asyan.org
добавить свой файл
1


Головне меню програми «Древо Жизни» складається з трьох вкладок: Персони, Події, Документи. Зліва знаходяться вже стандартні панелі для багатьох програм для дій, що виконуються найчастіше: Персона, Пошук, Фільтр, Таблиці. Нижче списку знаходиться вікно інформації, в якому показана інформація про вибрану людину.


Персони

На вкладці «Персони» відображується інформація про людей, внесених до бази, в табличному вигляді: Прізвище, Ім'я, По батькові, Місце проживання, Основне заняття, Дата народження, Місце народження. Натискуйте в панелі «Таблиця» кнопку «Поля таблиці». Список відсортований за абеткою, але є можливість швидкого пошуку людей за будь-якими параметрами.

Рекомендую відразу відкрити налаштування (Налаштування => Налаштування програми) і в полі «Дія з подвійного клацання в таблиці» вибрати «Відкрити вікно зміни інформації», інакше відкриватиметься вікно перегляду інформації, хоча всю інформацію видно нижче. У будь-якому випадку, відразу після запуску ви частіше додаватимете, виправлятимете інформацію, чим її переглядатимете.

Спробуємо додати першу людину. Натискуйте кнопку «Створити». Програма відразу дає вибрати стать. Відкривається порожня картка. Стать заповнена. Програма при додаванні дозволяє вибрати і родинні стосунки: чоловік, дружина, мати, батько і так далі.

Картка персони теж складається з декількох вкладок: Інформація, Події, Сім'я, Документи, Джерела. При введенні П.І.Б. програма дозволяє розставляти наголоси. Комбінація клавіш для наголосу Ctrl+i працює у всій програмі. В процесі заповнення бази прізвища можна буде вибирати із списку.

На жаль, навіть поширені імена програма не дозволяє вибирати зі списку. А при додаванні сина, дочки не заповнює по батькові, хоча зробити це автоматично не так складно. При додаванні чоловіка, дружини не заповнюється автоматом прізвище, хоча найчастіше прізвища подружжя однакові.

При поставленій галочці «Фаворит» чоловік в таблиці буде виділений жирним. При вказівці дати народження автоматично заповнюється подія «Народження» на другій вкладці. При знятті галочки «В живих» і вказівці дати смерті автоматично додається подія «Смерть».

Багато подібних операцій в програмі автоматично заповнюють інші розділи. При додаванні дружини автоматично заповнюється подія «Весілля». Природно, програма дозволяє вибрати будь-яку іншу подію або додати нову.

У програмі можна вказати місце народження і місце життя. На жаль, всю інформацію по адресах доводиться заповнювати, починаючи навіть з країни.

При додаванні батьків, дітей, подружжя автоматично заповнюється вкладка «Сім'я». І звичайно ж, ви можете заповнити її вручну.

Вкладка «Документи». Для підтвердження родовідної інформації рекомендується додати документи, вказуючи файли на жорсткому диску, наприклад, відскановані довідки з архівів. У список документів автоматично додаються фотографії при їх заповненні на вкладці «Інформація». Всі документи програма зберігає в теці родоводу (копіює до себе), тому при передачі бази родичам вам не доведеться шукати їх ще раз в інших місцях.


Події

Тут автоматично скупчується вся інформація про всі події. При виборі події програма показує інформацію про неї, а також скільки днів залишилося до річниці. Тут також будь-яку подію ви можете додати вручну.


Документи

Тут автоматично скупчується вся інформація про всі документи. Наприклад, при виборі фотографії в картці персони фотографія буде додана і сюди. При виборі документа програма показує інформацію по ньому. Також тут будь-який документ ви можете додати вручну.


Редагування дати

У програмі дуже грамотно реалізований вибір і введення дат. Ви можете вибрати старий/новий стиль, вибрати будь-який формат, наприклад «імовірно», «з такою по таку», «біля», «до», «після». Можна пропустити день, місяць, рік, якщо ви їх ще не знаєте точно.


Родовідне дерево – древо життя

Ось дані набрані, зв'язки встановлені, статистиці пораділи. Тепер треба поглянути на найцікавіше – родовідне дерево. У панелі «Персони» натискуйте кнопку «Побудувати дерево», програма покаже ваше древо в наочному вигляді. Ви можете зберегти дерево як картинку, роздрукувати і показувати родичам, друзям, знайомим.