asyan.org
добавить свой файл
1
25.12.12., вівторок.

Митний союз поставить хрест на євроінтеграції України - Єврокомісія

митний союз поставить хрест на євроінтеграції україни - єврокомісія
Зближення України з Митним союзом та Угода про асоціацію Україна-ЄС є несумісними, заявляють в Європейській комісії.

Коментуючи агентству "Інтерфакс-Україна" можливий сценарій розвитку в разі повної або часткової інтеграції Києва з Митним союзом, в Єврокомісії пояснили, що в цьому випадку Україна "має обирати, з якими правилами вирівнювати своє законодавство - або з тим, яке пов'язане з законодавством ЄС, або з тим, що застосовуються в межах Митного союзу".

"Неможливо, щоб Україна вирівнювала з обома (законодавствами) в один і той же час. Україна має обрати, яким шляхом іти, знаючи, що Митний союз та Угода про асоціацію Україна-ЄС є взаємно несумісними", - заявляють в Брюсселі.

В Єврокомісії констатують, що "сценарій повної інтеграції України з Митним союзом створить серйозні проблеми".

"Україна не зможе проводити і реалізовувати будь-яку самостійну двосторонню торгову політику, передавши свій суверенітет Митному союзу з питань у сфері тарифів та інших ключових комерційних питань", - пояснили в ЄК.

Крім того, в Єврокомісії також наголошують, що "навіть часткове приєднання до Митного союзу, що впливає на українські тарифи або її нормативні рамки, пов'язані з торгівлею, буде проблематичним".

"Врешті, незважаючи на складність питань, які також будуть вирішені в контексті членства України в СОТ, вступ до Митного союзу вплине на привілейовані торгові відносини, на які спрямована поглиблена і всеосяжна зона вільної торгівлі з ЄС", - наполягають в ЄК.

У Брюсселі нагадали, що Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з Україною спрямована на досягнення повної та ефективної торгової інтеграції між двома ринками, піднімаючи відповідні митні тарифи і квоти, а також надаючи основу для гармонізації законодавства, норм і правил в різних торгових секторах".

"Угода пропонує Україні межі для модернізації торговельних відносин та економічного розвитку, що позитивно позначиться на економічних аспектах життя і принесе переваги зацікавленим сторонам", - наголошують в Єврокомісії.

//«Інтерфакс-Україна»21.12.12., п’ятниця.

Угоду про асоціацію України з ЄС підпишуть у Вільнюсі

угоду про асоціацію україни з єс підпишуть у вільнюсі
Угода про асоціацію Україна-ЄС має бути підписана в листопаді 2013 року на саміті у Вільнюсі, заявив глава комітету закордонних справ Європейського парламенту Елмар Брок.

"Угода про асоціацію, зокрема угода про зону вільної торгівлі, має бути підписана в листопаді 2013 року на саміті у Вільнюсі", - сказав він на прес-конференції у четвер в Києві.

Інтерфакс-Україна

16 октября 2012.

Евросоюз поставил Украине три условия перед саммитом

Украина-ЕС

Посол Евросоюза в Украине Ян Томбинский признал, что может не хватить времени для принятия решения относительно проведения ежегодного саммита Украина-ЕС в этом году

http://news.mail.ru/prev670x400/pic/70/a5/image10609068_1ba6cc91f47b623cb1292adc20d5a640.jpg

Об этом, как передает корреспондент «Комментариев», он заявил на пресс-конференции в Киеве. При этом он выразил надежду, что саммит состоится.

«Еще нет окончательного решения ни о проведении саммита, ни о его не проведении», — заявил Томбинский, добавив, что сейчас все внимание Евросоюза привлечено к парламентским выборам в Украине. По его словам, решение проведения саммита будет принято после выборов и их оценки.

Также он назвал три момента, которые будут учитываться при принятии решение о проведении саммита: «Во-первых, это проведение демократических парламентских выборов, второе – это то, каким образом будут решены те вопросы, которые в Евросоюзе называются “политически мотивированными уголовными делами”, и третье – это усилие Украины в реформировании судебной системы.

При этом Томбинский особо подчеркнул взаимосвязь первого и второго моментов, заявив “Украине нужна системная реформа судебной системы”.

Как сообщали “Комментарии”, ранее в Еврокомиссии сообщили, что саммит Украина-ЕС, скорее всего, состоится после выборов в Верховную Раду, в начале 2013 года, т.к. все зависит от результатов парламентских выборов.

