asyan.org
добавить свой файл
  1 ... 6 7 8 9

Луцьк. 26 листопада. УНІАН. Волинська обласна рада прийняла рішення висловити недовіру голові Волинської обласної державної адміністрації Анатолію ФРАНЦУЗУ за систематичне ігнорування рішень обласної ради та дії чи бездіяльність, що призвели до масових порушень закону про вибори Президента України в області.

Як передає кореспондент УНІАН, також прийнято рішення визнати таким, що втратило чинність, рішення Волинської обласної ради від 22 травня 1998 року №2/4 «Про делегування окремих повноважень обласної ради обласній державній адміністрації».

Голову Волинської обласної ради зобов’язано взяти на себе всю повноту виконання зазначених повноважень та вирішити питання структури та обрання посадових осіб виконавчого органу обласної ради.

Також вирішено звернутись до Верховної Ради України з пропозицією скликати позачергове засідання і прийняти нову редакцію закону про місцеве самоврядування в Україні щодо створення виконавчих комітетів обласних та районних рад.

Сьогодні вночі голова обласної ради Василь ДМИТРУК виголосить це рішення перед тисячами людей, що очікують під стінами Волинської обласної ради.

#

Начальники управлінь і відділів УМВС в Івано-Франківській області визнали Ющенка Президентом України

Начальники управлінь і відділів УМВС в Івано-Франківській області визнали Віктора ЮЩЕНКА Президентом України.

Про це повідомив сьогодні на мітингу в Івано-Франківську начальник одного з управлінь УМВС в Івано-Франківській області Микола АНДРЕЄВ. Він зачитав звернення зборів колективу до МВС та українського народу. „Ми керівники різних служб УМВС в області заявляємо що:

- Визнаємо незаконним рішення ЦВК про обрання Президентом України Віктора ЯНУКОВИЧА;

- Визнаємо легітимно обраного Президента України Віктора ЮЩЕНКА”.

У документі також йдеться про те, що головним завданням міліції є забезпечення правопорядку, недопущення кровопролиття та вірність присязі українському народові.

М.АНДРЕЄВ наголосив, що керівники УМВС в Івано-Франківській області вчора оприлюднили не те звернення, яке було прийнято на загальних зборах колективу. Прикарпатська міліція закликає своїх колег з різних регіонів стати на бік народу.

Сьогодні на мітинг прибули викладачі і студенти Івано-Франківського юридичного інституту МВС України. Вони зобов’язались сприяти правопорядку на нинішньому мітингу.

Крім того стало відомо, що В.ЮЩЕНКА визнали Президентом України ДПА області та обласне ДАІ.

#

колектив державної податкової адміністрації в івано-франківській області заявляє про підтримку свого народу і ющенка

Київ. 26 листопада. УНІАН. Працівники Державної податкової адміністрації в Івано-Франківській області заявляють про підтримку свого народу і Віктора ЮЩЕНКА.

Як йдеться в переданому УНІАН зверненні ДПА в Івано-Франківській області, прийнятому на зборах колективу 26 листопада, “ми, працівники Державної податкової адміністрації в Івано-Франківській області, не можемо і не хочемо залишатися осторонь тих подій, що зараз відбуваються у державі”.

Відзначаючи, що “в ці вирішальні для країни і її народу години ми мусимо ще сумлінніше виконувати свої професійні обов’язки, ми повинні наповнювати бюджет для своєчасного отримання пенсіонерами пенсій, заробітної плати вчителями, медиками та іншими верствами населення України”, податківці наголошують, що підтримують “чесне волевиявлення народу і з повагою сприймаємо їх справедливий вибір. Ми проти будь-якого тиску на людей. Людина має жити у вільній незалежній країні, не боятися бути відкритою і чесною”.

Як зазначено у зверненні, колектив ДПА в Івано-Франківській області виступає “за чесні, прозорі вибори, вибір юдей має бути їх власним вибором, а не сфальсифікованим. Влада має служити своєму народу, його інтересам, забезпечувати та захищати його конституційні права”.

