asyan.org
добавить свой файл
1


Долинська центральна районна бібліотека

Відділ комп’ютерних технологійЖиття дається один раз

(позбутися шкідливих звичок – зберегти здоров’я)
Вебліографічний список

Долина

2013

Шкідливі звички – ряд звичок, що є шкідливими для організму людини. Вони перешкоджають людині розвиватися як розумово, так і фізично. Серед цих звичок виділяють декілька найбільш шкідливих - це тютюнопаління, алкоголізм, та наркоманія. Кожна з цих звичок викликають залежність людини від тої чи іншої речовини, яку вона вживає.

Шкідлива звичка – це така залежність людини від чогось зовнішнього, яка поневолі і губить її. В одному з тлумачних словників подане таке визначення шкідливої звички: “Стан рабської залежності від якоїсь звички або чогось, що може в психологічному чи фізичному плані сприяти появі звички, причому залежність ця така сильна, що неможливість подолання звички серйозно травмує людину”.

Цей вебліографічний список створений в основному для підлітків. Саме в цей період життя людини, вона є більш схильною до шкідливих звичок.
Шкідливі звички

http://donsalt.dn.ua

Завітавши на сайт з однойменною назвою Шкідливі звички Ви можете почитати багато різних статей відносно цієї теми сьогодення. Наявність на цьому сайті рубрик та архіву публікацій робить його більш зручним для пошуку необхідної теми. В рубриках розміщенні різні типи шкідливих звичок та способи їх лікування.
Тютюнопаління

Найважливішим компонентом тютюнового диму є нікотин. Регулярне вживання нікотину викликає тютюнову залежність. Тривале і часте паління тютюну завдає значної шкоди здоров'ю курців, та оточуючих їх людей, що не палять i тварин. Від хвороб, розвиток яких є наслідком тютюнопаління, щорічно помирає 5,4 млн осіб. Тобто 1 з 10 смертей у світі спричинена саме вживанням тютюнових виробів.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Тютюнопаління

У світовій он-лайн енциклопедії ВікіпедіЯ розміщено статтю про першу, з найбільш поширених, шкідливу звичку - тютюнопаління. Тут розміщено багато фактів, а саме: історія розвитку куріння, факти про куріння, “тютюнова” статистика України та Європи, біохімія тютюнового диму і дія його на організм, історія та дослідження боротьба з палінням.

http://www.rql.kiev.ua/cardio_j/PREVENTIVE/recommendations.htm

Відкривши цей сайт, ми можете переглянути рекомендації з профілактики і лікування тютюнопаління, які сформовані групою професорів інституту кардіології АМН України. Міжнародний досвід довів високу ефективність роботи медичних працівників, особливо первинних структур охорони здоров'я, у боротьбі з епідемією тютюнопаління. Саме вони, перебуваючи на передньому рубежі, відіграють важливу роль у формуванні готовності пацієнта до відмови від паління і поданні допомоги під час його припинення.
Алкоголізм

Захворювання, що викликається систематичним вживанням алкогольних напоїв, що характеризується патологічним потягом до них, призводить до психічних і фізичних розладів та порушує соціальні стосунки особи, яка страждає цим захворюванням.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Алкоголізм

У світовій он-лайн енциклопедії ВікіпедіЯ розміщено статтю про другу, з найбільш поширених, шкідливу звичку - алкоголізм. Тут розміщено багато фактів, а саме: гостре алкогольне сп'яніння, класифікація захворювань, динаміка розвитку алкоголізму, шкідливість алкоголізму для людини та суспільства, вплив алкоголізму на сімейне життя, ураження статевої функції та лікування.
http://koleco.kiev.ua/alkogolizm-likuvannja-opis-simptomi-uskladnennja

Надмірне споживання алкоголю надає згубний вплив на здоров'я, працю, добробут і моральні підвалини суспільства. У зв'язку з цим алкоголізм є не тільки медичною, але й соціальною проблемою. Його соціальні наслідки, на відміну від медичних, можуть формуватися вже на стадії побутового п'янства. Існують різні класифікації алкоголізму та пияцтва, розроблені з урахуванням клінічних, психологічних, юридичних та інших критеріїв. Їх можна прочитати завітавши на сайт медичного центру Колесо, створений київською медичною групою. Тут є декілька статей стосовно лікування, симптомів, ускладнень та профілактики.
Наркоманія

Група хвороб, що виникає внаслідок систематичного, у наростаючій кількості, вживання речовин, які включені до затвердженого на офіційному рівні списку наркотиків (такий поділ передумовлений передовсім правовими, а не медичними чинниками, - адже з клінічних позицій наркоманії та токсикоманії патогенетично досить схожі). Проявами наркоманії є психічна і фізична залежність від цих речовин, а також розвиток абстиненції внаслідок припинення їх прийому.
http://uk.wikipedia.org/wiki/Наркоманія

У світовій он-лайн енциклопедії ВікіпедіЯ розміщено статтю про третю, з найбільш поширених, шкідливу звичку - наркоманія. “Непереборий потяг” пов'язаний з психічною (психологічною), а інколи фізичною (фізіологічною) залежністю від наркотиків. Розрізняють позитивну прихильність — прийом наркотику для досягнення приємного ефекту (ейфорія, відчуття бадьорості, підвищений настрій) і негативну прихильність — прийом наркотику для того, щоб позбутися поганого самопочуття. Фізична залежність означає тяжкі і навіть болючі відчуття, хворобливий стан при перерві постійного прийому наркотиків (так званий абстинентний синдром, ломка). Від цих відчуттів рятує поновлення прийому наркотиків. Тут також розміщена класифікація наркологічних захворювань.
http://www.netnarkotik.ru/ua_index

Наркотики, по суті, є отрутами. Ефект залежить від кількості вжитого. Наркотики в невеликій кількості мають "стимулюючий вплив" (підвищення активності). Наркотики в більшій кількості діють як седативний засіб (пригнічення активності). У ще більшій кількості наркотики - діють як отрута і можуть призвести до смерті. Наркотики діють прямо на розум.

Відкривши сайт Поверни собі життя без наркотиків Ви маєте можливість отримати допомогу у подоланні цієї смертельно звички. Тут розміщенні статті, що допомагають збагнути небезпеку вживання наркотиків. А також розміщено, по категоріям, наступні теми: вплив наркотиків, дані про наркотики, знаменитості і наркотики, наркоманія, реабілітація наркоманів, реабілітаційний центр, детоксикація, лікування наркоманії, залежність, наркологія, депресія. Ви можете побачити на цьому сайті опитування та номер телефону, у разі виникнення інших запитань.

Підготував Данилишин Р. Я.,

інженер-програміст ІІ категорії