asyan.org
добавить свой файл
  1 2 3 ... 13 14

Вступ

Програму соціально-економічного розвитку Новоушицького району на 2012 рік (далі – Програма) розроблено з метою втілення єдиної політики розвитку району у 2012 році. Для цього районною державною адміністрацією реалізовуватимуться конкретні пріоритети в економіці та соціальній сфері, забезпечуватиметься належна взаємодія всіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Програму розроблено відповідно до вимог Закону України “Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України”, з урахуванням плану заходів райдержадміністрації з реалізації Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна влада”.

Програму узгоджено з проектом Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2012 рік та основними напрямами на 2013 та 2014 роки, Програмою соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2012 рік, Стратегією регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки, Стратегією економічного та соціального розвитку Новоушицького району на 2005-2015 роки. Складовими її частинами є завдання інших регіональних цільових програм, які будуть реалізовуватися у 2012 році, та заходи з розв’язання важливих соціально-економічних питань, які вживатимуться райдержадміністрацією.

Проект цієї Програми підготовлено управлінням економіки районної державної адміністрації спільно з іншими її структурними підрозділами, районними підрозділами органів виконавчої влади та з урахуванням пропозицій підприємств, організацій, установ всіх форм власності, громадських організацій, депутатів рад усіх рівнів.

У Програмі визначено цілі, завдання та основні заходи економічного і соціального розвитку району на 2012 рік. За кожним напрямом регіональної політики сформульовано також проблемні питання, ризики та критерії ефективності. Це дозволило закласти основи для стійкого довгострокового економічного зростання та підвищення добробуту населення.

Для забезпечення балансу інтересів держави, найманих працівників та власників, завдання і основні заходи, визначені Програмою, реалізовуватимуться шляхом тісної співпраці сторін соціального партнерства: органів державної влади, профспілок та роботодавців.

До Програми додаються:

1. Основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку Новоушицького району на 2012 рік.

2. Заходи щодо реалізації Програми соціально-економічного розвитку Новоушицького району на 2012 рік.

3. Заходи щодо реалізації Програми соціально-економічного розвитку сільських та селищної територіальних громад на 2012 рік.

1. Соціально-економічний розвиток Новоушицького району у 2010-2011 роках.

Протягом останніх двох років вживалися необхідні заходи щодо впровадження економічних реформ у районі, забезпечення його комплексного розвитку, належного життєвого рівня населення та збереження стабільної суспільно-політичної ситуації.

З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності району особлива увага приділялася організації виконання завдань і заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку Новоушицького району на 2011 рік, визначених пріоритетів діяльності райдержадміністрації, виконкомів сільських та селищної рад.

Завдяки проведеній роботі та впровадженню економічних реформ у районі вдалося закріпити позитивні напрацювання в економіці та соціальній сфері.

За січень - вересень 2011 року до загального фонду бюджету району надійшло податків і зборів (обов’язкових платежів) без врахування міжбюджетних трансфертів 9563,4 тис. грн., що становить 108,8 % до відповідного періоду минулого року. Темп приросту до відповідного періоду минулого року складає 773,9 тис. грн.

Доходів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів (І кошик) до місцевих бюджетів району за 9 місяців 2011 року надійшло 6443,5 тис. грн., що становить 108,0 % показників запланованих Міністерством фінансів України на відповідний період та 114,6 % до відповідного періоду минулого року.

В структурі доходів загального фонду податок з доходів фізичних осіб становить 66,3 % (6343,5 тис. грн.). Фактичне надходження за січень - вересень цього податку до відповідного періоду минулого року становить 110,5 %.

В середньому по району на одного жителя припадає 309,5 грн. доходів загального фонду бюджету, темп приросту до відповідного періоду минулого року склав 10,6 %.

До бюджетів сільських та селищної рад надійшло 5263,5 тис. грн.

