asyan.org
добавить свой файл
  1 ... 2 3 4 5
Спостерігачі ENEMO називають парламентські вибори в Україні вільними і чесними

Спостерігачі Європейської мережі організацій, що спостерігають за виборами (ENEMO), називають парламентські вибори в Україні вільними, чесними та такими, що пройшли без суттєвих порушень.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив генеральний секретар ENEMO в Україні Петер НОВОТНИЙ.

За його словами, вибори в український парламент у 2006 році є "вражаючими", на відміну від минулих президентських. Як зазначив П.НОВОТНИЙ, насамперед, такого результату та перебігу подій вдалося досягнути завдяки відсутності так званого адміністративного ресурсу.

"Реальне викорінення адміністративного ресурсу за такий короткий термін свідчить про серйозну рішучість осіб, відповідальних за вибори, зробити вибори вільними і справедливими", - вважає П.НОВОТНИЙ.

Разом з тим, ENEMO відмічає організаційні проблеми, як на етапі підготовки до виборів, так і в день голосування. Втім, додав П.НОВОТНИЙ, ці проблеми і порушення під час голосування мали технічний характер.

У зв’язку із вищезазначеним, ENEMO рекомендує, перш за все, для усунення виявлених проблем та порушень "розвести" в часі проведення виборів до Верховної Ради та вибори в органи місцевого самоврядування.

З метою уникнення великих черг на виборчих дільницях спостерігачі ENEMO радять українській владі звернути увагу на своєчасне і повніше матеріально-технічне забезпечення дільниць, у тому числі надавати ДВК просторіші приміщення.

На думку представників ENEMO, для уникнення плутанини із списками виборців, в Україні треба скласти єдиний реєстр виборців, а законотворцям - ухвалити уніфікований виборчий кодекс та удосконалити законодавче регулювання призначення та заміни членів виборчих дільниць та тервиборчкомів.

Довідка УНІАН. ENEMO є групою з 18 громадських організацій з 16 країн Східної та Центральної Європи та Центральної Азії. Спостерігачі ENEMO стежили за проведенням 140 національних виборів та підготували понад 180 тисяч спостерігачів.

#

Спостерігачі від міжнародної організації “За справедливі вибори” вважають, що вибори в Україні відбулися з порушеннями

Спостерігачі від міжнародної організації “За справедливі вибори” вважають, що вибори в Україні відбулися з порушеннями.

На прес-конференції у Києві віце-президент міжнародної організації “За справедливі вибори” Михайло ПОЛЯНСЬКИЙ зазначив, що спостерігачі зафіксували організаційні порушення, зокрема, неякісно складені списки виборців, черги на виборчих дільницях, погане облаштування виборчих дільниць.

“Не можу констатувати прогресу чи покращення ситуації у порівнянні з виборами два роки тому. Мали місце порушення і погіршення ситуації за багатьма напрямками”, - зауважив представник організації, адвокат із США Дмитро РАДИШЕВСЬКИЙ.

Водночас він зазначив, що був вражений прогресом з висвітленням виборчої кампанії засобами масової інформації.

У свою чергу, представник організації “За справедливі вибори”, адвокат з Росії Сергій МІРЗОЄВ наголосив, що спостерігачі визнають попередні результати виборів, проте остаточний висновок вони зроблять після остаточного підрахунку голосів, оскільки існують побоювання, що підрахунок голосів може затягнутися.

Він також зазначив, що кидалася в очі “негуманна та нестандартна обстановка” на виборчих дільницях.

Керівник групи аналітиків США, Ізраїлю, Німеччини та Конго Лев ВЕРШИНІН, у свою чергу, відзначив низьку явку виборців. “Я переконаний, що люди, якщо не зрозуміли, то відчули, що вони не об’єкт політики, не його величність народ, а суб’єкт, матеріал для технологій в руках маніпуляторів і проголосували неявкою”, - сказав він.

#

Політологи прогнозують варіанти створення коаліції у Верховній Раді України

Політологи прогнозують варіанти створення коаліції у Верховній Раді України.

Зокрема, на прес-конференції в УНІАН науковий керівник Центру соціологічних та політологічних досліджень “Соціовимір” Володимир ПОЛОХАЛО висловив думку, що “змішаний, симбіозний варіант коаліції” призведе до створення “нелегітимної або напівлегітимної більшості”, а у результаті і до створення “нелегітимного уряду”.

За його словами, таку більшість не будуть підтримувати громадяни. На думку В.ПОЛОХАЛА, натомість, така більшість матиме підтримку олігархічного бізнесу.

