asyan.org
добавить свой файл
1
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Капітула Нагороди Польсько-Українського Поєднання відзначила у цьому році редакторів Марчіна Войцєховського та Юрія Макарова, які у своїй діяльності піднімають тему польсько-українських відносин, будуючи таким чином свідомість та новий світогляд молодого покоління.
Марчін Войцєховський (1975 р.н.), журналіст, міжнародний коментатор, публіцист, режисер і сценарист документальних фільмів та телепрограм присвячених суспільно-історичній тематиці, кореспондент «Газети Виборчої», зокрема в Україні та Росії; лауреат численних нагород, серед яких нагорода ім. Олександра Кривенка за послідовну поставу, що сприяє польсько-українському порозумінню та Європейської Нагороди для Журналістів ім. Отто фон Габсбурга, автор численних книжкових позиції, зокрема Помаранчевий Майдан, у якому представлено куліси Помаранчевої революції, а також редактор та співавтор тому Волинь 1943-2008. Поєднання, виданого у Бібліотеці Газети Виборчої.


Юрій Макаров (1955 р.н.), абсольвент відділення романо-германської філології Університету ім. Тараса Шевченка у Києві, документаліст, публіцист, автор і режисер телепрограми «Студія 1+1», документальних фільмів «Сходи до неба», «Спочатку було Слово», «Мій Шевченко» та ін., автор історичних та суспільно-культурних програм, відзначених численними нагородами, член Телевізійної академії України, засновник суспільно-політичного тижневика «Український Тиждень», який систематично і послідовно, аж до сьогодні займається проблематикою польсько-українських відносин у минулому та сучасності. Лауреат численних нагород, зокрема нагороди Телевізійної академії України «Золота Ера», «Телетріумф» та ін.


Капітула поєднання також признала нагороди
Фондові св. Володимира Хрестителя Київської Русі

та

Польському Інститутові у Києві
за формування культурних зв’язків, реалізацію цікавих програм взаємної співпраці та діяльність спрямовану на взаємне знайомство і поєднання обох народів. У цих установах дяють видавництва, мистецькі галереї, бібліотеки, книгарні, що впливає на просування найцікавіших форм науково-культурного життя у Польщі та Україні. Репрезентація спільних інтересів та взаємна співпраця завдяки широким зв’язкам, обміну досвідом між науковими працівниками, митцями, громадськими діячами, сприяє подоланню стереотипів та створенню атмосфери відкритості та почуття взаємної відповідальності за майбутнє.

Рани історичної пам’яті можуть лікуватись не стільки завдяки плинові часу, скільки дякуючи старанням людей, які взялись за пошуки об’єктивної правди, піддаючись таким чином критиці оточення. І Юрій Макаров, і Марчін Войцєховський, а також Фонд св. Володимира Хрестителя Київської Русі та Польський Інститут у Києві, шануючи правду, відбудовують історичну пам’ять, якою українці та поляки можуть пишатись, будують майбутнє, у якому молоде покоління зможе прийняти спільні виклики у атмосфері взаємноповаги та порозуміння.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Секретаріат Капітули Польсько-Українського Поєднання, ul. Rajców 11, 00-220 Warszawa,

тел. +48 607 484 960, тел./факс 22 8317316, email : kapitula.pojednania@gmail.com