asyan.org
добавить свой файл
  1 2 3 4 5
Глава МЗС Великої Британії вітає вільні й чесні вибори в Україні

Міністр закордонних справ Великої Британії Джек СТРО вітає вільні й чесні вибори в Україні.

Про це йдеться в заяві глави британського МЗС, переданій УНІАН прес-центром Посольства Великої Британії в Україні.

„Мені було приємно дізнатися, що місія спостереження за виборами Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ визнала, що парламентські вибори в Україні, які відбулися 26 березня, були вільними і справедливими, - зазначає Дж.СТРО. - Лише через п’ятнадцять місяців після української Помаранчевої революції, яку спричинили сфальсифіковані президентські вибори, це - значне досягнення. Це означає великий крок вперед для демократії в Україні і в усьому регіоні Співдружності Незалежних Держав. Це також відзначає важливий етап у розвитку відносин України з ЄС і НАТО”.

Як зазначає Дж.СТРО, українські політики тепер розпочнуть процес переговорів про формування коаліційного уряду. Досвід інших країн Європи свідчить, що цей процес може зайняти деякий час. “Проте, який би склад не мав новий уряд, Сполучене Королівство готове працювати з ним на підтримку зусиль України по втіленню політичних та економічних реформ”, - зазначає глава МЗС Великої Британії.

#

Давидович розраховує, що нинішній склад ЦВК не повторить долю ЦВК при Ківалові

Голова Центральної виборчої комісії Ярослав ДАВИДОВИЧ розраховує, що нинішній склад Центрвиборчкому не повторить долю ЦВК при Сергії КІВАЛОВІ.

Таке припущення Я.ДАВИДОВИЧ висловив журналістам.

«Ми чесно організували вибори й чесно працюємо. Вже не раз звучала висока оцінка роботи ЦВК. Але курчат по осені рахують…», - сказав Я.ДАВИДОВИЧ.

Голова ЦВК підкреслив, що всі дільничні й центральна комісії працюватимуть стільки, скільки необхідно, щоб встановити результати виборів. «Зараз результати голосування системно вводяться в інформаційно-аналітичну систему. До кінця дня і вночі ми обробимо всі протоколи й найближчим часом вони надійдуть у ЦВК для підбиття результатів», - зазначив він.

Я.ДАВИДОВИЧ також припустив, що попередні результати голосування із виборів народних депутатів оприлюднять завтра, 28 березня.

На думку голови ЦВК, українські виборці з розумінням поставилися до складнощів, що виникли в день голосування. «Вони стояли в чергах по годині й більше. І це теж досягнення, що виборці розуміють складність виборчого процесу», - пояснив Я.ДАВИДОВИЧ.

Він також повідомив, що йому невідомі факти залишення виборцями дільниць і їхньої відмови голосувати через великі черги.

#

Давидович вважає, що нова ВР повинна розглянути доцільність збереження проведення виборів на партійній основі

Голова Центральної виборчої комісії Ярослав ДАВИДОВИЧ вважає, що нова Верховна Рада України повинна розглянути доцільність збереження проведення виборів на партійній основі.

«Парламентські вибори 26 березня 2006 року повинні стати уроком, і якщо парламент визнає за доцільне збереження партійного принципу при проведенні виборів, то необхідно використати й врахувати досвід інших країн», - сказав Я.ДАВИДОВИЧ.

Голова ЦВК вважає, що необхідно переглянути роль партій у виборчому процесі й посилити умови їх участі у виборах.

Разом із тим, Я.ДАВИДОВИЧ назвав найбільшим досягненням демократії в Україні проведення чесних, демократичних і прозорих виборів.

#

Голова ЦВК називає критичними, об'єктивними й позитивними оцінки спостерігачів за виборами в Україні

Голова Центральної виборчої комісії Ярослав ДАВИДОВИЧ називає критичними, об'єктивними й позитивними оцінки спостерігачів за виборами в Україні.

«Вперше в спостереженні за виборами брали участь представники неурядових організацій. Це перспективна форма спостереження, але за умови, що спостерігачами працюватимуть підготовлені й професійні люди», - сказав Я.ДАВИДОВИЧ.