В.ПОЛОХАЛО вважає, що “помаранчева коаліція цілком можлива”. За його словами, не буде проблемою, якщо в коаліції “буде перевага в 2-3 голоси”. “Якщо є чіткий формат коаліції і чіткі правила гри, то перевага в три голоси - це не є хитка більшість” і є можливість проводити демократичні реформи, зауважив політолог.

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир ФЕСЕНКО вважає найбільш вірогідним утворення “помаранчевої” коаліції. В той же час він наголосив, що “ні блоку “Наша Україна”, ні БЮТ (в даному випадку він мабуть оговорився і йдеться про СПУ - УНІАН) не вигідно зараз підписати коаліційний договір на умовах Юлії ТИМОШЕНКО”. “Це була б капітуляція з їхньої точки зору”, - сказав він.

Водночас В.ФЕСЕНКО не виключив, що найближчим часом як відповідь “на очікування виборців” буде підписано символічний акт у вигляді меморандум про коаліцію. На думку В.ФЕСЕНКА, багато виборців голосували за БЮТ, таким чином висловлюючи протест проти створення “великої коаліції”, тобто коаліції з Партією регіонів. Він вважає, що під час розподілу посад серед учасників коаліції можуть виникнути досить серйозні проблеми. На думку політолога, найвірогідніше, в новому уряді залишаться нинішні керівники зовнішньополітичного та оборонного міністерств. В той же час він прогнозує, що БЮТ претендуватиме на енергетичний та економічний блоки в новому уряді.

У свою чергу директор Інституту глобальних стратегій Вадим КАРАСЬОВ прогнозував, що Віктор ПИНЗЕНИК залишиться міністром фінансів України.

Директор Центру соціальних досліджень “Софія” Андрій ЄРМОЛАЄВ вважає, що можлива “нова політична війна, оскільки брязкають зброєю”. За його словами, за виборчу ніч політичні сили обмінялися “сокирами” і за цими варіантами серйозної коаліції “не видно”. Він прогнозує, що відбудуться “складні і суперечливі переговори (про утворення коаліції - УНІАН), які не дадуть результату”. На думку А.ЄРМОЛАЄВА, створення правлячої коаліції не можливо без Президента України Віктора ЮЩЕНКА “ні процедурно, ні політично”.

У свою чергу, директор міжнародного Інституту демократії Сергій ТАРАН переконаний, що у Верховній Раді України нового скликання, скоріш за все, буде створена “помаранчева коаліція”. Він зазначив, що це відбудеться насамперед тому, що для “Нашої України” було б “політичною смертю” зараз укладати угоди про коаліцію з будь-ким, крім БЮТ. “В чому небезпека такої коаліції? Те, що доля країни буде визначатися кількома людьми, які будуть мати більшість у Верховній Раді, це будуть лідери фракцій”, - сказав С.ТАРАН. Він підкреслив, що, по суті, це “буде досить закрита політика”.

#

Місія ОБСЄ/БДІПЛ називає парламентські вибори в Україні такими, що відповідають демократичним стандартам

Місія ОБСЄ/БДІПЛ називає парламентські вибори в Україні такими, що відповідають демократичним стандартам.

Про це йдеться у попередніх висновках місії оприлюднених на прес-конференції в Києві.

«Повторний другий тур голосування (на президентських виборах – УНІАН) проведений 26 грудня 2004 року ознаменував собою прорив у проведенні виборів в Україні. Ці позитивні зрушення були далі закріплені під час виборів до Верховної Ради України 26 березня», - зазначається у висновках.

Серед позитивних моментів передвиборчої кампанії місія ОБСЄ називає безперешкодний процес реєстрації кандидатів, всебічне висвітлення кампанії у ЗМІ, прозорість та професійність у діяльності Центральної виборчої комісії.

Водночас, Місія зазначає, що подальшої уваги потребують такі сторони процесу як формування дільничних виборчих комісій, забезпечення діяльності Конституційного суду, вдосконалення механізмів звітності у фінансуванні передвиборчої кампанії.

Місія також зазначає, що переважна більшість виборців мали змогу реалізувати своє право голосу і практично не було повідомлень про серйозні інциденти.

Крім того, на думку місії ОБСЄ, виборчі комісії управляли процесом голосування ефективно та віддано.

#

Міжнародні спостерігачі від США та Британії оцінюють українські вибори як демократичні та прозорі

Делегація спостерігачів Міжнародного Республіканського інституту із США визначила, парламентські вибори в Україні відповідали міжнародним стандартам і українському законодавству. Про це заявив глава делегації МРІ, колишній член британського парламенту Майкл ТРЕНД на прес-конференції в УНІАН.

