asyan.org
добавить свой файл
1
Громадська кампанія Євро-патруль

euro-patrol.org.ua

(067) 632-12-13; komitet2012@gmail.com

На передовій медіа-фронту !

Лідерові політичної партії “Зелені”

Прогнимаку О.В.

Шановний Олександре Володимировичу !

Як відомо, сьогодні столиця перебуває на межі екологічної катастрофи. Екологічних загроз існує декілька, починаючи від моральної застарілості та зношеності каналізаційних труб та електростанцій і закінчуючи незадовільним станом станції Бортницької аерації та зношеністю дамби на Київській ГЕС. За відсутності термінових та рішучих дій із ліквідації, екологічна катастрофа загрожує не лише столиці, але й решті території України.

Сьогодні саме активність екологів та пожвавлення Зеленого руху здатні запобігти трагічним наслідкам. Враховуючи результати минулих парламентських виборів, мусимо констатувати, що населення не в повній мірі усвідомлює важливість та актуальність Зеленого руху в Україні. На відміну від розвинених європейських країн, де Зелені партії набирають більше третини голосів виборців (Німеччина, Нідерланди, Бельгія).

Враховуючи такі обставини, Зеленим надважливо приділяти якомога більше уваги співпраці зі ЗМІ та просвітницькій роботі серед громадян, в першу чергу, в столиці.

Іншою суттєвою перепоною є недостатнє фінансування “екологічних” статтей в бюджеті столиці на 2013 рік. Так, на “охорону та раціональне використання природних ресурсів” в цьому році передбачається виділити 42 млн. 913 тис. грн. А на утилізацію відходів лише 900 тис. грн. При цьому, за словами самих чиновників, тільки для реконструкції Бортницької станції аерації найближчим часом необхідно майже 5 млрд. грн. (!). В іншому випадку, в будь-який час може статись екологічна катастрофа національного масштабу.

Євро-патруль – це громадська кампанія, яка об’єднує понад 40 представників ЗМІ у п’яти областях України. Нашою Місією є інспекція об’єктів інфраструктури, сервісів, персоналу на їх відповідність європейським стандартам. Кожен із рейдів зачіпає найгостріші суспільні проблеми. Разом із журналістами провідних українських (1+1, СТБ, Новий канал, ICTV, TVi, korrespondent.net) та зарубіжних видань (BBC, Deutche Welle, Euronews) ми проводимо неочікувані інспекції та виявляємо суттєві проблеми столиці, привертаємо до них громадськості та закликаємо до відповідальності чиновників.

Напередодні футбольного чемпіонату наші журналісти проводили комплексне тестування міст-господарів Євро-2012. До результатів наших інспекцій дослухались чиновники всіх рівнів, які відповідали за підготовку та проведення футбольного турніру. Завдяки активній роботі, наші висновки широко тиражувались в українських та міжнародних виданнях.

Цього разу Євро-патруль сфокусує основну увагу на екологічних та соціальних проблемах в столиці.

Наразі Євро-патрулем разом із широкою аудиторією ЗМІ були проведені наступні інспекції:

  1. Проблеми безхатченків під час морозів (соціальне піклування, основні нарікання, притулки в столиці):

http://ua.comments.ua/life/191536-stolichni-nichlizhki-yak-zimuyut.html

http://www.radiosvoboda.org/media/video/24803447.html

http://blogs.korrespondent.net/journalists/blog/kachumay2/a87786

  1. Відсутність вакцинації від грипу та ГРВІ в столиці

http://blogs.korrespondent.net/journalists/blog/kachumay2/a89964

http://www.day.kiev.ua/uk/news/080113-ukrayinci-prodovzhuyut-boyatisya-vakcinaciyi-vid-gripu

http://www.unn.com.ua/ru/news/1173097-kiyani-viddayut-perevagu-scheplennyam-vid-gripu-u-privatnikh-klinikakh-yevro-patrul

Кожна із інспекцій викликалда неабияку цікавість зі сторони ЗМІ та, як наслідок, суттєвий ажіотаж серед громадськості. Організацією рейдів та глибинними дослідженнями ми заслужили повагу та довіру із боку редакторів провідних українських телеканалів та Інтернет - видань.

Враховуючи вищезазначене, пропонуємо співорганізацію наступних інспекцій разом із політичною партією “Зелені”.

Серед наступних об’єктів, які привернули увагу журналістів Євро-патруля:

  1. Бортницька станція аерації та каналізація. Аварійна ситуація, яким чином використовують 318 млн. грн. на реконструкцію станції. Конкретні кроки та відповідальність чиновників.

  2. Аварійний стан дамби на Київській ГЕС. Як довго витримає дамба ? Наскільки загрожує екологічна катастрофа ? Чи повторяться наслідки повені (як це відбулось у минулому році) ?

  3. Несанкціоновані фаст-фуди, інші заклади швидкого харчування. Хто дає дозволи на встановлення ? Реакція правоохоронців та СЕС. Чи мають власники необхідні документи ?

  4. Столичний зоопарк. Як почуваються тварини в зимовий період ? Вартість утримання. Порівняння із європейськими нормами та стандартами.

  5. Проблеми із масовою гибеллю риби в Дніпрі та Київському морі. Чому столична влада не опікується збереженням флори та фауни в столичних водоймах та річках ?

Кожна наша інспекція буде неочікуваною та матиме найширший інформаційний резонанс, в тому числі, в міжнародних ЗМІ. Ми назвемо поіменно всіх столичних чиновників, які опікуються кожною із проблем та змусимо їх звітувати перед громадськістю щодо вирішення тієї чи іншої проблеми в рамках окремої прес-конференції.

Журналісти Євро-патруля щиро сподіваються на плідну співпрацю із партією “Зелені. Також готові детально розробляти спільні рейди задля досягнення максимальних результатів стосовно екологічних питань столиці !

З повагою,

Миколай Воробйов координатор

“Євро-патруль”

Euro-patrol.org.ua