asyan.org
добавить свой файл
1
Конкурс за професіями
«Адміністратор, оператор комп'ютерного набору»,
«Слюсар з ремонту автомобілів»

Вступне слово керівника методичної секції.

Нашому училищу 89 років. Воно створювалося як база для підготовки працівників гірничої промисловості.

Згодом училище освоїло підготовку нових професій – «Слюсар з ремонту автомобілів»; «Адміністратор ,оператор комп'ютерного набору».

Сьогодні ми ближче познайомимося з цими чудовими професіями, покажемо вам візитні картки спеціальностей, яке готує Макіївське вище професійне училище .

Дивіться і слухайте, ми починаємо!

(Перегляд презентацій за професіями: «Адміністратор, оператор комп'ютерного набору», «Слюсар з ремонту автомобілів»)

Ведуча.

Програма у нас конкурсна, а тому повинні бути переможці. Визначити їх нам допоможе вельмишановне журі. Це люди, які присвятили себе навчанню і підготовці першокласних фахівців. (Представлення журі)

Ведуча.

На конкурсі ми заглянемо трошки в майбутнє, і сьогоднішні учні створять проекти майбутнього – автосалон «Comfort» та СТО «Умілі руки»

Майстри виробничого навчання з професій «Слюсар з ремонту автомобілів» та «Адміністратор, оператор комп’ютерного набору» познайомлять з чоловічим і жіночим складом фірм. (На медіа-дошці демонструються світлини учасників з написом посади кожного) (див .Додатки)

1 конкурс «Реклама»

Як відомо, реклама - двигун бізнесу. Учасники конкурсу підготували рекламу своїх підприємств:

Слово по черзі надається автосалону «Comfort» та СТО «Умілі руки» (демонстрація презентацій на медіа-дошці з коментарями).

Ведуча.

2 конкурс «Створення уніформи»

З командами ми познайомилися. А тепер попросимо учасників продемонструвати вміння робити щось з нічого. Обличчя будь-якого підприємства - це його працівники, важливу роль відіграє їх зовнішній вигляд. В цьому конкурсі вам потрібно створити уніформу з підручних матеріалів (пакети для сміття, туалетний папір, скотч, кольоровий папір).

На виготовлення костюма вам дається 2 хвилини, журі оцінює роботу за 5-ти бальною системою.

Ведуча.

3 конкурс «Автомобіль мрії»

Підприємства функціонують, працівники одягнені, а тобто, пора оголошувати наступний конкурс - «Автомобіль мрії». Учасникам команд за 1 хвилину потрібно змонтувати з геометричних фігур автомобіль своєї мрії.

Ведуча.

4 конкурс «Гарантії підприємств»

Для повного уявлення про імідж цих фірм необхідно почути гарантії, які вони можуть надати для своїх споживачів. (Виступи кожної команди зі своїми пропозиціями гарантій)

Слово журі.

Музична пауза.

Ведуча.

5 конкурс «Питання-відповідь»

Наші підприємства пов'язані з автомобілями, працівники - справжні знавці своєї справи. А продемонструвати свої знання пропоную в наступному конкурсі. Отже, конкурс «Питання - відповідь». Командам по черзі будуть задаватися питання, кожну правильну відповідь - 5 балів, якщо команда не може відповісти - питання передається команді-супротивника. Питання задаються по черзі кожній команді:

 • Коли відзначають день автомобіліста ? (остання неділя жовтня)

 • Як називається марка першого автомобіля ? (Мерседес)

 • Ім'я якого гонщика "Формули-1" вже стало прозивним? (Міхаель Шумахер)

 • Як у народі називають рульове колесо автомобіля? (бублик)

 • Яка категорія водійського посвідчення дає право працювати водієм автобуса?(D)

 • Згідно з правилами дорожнього руху, з якою швидкістю дозволяється рух поза населених пунктів вантажним автомобілям, що перевозять в кузові людей?(не більше 60 км/год)

 • Яким французьким словом називаються водовідвідні канали вздовж дороги? (Кювет.)

 • Як називається підземна споруда для руху автомобільного транспорту?(Тунель.)

 • Яка машина була у тата дядька Федора з мультфільму про Простоквашино?(Запорожець)

 • Яка казкова героїня похилого віку сказала про себе так: «... і завжди переходжу вулицю в недозволеному місці»?(Стара Шапокляк.)

Ведуча.

6 конкурс «Пантоміма»

Свої теоретичні знання наші учасники показали, прийшов час практики. Зараз ми всі побачимо, які ви водії. Конкурс «Пантоміма». По 2 учасники від команди просимо вийти на сцену і зайняти місця в «салонах». (На сцені стоять по два стільця з кожної сторони).

Під музику вам потрібно імітувати їзду на автомобілі. Правдоподібність пантоміми та артистичність учасників оцінює журі. (Музика змонтована з різних музичних частин).

Ведуча.

7 конкурс «Надання першої допомоги»

Наше життя не передбачуване, тому зараз ми подивимося, як поводяться працівники фірм в екстреній ситуації. На столі викладені бинти, вата, шини, джгути, вам необхідно надати першу допомогу:

- Зірвався вантаж і на руці утворилася рана;

- В автомобільному салоні клієнт спіткнувся і зламав собі ногу

Слово журі.

Музична пауза.

Ведуча.

8 конкурс «Створимо нові знаки».

Напередодні команди отримали завдання розробити новий дорожній знак. А що вийшло, ми зараз подивимося. На сцену запрошується учасники, які демонструють свої знаки на медіа-дошці і коментують їх:

 • Автосалон «Comfort» - «ДАІ у кущах»

 • СТО «Умілі руки» - «Увага! За рулем блондинка»

Ведуча.

9 конкурс «Ми знаємо свою справу».

Це конкурс тільки для хлопців. За одну хвилину кожна команда повинна написати якомога більше складових частин автомобіля.

Ведуча.

10 конкурс «Знання логотипів автомобілів»

Настав час конкурсу для дівчат. Ми подивимося, наскільки добре вони розбираються в марках автомобілів. Для кожної команди по черзі на екрані буде демонструватися логотип, ваше завдання правильно назвати марку. Правильна відповідь - 5 балів, якщо ж дівчатка не можуть відповісти, вони можуть звернутися за допомогою до своєї команди, але тоді за правильну відповідь вони отримають лише 2 бали.

Ведуча.

11 конкурс «Корпоративне свято»

Але важкі трудові будні завжди змінюються святами. Ось і на наших підприємствах корпоративне свято. А який корпоратив без пісні?

Учасникам команд потрібно назвати, а краще заспівати рядок з пісні на автомобільну тему. Команда, яка назвала більше пісень, є переможцем в цьому конкурсі.

Ведуча.

12 конкурс «Скласти фразу»

Прийшов час для останнього завдання. Командам потрібно скласти фразу зі слів, які знаходяться в конверті (ЕСЛИ ВЫ УДАЧНО ВЫБЕРИТЕ СВІЙ ТРУД И ВЛОЖИТЕ В НЕГО СВОЮ ДУШУ, ТО СЧАСТЬЕ САМО ВАС ОТЫЩЕТ!) (після першої правильної відповіді, фраза висвічується на медіо-дошці)

Ведуча.

А поки журі підбиває підсумки гри, заключне слово надається керівникові закладу.

Слово журі

Нагородження