В історії незалежної України ці вибори були найбільш відкритими та прозорими й відобразили волю народу України, відзначив М.ТРЕНД.

“Через рік після помаранчевої революції українці довели прихильність цим ідеям… Ми не спостерігали тиску. Який був під час попередніх виборів в Україні. Ми не були свідками серйозних порушень”, - сказав М.ТРЕНД.

Делегація спостерігачів висловила сподівання, що ці вибори стануть кроком до консолідації українського суспільства.

Голова делегації зауважив, що на нинішніх виборах. На відміну від виборів 2004 року, було створено атмосферу, коли українські виборці змогли висловити свою волю без залякування та страху. Делегація МРІ також зазначає, що практично не застосовувався адмінресурс на цих виборах.

Спостерігачі не зафіксували жодних серйозних порушень. За словами М.ТРЕНДА зауваження до виборів були щодо технічних аспектів їх організації та необхідності змін до законодавства. Так, делегація висловила рекомендації про необхідність розведення у часі парламентських та місцевих виборів, що дало би змогу уникнути черг на дільницях. Також спостерігачі рекомендують розглянути законопроект, який дозволив би сформувати електронну базу даних виборців, що б поліпшило якість списків, зробило б їх точнішими. Окрім того, зазначив М.ТРЕНД, делегація рекомендує надавати виборчкомам більші приміщення.

Окрім того, спостерігачі оцінили роботу ЦВК як професійну та прозору.

Члени делегації МРІ провели спостереження на більш як 100 виборчих дільницях у Чернігівській, Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Харківській, Київській, Луганській, Одеській, Тернопільській областях та в АР Крим.

У делегації взяли участь – пан Стівен БЕРРІ, президент компанії „Стівен Беррі лтд.”; Томас КАРТЕР, президент корпорації „Комонвелс Консалтинг”; Маржорі ФІНКЕЛЬНБУРГ, директор з питань урядових зв’язків компанії „Пфайзер”; пан Богдан ФУТЕЙ, Суддя Федерального Суду США; Чарльз ГРІНЛІФ, колишній заступник адміністратора Агенції з міжнародного розвитку США; Лілібет ХЕЙГЕЛ, член правління Міжнародного центру Меридіан; Рубен ДЖЕФРІ ІІІ, голова Комісії з обігу товарних фьючерсів; Патрісія МОРГАН, голова Республіканського національного комітету у штаті Род Айленд; Гарднер ПЕКХАМ, керуючий партнер компанії „BKSH та партнери”; Роман ПОПАДЮК, колишній Посол США в Україні; Боб ШАФЕР, колишній член Конгресу США від 4 округу штату Колорадо та Морган ВІЛЬЯМС, директор з урядових питань компанії „Сігма Блейзер”.

Довідка УНІАН. З 1993 року МРІ, яка є неурядовою неприбутковою організацією, працює в Україні на підтримку розбудови політичних партій та належного державного управління на національному та місцевому рівні. У процесі підготовки до березневих виборів народних депутатів України 2006 року МРІ провів низку тренінгів з організації виборчих кампаній, освіти виборців, залучення молоді та навчання спостерігачів від політичних партій. Починаючи з 1983 МРІ провів моніторинг понад 140 виборів.

#

Російські спостерігачі вважають вибори 26 березня такими, що відбулися відповідно до закону України, проте мають ряд зауважень

Російські спостерігачі вважають вибори в Україні 26 березня такими, що відбулися відповідно до українського законодавства, проте мають ряд зауважень. Про це вони повідомили на прес-конференції в Російському медіа-центрі в Києві.

Зокрема, заступник голови Державної думи Російської Федерації Сергій БАБУРІН повідомив, що загальне враження від виборів таке, що вони пройшли організовано. Проте спостерігачі зафіксували ряд порушень технічного характеру: затримку з відкриттям дільниць для голосування тощо. При цьому С.БАБУРІН зазначив, що зміна кількості округів у деяких регіонах України, зокрема, укрупнення округів, привела до черг на багатьох дільницях. Також до утруднень при голосуванні привели зміни в списках, приміром, коли російські прізвища перекладалися українською мовою через переклад змістовної частини прізвища. Як наслідок, 10-12% виборців не змогли проголосувати.

При цьому, на думку російських спостерігачів, у західних регіонах України створювалися дещо кращі умови для високої явки виборців. Свідченням цьому російські спостерігачі вважають те, що явка на заході України була на 10% вищою, ніж у східних і південних регіонах.