“Ми проти того, щоб проливалася кров людей, які знаходяться зараз на майданах і підтримують чесне та вільне волевиявлення народу. Ми закликаємо до злагоди та порозуміння усі політичні сили, усіх чесних людей України; закликаємо усіх об’єднатися навколо народних інтересів і не словом, а ділом послужити народним цілям. Тільки згуртувавшись разом, заради рідної України, ми зможемо гідно вийти з тої ситуації, що склалася”, - йдеться у зверненні.

При цьому колектив ДПА в Івано-Франківській області рішуче заявляє про свою громадянську позицію: “ми на боці свого народу, ми на боці правди, ми за народного Президента Віктора Андрійовича ЮЩЕНКА!”.

(C) УНІАН, 2004

#

ТЕРНОПІЛЬСЬКА МІСЬКРАДА ЗАКЛИКАЛА ОБЛРАДУ СТВОРИТИ ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ ДЛЯ ПЕРЕБРАННЯ НА СЕБЕ ФУНКЦІЙ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Депутати Тернопільської міськради закликали депутатів обласної ради висловити недовіру голові облради та створити виконавчий апарат для перебрання на себе функцій обласної державної адміністрації.

Як передає кореспондент УНІАН, про це говориться у їхньому рішенні, прийнятому на сьогоднішньому позачерговому пленарному засіданні. Депутати заявили, що на території Тернополя виконуватимуться розпорядження лише президента Віктора ЮЩЕНКА та Комітету національного порятунку.

Вони також звернулися до правоохоронних органів міста та області, військових частин з вимогою негайно визнати чинного Президента України В.ЮЩЕНКА, і попередили їх про відповідальність, яку вони нестимуть у разі виконання злочинних наказів та розпоряджень.

Крім того, у своєму рішенні міська рада засудила спробу державного перевороту в Україні, вчинену органами державної виконавчої влади і підтримала безстроковий політичний страйк у Тернополі.

При цьому депутати закликали трудові колективи створити страйкові комітети і підпорядковувати їх Комітету національного порятунку.

#

Вінницький політехнічний університет приєднався до всеукраїнського страйку і відправив студентів на канікули до 25 грудня

Рішенням вченої ради Вінницького політехнічного університету навчальний заклад приєднався до всеукраїнського страйку проти фальсифікацій на виборах Президента України та оголосив канікули до 25 грудня.

Про це УНІАН повідомив ректор університету Борис МОКІН.

За його словами, таке рішення обгрунтоване необхідністю надати можливість студентам взяти участь в акціях протесту без негативних наслідків.

«Якщо студенти не будуть ходити на заняття влада може відібрати у них стипендію», - сказав Б.МОКІН. Він повідомив, що канікулярні дні перенесено з січня 2005 року на кінець листопада - грудень 2004. Б.МОКІН додав, що вчена рада прийняла також рішення надати викладачам університету індивідуальний графік роботи для того, щоб вони мали можливість підтримати акції протесту.

За словами МОКІНА, зараз у Вінницькому національному технічному університеті навчається понад 7 тис. студентів, з яких 70% за держзамовленням.

#

У Світловодську Кіровоградської області жителі збирають підписи за відставку міського голови

У Світловодську на Кіровоградщині проходять багатотисячні мітинги на підтримку Віктора ЮЩЕНКА.

Як передає кореспондент УНІАН, учасники мітингу засуджують дії керівників виконавчої влади міста та району Світловодська, які чинили тиск на виборців та висловлюють їм свою недовіру. У зв’язку з чим мітингуючі вимагають негайної відставки радника міського голови Світловодська В.КОТКО, начальника управління освіти міста Г.ФРЕНЗЕЛЯ, голови райдержадміністрації Ю.КАБОВА, голови районної ради П.КОВАЛЕНКА, які були авторами тиску на виборців і вдавались до фальсифікацій результатів виборів.