В свою очередь, глава миссии Украины при Европейском Союзе Константин Елисеев отмечает, что саммит “Украина — ЕС” состоится при любых условиях.

12.10.12. Фюле і Ештон назвали вибори тестом демократії для України

фюле і ештон назвали вибори тестом демократії для україни

Європейський Союз знову висловлює стурбованість у зв'язку з відсутністю рівного доступу всіх політиків до виборчого процесу в Україні, але вітає заяву влади про намір провести вибори чесно і прозоро.

Про це йдеться в спільній заяві члена Єврокомісії з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле і верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, прийнятому й оприлюдненому в п'ятницю.

"Парламентські вибори, які пройдуть 28 жовтня, стануть тестом на наявність демократії в Україні. Ми вітаємо рішення української влади щодо співробітництва з місією спостерігачів ОБСЄ/БДІПЛ і намір провести вибори у відповідності з міжнародними стандартами", - говориться в заяві.

"Усі партії і кандидати повинні отримати рівні можливості у виборчому процесі. Виходячи з цього, ми закликаємо українську владу прислухатися до попередніх рекомендацій місії ОБСЄ/БДІПЛ", - підкреслюють К.Ештон і Ш.Фюле.

Водночас представники ЄС висловлюють стурбованість і вимагають негайного вирішення ситуації з рівним доступом до ЗМІ всіх учасників виборчого процесу.

Також вони вказують на те, що діяльність ЦВК повинна бути прозорою, проблеми, що виникли навколо формування дільничних виборчих комісій, повинні бути усунені.

"Ми висловлюємо співчуття у зв'язку з наслідками судових процесів, що не відповідають міжнародним стандартам, які виключили можливість участі у виборах деяких представників української опозиції", - підкреслюється в заяві.

//Інтерфакс-Україна

02.10.12, вівторок.

Грищенко: Україна впритул підійшла до асоціації з ЄС

грищенко: україна впритул підійшла до асоціації з єс

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко під час ХІ Ради керівників закордонних дипломатичних установ України розповів про досягнення європейської інтеграції України.

"Європейська інтеграція – стрижень нашої зовнішньої політики. Цілком логічно, що головні досягнення були саме в цьому напрямку. Україна впритул підійшла до асоціації з ЄС. Угода про Асоціацію – це об'ємний фоліант. За кожною сторінкою – робота політиків, дипломатів, економістів", – зазначив Грищенко.

За словами глави МЗС, парафування угоди стало можливим за рахунок того, що Україна змогла продемонструвати цілком конкретну базу в плані проведення реформ.

"Це була спільна праця, і ми всі маємо пишатися нею. Лише торік в межах виконання домашніх завдань був завершений процес приєднання України до чотирьох міжнародних конвенцій, ухвалено 11 нових законів, створено два нових державних органи, принципово вирішено питання про впровадження біометричних паспортів, практично завершена законодавча фаза плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС", - сказав він.

Нагадаємо, раніше Європарламент рекомендував Раді ЄС підписати і ратифікувати Угоду про асоціацію з Україною тільки після того, як Київ виконає низку вимог, серед яких – припинення переслідування опозиції.

//ЛIГАБiзнесIнформ

14.09.12.Україна інтегрується до ЄС після виборів – Янукович.

україна інтегрується до єс після виборів - янукович
Євроінтеграція України останнім часом сповільнилася через появу додаткових питань Євросоюзу до України, проте вони будуть зняті після парламентських виборів, вважає президент України Віктор Янукович.

"Переконаний, що після парламентських виборів всі побоювання будуть зняті, і шлях інтеграції з ЄС буде пройдений до кінця", - сказав він, виступаючи на 9-ій Ялтинській щорічній зустрічі в п'ятницю.

Янукович зауважив, що Україна активно рухається до підписання угоди про Асоціацію і ЗВТ з Європейським Союзом. Він нагадав, що в липні поточного року було парафовано угоди щодо ЗВТ.

Водночас, він зауважив, що крім поглиблення відносин з Європою Україну цікавить розвиток співробітництва з провідними державами регіону. Крім СНД він назвав Шанхайську організацію співробітництва та інші.