Член комітету Держдуми у справах СНД і зв'язках із співвітчизниками Костянтин ЗАТУЛІН також заявив, що в Донецькій області, в Севастополі та інших районах Криму було значно зменшене число округів, чого в західному регіоні не відзначалося. При цьому він підкреслив, що практично на всіх дільницях в Криму, на яких він побував, не були дотримані умови для таємниці голосування.

Утім, зазначив К.ЗАТУЛІН, ці вибори показують, що однозначно опозиція перемогла.

Спостерігачі зазначили, що це попередні підсумки російської місії, оскільки ще не всі члени місії повернулися з дільниць у регіонах. Вони зазначили, що остаточні висновки про хід голосування вони підготують вже в Росії після повернення всіх членів місії.

#

заяви, коментарі

Вітренко заявляє про спробу влади за рахунок голосів прихильників її блоку підвищити результат блоку Литвина, і загрожує акціями протесту

Лідер блоку «Народна опозиція» Наталя ВІТРЕНКО заявляє, що зараз – під час підрахунку голосів виборців - влада намагається за рахунок голосів прихильників її блоку підвищити результат блоку Володимира Литвина «Ми». Н.ВІТРЕНКО також заявляє про можливе проведення масових акцій протесту у зв'язку з цим.

Про це Н.ВІТРЕНКО заявила на прес-конференції в УНІАН.

Зокрема, Н.ВІТРЕНКО стверджує, що її блок має в своєму розпорядженні відповідну інформацію, яка свідчить про фальсифікацію результатів виборів до парламенту. «На даний час ми вимушені констатувати, що в країні здійснюється масоване підтасовування результатів голосування з метою фальсифікації цих результатів і проведення до парламенту певних політичних сил», - заявила Н.ВІТРЕНКО.

За її словами, головна мета «цієї фальсифікації» - не допустити її блок до парламенту. «Ось чому стосовно нашого блоку зараз направлені зусилля адмінресурсу з перекачування наших голосів на користь інших політичних сил, а конкретно – Народного блоку Литвина», - заявила Н.ВІТРЕНКО.

За її словами, ситуація складається таким чином, що в парламенті «можливу «помаранчеву» коаліцію - ЮЩЕНКО-ТИМОШЕНКО-МОРОЗ» В.ЮЩЕНКО створювати “не хоче”, і для нього «переважною» є коаліція «ЮЩЕНКО-ЯНУКОВИЧ-ЛИТВИН-МОРОЗ». «Ось чому, щоб не робити коаліцію з ТИМОШЕНКО, адмінресурс зараз використовує свої можливості, щоб голоси блоку Вітренко «Народна опозиція» перекинути на блок Литвина», - заявила Н.ВІТРЕНКО.

Також вона стверджує, що, за інформацією, яку має блок, такі конкретні завдання одержані в Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Харківській і Одеській областях. «Зараз там затримується заповнення протоколів, із виборчих дільниць виганяють спостерігачі, в Одесі – навіть за допомогою міліції… і оголошуються перерви в роботі дільничних комісій. Крім того, здійснюється переписування протоколів», - стверджує Н.ВІТРЕНКО.

Вона наголосила, що, зі свого боку, блок направив цю інформацію до ЦВК, і що відповідні акти представниками її блоку складаються. «Все задокументовано», - додала вона.

Водночас, начальник центрального штабу блоку “Народна опозиція” Володимир МАРЧЕНКО на прес-конференції сказав: «Процес підрахунку голосів ще не закінчений, і процес переписування протоколів також ще, скажімо, в плані – за нашою інформацією. Тому ми й зробили цю інформацію надбанням гласності».

Що стосується можливості «виведення людей на вулиці», Н.ВІТРЕНКО сказала, що штаб для цього блоком вже створений, а В.МАРЧЕНКО додав: «Ми зараз розглядаємо питання розгортання наметового містечка в Одесі».

На запитання - чи збирається блок влаштовувати акції протесту і в Києві, В.МАРЧЕНКО відповів: «Ми зараз оцінюємо обставини», а Н.ВІТРЕНКО додала: «Все залежить від того, якими будуть масштаби крадіжки. Ми її намагаємося присікти, роблячи ці заяви на прес-конференції». Також М.МАРЧЕНКО заявив, що над питанням приїзду до Києва прихильників блоку з регіонів «штаб працює».

Щодо можливого узгодження дій з іншими політичними силами, які також вважають, що у них «вкрали» голоси, Н.ВІТРЕНКО сказала: «Не тільки комуністи, не тільки «Братство», але й інші політичні сили, з якими ми зараз ведемо наші консультації, будуть нашими природними союзниками».