Крім того, у Світловодську почався збір підписів про відставку міського голови В.ВОЛКОВА і проведення відповідного референдуму. Одночасно збираються підписи під наказами депутатам Світловодської міської ради визначитись із своєю громадянською позицією і визнати В.ЮЩЕНКА Народним Президентом.

25 листопада представники політичних партій та громадських організацій міста, які ввійшли до складу коаліції „Сила народу”, створили Комітет Національного порятунку, і очолили безстроковий страйк.

Як повідомив голова Світловодського міського Комітету Національного порятунку Михайло КАСЯНОВ, 25 листопада учасники мітингу протягом півгодини блокували загальнодержавну автотрасу Світловодськ - Київ, також провели марш учасників акції на підтримку В.ЮЩЕНКА центральними вулицями міста, скандуючи „Нас не здолати!”.

#

до поштових скриньок в києві вкинуто фальшивки нібито від Ющенка про скорочення армії та міліції. “солідарність” заявляє, що це - брехня

Сьогодні вночі до поштових скриньок киян було вкинуто прокламацію нібито за підписом Віктора ЮЩЕНКА, в якій говориться, що він нібито збирається скоротити навчальні заклади, армію, міліцію та інше. Про це УНІАН повідомили у прес-службі Депутатської партійної групи “Солідарність” фракції “Наша Україна” у ВРУ.

У зв’язку з цим партія “Солідарність” офіційно заявляє, що “все це є абсолютною брехнею і походження такої прокламації не могло мати витік з-під пера Народного Президента. Всі згадані в папері тези не відповідають жодному пункту його передвиборчої програми”.

За словами “Солідарності”, “влада вдається до останніх найбрутальніших способів уникнути своєї, вже вочевидь, поразки. Однак народ України зробив свій вибір і мільйони людей на вулицях міст та містечок зі сходу на захід, з півночі на південь є тому свідченням. Наш Президент – Віктор ЮЩЕНКО!”.

#
україна і світ

Литвин і Тарасюк виступлять 1 грудня в Європарламенті - змі

Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН і голова комітету ВР з питань євроінтеграції України Борис ТАРАСЮК в середу, 1 грудня, виступлять в Європейському парламенті.

Як повідомляє РАР, вони візьмуть участь в дискусії на тему останніх подій в України.

Як повідомляв УНІАН, у четвер, 25 листопада, керівники політичних клубів Європарламенту внесли в порядок денний засідання «українське питання» та вирішили вислати до України спеціальну місію спостерігачів.

Голова Європарламенту Хосе БОРРЕЛЬ написав також лист до В.ЛИТВИНА, в якому підкреслює важливість його візиту. «Європарламент хоче висловити солідарність з українським народом і долучитися до мирного розв’язання (конфлікту)», - цитує РАР фрагмент листа Х.БОРЕЛЯ голові ВР України.

Також вчора комісія Європарламенту з питань закордонних справ підготувала проект ухвали ЄП, в якому називає результати виборів Президента України фальсифікованими.

Ухвала буде прийнята за підсумками дискусій 1 грудня.

Б.ТАРАСЮК, який був міністром закордонних справ України в уряді лідера української опозиції Віктора ЮЩЕНКА, 25 листопада теж виступив у польському Сеймі, закликаючи не визнавати результати виборів, оголошених владою.

#

Польський уповноважений з прав людини закликає Раду Європи і Карпачову не допустити виборчих порушень в україні

Уповноважений з прав людини Польщі Анджей ЗОЛЬ закликає свою колегу в Україні Ніну КАРПАЧОВУ і уповноваженого з прав людини Ради Європи Альваро ГИЛЬ-РОБЛЕСА не допустити подальших порушень міжнародних виборчих стандартів.

Як повідомляє РАР, відповідні листи він направив в п’ятницю, 26 листопада.