За словами Президента, "Україна уважно аналізує створення таких інтеграційних  об’єднань, як Митний союз і ЄЕП".

"Особливу увагу ми приділяємо перетворенню цього об’єднання в Євразійський економічний союз, де Україна має стати спостерігачем," - зазначив Янукович.

Президент додав, що "сьогодні Україна прикладає максимум зусиль для партнерських стосунків з сусідами, всіма країнами Європи".

"Пропоную підписати між Україною та Туреччиною угоду про зону вільної торгівлі", - сказав Янукович, звертаючись до присутнього на конференції прем’єр-міністра Туреччини Реджепа Ердогана.

"Сьогодні ситуація в Україні нормалізувалися, ми змогли вийти з кризової спіралі та подолати інерцію занепаду", - додав Янукович.

"Цілі та завдання українських реформ чіткі та зрозумілі – вийти в число лідерів посткризового світу", -  сказав президент.

20.07.12. Парафовано угоду про вільну торгівлю між Україною і ЄС

парафовано угоду про вільну торгівлю між україною і єс
У Брюсселі представниками України і Європейської комісії було парафовано текст угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною і ЄС, яка є невід`ємною частиною угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

Про це повідомив міністр економічного розвитку та торгівлі України Петро Порошенко.

Він уточнив, що еталонну англійську версію тексту угоди було парафовано у четвер о 19.00 за київським часом.

«Еталонну англійську версію сьогодні було парафовано. Далі йтиме технічна робота з перекладу її українською мовою й мовами країн Євросоюзу», - сказав П.Порошенко.

Він висловив надію, що український варіант угоди буде готовий найближчим часом і переданий на ознайомлення до Верховної Ради та уряд.

«Думаю, що найближчим часом ми зможемо передати текст угоди для ознайомлення зацікавленим сторонам. Поки це буде парламент і уряд. А вже починаючи з вересня ми зробимо все, щоб ця угода стала публічною», - сказав міністр.

Він також висловив задоволення, що в результаті спільної роботи з європейською стороною документ вдалося парафувати раніше очікуваних термінів.

При цьому він зазначив, що на даний момент парафовано повний текст угоди про асоціацію, включаючи угоду про зону вільної торгівлі.
Зона вільної торгівлі повинна стати складовою частиною Угоди про асоціацію, переговори щодо якої сторони почали в 2007 році.

УНІАН

20.07.12. В ЄС вважають неможливим підписання угоду про асоціацію з Україною

в єс вважають неможливим підписання угоду про асоціацію з україною
Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу і високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон заявила про неможливість підписання і ратифікації Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі через згортання демократії в Україні після 2010 року.

«Будемо відверті – підписання та ратифікація Угоди про асоціацію та ЗВТ будуть неможливі, якщо Україна терміново не зверне увагу на таке різке погіршення демократії і верховенства права», - заявили Баррозу і Ештон в інтерв'ю Центру Разумкова.

При цьому політики зазначили, що першочерговим завданням для української влади є припинення випадків вибіркового правосуддя і політично мотивованих переслідувань. «Необхідно знайти рішення, які дозволили б пані Тимошенко, панові Луценку та іншим вийти на свободу і брати повноцінну участь у політичному житті. Те ж стосується важливості проведення в Україні парламентських виборів восени у відповідності з міжнародними і європейськими стандартами демократичних виборів. Намір України запросити повноцінну місію міжнародних спостерігачів за виборами під керівництвом БДІПЛ-ОБСЄ дуже вітається», - заявили Баррозу і Ештон.

Крім того, вони констатували, що в багатьох країнах-членах ЄС також стурбовані управлінням українською економікою, зокрема діловим і інвестиційним кліматом. «Ці проблеми слід розглянути не тільки для зміцнення довіри, але і для прогнозу зони вільної торгівлі. Є й інші питання, де ми хотіли б бачити зсув, починаючи, зокрема, у спільній роботі над всебічною конституційною реформою. Як зазначалося, рішення Конституційного суду від вересня 2010 року викликало серйозні питання. Україні потрібна Конституція, яка буде відображати широкий консенсус всіх політичних груп, від уряду до опозиції, і яка витримає перевірку часом. Конституції потрібні, щоб забезпечити довгострокову передбачуваність, вводячи довгострокові базові правила політичного життя, зрозумілі для політиків, виконавчої влади, судів і громадськості», - відзначили політики.