Разом із тим голова ЦВК вважає за необхідне додатково вивчити висновки Комітету виборців України. КВУ заявив, що, за їхніми даними, не змогли проголосувати близько 1 млн. виборців, але не зрозуміло звідки взята ця цифра», - зазначив він.

Також Я.ДАВИДОВИЧ вважає необ'єктивним висловлювання віце-спікера Держдуми Росії Сергія БАБУРІНА про те, що «зміна кількості округів і їх укрупнення призвело до створення великих черг на дільницях». «Це не об'єктивно, оскільки ці два явища не мають нічого спільного. Зараз ми рівномірно одержуємо інформацію з усіх дільниць і цього досягнуто завдяки тому, що в середньому на один виборчий округ припадає від 150 до 170 ділянок», - пояснив Я.ДАВИДОВИЧ.

Голова ЦВК підкреслив, що всі об'єктивні зауваження спостерігачів враховуватимуться. «Необ'єктивні зауваження ми опонуватимемо після отримання остаточних звітів», - сказав він.

Довідка УНІАН. На нинішні вибори ЦВК акредитувала 487 спостерігачів від 16 закордонних держав і більше 200 тис. внутрішніх спостерігачів від політичних партій і неурядових організацій.

#

Євросоюз вітає проведення вільних та чесних парламентських виборів в Україні

Європейський Союз вітає проведення вільних та чесних парламентських виборів в Україні.

Про це, як повідомили УНІАН в представництві Європейської Комісії в Україні, йдеться в заява Комісара ЄС з питань зовнішніх зносин і Європейської політики сусідства Беніти ФЕРРЕРО-ВАЛЬДНЕР щодо проведення парламентських виборів в Україні:

"Я вітаю народ України та його лідерів з тим, що в Україні відбулися вільні та чесні парламентські вибори. Демократичне проведення вчорашнього голосування та передвиборчої кампанії є ще одним підтвердженням посилення демократичних стандартів в Україні після Помаранчевої революції”, - наголошується в документі.

“Зробивши цей крок, - йдеться далі в заяві, - Україна виконала один з ключових пріоритетів Плану дій Україна-ЄС, розробленого у рамках європейської політики сусідства, що відкриває нові можливості для України у її відносинах з ЄС.

Б.ФЕРРЕРО-ВАЛЬДНЕР висловила сподівання, що уряд, який буде створено за результатами виборів, продовжуватиме твердо рухатися на шляху реформ. “Це має життєво важливе значення як для народу України, так і для майбутнього наших відносин”, - переконана комісар ЄС.

#

Солана вітає українців з проведення чесних та вільних виборів до Верховної Ради

Верховний представник Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав’єр СОЛАНА вітає український народ з проведенням чесних та вільних виборів.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Х.СОЛАНИ, текст якого переданий УНІАН.

“Я вітаю український народ з проведенням вчора чесних та вільних виборів до Верховної Ради, відповідно до міжнародних стандартів демократичних виборів”, - цитує прес-служба Х.СОЛАНУ.

За його словами, ці вибори встановили нові стандарти, на основі яких будуватиметься майбутнє України.

Крім того, Х.СОЛАНА наголосив на тому, що ЄС сподівається на продовження та поглиблення співробітництва з Україною на базі процесу реформ для запровадження верховенства права, посилення демократії та створення ринкової економіки.

#

Президент сприйме погоджену коаліцією кандидатуру прем’єра лише після узгодження програми об’єднання - Васюник

Президент України Віктор ЮЩЕНКО сприйме погоджену коаліцією кандидатуру прем’єр-міністра, якщо до того буде узгоджена програма об’єднання.

Про це на брифінгу в Секретаріаті Президента заявив перший заступник глави Секретаріату Іван ВАСЮНИК, відповідаючи на запитання, чи погодиться Президент з кандидатурою прем’єра, яку між собою узгодять коаліційні сили?

«Якщо коаліційні сили погодять програмну частину, висунуть кандидата, тоді Президент буде розмовляти з цим кандидатом. І є всі підстави, що він буде сприймати таку кандидатуру – якщо програмна частина буде перейдена», - підкреслив І.ВАСЮНИК.