Також на прес-конференції Н.ВІТРЕНКО оприлюднила результати паралельного підрахунку близько 30% голосів на виборах до парламенту, проведеного її блоком, відповідно до яких, у Партії регіонів – 30,9%, у БЮТ – 22,1%, у «Нашої України» - 11,8%, у блоку Вітренко «Народна опозиція» - 7,5%, у СПУ – 5,4%, у КПУ – 3,7%, у блоку Литвина «Ми» - 2,5%, у партії «Віче» - 2,3%, у блоку «НЕ ТАК!» - 2,0%, у ПОРА-ПРП – 1,9%.

#

київ

Геращенко заявляє, що Президент не вітав Черновецького з перемогою

Прес-секретар Президента України Ірина ГЕРАЩЕНКО заявляє, що глава держави не вітав кандидата на посаду київського міського голови Леоніда ЧЕРНОВЕЦЬКОГО з перемогою на виборах.

“Я хочу спростувати інформацію, що Президент начебто привітав ЧЕРНОВЕЦЬКОГО з перемогою”, - зокрема, заявила І.ГЕРАЩЕНКО УНІАН.

За її словами, насправді, Президент України мав декілька телефонних розмов з учасниками перегонів, в тому числі і до місцевих органів влади, мав він розмову і з Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИМ, під час якої Президент цікавився у першу чергу ситуацією із виборами у Києві.

І.ГЕРАЩЕНКО підкреслила, що під час своїх розмов з учасниками перегонів Президент цікавився ходом підрахунку голосів, ситуацією на виборчих дільницях - “і не більше”.

“Неможлива ніяка інша реакція Президента України до офіційного оголошення результатів виборів. Це абсолютно очевидна позиція”, - наголосила І.ГЕРАЩЕНКО.

Вона ще раз підкреслила: “Президент ЮЩЕНКО чітко заявив , що ми чекаємо оголошення офіційних результатів – як по виборах до Верховної Ради, так по виборах до місцевих органів влади. Після того Президент в першу чергу привітає переможців парламентської виборчої кампанії, і звичайно він привітає переможців, що пройдуть до регіональних органів влади. Але тільки після підбиття підсумків виборів і оголошення офіційних результатів”.

Як повідомляв УНІАН, під час прес-конференції Л.ЧЕРНОВЕЦЬКОМУ надійшов дзвінок на мобільний телефон, вибачившись перед присутніми і повідомивши, що йому телефонує Президент, відбулася розмова, під час якої кандидат висловив співрозмовнику подяку і сказав: “Я чекаю його дзвінка, тому що люблю його і ніяких в мене проблем з цим нема. Дякую, що він вирішив це зробити”. Після розмови Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ повідомив, що “Президент України хоче привітати мене і з радістю прийму цю першу офіційну особу, яка вітає мене з перемогою”.

#

Кличко на прес-конференції у Черновецького визнав його перемогу

Колишній кандидат на посаду мера столиці Віталій КЛИЧКО визнав перемогу свого конкурента Леоніда ЧЕРНОВЕЦЬКОГО на виборах Київського міського голови.

Про це В.КЛИЧКО заявив на прес-конференції Л.ЧЕРНОВЕЦЬКОГО, приїхавши туди, за його словами, щоб “потиснути руку тому, кого обрали кияни”.

Він зазначив, що має інформацію, за якою, згідно з даними обробки 70% бюлетенів виборців столиці, Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ отримав 30% голосів. В.КЛИЧКО зауважив, що на виборах мера Києва точилася “жорстка боротьба”, але “треба вміти вигравати, і потрібно вміти програвати”.

Водночас він запевнив, що виконає всі “обіцяні принципи”, бо хоче, щоб кияни отримували задоволення від життя в столиці.

У свою чергу Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ нагадав, що вже тричі брав участь у виборчій кампанії, але жодного разу в нього не було такого достойного опонента. Він назвав В.КЛИЧКА зрілим політиком, і висловив переконання, що той недоотримав голоси на цих виборах тільки тому, що проти нього використовувались “брудні” технології.

За словами Л.ЧЕРНОВЕЦЬКОГО, тепер вони разом будуть змінювати Київ, бо ще під час обговорення свого майбутнього партнерства домовилися, щоб на цих виборах “ніхто не програв”.

Крім цього, під час прес-конференції, Л.ЧЕРНОВЕЦЬКОМУ надійшов дзвінок на мобільний телефон, вибачившись перед присутніми і повідомивши, що йому телефонує Президент, відбулася розмова, під час якої кандидат висловив співрозмовнику подяку і сказав: “Я чекаю його дзвінка, тому що люблю його і ніяких в мене проблем з цим нема. Дякую, що він вирішив це зробити”. Після розмови Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ повідомив, що “Президент України хоче привітати мене і з радістю прийму цю першу офіційну особу, яка вітає мене з перемогою”.

