asyan.org
добавить свой файл
1
Мій візит до Польщі

(Враження Кристини Головня, гр. ФЛ\12-2)

Цією весною мені випала нереальна можливість поїхати до Польщі. Мені пощастило побувати в одному з найкращих міст Європи – старовинному Кракові. Сказати що це місто мені сподобалося це просто не сказати нічого! Краків - чудове місто зі старовинною архітектурою, веселими місцевими жителями та купою традицій. Кожен день був сповнений яскравими враженнями, емоціями та барвами.

Місцевий колорит, безліч екскурсій, веселощі із нашою групою – це те, від чого в мене й досі з’являється усмішка на обличчі. Краків – це місто, яке приховує в собі надзвичайні легенди, пам’ятки стародавньої культури, тощо. Життя тут просто вирує! За сім днів нашого перебування ми встигли побувати скрізь! Це і аквапарк, і кіно, і Вавель, і навіть більше, ми встигли побувати в чотирьох нічних клубах, які абсолютно відрізняються від українських. Центр міста – найдивовижніша річ. Багато артистів, клоунів, мімів, магазин на кожному кроці, знижки та найсмачніше натуральне морозиво. Це просто дівочий рай!

У Маріанському костьолі щогодини на вежу виходить трубач, грає мелодію а потім махає рукою туристам. Існує повір’я – скільки разів він тобі помахає – стільки повернешся до Кракова. Яке ж то було щастя, коли він махав сім раз! Я почувала себе маленькою дівчинкою, усмішка від вуха до вуха, стрибки, червоні щоки. А в голові думка! „Так”!!! Я повернуся сюди знову і знову!, адже настільки я полюбила це місто!.

Приймала нас Краківська Академія ім. Моджевського. Чудове місце, сучасний інтер’єр, величезні аудиторії, бібліотека , кімнати.

Все було чудово, але ми помітили, що поляки – це народ, який їсть багато хліба!. В нашій кімнаті набиралося аж два повних пакета хліба, тому що це не реально з’їсти таку кількість! На обід нам кожного дня давали картопляне пюре, яке неможливо уже було їсти, бо воно нам набридло. Але то все дрібниці, в будь-якому разі ми приїхали сюди не „поїсти”.

Кожного дня у нас були екскурсії та прогулянки, ходили ми настільки багато, що надвечір не відчували власних ніг, але це була приємна втома вона не заважала нам влаштовувати „студентський бум” в номері.

А щодо національних страв, то кухня тут схожа на українську. Поляки дуже люблять борщ, вареники і т. д. Куштували сирне тістечко – серник, та ватрушки з АДВОКАТОМ. Так-так , вам не здалось! Саме з АДВОКАТОМ, причому поляки і самі не можуть пояснити, що це таке. Це просто інший секретний інгредієнт.

Взагалі ми чудово провели час! І от ми повертаємося додому, наші руки відвалюються від неймовірної кількості речей, які ми купили, бо дуже хочеться подарувати хоч частинку Кракова рідним та близьким. Приємно стомлені, з масою емоцій! Ця подорож навчила радіти по-справжньому! Побачили Європу , хотілось би мати такий рівень життя і культури в Україна. Тепер ми знаємо до чого нам прагнути. Наше майбутнє і майбутнє нашої країни залежить від нас!

Тож наполегливо рекомендуємо відвідати Польщу та приєднатися до нас! Разом ми зможемо до людей донести максимум.

P.S. Молодь навчила нас певним словам, але ми й досі боїмося запитати їх значення у Анни Євгенівни, бо не впевнені в їхній цензурі.