношень. (Пропорція)

5. Відрізок, що сполучає центр кола з точкою на колі. (Радіус)

6. Многокутник з найменшою кількістю сторін. (Трикутник)

7. Прилад для вимірювання кутів. (Транспортир)

8. Трикутник, усі сторони якого рівні між собою. (Рівносторонній)

9. Результат дії додавання. (Сума)

10. Результат дії віднімання. (Різниця)

11. Сота частина числа. (Відсоток)

12. Сума сторін многокутника. (Периметр)

13. Фігура, утворена двома променями, що виходять з однієї точки. (Кут)

14. Результат дії ділення. (Частка)

15. Точка перетину діаметрів кола. (Центр)

16. Рівність, що містить невідоме.(Рівняння)

17. Сума кутів трикутника. (180°)

18. Значення невідомого, яке перетворює рівняння в правильну рівність.(Корінь)










Долинська загальноосвітня школа №1

Методичний кабінет












Інтегрований захід з

математики і фізичної

культури в 6-б класі

Вчитель математики

Шахненко О.Ф.,

вчитель фізичної культури

Гуржій М.В.





м.Долинська

2012 рік