asyan.org
добавить свой файл
1


Міністрові закордонних справ України

Петрові Порошенку

пл. Михайлівська, 1, м. Київ, 01018
Міністрові праці та соціальної політики України

Людмилі Дєнісовій

вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01001
Голові правління Пенсійного фонду України

Олексію Зарудному

вул. Бастіонна, 9, м. Київ, 01601
Юрія Шухевича

Героя України,

інваліда першої групи по зору

внаслідок політичних репресій,

багатолітнього (понад 35 років)

політв’язня совєтських концтаборів

вул. Генерала Чупринки, буд. 47, пом. 2

м. Львів, 79044
ЗВЕРНЕННЯ

Дякую за письмову відповідь № 71/КПП/19-091-1156 від 25 грудня 2009 року на моє звернення від 19 листопада 2009 року.

Проте, зважаючи на те, що Ви не виконали усіх моїх прохань, зокрема про надання мені для використання в роботі копії робочого проекту двосторонньої Угоди у сфері трудової міграції між Україною та Італією, а також, зважаючи на те, що у Вашій письмовій відповіді зазначено, що деякі з порушених мною питань належать до компетенції Міністерства праці та соціальної політики України, прошу надати мені, у межах Вашої компетенції, письмові відповіді на такі запитання (прошу вказувати номери відповідей відповідно до номера запитання):

1. З якого часу передбачено набрання чинності двосторонньої Угоди у сфері трудової міграції між Україною та Італією (далі – Угода), відповідно до проекту цієї Угоди?

2. Чи буде поширюватися ця Угода на періоди страхового стажу, набутого на території держави однієї з Договірних Сторін, до дня набрання чинності цієї Угоди?

3. В якому порядку буде враховуватися при визначенні права на пенсію в Україні страховий стаж, набутий на території Італії, якщо згідно з чинним пенсійним законодавством України однією з необхідних умов для зарахування страхового стажу є сплата страхових внесків до ПФУ?

4. Якщо згідно з чинним пенсійним законодавством України у разі зарахування страхового стажу після 1 липня 2000 року обов’язково враховується для обчисленні пенсії увесь щомісячний заробіток за періоди роботи після 1 липня 2000 року, то в якому тоді розмірі буде враховано при обчисленні пенсії в Україні заробіток за період роботи в Італії: в максимальному, середньому, мінімальному, фактичному тощо?

5. В якому розмірі буде враховано заробіток за період роботи в Італії: чи за курсом євро до гривні на час одержання заробітку, чи за курсом євро до гривні на час призначення пенсії тощо?

6. А може за період роботи в Італії українцям буде враховано для призначення пенсії заробіток... 0 грн (оскільки із заробітку за період роботи в Італії не було сплачено страхвнесків до ПФУ), що призведе до зменшення розміру пенсії в Україні, а не до його збільшення?

7. Чи вплине на збільшення розмірів пенсій в Україні зарахування до страхового стажу українським громадянам періодів роботи в Італії, якщо в Україні зараз є чинним пенсійне законодавство, згідно з яким та особа, яка довше працює і більше сплачує страхвнесків до ПФУ, може отримати менший розмір пенсії, ніж та особа, яка взагалі не працює або працює в «тіні» і не сплачує страхвнесків до ПФУ?

8. В якому порядку буде враховуватися при визначенні права на пенсію в Італії страховий стаж, набутий на території України?

9. Яким є порядок зарахування страхового стажу для призначення пенсії в Італії згідно з чинним пенсійним законодавством Італії?

10. Якщо в Україні при зарахуванні стажу враховано певний (максимальний, середній, мінімальний, фактичний тощо) розмір заробітку, то чи матиме це значення при призначенні пенсії в Італії?

11. В якому розмірі буде враховано при призначенні пенсії в Італії заробіток, з якого сплачені страхвнески в Україні: чи за курсом гривні до євро на час одержання заробітку, чи за курсом гривні до євро на час призначення пенсії тощо?

12. Від чого залежить розмір пенсії в Італії: часу виходу на пенсію, величини сплачених страхових внесків, страхового стажу, заробітку тощо?

Зрозуміло, що міждержавні угоди мають бути взаємовигідними. У разі укладення двосторонньої Угоди у сфері трудової міграції між Україною та Італією у тому вигляді, який висвітлювався у ЗМІ, призведе до того, що італійська сторона тільки втішиться, що їй не доведеться виплачувати пенсії українським заробітчанам, які сплачували страхові внески в Італії, і італійська сторона вкаже тоді українським заробітчанам на Україну, а саме – всі претензії висловлюйте своїм чиновникам, які уклали з нами «справедливу» пенсійну угоду.

Я вважаю, що взагалі не треба ставити питання про те, щоб періоди роботи в Італії враховувалися для призначення пенсії в Україні, а періоди роботи в Україні зараховувалися для призначення пенсії в Італії, необхідно ставити питання про те, щоб держава Україна відшкодовувала італійським громадянам ту частину пенсії, яка була зароблена ними в Україні, а держава Італія відшкодовувала українським громадянам ту частину пенсії, яка була зароблена ними в Італії.

Насамкінець звертаю увагу на ту обставину, що якщо у найхутчіший реченець не будуть надані письмові відповіді на усі мої запитання, тоді я змушений буду вжити певних заходів щодо вирішення питання про перебування на займаних посадах тих осіб, які причетні до укладання двосторонньої Угоди у сфері трудової міграції між Україною та Італією, аби не допустити чергового обману Українців, яких і без того доволі обманювали і досі обманюють як «свої», так і чужинці!
СЛАВА УКРАЇНІ!
21 січня 2010 року

Юрій Шухевич

Герой України
P.S. Зважаючи на те, що останнім часом посадові особи, котрі розглядають звернення українських громадян, взагалі не дають відповідей або дають не відповіді, а якісь відписки та ще й не по суті звернення, звертаю особливу увагу на ту обставину, що якщо не буде розглянуто моє звернення у встановлений законом строк або в надісланій відповіді на моє звернення не буде обґрунтовано спростовано моїх тверджень, висновків, аргументів, фактів тощо, то я розцінюватиму таку позицію посадових осіб, як погодження з усіма моїми твердженнями, висновками, аргументами та фактами, які зазначені в моєму зверненні, і такі діяння (дії або бездіяльність) цих посадових осіб можуть стати підставою для оскарження їх у судовому порядку.