У листі Н.КАРПАЧОВІЙ А.ЗОЛЬ відзначає занепокоєння через виборчі правопорушення та останні події в Україні.

На його думку, дуже важливим було рішення Верховного суду, котрий заборонив публікувати результати офіційно оголошених виборів, до розгляду скарг опозиції.

А.ЗОЛЬ підкреслює, що від позиції Н.КАРПАЧОВОЇ залежатиме недопустити подальших порушень під час виборів.

У листі представнику РЄ польський уповноважений закликає вплинути на владу в Україні, аби вона зробила все, для створення демократичної держави й дотримувалася міжнародних стандартів виборів.

А.ЗОЛЬ також написав лист міністру закордонних справ Польщі Влодзімежу ЦІМОШЕВИЧУ, в якому заявив про готовність посприяти розвитку демократичного суспільства в Україні.

#

Комітет національного порятунку прийняв звернення до громадян Росії

На засіданні Комітету національного порятунку було прийнято звернення до громадян Росії. Про це повідомив учасникам політичного страйку лідер Соцпартії Олександр МОРОЗ, повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ.

"Дуже жалкуємо, що російські власті сприймають ситуацію в Україні як якусь геополітичну боротьбу, як холодну війну між заходом і сходом, де перемога здобувається будь-якими засобами", – йдеться у зверненні, яке процитував лідер СПУ.

Мільйони українців, за його словами, пов'язані з Росією не тільки історією і культурою, а й родинними зв'язками, і "ці відносини не можуть поколивати ніякі політичні схеми і проекти".

"Невже ви думаєте, що мільйони людей в Києві збирають агенти ЦРУ, як це розповідають ваші телеканали? Подзвоніть до Києва, запитайте у своїх друзів, родичів. Ніякого втручання ЦРУ ми не потерпимо. Але ми також не хочемо, щоб в наші справи втручалися ФСБ та інші", – зазначив О.МОРОЗ.

Він підкреслив, що майбутнє слов'янських народів буде спільним. "Українці не допустять розколу з російським народом, оскільки наша дружба не залежить від політичних амбіцій", – зазначив він.

"Комітет національного порятунку звертається до російського народу і ЗМІ. Друзі, деякі структури російської влади Росії і телеканали намагаються нав'язати вам думку, начебто тут бунтують націоналісти. Це повна нісенітниця. Ми звертаємося до росіян, щоб заради братерських відносин ви вплинули на свою владу. Приїжджайте до Києва і ознайомтеся з об'єктивною інформацією в Києві і вплиньте на владу. Росія! Ми віримо в тебе", – сказав О.МОРОЗ.

#

Україна виборола собі місце в Євросоюзі”, вважає польський політик вуєць

Українці продемонстрували, що можуть розраховувати на членство в Європейському Союзі. Таку думку висловив один із лідерів польської партії «Унія Свободи» Генрик ВУЄЦЬ, коментуючи останні події в Україні.

Виступаючи на прес-конференції в п’ятницю у Варшаві, він відзначив грандіозну громадянську мобілізацію українців, котрі упродовж останніх п’яти днів масово протестують проти фальсифікації результатів виборів.

«Україна виборола місце в Євросоюзі», сказав політик, котрий наприкінці 80-х був одним із чільних діячів «Солідарності», яка повалила комуністичний режим в Польщі.

Г.ВУЄЦЬ додав, що тепер ніхто не зможе сказати, що Україна не зможе приєднатися до ЄС.

Представник «Унії Свободи», який був спостерігачем на президентських виборах, підкреслив, що не можна визнавати їх результати через масові фальсифікації.

#

Польські вчені готові допомогти врегулювати кризу в Україні

Польські вчені готові допомогти знайти врегулювання політичної кризи в Україні, що склалася після оголошення результатів виборів Президента.