«Тому в цілому, перспективи відносин ЄС – Україна могли б бути дуже хорошими. Але на жаль, ми зараз переживаємо дуже складний момент, і ключ до руху вперед у наших відносинах знаходиться в Києві, не в Брюсселі. Наша пропозиція - на столі, що видно з парафування Угоди про асоціацію. Але фундаменту цінностей, необхідного для політичної асоціації, немає. Саме Україна повинна продемонструвати політичну волю, зробивши чіткі і конкретні кроки, щоб переламати негативні тенденції, які ми спостерігаємо з 2010 року», - резюмували Баррозу і Ештон.

// ZN.UA

Підписання асоціації з Україною не потребує паузи – Тейшейра

31.05.12, четвер.

підписання асоціації з україною не потребує паузи – тейшейрафото Корреспондент.net

Посол зазначив, що сьогодні немає жодних сумнівів у важливості угоди для обох сторін.

Європейський Союз не має наміру брати паузу перед підписанням Угоди про асоціацію з Україною. Про це заявив глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра в інтерв'ю газеті КоммерсантЪ-Украина.

Так, нагадав посол, президент України Віктор Янукович "сказав, що ЄС хоче взяти паузу". "Але це не так! Як я розумію, пан Янукович зробив цю заяву, оскільки розуміє, що ЄС на поточний момент не буде готовий підписати цю угоду, якщо таке питання буде поставлено. Але це не означає, що ми хочемо щось відкладати. До чого нам пауза?" - сказав він.

Посол зазначив, що сьогодні немає жодних сумнівів у важливості угоди для обох сторін. "Інша справа, в Україні є певні люди, для яких ця угода невигідна. І ось вони дійсно нічого не втрачають, якщо з'являється пауза", - сказав Тейшейра.

Кажучи про можливу ізоляцію України, посол зазначив, що не може "визначати початок або кінець ізоляції", а також не може від імені ЄС говорити про її існування.

"Як ви знаєте, країни-члени ЄС дотримуються різних позицій з цього питання. Але у переважної більшості не склалося позитивної думки про процеси, що відбувалися в Україні в останні два роки, і тому сьогодні вони приймають відповідні рішення", - сказав Тейшейра.

Підводячи підсумки свого перебування на цій посаді, посол також зазначив, що розчарований.

"Чотири роки тому ми розраховували до 2012 році не тільки завершити переговори, але і ввести в дію Угоду про асоціацію, очікували істотного прогресу в проведенні реформ. Ми планували надавати Україні бюджетну підтримку і бачити результат нашої допомоги. І, нарешті, розраховували на певний рівень поваги європейських цінностей - демократії, прав людини, верховенства права. На жаль, сьогодні ситуація виглядає по-іншому. Тому я можу сказати, що очікування не виправдалися - і мої особисті і Євросоюзу", - сказав Тейшейра.

Нагадаємо, незабаром главу представництва ЄС в Україні Тейшейру змінить Ян Томбинський.

Проект резолюції: Україні відкриють шлях до Європи

23.05.12, середа

проект резолюції: україні відкриють шлях до європи
Україні відкриють шлях до Європи і розблокують підписання Угоди про Асоціацію, якщо українська влада проведе декриміналізацію політичних рішень і припинить переслідування опозиції. Ця умова прописана в проекті резолюції по Україні, голосування по якому відбудеться в четвер.

Як повідомляє газета «Комерсант Україна» в статті «Вынесли спор из избы», вчора в Європарламенті відбулися дебати щодо ситуації в Україні. Депутати узгодили спільний проект резолюції, що виключає можливість підписання і ратифікації Угоди про Асоціацію до перегляду політично мотивованих вироків і декриміналізації політичних рішень. Об'єктом критики стала не тільки українська влада, але і група європейських соціал-демократів, партнером якої є Партія регіонів. Представники соціал-демократів пообіцяли розірвати договір про співпрацю з ПР, якщо до кінця року не побачать суттєвого поліпшення ситуації з демократією в Україні.

Закриваючи дискусію, єврокомісар Штефан Фюле попросив депутатів Європарламенту виважено підійти до опису ситуації в Україні. «Ситуація насправді не чорно-біла, але нам не можна допускати компромісів в питаннях дотримання наших цінностей», - наголосив комісар.