Він також висловив думку, що початковий формат проведення коаліційних переговорів має бути «помаранчевий», «і є всі підстави вважати, що сили, які вже отримали певний і позитивний, і негативний досвід співпраці, врахують ці проблеми», - додав він.

Зокрема, за словами І.ВАСЮНИКА, у переговорах з Блоком Юлії Тимошенко проблемним питанням є тема реприватизації.

Зазначивши, що Президент виступає категорично проти продовження чи мусування теми реприватизації в Україні, І.ВАСЮНИК сказав: «Якщо навколо цієї позиції буде погоджена позиція – це ще один крок до реалістичності цієї коаліції».

Водночас, за його словами, «якщо говорити про гіпотетичні, можливі переговори з іншими учасниками, в тому числі і з Партією регіонів, то, звичайно, що логічним на порядку денному стає питання європейського вибору України, питання федералізації, питання статусу російської мови і ще цілий ряд ще непростих питань», - сказав І.ВАСЮНИК.

Як повідомляв УНІАН, І.ВАСЮНИК заявляв, що найважливішим етапом у формуванні коаліції В.ЮЩЕНКО вважає розробку програмного документу про подальший розвиток країни, з яким погодяться всі учасники майбутньої парламентської коаліції.

#

Квасневський: для Європи результат українських виборів «непоганий»

Результат парламентських виборів багато хто напружено чекав у Європі, й результат вийшов обнадійливим.

Таку думку висловив у ефірі телеканалу «1+1» екс-президент Польщі Александр КВАСНЕВСЬКИЙ.

«Ці вибори завершують процес змін після Помаранчевої революції в Україні. Багато хто в Європі чекав, що вийде. Здається, вийшло непогано», - сказав А.КВАСНЕВСЬКИЙ. При цьому він уточнив: «Результати кращі, ніж ми могли думати або боятися ще кілька тижнів тому – «помаранчеві» мають можливість створити коаліцію».

«Помаранчева» коаліція була б зрозуміла» для Європи, підкреслив А.КВАСНЕВСЬКИЙ.

Також, зазначив колишній польський лідер, є шанс у результаті створення «помаранчевої» коаліції вибудувати ефективну й відкриту політику між Україною та Європою, шанс провести системні реформи в країні.

Варіант об'єднання Партії регіонів і «Нашої України», який активно обговорювали експерти перед виборами, на думку А.КВАСНЕВСЬКОГО, був би незрозумілий виборцям цих політичних сил.

Відповідаючи на запитання, чи готовий він приїхати й помирити Президента України Віктора ЮЩЕНКА і лідера БЮТ Юлію ТИМОШЕНКО, колишній польський президент сказав: «Я готовий, звичайно, із задоволенням приїду ще раз». А.КВАСНЕВСЬКИЙ додав, що реалізація історичного проекту – Україна в Євросоюзі – була б завершенням усіх його політичних очікувань.

#

партії, блоки, лідери

Блок Литвина виступає проти створення парламентської коаліції до оприлюднення офіційних результатів виборів - Зарубінський

Народний блок Литвина виступає проти створення парламентської коаліції до оприлюднення офіційних результатів виборів.

Про це повідомив один з лідерів Народного блоку Литвина Олег ЗАРУБІНСЬКИЙ під час “прямого” ефіру у спільному проекті Першого національного каналу, ТРК «Ера» та коаліції недержавних організацій «Усвідомлений вибір» «Ніч вибору-2006 у прямому ефірі».

На питання ведучого, чи почалися переговори з Блоком Литвина про створення коаліції, О.ЗАРУБІНСЬКИЙ відповів, що у нього немає інформації про ведення переговорів. «Усі ці речі (розмови про переговори) мені нагадують певний піар і спробу тиску на своїх потенційних однодумців», - сказав він.

О.ЗАРУБІНСЬКИЙ нагадав, що необхідно дочекатися остаточних результатів виборів. «Екзит-пол є екзит-пол», - сказав політик.