Під час прес-конференції заступник керівника виборчого штабу Л.ЧЕРНОВЕЦЬКОГО, майбутній керівник його фракції в Київраді Олесь ДОВГИЙ оголосив дані паралельного підрахунку голосів, проведеного блоком Л.Чернівецького, згідно з якими, станом на 15.30 по 918 виборчих дільницях (всього проголосувало 1 млн. 99 тис 618 виборців) за Л.ЧЕРНОВЕЦЬКОГО віддали свої голоси 32,48% - 357 тис. 130 киян. Друге місце за цими даними займає В.КЛИЧКО з 23,17% - 254 тис. 803 виборців. Третє місце – Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО – 21,01% - 231 тис. 62 виборців.

О 22.15 штаб Л.ЧЕРНОВЕЦЬКОГО планує оголосити результати паралельного підрахунку голосів по виборах мера по всім дільницям Києва.

Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ зазначив, що він впевнений у своїй перемозі.

#

Черновецький заявляє, що не закликав віруючих голосувати за нього

Кандидат на посаду Київського міського голови Леонід ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ, який є учасником Благословенного Посольства Божого, до якого належить 30 тис. киян, заявляє, що не закликав віруючих голосувати за нього.

Про це він повідомив на прес-конференції у Києві.

“Віруючі люди не голосують. Я це пройшов під час президентських виборів. Це по-перше. По-друге, я є активним учасником всіх православних церков. Я ніколи не дозволю ніяких преференцій для якоїсь церкви, тому що Бог один. Церкви потребують того, щоб з ними поводились благородно і не використовували їх на виборах. Жодного голосу, жодної віруючої людини я не просив". Більш того, я попередив всі пастви: і православні, і католицькі, і іудейські, в тому числі і протестантські, щоб вони не вели ніякої агітації, бо віруючі люди дуже вразливі”, - сказав Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ.

#

Черновецький заявляє, що йому відомо про 5 афер в Києві, схожих на аферу з “Еліта-Центр”

Кандидат в мери Києва Леонід ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ заявляє, що йому відомі 5 афер в столиці, схожих на аферу з “Еліта-Центр”.

Про це кандидат сказав на прес-конференції.

"Таких афер вже 5. Вся громадськість найближчим часом про це дізнається”, - сказав Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ

Водночас, він спростував інформацію “поважних посадових осіб Київської адміністрації” щодо того “що хтось з нас (мова йшла про його особисто та його сина Степана ЧЕРНОВЕЦЬКОГО, який працює в Правекс-банку на відповідальній посаді - УНІАН ) має якісь стосунки з негідниками, пов’язаними з однією з афер”.

Як повідомляв УНІАН, внаслідок будівельної афери компанії «Еліта-Центр» в Києві постраждали понад 1,5 тис. осіб. За даними міліції, ця компанія укладала з громадянами договори про пайову участь у будівництві будинків у різних районах Києва, проте будівництво за цими адресами не велося. Досудове слідство встановило факти подвійного і потрійного оформлення договорів на одні й ті ж самі квартири. Загальну суму коштів, які були одержані шахраями, міліція оцінює в 400 млн. грн.

#

Черновецький не пропонуватиме Кличку посаду заступника мера столиці

Кандидат на посаду Київського міського голови Леонід ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ не буде пропонувати іншому учаснику перегонів на цю посаду Віталію КЛИЧКУ посаду заступника мера столиці.

Про це Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ повідомив на прес-конференції.

“Я не хочу принижувати Віталія КЛИЧКА пропозицією заступника. Я вислухаю його пропозиції”, - сказав він.

Стосовно своєї майбутньої діяльності в Київській міській держадміністрації, Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ повідомив, що вважає себе “єдиною фігурою”, яка може її консолідувати. “Тому що в мене нема нічого особистого ні до кого. Я дуже високої думки про всіх, хто піде зі мною до Київради”, - зазначив Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ.

За його словами, головним “предметом” його майбутньої мерської справи будуть ті люди, які потребують підтримки, зокрема тяжко хворі, які не можуть вийти з квартири, і яким залишилось жити не довго.

“Хай вони негайно звертають до КМДА на моє ім’я і розповідають, в яких жахливих умовах вони перебувають”, - закликав Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ.

