asyan.org
добавить свой файл
1
Підготовка соломи для плетіння
1. Краще всього використовувати для плетіння житнє соломку. Стебло жита серед всіх злакових рослин має найбільшу довжину і відрізняється міцністю. У замоченому стані солома жита найбільш м'яка і пластична. Пшенична соломка також придатна для плетіння, але вона коротше, нахабніше, товщі житнього.
2. Заготовляють соломку в кінці липня - початку серпня, коли колос тільки починає наливатися. Стебла зрізав біля самої землі. Якщо заготовлена ​​солома сира і зеленувата, її потрібно просушити, інакше вона перепреет, почорніє і стане непридатною для плетіння.
3. Суші солому, розклавши стебла нетовстим шаром в горизонтальному положенні і періодично повертаючи. Зелена соломка, висушена в тіні, зберігає свій колір. Солома, висушена на сонці, вибілювали і її золотистий відтінок посилюється.
4. Після сушіння солому слід очистити від листя. Робити це зручно, розрізаючи стебло на відрізки між вузлами. Відрізаючи колінце, одночасно знімай листя, скріплені з ним.
5. Розрізані і очищені від листя соломини відразу сортують за довжиною і товщині. Добре просушену і розсортувати соломку можна зберігати в картонних коробках не один рік, при цьому вона не втрачає своїх декоративних і пластичних якостей.
6. У плетиві частіше використовують три верхніх, найбільш тонких коліна, які мають рівномірну товщину по всій довжині.
7. Перед роботою солому необхідно замочити або запарити. Пучки соломи, необхідні для роботи, занур у велику ємність з водою. Якщо солома заготовлена ​​недавно, замочи її на півгодини у воді кімнатної температури. Торішню солому залий гарячою водою і, притиснувши гнітом, витримай до тих пір, поки вона не стане м'якою. Але не залишай солому у воді тривалий час, щоб вона не почорніла.