На його думку, необхідно дочекатися офіційних результатів від ЦВК. «Я дуже не хотів би, щоб екзит-пол був би певним сигналом центрів впливу, як підраховувати голоси», - сказав О.ЗАРУБІНСЬКИЙ.

Він відзначив, що Блок Литвина проводить паралельний підрахунок голосів. «У нас є пристойні результати підрахунку», - сказав О.ЗАРУБІНСЬКИЙ.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи готовий Блок Литвина працювати в опозиції, О.ЗАРУБІНСЬКИЙ сказав, що блок готовий до різних форматів, водночас він зауважив, що у складі Блоку Литвина є багато серйозних людей, які б могли прислужитись українському народу.

На уточнююче питання ведучого, яка з політичних сил – Партія регіонів чи «Наша Україна» ближча за ідеологією до Блоку Литвина, О.ЗАРУБІНСЬКИЙ відповів: «Нам ближча ідеологія українського народу, а вона в багатьох речах сильно відрізняється як від ідеології Партії регіонів, так і «Нашої України».

#

Тимошенко застерігає від зомбування свідомості людей щодо створення коаліції “Наша Україна” - Партія регіонів

Лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО застерігає від розгортання в Україні проекту з підготовки свідомості людей щодо створення коаліції “Наша Україна” - Партія регіонів.

“Я застерігаю від того, що завдяки певним політтехнологам, певним політикам розгортається в країні проект по підготовці свідомості людей щодо створення так званої великої коаліції єднання Сходу і Заходу - єднання блоку “Наша Україна” і Партії регіонів”, - сказала вона.

За словами Ю.ТИМОШЕНКО, ті люди, які тримають цей проект “десь в кишені” і готують до сприйняття цього проекту українське суспільство в підсумку будуть мати “абсолютний нуль”.

“Я хотіла б, щоб всі політтехнологи припинили ці розмови і щоб вони чесно сказали: або ми останні 10 років боролися за те, щоб олігархи, клани не були одночасно політичною владою в Україні і ми маємо перемогу в цій боротьбі, або ми повертаємося назад, на той шлях, який був уособлений кучмізмом”, - додала Ю.ТИМОШЕНКО.

Лідер БЮТ також попросила не плутати “лібералізм з пануванням кланів”, і не плутали також “справедливість і чесну політику по відношенню до народу України з популізмом”.

“Я хочу, щоб припинили маніпуляцію свідомістю людей і повернулися до обіцянок, які давались людям під час виборчої кампанії”, - додала вона.

#

Тимошенко вважає, що Україні не потрібні посередники в спілкуванні з питань поставок газу з Росією і Туркменістаном

Лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО вважає, що Україні не потрібні посередники в спілкуванні з питань поставок газу з Росією і Туркменістаном.

Про це Ю.ТИМОШЕНКО сказала на брифінгу в понеділок.

“Що стосується газових питань, я вважаю, що ніяких стресів абсолютно, в повному спокої, в повній безконфліктності ми повернемось до виконання стратегічних угод, які були між Росією і Україною, між Україною і Туркменістаном, і які мали довгостроковий характер. Нам не потрібні посередники для того, щоб спілкуватися стосовно питань газу з Росією і Туркменістаном. Ми можемо це робити напряму, на базі державного підприємства НАК ”Нафтогаз”,- сказала вона, відповідаючи на запитання журналістів чи буде вона наполягати на анулюванні укладеної в січні угоди з Росією про поставки газу.

#

Тимошенко заперечує єднання "помаранчевих" і "біло-блакитних", бо вважає це безвихідним варіантом для України

Лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО закликає політологів припинити розмови про можливе створення коаліції між «помаранчевими» політичними силами та Партією регіонів, оскільки "це не єднання Сходу і Заходу, а практично це є підтримка найбільшого клану - донецького, який мріє стати владою”.

Про це вона заявила на телеканалі “1+1” у вечірньому блоці телевізійних новин.

За словами Ю.ТИМОШЕНКО, вона не сприймає такі заяви і вважає, що вони є нічим іншим як "масованою підготовкою свідомості суспільства до таких абсолютно безвихідних для України варіантів".

#
<< предыдущая страница   следующая страница >>