Протягом 9 місяців 2011 року органами державної податкової служби в районі забезпечено надходження до бюджетів усіх рівнів податкових платежів (збору) на суму 14408,1 тис. грн., при доведених планових показниках 14459,1 тис. грн., виконання становить 99,7 %, темп росту до відповідного періоду минулого року склав 106,9 %. До державного бюджету надійшло 1753,9 тис. грн.

Найбільша вага мобілізованих бюджетних призначень припадає на:

 • податок з доходів фізичних осіб – 8476,7 тис. грн.;

 • плата за землю з фізичних та юридичних осіб – 2758,6 тис. грн.;

 • податок на додану вартість – 617,1 тис. грн.;

 • податок з власників транспортних засобів – 315,2 тис. грн.;

 • податок на прибуток підприємств – 291,2 тис. грн.;

 • фіксований сільськогосподарський податок – 72,8 тис. грн;

 • збір за використання лісових ресурсів – 66,5 тис. грн.;

 • збір на розвиток виноградарства – 45,4 тис. грн.

Збільшились надходження до бюджету, порівняно з минулим роком по:

 • податку з доходів фізичних осіб – на 815,1 тис. грн.;

 • платі за землю – на 346,0 тис. грн.;

 • податку на прибуток – на 73,5 тис. грн.

До консолідованого бюджету управління ПФУ в районі за 9 місяців 2011 року надійшло 128044,5 тис. грн. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 15049,7 тис. грн., або на 13,3 %. За січень-вересень поточного року надійшло 19040,8 тис. грн. власних коштів. Надходження власних коштів збільшилось у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 2604,5 тис. грн., або на 16,1 %.

Самозабезпеченість власними коштами на виплату пенсій по управлінню ПФУ в районі склала 17,5 %, що на 0,8 % більше ніж у відповідному періоді минулого року.

З метою покращення показників фінансово-господарської діяльності підприємств району, зменшення питомої ваги збиткових підприємств та досягнення позитивних фінансових результатів створена і працює робоча група з питань сприяння відновлення платоспроможності суб’єктів господарювання. За січень-вересень 2011 року в районі відсутні збиткові підприємства серед економічно-активних підприємств району.

Протягом 9 місяців 2011 року промисловими підприємствами району вироблено продукції в порівняних цінах на суму 27218,9 тис. грн., що на 14820,7 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року.

Збільшення обсягів виробництва промислової продукції відбулося завдяки роботі приватного підприємства "Енергосистема", яким протягом 9 місяців 2011 року вироблено промислової продукції на суму 26359,1 тис. грн., що на 14374,3 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року.

Підприємством в цьому році введено в експлуатацію нову лінію по виготовленню молока пастеризованого, додаткову лінію по виготовленню казеїну технічного. Ведуться пуско-налагоджувальні роботи по встановленню лінії по виробництву сметани в поліетиленових пакетах вагою 0,5 кг. Для покращення умов праці працюючих проведено ремонти та переобладнано побутові кімнати, кімнати особистої гігієни. Відповідно до Указу Президента України та Програми проведення національного конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» в 2011 році приватне підприємство «Енергосистема» вийшло переможцем регіонального рівня у номінації «Продовольчі товари» з маслом вершковим «Селянське».

Підприємством збільшено обсяг виробництва в натуральних показниках – казеїну на 37 тон, масла вершкового на 199 тон., цільномолочної продукції на 1895,8 тон. В травні місяці поточного року розпочато випуск інноваційної продукції: молока пастеризованого жирністю 2,5 %, пакетованого по 940 грам. Щомісяця його виробляється 170 – 175 тонн.

Промислове підприємство ВАТ „Новоушицький консервний завод” відновило виробництво промислової продукції тільки у липні 2011 року. До початку сезону підприємством відремонтовано лінії по переробці: ікри кабачкової, повидла та компотів. Відремонтовано каналізаційні мережі, насосне обладнання водогону. Проведено капітальний ремонт відстійників очисних споруд. Підготовлено холодильне обладнання для зберігання сировини. Підприємством вироблено промислової продукції в порівняних цінах на суму 859,8 тис. грн., що на 446,4 тис. грн. більше відповідного періоду минулого року, або в 2 рази. Обсяг виробництва консервованої продукції склав 139 тонн, що на 74 тони більше відповідного періоду минулого року.