Як повідомляє РАР, низка вчених створила у Варшаві спеціальну групу парламентарів. «Польські вчені з великою увагою та турботою спостерігають розвиток ситуації в Україні, зокрема, у світлі очевидних виборчих зловживань та фальсифікацій», - йдется в поширеному в п’ятницю листі.

Свою декларацію вчені мають намір вислати кандидатам в Президенти прем’єр-міністрові Вікторові ЯНУКОВИЧУ і лідеру опозиції Віктору ЮЩЕНКУ, послові Польщі в Україні та польському міністру закордонних справ і його заступнику.

Польські експерти хочуть взяти участь в переговорах між владою та опозицією.

Вони також декларують готовність виступити радниками представників демократичної опозиції.

Очолюють групу соціолог, спеціаліст суспільної психології професор Ядвіга КОРАЛЄВИЧ і соціолог та експерт трансформації громадянської свідомості професор Едмунт ВНУК-ЛІПІНЬСЬКИЙ.

У групу також увійшли професори Вальдемар ДЗЯК (політолог), Тадеуш ГАЛАЧ (філософ), Анджей ПАЧКОВСЬКИЙ (історик), Губерт ІЗДЕБСЬКИЙ (юрист).

#

Ющенко і Черномирдін обговорили політичну ситуацію в Україні

Віктор ЮЩЕНКО провів півгодинну розмову з послом Російської Федерації в Україні Віктором ЧЕРНОМИРДІНОМ. Сторони обговорили політичну ситуацію в Україні, повідомляє прес-служба В.ЮЩЕНКА.

Під час зустрічі В.ЮЩЕНКО виклав співбесіднику своє бачення виходу з політичної кризи, наголосивши, що він у першу чергу закликатиме сторони до того, аби криза була розв'язана без застосування силових методів, мирним шляхом політичного діалогу і переговорів. В.ЮЩЕНКО підкреслив, що розв'язання політичного протистояння поглибить добросусідські відносини між Україною та її сусідами і на Сході, і на Заході, адже всі наші партнери хочуть бачити Україну демократичною, правовою державою.

Зі свого боку посол наголосив, що Росія розглядає Україну як стратегічного партнера і зацікавлена у стабільній політичній ситуації в нашій державі.

#

СЛОВАччина НЕ ВИЗНАЛА РЕЗУЛЬТАТів УКРАЇНСЬКИХ ВИБОРІВ

Офіційне проголошення результатів другого туру президентських виборів вважаємо нечесним, повідомило Міністерство закордонних справ Словацької Республіки.

Про це йдеться в заяві міністерства, переданій УНІАН.

Як йдеться в документі, “Словацька Республіка з надзвичайним занепокоєнням стежить за намаганням сучасного керівництва України через офіційне проголошення зманіпульованих результатів другого туру президентських виборів безпрецедентно загострити внутрішньополітичну ситуацію в Україні”.

“Із жалем констатуємо, - наголошується в заяві, - що, незважаючи на численні попередження і заяви з боку міжнародної спільноти, сучасне керівництво держави не забезпечило вільні і демократичні вибори в Україні. Офіційне проголошення результатів другого туру президентських виборів вважаємо нечесним і таким, що суперечить дійсному волевиявленню українських виборців”.

“Звертаємося до усіх сторін внутрішньополітичного конфлікту із закликом вирішити ситуацію за допомогою діалогу. Звертаємо увагу українського керівництва, щоб при рішенні цієї ситуації не застосовувало силу”, - заявляє МЗС Словаччини.

#

Голова Сейму Польщі відвідає Україну 29 листопада

Голова законодавчого органу Польщі Юзеф ОЛЕКСИ в понеділок, 29 листопада, приїде з візитом до Києва.

Як повідомляє РАР, Ю.ОЛЕКСИ з групою польських депутатів планує особисто передати звернення Сейму Верховній Раді України.

В четвер, 24 листопада, Сейм закликав парламент України зробити все для перемоги демократії в державі.