За підсумками дебатів депутати узгодили проект резолюції, який буде зареєстровано в секретаріаті Європарламенту і винесений на голосування в четвер. Документ містить безліч претензій і вимог до української влади, але менш емоційним в порівнянні з торішніми резолюціями. Зокрема, про президента Віктора Януковича і його роль в проблемі взаємин України і ЄС в цьому документі не згадується.

У підсумковому проекті залишилася рекомендація до тих європейських політиків, які вирішать відвідати матчі Євро-2012 в приватному порядку: «домагатися побачення з політичними затриманими» і не відвідувати VIP-трибуни. При цьому автори документа зазначають, що це не є бойкотом чемпіонату.

В результаті вчорашніх дебатів посилилися вимоги Європарламенту до майбутніх парламентських виборів в Україні. Проект не тільки «закликає владу прояснити до початку кампанії ситуацію з ув'язненими, яким винесено вирок політично мотивованим справам», але і кілька разів констатує неприпустимість неучасті у виборах засуджених лідерів опозиції. Одним з перших пунктів резолюції пропонується записати вимогу змінити Кримінальний кодекс таким чином, щоб це дозволило вирішити існуючу проблему.

Але головним положенням документа є список умов для розблокування підписання і ратифікації Угоди про Асоціацію. У цей список, крім абстрактних положень «про поліпшення ситуації з дотриманням прав людини, верховенства права і демократії», внесено більш конкретні вимоги - «декриміналізувати відповідальність за політичні рішення» і «покласти край практиці приборкання політичної опозиції». 

17.05.12, четвер. ЄС призначив нового посла в Україні

єс призначив нового посла в україні
Верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон призначила Яна Томбіинського послом ЄС в Україні.
К. Ештон оголосила сьогодні про свій намір призначити 15 нових голів делегацій Європейського союзу по всьому світу і двох нових заступників голів делегацій.

Ян Томбінський з 2007 року є послом Польщі в Євросоюзі. До цього він був головою диппредставництва Польщі у Франції, Словенії, Боснії та Герцеговині.

Нагадаємо, термін повноважень нинішнього голови представництва ЄС в Україні португальця Жозе Мануеля Пінту Тейшейри закінчується влітку цього року. Згідно з новим призначенням, Тейшейра стане главою представництва ЄС в Кабо-Верде.

Українці країнам ЄС даватимуть «Брюссельську калошу»

за відмову в візі (28.04.12, субота).

українці країнам єс даватимуть «брюссельську калошу» за відмову в візі
Доля Юлія Тимошенко знову стала головною темою дискусії «Клубу друзів України» в Європарламенті.

За словами євродепутатів, зближенню нашої країни з Європою і справді заважає справа екс-прем’єрки. Однак парламентарі погодились, що Україна має сама розібратися у ситуації, а кримінальне переслідування одного політика не може стати на заваді процесу євроінтеграції.

Також учасники зустрічі обговорили проблеми відкритості та демократичності майбутніх парламентських виборів. «Друзі України» не оминули і теми безвізового режиму між нашою країною та державами Шенгенської угоди.

«Українці мають право вільно пересуватися країнами Євросоюзу» - заявила депутат від Угорщини Бела Ковач. А представник Латвії – голова клубу друзів України Олександр Мирський запропонував заснувати спеціальну премію «Брюссельська калоша» і вручати її тим країнам, на адресу яких надходило найбільше скарг від українців у візових питаннях.

«Сьогоднішня дискусія показала, що Європа не відторгає Україну. Вона навпаки зацікавлена у тому, щоби розвивати в Україні інститут демократії, та допомогти Україні у становленні її демократичних інститутів. І це не може не радувати», - відзначив політолог, голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко.

30.03.12, п’ятниця. Угоду про асоціацію з ЄС парафують сьогодні


угоду про асоціацію з єс парафують сьогодні

Україна і ЄС парафують Угоду про асоціацію, переговори з якою тривали 5 років.

Парафування почнеться в п'ятницю в другій половині дня і триватиме близько трьох годин.

Парафування документа є технічним процесом узгодження тексту, домовленості щодо якого були досягнуті на рівні глав делегацій.

Після парафування документ повинен бути підписаний, ратифікований і імплементований, що є вже політичним процесом.