На базі колишнього хлібозаводу працює філія ТОВ «Агробізнес». Підприємством проведена повна реконструкція великого пекарського залу, в якому змонтовано дві тунельні печі для випічки хліба круглого та батона. Монтаж печей проводився спеціалістами з Італії та Польщі. В даний час проводяться пуско-налагоджувальні роботи. Встановлено обладнання безтарного зберігання борошна загальною ємністю 180 тонн, облаштування якого проводиться в даний час.

Для забезпечення виробництва гарячою водою та парою збудовано приміщення котельні, встановлено два водогрійних та два парових котли. Проводиться будівництво парових, водопровідних, пожежних та каналізаційних мереж.

Здійснюється реконструкція складських майданчиків, допоміжної та автотранспортної інфраструктури.

Для покращення умов праці працюючих обладнано побутові кімнати та кімнати особистої гігієни.

Чисельність працівників Новоушицькій філії ТОВ «Агробізнес» складає 128 осіб.

Щомісячно підприємством виробляється до 20 тонн хлібобулочних виробів, асортимент якого - 9 видів хлібобулочних виробів.

За січень – вересень 2011 року абсолютний приріст обсягу реалізованої промислової продукції на одну особу до відповідного періоду минулого року склав 645,3 гривень.

За 9 місяців в сільськогосподарських підприємствах району вироблено валової продукції на 27877 тис. грн., що більше відповідного періоду минулого року на 22,7%. В тому числі в рослинництві вироблено валової продукції на 24822,8 тис. грн., що більше 2011 року на 21% і в тваринництві – на 3054,2 тис. грн., що більше минулого року на 41%.

В рослинництві завершено збирання ранніх зернових. Вони зібрані на площі 6300 га. Намолочено 28278 тонн зерна при урожайності 44,8 га, що більше минулого року на 12,9 ц.

Господарства району завершили обмолот проса, якого з площі 20 га намолочено 60 тонн, при урожайності 30 ц/га, і обмолот гречки, якої з площі 216 га намолочено 259 тонн, при урожайності 12 ц/га.

Озимий ріпак зібрано з площі 2191 га і намолочено 5526 тонн, при урожайності 25,2 ц/га, що більше минулого року на 1,4 ц/га.

Сою зібрано на площі 3657 га, що становить 92% - намолочено 5105 тонн при урожайності 14 ц/га.

Соняшник зібрано з площі 3080 га, намолочено 6776 тонн, урожайність становить 22 ц/га.

Господарства району зібрали 160 тонн фруктів і 25 тонн ягід, відповідно в 13 і 5 раз більше минулого року.

Агроформуваннями району посіяно 1864 га озимого ріпаку і 8044 га озимих на зерно. Проводиться зяблевий обробіток ґрунту, по всіх категоріях господарств підготовлено 6840 га, що становить 80% до прогнозу.

За 9 місяців поточного року агроформуваннями району посаджено 66,9 га інтенсивного саду з них 35 га горіхового. Загальна площа садів становить 180,7 га.

В галузі тваринництва по сільськогосподарських підприємствах вироблено 311 тонн м’яса, що більше відповідного періоду 2010 року на 86 тонн. Середньодобові привіси становлять: ВРХ – 808г, свиней – 397г, що відповідно на 119 грам більше минулого року по ВРХ і по свинях.

Товариством «Подільський господар» закуплено 320 голів поліпшених телиць в господарствах населення.

За звітний період особистими господарствами населення продано 15824 тонн молока, що становить на одну корову 2801 кг, або на 58 кг більше ніж в відповідному періоді минулого року.

В сільськогосподарських формуваннях району утримується 774 умовних голів сільськогосподарських тварин, для яких на одну умовну голову заготовлено по 100 цнт. кормових одиниць. Це в 3 рази більше ніж в минулому році.

