asyan.org
добавить свой файл
1
Музика в нашому житті

Зміст бесіди з молодшими школярами

Музика звучить у театрах і кіно, на танцювальних майданчиках і в кафе. Під музику тренуються в спортивних залах, займаються в хореографічних гуртках. А ось звучить наспівна, тихенька монотонно-одноманітна колискова пісня та урочисто-святкова весільна, глибока, яскрава, завжди молода народна пісня. Не можна уявити собі бал-карнавал без музики і пісень, військові та фізкультурні паради, дитячі табори та туристичні походи.

Звичайно, музику маршів, танців, пісень, що долинають з радіо, теле- та відеоекранів, плеєрів, музику, з якою ми зустрічаємось кожного дня, може зрозуміти кожна людина. Не випадково її так і називають: легка музика.

Захотілося поспівати — будь ласка. Вибирай будь-яку знайому мелодію і співай. Забажалося потанцювати — будь ласка, маючи вдома приймач або магнітофон — танцюй!

Але ж є й інша музика, та, яку потрібно тільки слухати, і називають її серйозною.

Легка музика — це помічник у будь-якій справі, вона допомагає і працювати, і відпочивати, створює гарний настрій. Без неї просто неможливо обійтися.

Без музики серйозної людина, можливо, і проживе — так іноді буває. Але це все одно, що прожити все життя без справжнього, надійного друга. Саме як товариш — задушевний, сердечний, вірний, добрий і справедливий — розмовляє з тобою серйозна музика. Цей приятель порадіє разом з тобою, посумує, якщо трапилася біда, розрадить, навчить тебе любити природу і все живе, допоможе стати добрішим, чуйнішим. Розповість про потрібне і важливе і зробить твоє життя по-справжньому цікавим. Якщо бажаєш мати такого вірного друга, тоді перш за все вчися слухати, тому що і це, виявляється, потрібно вміти.

Музика може запам'ятатися на все життя і схвилювати не менше, ніж найбільш зворушливий вірш, повість, цікава історія або фільм. Вміння слухати серйозну музику прийде з часом, якщо, звичайно, ти будеш виховувати в собі доброту, чуйність, милосердя, уважність до оточуючих, тому музика серйозна, справжня, може, якраз в цьому і допоможе. Слухай її, думай і розмірковуй. І не соромся, якщо музика змусить тебе поплакати. Це означає, що ти починаєш не тільки розуміти, а й і відчувати її. Це означає, що ти вже не будеш байдужою і холодною людиною.

Тож запрошуємо тебе до величної і прекрасної країни МУЗИКИ!

Пам'ятай, що в цій країні ти завжди будеш бажаним гостем і навіть

знайдеш друга, якщо тільки не злякаєшся труднощів, які неминучі, коли людина відкриває для себе новий, невідомий ще їй світ.

Звичайно, тобі допоможуть книжки, теле- і радіопередачі. Вони можуть зробити багато, але головне залежить від тебе.

Слухай серйозну музику. Слухай її якомога більше і неодмінно, обов'язково роздумуй над тим, що почуєш.