За словами кандидата, він проведе термінову інвентаризацію “всіх головних проблем”, але “не Києва”. За його поясненням, "всі благородні починання, які були в Київраді, будуть взяті нами на облік для реалізації: це стосується і будівництва метро, і покращання доріг, але головна задача зараз інвентаризувати проблеми, які є у окремих людей”.

Він також повідомив про свої наміри в майбутній діяльності зробити всі бюджетні ЗМІ незалежними. “Ніколи більше в історії Києва не буде так, щоб журналістів ґвалтували в комунальних ЗМІ”, - запевнив Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ.

На прес-конференції він також заявив, що “не буде ініціювати нічого абсолютно для того, щоб когось посадити в тюрму”, але розповідатиме киянам щотижня про всі відомі йому факти зловживань.

“Я думаю, що моя перемога – це великий подарунок для всієї України. Тому що нічого для себе я особисто не хочу. І дуже скоро ви в цьому переконаєтесь”, - зазначив Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ.

#

Порушення на виборах у Києві не зафіксовано – КМТВК

Порушення на виборах у Києві не зафіксовано.

Про це повідомила журналістам голова Київської міської територіальної виборчої комісії Галина БІЛИК.

За її словами, зафіксована лише одна скарга про порушення у Шевченківській ТВК, однак вона не взята до уваги, оскільки при її оформленні не були дотримані вимоги законодавства.

За останніми даними, на виборах у мери Києва підраховано голоси на 200 з 1024 дільниць столиці (19,53%), перемагає Леонід ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ, за якого проголосувало 31,08% виборців, за Віталія КЛИЧКА – 22,61%, за Олександра ОМЕЛЬЧЕНКА – 22,03%, за Юрія КАРМАЗІНА – 5,39%, за Адама МАРТИНЮКА – 3,01%.

На виборах до Київради на 18.50 пораховано дані з 190 дільниць (18,55%).

БЮТ має 24,54% голосів, Блок Черновецького – 12,58%, «Наша Україна» - 8,82%, Блок Віталія КЛИЧКА ПОРА-ПРП – 8,70%, КМВ Партії регіонів, - 5,55%, ГАК – 4,32%, КМО СПУ – 4,03%, Народний Блок Литвина – 3,62%, решта – менше 3%.

#

Експерт не виключає висловлення Київрадою недовіри Чернівецькому у разі його обрання мером столиці

Голова правління центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир ФЕСЕНКО не виключає можливості висловлення депутатами Київської міської ради недовіри Леоніду ЧЕРНОВЕЦЬКОМУ, якщо його буде обрано на посаду Київського міського голови.

Таку думку політолог висловив на прес-конференції в УНІАН.

За його словами, у міській раді в Л.ЧЕРНОВЕЦЬКОГО не буде своєї команди. В.ФЕСЕНКО не виключає, що вже найближчим часом відбудеться серйозний конфлікт між Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИМ, якщо його буде обрано мером, і Київрадою.

Він вважає, що для порушення питання про недовіру депутатам Київради необхідно буде знайти правові підстави.

В той же час В.ФЕСЕНКО не виключає, хоча вважає менш можливим варіант, коли відбудуться «серйозні судові позови», з приводу результатів виборів на посаду мера Києва.

Як повідомляв УНІАН, за останніми на цей час даними з 17,58% дільниць, на виборах мера Києва лідирує Л.ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ, за якого проголосувало 31,29% киян.

#

КМТВК опрацювала дані з 15% виборчих дільниць Києва, лідери незмінні - БЮТ та Черновецький

Київська міська територіальна виборча комісія обробила дані з 15% виборчих дільниць Києва.

На виборах Київського міського голови оброблено дані з 155 дільниць (15,14%) - лідирує Леонід ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ, який набрав 31,74% голосів виборців. За Віталія КЛИЧКА проголосували 22,74%, за Олександра ОМЕЛЬЧЕНКА – 22,30%.

По виборам до Київради оброблено дані з 149 дільниць (14,55%). 24,64% голосів з цих дільниць віддано БЮТ, 13,10% - за Блок Черновецького, 8,67% - за «Нашу Україну», 8,47% - за Блок В.Кличка ПОРА-ПРП, 5,42% - за Київське міське відділення Партії регіонів, за “Громадський актив Києва” – 4,15%, за КМО СПУ – 3,95%, за Народний блок Литвина – 3,65%.

#

Лідер ХДПУ Журавський заявляє, що Омельченко використовує адмінресурс з метою визнання виборів мера Києва недійсними

Лідер Християнсько-демократичної партії України Віталій ЖУРАВСЬКИЙ заявляє, що діючий мер Києва Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО використовує адмінресурс з метою визнання виборів Київського міського голови недійсними.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі ХДПУ.

