asyan.org
добавить свой файл
1
dscf4726.jpg

В березні місяці Італія святкує 150 років об,єднання. Свято яке викликало багато полеміки серед самих італійців. Хто згіден, хто ні; хто протестує, хто критикує, хто підтримує, а декому взагалі байдуже. Але тим не менш живуть під одним прапором, державною мовою є офіційна італійська, Національний Гімн написаний півтора століття тому і Конституції вже більше як 50 років.

Діалектів безліч і по великому рахунку калабрези (піденна Італія) не зрозуміють беллунезів (північна італія), але коли треба спокійно собі вирішують повсякденні турботи італійскою. А ще намагаються зрозуміти нас – станьєрів (іноземців), яких тут вже декілька мільйонів.

В провінції Тревізо, регіон Венето, більше 60 різних національностей, які живуть, виховують дітей, прарцюють в різних сферах, привносячи біля 7% валового доходу в італійську економіку. Це частинки народів, що з різних причин вимушені були шукати кращої долі в світах, хто втік від війни, хто від голоду, хто від безробіття.... але які інтегрували, або намагаються інтегрувати в італійське суспільство, не втрачаючи своєї індентичності, які зберігають рідну мову відкриваючи школи та курси для дітей що народилися на території Італії, які зберігають свої традиції навіть на чужині і знайомлять за великим рахунком стареньку матінку Європу з реаліями інших континентів.

3 квітня 2011 року, зусиллями організаційного комітету фестивалю «Музика і танці народів світу», (www.danzaeritmidelmondo.it ) що вже в 16 раз відкриє свої обійми всім бажаючим «Страньєрам», був організований одноденний, одноразовий хор який виконав Національний Гімн Республіки Італія. «Для чого?» - спитає хтось. Для того, щоб показати всій Італії, що ми теж є її складовою частиною, що ми теж працюємо і живем на її території, що ми поважаємо цю країну, що багатство наше в тому, що ми різні за походженям, за кольором шкіри, за віросповіданням, але нас обєднала італійська земля, її люди, що ми тут не вимушені асимілювати, а маємо змогу залишитись тими хто ми є, поважаючи закони держави в якій ми живем. Звучали в тому хорі і українські голоси і майорів український прапор завдяки українцям, які гідно представили всіх українських заробітчан. Відеорепортаж про дійство буде передано Президенту країни Д.Наполітано, та показане по деяких каналах італійського телебачення.

Україну вже 5 рік на Фестивалі буде достойно представляти українська громадська асоціація «Україна Плюс», що з Венеції. В минулому році прикрасою Фестивалю був український павільйон в якому виставлявся «Рушник Національної Єдності України», в позаминулому це був танцювальний колектив з Тернополя. В цьому році до Фестивалю завітає Гурт «Чіп» та гурт бандуристок з Полтави. Також буде інсталяція української «Світлиці». На протязі 2 днів: 11го та 12го червня буде йти презентація документального фільму «Життя навпіл», знятий на замовлення асоціації «Укрїна Плюс» міжнародновідомим фотографом Альдо Паван, який розповідає про життя української громади міста Местре –Венеція. Зазвичай не лишнє нагадати, що і в цьому році буде українська кухня де можна буде посмакувати кулішу, вареників з вишнями та узвару. Завітайте, не пожалкуєте!

Т.Позднякова

за дорученням асоціації «Україна Плюс»

ucrainapiu@libero.it

c:\users\cfmea-2\appdata\local\microsoft\windows\temporary internet files\content.word\dscf4721.jpg

(фото на вибір)