asyan.org
добавить свой файл
1
Практична робота № 7 «Створення найпростіших малюнків»
Мета.

Навчальна. Навчити  використовувати графічні примітиви для створення зображень

Розвиваюча. Розвивати алгоритмічне мислення.

Виховна. Виховувати ціннісне ставлення до природи, до людей та праці.

Тип уроку. Набуття практичних знань.

План

 1. Актуалізація опорних знань(практичне опитування).

 2. Практична робота  №7 "Створення найпростіших малюнків".

 3. Типові запитання до уроку.

 4. Домашнє завдання.

Хід уроку
1. Актуалізація опорних знань.

Практичне опитування:

 1. Як накреслити квадрат, прямокутник(з скругленими краями)?

 2. Як намалювати коло, еліпс, сектор, дугу.

 3. Як створити баготокутник, зірку, спіраль?

 4. Як робити вибір, переміщення і видалення обє’ктів?


2. Практична робота № 7 «Створення найпростіших малюнків»

1. Запустіть CorelDRAW.  Ви маєте намалювати бабку, показану на рисунку.

https://docs.google.com/document/pubimage?id=1ajqwg7lfnfd4w3yebfa06dpi1bwghbjjdhfoguagyps&image_id=1kzcydz679pytjwnsm4zxw4uoifwd94mt

2.  Для малювання голови бабки виберіть інструмент Эллипс через З точки (Еліпс через 3 точки) і на панелі властивостей клацніть кнопку Эллипс (Еліпс). Встановіть вказівник миші в початок першої умовної осі еліпса й, утримуючи кнопку миші натиснутою, проведіть цю вісь. Відпустіть кнопку та розтягніть еліпс відповідно до розміру другої осі.

3. Не знімаючи виділення, перейдіть на палітру кольорів, лівою кнопкою миші клацніть зразок сірого кольору, і голову бабки буде зафарбовано.

4. Виберіть інструмент Эллипс (Еліпс), на панелі властивостей клацніть кнопку Эллипс (Еліпс) і намалюйте око. На панелі властивостей задайте товщину контуру — 1,411 мм.

5. Знову перейдіть на палітру кольорів і, клацнувши лівою кнопкою миші зразок зеленого кольору, зафарбуйте серединку ока, а потім, для фарбування його контуру, правою кнопкою клацніть зразок чорного кольору.

6. Вусики можна намалювати за допомогою інструмента Эллипс (Еліпс) в режимі Дуга (Дуга). На панелі властивостей клацніть кнопку Дуги и сектора по часовой стрелке (Дуги та сектори за годинниковою стрілкою), в будь-якому місці робочого поля намалюйте дугу, на панелі властивостей введіть у поля початкового та кінцевого кутів значення 170 і 270. Це буде перший вусик бабки.

7.   Намалюйте другий вусик, задавши для дуги кути 130° і 215°.

8. Виділіть спочатку перший вусик, клацнувши його мишею, та прилаштуйте до голови бабки. Потім прилаштуйте другий вусик.

9. Ще раз виберіть інструмент Эллипс через 3 точки (Еліпс через З точки) і на панелі властивостей клацніть кнопку Эллипс (Еліпс). Помістіть курсор у те місце голови бабки, де має бути початок тільця, натисніть ліву кнопку миші та проведіть вісь еліпса довжиною, що відповідає довжині тільця, відпустіть кнопку миші та курсором скоригуйте ширину тільця.

10.Ще раз виберіть інструмент Эллипс через 3 точки (Еліпс через З точки) і на панелі властивостей клацніть кнопку Эллипс (Еліпс). Помістіть курсор у те місце тільця бабки, де має бути початок крила, натисніть ліву кнопку миші та проведіть вісь еліпса довжиною, що відповідає довжині крила, відпустіть кнопку миші та курсором скоригуйте ширину крила.

11. Застосовуючи ті самі прийоми, намалюйте ще три крила.

12. Намалюйте лапки бабки.
3. Самостійна робота

За допомогою графічного редактора Corel Draw, застосовуючи інструменти для створення ліній, еліпс через три точки та градієнтну заливку, виконай малюнок «Комарик».

https://docs.google.com/document/pubimage?id=1ajqwg7lfnfd4w3yebfa06dpi1bwghbjjdhfoguagyps&image_id=1cmgqkon_s1dhajbl8vlzd1jv9grvklql

4. Типові запитання до уроку.

 1. Як накреслити квадрат, прямокутник(з скругленими краями)?

 2. Як намалювати коло, еліпс, сектор, дугу.

 3. Як створити баготокутник, зірку, спіраль?

 4. Як робити вибір, переміщення і видалення обє’ктів?


5. Домашнє завдання.

 1. Відпрацювати навички роботи з графічними примітивами.

 2. Підготуватись до практичного опитування.

 3. Скориставшись досвідом, отриманим під час виконання вправ на попередньому уроці, намалюйте шахову фігуру «тура», показану на рисунку.

https://docs.google.com/document/pubimage?id=1ajqwg7lfnfd4w3yebfa06dpi1bwghbjjdhfoguagyps&image_id=1iv_umur0awocv97i0239ynqbfvoj0smg