Як заявив В.ЖУРАВСЬКИЙ, на виборах мера Києва переміг Леонід ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ. За словами лідера ХДПУ, “християни-демократи Києва голосували за відомого правозахисника, людину віруючу, і глибоко обурені тим, що голова Київської міської адміністрації, кандидат на посаду мера пан ОМЕЛЬЧЕНКО зухвало використовує адмінресурс з метою визнання виборів недійсними”.

На його думку, через своїх представників в виборчих комісіях Олександр ОМЕЛЬЧЕНКО перешкоджає видачі протоколів про підрахунок голосів виборців з виборів міського голови.

«Відповідно до частини 8 ст. 69 закону про місцеві вибори кандидатам у депутати, їх довіреним особам, офіційним спостерігачам, які були присутні при підрахунку голосів на дільницях, невідкладно видаються копії протоколів про підрахунок голосів виборців по виборах мера міста, підписані головою, секретарем дільничних виборчих комісії та скріплені їх печатками», – підкреслив лідер християн-демократів.

ХДПУ звертається до Центральної виборчої комісії та правоохоронних органів вжити невідкладних заходів щодо дотримання закону.

наразі призупинилося надходження даних по виборах у Києві з дільничних виборчих комісій до Київської міської ТВК.

У КМТВК з 14.00 не оновлюються дані по виборах як Київського міського голови, так і по виборах до Київради. Як говорять представники КМТВК, до них не надходять нові дані з дільниць.

Зокрема, станом на 13.53 і до цього часу залишаються опрацьованими дані лише зі 100 з 1024 дільниць (9,77%) по виборам мера Києва. Як і раніше, на першому місці знаходиться Леонід ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ з 32,07% голосів виборців, О.ОМЕЛЬЧЕНКО має 22,40%, Віталій КЛИЧКО – 22,13% голосів.

#

«Наша Україна» висловлює занепокоєння процедурою підрахунку голосів на виборах київського міського голови - заява

«Наша Україна» висловлює занепокоєння з приводу підрахунку голосів на виборах київського мера та закликає тих, хто організовує затримку подання даних по київських дільницях, припинити маніпуляції, й “відпустити” голоси киян та з гідністю прийняти народний вибір.

Про це говориться в заяві виборчого блоку “Наша Україна”.

“Наша Україна” заявляє, що виборча кампанія 2006 року відбулася загалом демократично, прозоро і чесно. Водночас, блок “Наша Україна” висловлює своє глибоке занепокоєння процедурою підрахунків результатів виборів київського міського голови.

У заяві наголошується: “За окремими даними, що надходять з дільниць, окремі представники діючої міської влади намагаються знехтувати волевиявленням тисяч киян і зірвати процес підрахунку голосів – відбувається приховування об’єктивних даних виборів, спроби затримання здачі даних до виборчої комісії”.

“Наша Україна” рішуче засуджує такі дії і висловлює переконання, що “такі методи, задіяні оточенням чинного голови Олександра ОМЕЛЬЧЕНКА, суперечать стандартам демократичних виборів і подальшому становленню органів місцевого самоврядування”.

“Наша Україна” заявляє, що після визначних здобутків помаранчевої революції в царині свободи слова та вільного, демократичного волевиявлення такі елементи авторитарного минулого неприпустимі.

#

Голова КМТВК не має інформації про затягування підрахунку голосів з виборів Київського міського голови

Київська міська територіальна виборча комісія не має інформації про затягування підрахунку голосів з виборів мера Києва.

Про це повідомила голова Київської міської територіальної виборчої комісії Галина БІЛИК, коментуючи на прохання журналістів інформацію КВУ щодо того, що штаби деяких політичних партій дають вказівки виборчим комісіям у Києві затягувати підрахунок голосів з виборів мера столиці і не підписувати підсумкових протоколів.

«Подібної інформації ми не маємо. Ми маємо інформацію, що на дільницях іде підрахунок голосів, люди втомилися, але працюють», - зазначила вона.

Нагадаємо, керівник програми довгострокового спостереження КВУ Євген ПОБЕРЕЖНИЙ повідомив, що КВУ має у своєму розпорядженні інформацію про вказівку виборчкомам затягувати підрахунок голосів з виборів Київського міського голови.

«На виборах мера Києва дуже напружена ситуація. Дуже незрозуміло хто буде переможцем. І у нас є інформація, що окремі виборчі комісії одержують вказівки не проводити підрахунок голосів і не підписувати підсумкові протоколи. Ця ситуація викликає велику стурбованість», - сказав Є.ПОБЕРЕЖНИЙ.

#

* * *
<< предыдущая страница