"Зробіть все, що у ваших силах, аби правда, свобода та демократія перемогли", - сказано в заяві, прийнятій одноголосно.

Польські депутати також відзначили, що весь демократичний світ спостерігає за розвитком ситуації в Україні та українці, які сподіваються на парламент.

У заяві підкреслено, що порушення виборчого законодавства, які відзначали міжнародні спостерігачі, ставлять під сумнів правдивість офіційно оголошених результатів виборів Президента України.

Крім цього, Сейм в заяві висловлює сподівання, що остаточні результати виборів відображатимуть реальну волю українців.

22 листопада, Польща офіційно закликала Україну переглянути попередньо оголошені результати виборів, а Президент РП Олександр КВАСНЄВСЬКИЙ - до діалогу між опозицією та владою.

24 листопада Україну відвідав перший президент Польші та лідер «Солідарності», яка повалила комуністичний режим в країні, Лех ВАЛЕНСА. Він зустрівся лідером опозиції Віктором ЮЩЕНКОМ і з прем’єр-міністром Віктором ЯНУКОВИЧЕМ, якого Центральна виборча комісія оголосила переможцем виборів президента. Л.ВАЛЕНСА також виступив на мітингу на Майдані незалежності перед прихильниками лідера опозиції В.ЮЩЕНКА.

У Польщі п’ятий день поспіль проходять акції підтримки української опозиції та протести проти фальсифікації виборів.

#

КУЧМА ПРОВів зустріч з адамкусом і ЗУСТРІвся З ГРИЗЛОВИМ

Президент України Леонід КУЧМА провів зустріч з Президентом Литовської Республіки Валдасом АДАМКУСОМ, у ході якої було обговорено післявиборну ситуацію в Україні.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Президента України, зараз розпочалася зустріч глави Української держави з головою Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації Борисом ГРИЗЛОВИМ.

#

КВАСНЄВСЬКИЙ заявляє, що прибув до України через небезпеку її розколу

Президент Республіки Польща Олександр КВАСНЄВСЬКИЙ заявляє, що прибув до України через небезпеку її розколу. Про це він сказав сьогодні на початку зустрічі з прем’єр-міністром України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ.

«Ми тут оскільки з’явилась інформація про загрозу єдності України», - сказав Президент Польщі. Він зазначив, що на думку країн - членів ЄС, Україні потрібно шукати відносини з сусідами – Російською Федерацією, Польщею та звичайно Євросоюзом.

О.КВАСНЄВСЬКИЙ також підкреслив, що вважає нинішню ситуацію в Україні політичною кризою. Він також повідомив, що вже зустрічався з Президентом України Л.КУЧМОЮ і лідером коаліції «Сила народу» Віктором ЮЩЕНКОМ.

#

Заяви про оголошення автономій у Східній Україні свідчать про поразку влади – польський експерт

Проголошення намірів Донецької та Луганської областей про створення автономії свідчать про те, що влада усвідомила свою поразку.

Таку думку висловив ПроЄвропі експерт фундації Баторего Гжегож ГРОМАДСЬКИЙ.

Він сказав, що якби влада вірила у свої сили, намагалася б зробити все для збереження контролю над Києвом. «Вони б хотіли зайняти Київ, а не створювати автономії», - відзначив він.

«Це показує, що вони відчувають програш», - підкреслив аналітик.

Гж.ГРОМАДСЬКИЙ зауважив, що кандидат від влади Віктор ЯНУКОВИЧ для демонстрації підтримки своєї кандидатури повинен привести до Києва щонайменше 40-50 тисяч людей.

Він додав, що вчора в підтримку прем’єра пікетувало тільки 3 тисячі жителів східних областей, в той час, коли за лідера опозиції кілька сот тисяч.

Аналітик висловив думку, що військові не підуть проти прихильників Віктора ЮЩЕНКА, а міліції та спеціальних служб Міністерства внутрішніх справ підтримуючих чинну владу не вистачить, аби розігнати демонстрації в Києві. «Це майже неможливо», - сказав він.

