asyan.org
добавить свой файл
1


Влад ЯКУШЕВ, Львів


МІФІЧНІ ПРОФЕСІЇ

Класифікатор професій ДК 003-95 України розсмішить та здивує вас Заглянувши у нього ви дізнаєтесь про існування нечуваних. загад­кових професій! Ось, наприклад: артист ритуальних послуг.

Є така професія. Офіційно у вищевказаному до­кументі зазначена.

Ким хочуть стати наші діти коли ви­ростуть? Раніше хотіли бути лікарями та військовими, зараз бізнесменами та депутатами. Кому зараз хочеться бути інженером, агрономом, стале­варом? Скучно. Та і депутатом, не так вже і весело. Всі вважають тебе зло­дієм, плетуть проти тебе інтриги. Хіба це професія для наших дітей? Звісно ні! Існує безліч цікавих професій, про які ми нічого не знаємо. От наприклад: артист ритуальних послуг. Звучить? Ще як! Це вкрай необхідна професія - тамада навпаки. Вам не подобаєть­ся? Що ж підшукаємо щось цікавіше: варщик шубного лоскуту. Французькі модельєри вмруть від заздрощів, діз­навшись, що ми шуби не шиємо, а з лоскутів зварюємо. Чи, можливо, це

професія кулінара, який на готуванні борщу з подертих шуб спеціалізується? Дальше — більше. Вершник доменної печі — приходиш зранку залізаєш на доменну піч, і до вечора похідні марші співаєш.

Вздимник - чи то дегустатор ци­гарок, чи то піротехнік? Вигинальник труб — тут я собі уявляю такого здоро­венного чолов'ягу, який голими рука­ми труби у вузол зав'язує.

Головний коньячний майстер — ось ким мріє стати кожен чоловік. От де життя! Головний збагачувач — це, на­певно, президент. Туди нам зась. Го­ловний спеціаліст по техніці консерву­вання телевізійних програм — щоб не протухли, до наступного разу. Цікаво, а програми стерилізують перед кон­сервацією? Давальник - та-ак, це ще що таке? Можна ще зрозуміти, якщо давальниця, хоча у наш прогресивний вік все можливо. Он, навіть одностате­ві шлюби дозволили.

Демонстратор пластичних поз — на-
певно, дуже цікава професія. Цікаво, яку позицію найчастіше приходиться демонструвати? Довбальник — вітчиз­няний замінник відбійного молотка.

Завивальник спіралей — от такі ми, прості українські завивальники. Ви­пробувач паперових пакетів — надзви­чайно небезпечна професія. Хто зараз літаки випробовує? Тут з пакетами ніяк не розберемось.

Випробувач джерел струму — тут вже хто як випробує, хто лампочку під'єднує, хто на язик.

Лакувальник глобусів — от цікава професія, весь світ як на долоні. Лю­ковий — тут все зрозуміло, люковий, домовий, вагонний. Машиніст насо­сної станції для закачування робочого агента - ну це в СБУ посада. Це вони там агентів пресують та закачують. Ма­шиніст холодильника — друга людина після водія порохотяга. Мийник мо­крих відходів - романтична професія, не інакше як криміналіст-паталогоана-том.

Монтажник позитиву та монтажник негативу — людина, яка відповідає за рівновагу позитиву та негативу в при­роді? Навивальник основ — це, напев­но, щось на зразок творця понять. На­мазувальник сірникових коробок. Ви з чим сірникові коробки любите, з ме­дом, маслом чи, може, зі смальцем? Наповнювач приладів рідиною - осо­бливо добре наповнювати пивом. З пивом прилади краще працюють.

Малювальник шпалер — це робо­та, якою можна займатись вже років з двох.

Дітям дуже подобається та й вигід­но. В 27 років вже можна на пенсію ви­йти.

Регулювальник хвостового госпо­дарства — дуже важливо, щоб хвіст не почав керувати господарем. Хвостове господарство повинно бути під нагля­дом.

Цей список можна продовжувати. Професій існує до кольору, до вибору. Було б бажання працювати.