asyan.org
добавить свой файл
1
Календарне планування курсу «Основи веб-дизайну»

для ІІ-го курсу на 2011-2012 н.р.

(1 год на тиждень – 31 година на рік)

п/п

Зміст навчального матеріалу


Дата проведення


Примітка

1. Автоматизоване створення й підтримка веб-ресурсів. Технології Веб 2 (5 год.)Структура веб-сайтів, різновиди веб-сторінок. Реєстрація веб-сайту на сервері безкоштовного хостинга.

Автоматизоване створення статичної веб-сторінки, вибір її типу й оформлення. Наповнення веб-сторінки інформацією, створення посилань, завантаження файлів на сервер.

Автоматизоване створення й адміністрування форумів та чатів.

Практична робота №1. Автоматизоване створення й адміністрування веб-сайту.

Огляд технологій веб 2. Поняття блогу й різновиди блогів. Створення й оформлення блогу, публікація повідомлень у блозі та настроювання його параметрів. Вікі-технології. Створення й використання веб-спільнот.

Практична робота №2. Свторення веб-ресурсів з використанням технологій веб 2.2. Основи мови HTML (6 год.)Поняття про мову розмітки, гіпертекстовий документ та його елементи. Поняття тега й атрибута. Теги форматування шрифтів і поділу тексту на рядки та абзаци. Текстові гіперпосилання. Теги заголовку й тіла веб-сторінки.

Практична робота №3. Розробка найпростішої веб-сторінки.

Нумеровані й марковані списки на веб-сторінках.

Способи керування структурою та розміщенням інформації на веб-сторінках.

Розмітка веб-сторінок за допомогою таблиць. Теги таблиць, рядків, клітинок, їхні атрибути.

Практична робота №4. Структурування веб-сторінок за допомогою таблиць.

Поняття про структуру веб-сайту. Фрейми, теги й атрибути фреймів. Використання посилань у фреймах.

Практична робота №5. Розробка веб-сайтів з використанням фреймів.3. Графіка, аудіо- та відеоінформація на веб-сторінках (4 год.)Формати зображень, що використовуються в Інтернеті, їхні особливості. Розміщення й вирівнювання зображень на веб-сторінках.

Карти посилань. Створення й розміщення на сайтах gif-анімації.

Практична робота №6. Розміщення на веб-сторінці графічних об’єктів.

Розміщення на веб-сторінках аудіо-файлів і настроювання параметрів їх програвання.

Формати відеофайлів, їхні особливості. Вставляння відеофайлів і настроювання параметрів їхнього відтворення. Відтворення аудіо- та відеофайлів в онлайновому режимі.4. Візуальний редактор веб-сайтів (5 год.)Інтерфейс програми. Режими перегляду веб-документа.

Створення сайту за допомогою майстра.

Створення веб-сайту в режимі WYSIWYG: установлення параметрів сторінки, введення й форматування тексту, гіперпосилань, зображень.

Структурування веб-сторінок і сайтів за допомогою таблиць та фреймів.

Керування графікою на веб-сторінках. Додавання до веб-сторінок мультимедійного вмісту.

Практична робота №7. Розробка сайту в середовищі візуального редактора сайтів.5. Таблиці каскадних стилів і динамічні веб-сайти (4 год.)Поняття про каскадні аркуші стилів. Означення й застосування стилів, зв’язування аркушів стилів з гіпертекстовими документами.

Поняття про об’єктну модель документа DOM і мову DHTML. Поняття про події та обробку подій, що підтримується мовою DHTML.

Створення динамічних елементів за допомогою графічного редактора веб-сторінок: динамічна зміна параметрів тексту, розкривні списки, позиціонування зображень.

Практична робота №8. Створення динамічних елементів на веб-сторінках.

Поняття про мови веб-скриптів та спосіб використання скриптів у гіпертекстових документах. Автоматичне генерування веб-скриптів засобами графічного редактора веб-сторінок, обробка форм.

Практична робота №9. Обробка форм за допомогою веб-скриптів.6. Хостинг та популяризація сайтів (2 год.)Вибір домена й реєстрація у провайдреа.

Дизайн URL-адреси. Створення FTP-з’єднання й вивантаження файлів на віддалений сервер.

Популяризація сайту за допомогою банерних мереж, пошукових систем, обміну посиланнями, платної реклами.

Практична робота №10. Публікування веб-сайту та його реєстрація в пошуковій системі.7. Художні аспекти веб-дизайну (6 год.)Типи сайтів, їхні особливості. Планування веб-сайту.

Просторовий дизайн веб-сторінки: принципи ергономічного розміщення контенту, просторові відношення елементів сторінки.

Дизайн кольору, форми, текстури, шрифтів. Поняття про єдність стилю веб-сторінки, баланс, контраст.

Дизайн інформаційного наповнення сайту: створення, розміщення й настроювання параметрів текстових блоків, формування заголовків.

Дизайн структури сайту: принципи розподілу вмісту за сторінками, організація навігації сайтом, різновиди веб-сторінок (головна, тематична, сторінка-зміст тощо) та особливості їх дизайну.

Типові помилки дизайнерів-початківців.