Гж.ГРОМАДСЬКИЙ зауважив, що кожен день протесту є плюсом для опозиційного лідера.

На його думку, почалася «ерозія влади», про що свідчить дедалі активніший перехід державних чиновників на бік опозиції.

Він також висловив переконання, що українці протестуватимуть доти, поки влада не визнає В.ЮЩЕНКА законно обраним президентом.

#

УРЯД КАНАДИ МОЖЕ ВЖИТИ „ЕФЕКТИВНих ЗАХОДів”, ЯКЩО ПРЕЗИДЕНТ І УРЯД УКРАЇНИ НЕ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ ПОВАГИ ДО ВОЛІ НАРОДУ - ПАЛАТА ГРОМАД КАНАДИ

На думку Палати Громад Канади і „на основі спостережень декількох тисяч міжнародних спостерігачів, включаючи спостерігачів від Організації безпеки та співробітництва в Європі, Європейського Союзу, Ради Європи, Європейського парламенту, НАТО та Сполучених Штатів, а також на основі спостережень більш ніж 100 канадських спостерігачів і двох канадських Парламентських делегацій, було здійснене узгоджене, системне та масивне фальшування (шахрайство) теперішнім режимом та Центральною виборчою комісією України проти волі народу України”.

Зазначене формулювання міститься в тексті „Подання Палати Громад Канади щодо виборів в Україні”, переданому УНІАН прес-службою Посольства Канади в Україні.

„На основі вищезгаданих спостережень, виборча комісія не має легітимної основи для проголошення пана ЯНУКОВИЧА переможцем Президентських виборів”, - зазначено в повідомленні.

„У випадку, якщо Президент Леонід КУЧМА та Уряд України не забезпечать поваги до демократичної волі українського народу, Уряд Канади розгляне можливість введення відповідних ефективних заходів, безперечно беручи до уваги їхній вплив на народ України, та буде прагнути до співпраці щодо таких заходів з міжнародною спільнотою”, - повідомляє прес-служба Посольства Канади в Україні.

Довідка УНІАН. Палата Громад Канади разом з Сенатом складають двопалатний парламент Канади. Палата Громад є виборчим органом, Сенат – призначається.

#

Посол україни у литві висловив бажання взяти участь у роботі комітету національного порятунку

На Театральному майдані м. Луцька, де зібралось понад 10 тис. людей, серед яких викладачі шкіл, студенти, працівники підприємств, що оголосили страйк, представники «Нашої України» оголосили, що Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Литва, колишній губернатор Волині Борис КЛІМЧУК має намір приїхати на Волинь, щоб взяти активну участь у роботі Волинського комітету національного порятунку.

Як передає кореспондент УНІАН, також він схвалив сьогоднішнє рішення обласної ради щодо відкликання повноважень Волинської державної адміністрації.

#

ЗАБЛОКОВАНо ДЕЯКІ пункти пропуску НА кордоні З ПОЛЬЩЕЮ

На сьогодні заблоковано деякі пункти пропуску на кордоні з Польщею. Як повідомили УНІАН у компанії Укрінтеравтосервіс, залишається заблокованим пункт Краковець, а також Рава-Руська.

При цьому в компанії зазначили, що Краковець, заблокований місцевим населенням ще з середи, буде розблоковано найближчим часом. «Є інформація, що до вечора дорога буде розблокована», - зокрема, зазначив співбесідник агентства.

Як повідомили в компанії, дорога на пункт Рава-Руська була сьогодні перекрита мітингуючим місцевим населенням, проте зараз рух машин відновлено.

Водночас на пункті Рава-Руська УНІАН повідомили, що сам пункт не заблокований, проте, можливо, заблокована дорога до нього. До такого висновку на пункті прийшли через значне зниження руху через пункт в останній тиждень.