Разом з тим, як стверджують у Брюсселі, в свого роду "вичитування" ще потребує Угода про глибоку та всебічну зону вільної торгівлі.
"Це не переговори, а тільки вичитування, яке триватиме певний час. Коли обидві частини будуть повністю готові, вони будуть відправлені на переклад – на це піде декілька місяців", - зазначає джерело.

Згідно з процедурою, далі текст повинен бути переведений і переданий Раді ЄС, яка дасть мандат на його підписання.

Однак, для того, щоб процес підписання відбувся, в Україні мають бути створені необхідні умови.

Зокрема, Брюссель наполягає на тому, щоб Україна поважала і дотримувалась основних європейських цінностей.

Це - верховенство права, незалежна судова система, вирішення проблеми виборчого судового правосуддя, політично мотивованих судів, проведення вільних і справедливих виборів, конституційної реформи.

«Це для нас – проблеми пріоритетно важливі для того, щоб оцінювати, чи підходить політична атмосфера для того, щоб просуватися на наступний етап», - стверджують в Брюсселі.


Інтерфакс-Україна

21.03.12 Дату парафування Угоди про асоціацію в ЄС пропустили без суперечок

дату парафування угоди про асоціацію в єс пропустили без суперечок
Брюссель підтверджує остаточну дату парафування Угоди про асоціацію Україна-ЄС – 30 березня 2012 року.

Дипломатичне джерело в Брюсселі повідомило, що інформація про парафування документа була заслухана в цей день у рамках засідання постійних представників країн-членів ЄС (так званий COREPER-2).

Оскільки питання носило технічний характер, дискусія щодо нього не проводилася.

Таким чином, 30 березня в Брюсселі голови переговорних команд – заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін і виконуючий директор Європейської служби зовнішньої діяльності з питань Росії, Східного партнерства і Західних Балкан Мирослав Лайчак (Miroslav Lajčák) повинні поставити свої підписи на більш ніж 1,5 тис. сторінок тексту.

//Інтерфакс-Україна

13.03.12. Україна і ЄС парафують Угоду про Асоціацію 30 березня 2012 року

україна і єс парафують угоду про асоціацію 30 березня
Україна і Євросоюз погодили дату парафування Угоди про Асоціацію – процедура пройде в Брюсселі 30 березня.

До цієї дати у Верховній Раді мають намір прийняти спеціальну заяву із закликом до ЄС підписати Угоду про Асоціацію і негайно ввести в дію її економічну частину. Голосування з даного документу стане приводом для протистояння в парламенті – його текст вже викликав питання у представників опозиції.

Як повідомляє Коммерсантъ-Украина в статті «За угодою згоди немає», вчора глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов і заступник голови парламентського комітету у міжнародних справах Леонід Кожара зареєстрували у Верховній Раді проект постанови «Про прийняття Угоди про Асоціацію, включаючи глибоку та всебічну зону вільної торгівлі між Україною і ЄС». У розпорядженні видання опинився текст документа.

Документ «закликає Євросоюз і його країни-члени продемонструвати політичну волю і забезпечити якнайшвидше підписання Угоди про Асоціацію».

Поява документа саме зараз не випадкова. Джерела в МЗС запевняють, що Київ і Брюссель погодили дату парафування Угоди про Асоціацію, після чого формально може бути запущений процес підготовки договору до підписання. Ця церемонія відбудеться 30 березня в Брюсселі. «Ми хочемо прийняти цю заяву в 2 найближчі пленарні тижні. Ми не прив’язуємо це питання до парафування, але маємо намір висловити точку зору парламенту, не відкладаючи»,- заявив Олександр Єфремов.

26.02.12. Україна і Євросоюз на розпутті – Фюле

україна і євросоюз на розпутті - фюле
Відносини України і ЄС знаходяться на розпутті, заявляє європейський комісар з питань зовнішньої політики і Європейській політики сусідства Штефан Фюле (Stefan Fule).

Очікується, що про це Ш.Фюле заявить у рамках політичного діалогу «Україна-ЄС: шлях вперед», що пройде в понеділок у Брюсселі, говориться в анонсі виступу.

«Цей рік має вирішальне значення для визначення характеру шляху, що треба буде пройти для відносин України з ЄС. І є кілька викликів, які стоять перед нами», - сказав Ш.Фюле у своєму виступі.