В господарствах району відсутня заборгованість по оплаті праці. Середньомісячна оплата одного штатного працюючого за 9 місяців склала 2268 грн., що в 1,9 рази більше відповідного періоду минулого року. В тому числі за вересень місяць – 3003 грн., що на 553 грн. більше ніж було в серпні і в 2 рази більше ніж в вересні 2010 року.

Агропідприємства району завершують виплату орендної плати за оренду земельних паїв в 2011 році.

З належних 6329,2 тис.грн за 9 місяців виплачено 4703,8 тис.грн, або 74%. З них: грошима виплачено 280,8 тис. грн., на 4103 тис.грн видано 2782 тонн зерна і на 320 тис.грн видано іншої продукції. Повністю завершили розрахунки 41 орендар з 44.

Продовжує надходити державна дотація по програмах підтримки сільськогосподарських товаровиробників.

За 9 місяців отримано 2464 тис.грн дотації на розвиток садівництва, що в 2,4 рази більше коштів, отриманих на дотацію за 9 місяців 2010 року.

Продовжувались роботи з будівництва та газифікації.

Протягом 9 місяців 2011 року в розвиток економіки району підприємствами та організаціями за рахунок усіх джерел фінансування спрямовано 21414 тис. грн. капітальних інвестицій. Інвестиції в основний капітал (у капітальне будівництво та придбання машин і обладнання) складають 66,7 % загального обсягу капітальних інвестицій. Суб’єктами господарювання за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 14291 тис. грн. інвестицій в основний капітал, що більше у 2,1 рази з аналогічним періодом 2010 року.

Агропідприємства району працювали над оновленням своєї матеріально-технічної бази. За 9 місяців в капітальні інвестиції вкладено 15,4 млн. грн., що на 7,2 млн. грн. більше ніж за 2010 рік. На ці кошти придбано 4 зернозбиральні комбайни, 4 трактори, 1 оприскувач насіння, 2 машини для внесення органічних добрив,2 вантажних автомобілі, 1 культиватор та інша с/г техніка.

Новоушицькою філією ПАТ «Хмельницькгаз» обсяг робіт та послуг, наданих за дев’ять місяців 2011 року склав 4,5 млн. грн. Виконано робіт по газифікації на суму 897.4 тис. грн.

Побудовано 26,4 км газопроводів, в тому числі:

 • 6,7 км. підвідного газопроводу до с. Рудківці;

 • 12,6 км. газових мереж по с. Рудківці;

 • 7,1 км. газових мереж по с. Нова Гута.

Станом на 01.10.11 філією обслуговується 595 км газопроводу, 100 підприємств, організацій та установ, 27 газорегуляторних пунктів, 6494 осель жителів району забезпечується природним газом, 12221 осель забезпечується скрапленим газом. Новоушицька філія ПАТ «Хмельницькгаз» забезпечує скрапленим газом Новоушицький, Віньковецький та частину Дунаєвецького районів Хмельницької області.

За січень – вересень поточного року забезпечено оплату за спожитий природний газ 100,8 %.

В галузі енергетики. Через район проходять високовольтні міжрайонні ЛЕП: 330 Кв – протяжністю 20 км, 110 Кв – протяжністю 40 км, 35 Кв – 38 км, 10 Кв – 525 км, 0,4 Кв – 525 км. На території району розташовані 383 підстанції.

З метою оновлення застарілого обладнання здійснено капітальний ремонт повітряних ліній електропередач:

- на повітряних лініях 0,4 Кв замінено 157 опор, 12,9 км проводу на суму 396,3 тис. грн.;

- на повітряних лініях 10 Кв замінено 44 опори, 5,2 км проводу на суму 150,5 тис. грн.

З початку року у населених пунктах району відремонтовано 37 трансформаторних підстанцій на суму 205,2 тис. грн.

До кінця поточного року планується провести заміну 38 опор, відремонтувати 3 трансформаторних підстанцій.

За січень – вересень поточного року забезпечено оплату за електроенергію 102,9 %.<< предыдущая страница   следующая страница >>