Єврокомісар підкреслює, що усе ще залишається низка важливих сфер, які своїм розвитком і діями української влади викликають стурбованість у ЄС: виборче правосуддя, бізнес-клімат і конституційна реформа. «Важливо, щоб Україна продемонструвала свою тверду прихильність основним цінностям», - сказав він, говорячи про необхідні реформи в сфері підтримки демократії, прав людини, верховенства права, як основних передумов Європейської політики сусідства і її східного виміру – Східного партнерства.// Інтерфакс-Україна

28.02.12. Угоду про асоціацію з ЄС підпишуть після виборів

угоду про асоціацію з єс підпишуть після виборів
Угода про асоціацію між Україною та ЄС може бут підписана восени цього року. 

Про це комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Стефан Фюле заявив 27 лютого, виступаючи на конференції “Україна-ЄС: шлях вперед”.

“Щодо підписання, я думаю, це може бути восени. Певні країни-члени очевидно скажуть, що після виборів”, - сказав він. 
При цьому комісар зазначив, що парафування угоди має відбутися вже впродовж найближчого місяця. 

С.Фюле підкреслив, що затримки з парафуванням викликані об’єктивними причинами, які полягають у необхідності юридичної перевірки всього тексту угоди та узгодження усіх пунктів її положення у фінальному варіанті. 

Крім того, комісар зазначив, що після парафування угоди знадобиться додатковий час на її переклад на офіційні мови країн-членів ЄС перед підписанням сторонами. 
“Підписання угоди восени – це не результат політичної гри”, - підкреслив С.Фюле. 

У свою чергу, секретар Ради національної безпеки та оборони України Андрій Клюєв позитивно оцінив перспективу підписання угоди восени. 
“Що стосується підписання, то я згоден, що якби це сталося восени, це було б дуже гарно”, - сказав він. 

Україна та ЄС заявили про завершення переговорів про укладення угоди про асоціацію на саміті 19 грудня 2011 року в Києві. 
Україна та ЄС розпочали переговори про угоду про асоціацію в 2007 році, а про зону вільної торгівлі, яка є складовою частиною угоди про асоціацію, - в 2008 році.

УНІАН

28.02.12. Клюєв: Зближення з ЄС - ключове питання нацбезпеки

клюєв: зближення з єс - ключове питання нацбезпеки

Повномасштабне зближення з ЄС із майбутнім отриманням членства лишається незмінним стратегічним пріоритетом України і одним з ключових питань національної безпеки – заявив у Брюсселі секретар Ради нацбезпеки і оборони Андрій Клюєв.

Разом із комісаром ЄС із політики сусідства Штефаном Фюле, міністрами закордонних справ Швеції Карлом Більдтом і Литви Аудронюсом Ажубалісом і українськими політиками, він взяв участь у круглому столі «Відносини Україна-ЄС: шлях попереду». Клюєв підкреслив, що приєднання до ЄС закріплено у законах «Про основи національної безпеки і зовнішньої і внутрішньої політики України».

А своїм завданням на посаді секретаря РНБО Клюєв бачить підвищення безпеки і конкурентості України у політичній, економічній і гуманітарній сферах. Шлях до цього у чесних, демократичних і прозорих парламентських виборів, в успішному проведенні судової, конституційної реформ, змінах кримінального законодавства, що наближають Україну до європейських стандартів. А ще – у найшвидшому парафуванні угоди про асоціацію України з ЄС.

ICTV

03.02.12. Янукович привітав «президента» ЄС з переобранням

янукович привітав Фото Reuters
Президент України Віктор Янукович привітав Германа Ван Ромпея з нагоди переобрання на посаду президента Європейської Ради.

Про це повідомляє прес-служба глави української держави.

"Вважаю це рішення лідерів держав-членів ЄС є ще одним підтвердженням Вашого міжнародного авторитету, досвіду, а також визнанням ефективності Вашої діяльності на цій високій посаді в відповідальний і складний для Європейського Союзу період", - йдеться у вітанні українського президента.

В.Янукович висловив переконання, що під керівництвом Г.Ван Ромпея ЄС впевнено буде йти шляхом свого подальшого розвитку і зміцнення загальноєвропейської солідарності. "Вірю, що Ви й надалі підтримуватимете процес зближення України і Європейського Союзу і сприятимете реалізації амбітного порядку денного наших відносин, першочерговим завданням яких є укладення Угоди про асоціацію", - наголошується у привітанні.