Крім того, як повідомило УНІАН поінформоване джерело в Держмитслужбі, на сьогодні під'їзні шляхи до пункту Ягодин перегороджені бетонними блоками. За словами джерела, дорога блокована прихильниками Віктора ЮЩЕНКА на знак протесту проти рішення Центрвиборчкому.

Як повідомило джерело, транспорт, який виходить із Польщі до України, змушений перебувати на нейтральній території у зв'язку з цією блокадою.

Крім того, як повідомило УНІАН джерело в Держмитслужбі, істотно зріс «відтік товарів із України». Зокрема, збільшився вивіз деревини.

#

Президенти Латвії, Литви і Естонії висловлюються за “підтримку прагнень українського народу зміцнити демократію в своїй країні”

Сьогодні на спільній прес-конференції президенти трьох Балтійських держав - Латвії, Литви і Естонії - висловили своє ставлення до ситуації в Україні навколо президентських виборів.

На запитання кореспондента української газети «Експрес», чи комфортно буде президентам цих країн вести переговори із Віктором ЯНУКОВИЧЕМ у випадку, якщо йому будуть надані повноваження президента, враховуючи те, що він був двічі судимий за кримінальні злочини. Президенти відповіли таке:

Президент Литви Валкус АДАМКУС: «ми підтримуємо прагнення українського народу зміцнити демократію в своїй країні та висловлювати свою волю, але це вони повинні робити через справді вільні і демократичні вибори».

Президент Латвії Вайра ВІКЕ-ФРЕЙБЕРГ: «ми поважаємо вибір українського народу. Який би він не був». Але при цьому вона наголосила: «ми за те, щоб українському народу дали можливість робити свій вибір у справді демократичних умовах».

Президент Естонії Арнольд РЮЛЬЙТЕЛЬ: «вибори відбулись і ми повинні довіряти виборові українського народу, якщо його не було сфальсифіковано. З цього приводу є чітка позиція Євросоюзу і ми дотримуємось її».

#

Президент литви висловив сподівання, що “проблемну ситуацію довкола виборів в Україні буде розв’язано вже найближчими днями”

Сьогодні на спільній прес-конференції президентів трьох Балтійських держав: Латвії, Литви і Естонії Президент Литви Валдас АДАМКУС на запитання, чи вже напрацьовано план спільних дій президентів Литви і Польщі Олександра КВАСНЄВСЬКОГО відповів, що такий план справді є, але зараз ще не час його оприлюднювати.

Повідомивши, що через півгодини він вилітає до Києва він висловив сподівання, що проблемну ситуацію довкола виборів в Україні буде розв’язано вже в найближчі дні.

#

Туреччина прагне до збереження миру в Україні і сподівається, що Україна збереже та посилить свої позиції в міжнародній спільноті - мзс

Туреччина прагне до збереження внутрішнього миру та спокою в Україні, і сподівається, що Україна збереже та посилить свої поважні позиції в міжнародній спільноті.

Про це йдеться в Заяві Міністерства закордонних справ Турецької Республіки, переданій УНІАН Посольством Туреччини в Україні.

“Ми уважно слідкуємо за хвилюючими подіями, що відбуваються в дружній сусідній Україні в зв’язку з вборами Президента, перший тур яких відбувся 31 жовтня, а другий – 21 листопада.

Туреччина прагне до збереження внутрішнього миру та спокою в Україні, яка має велике значення з точки стабільності та безпеки в Європі та Євразії, та розвитку стосунків у всіх галузях з цією дружньою країною”, - йдеться в заяві.

В рамках цього, Туреччина сподівається, що “напруження, яке виникло в Україні після виборів Президента, в найкоротші строки буде усунено в рамках демократичних правил за допомогою виваженого та конструктивного підходу, таким чином, щоб було зроблено внесок у спокій та добробут народу України”.

“Таким чином, ми віримо, що Україна збереже та посилить свої поважні позиції в міжнародній спільноті, яких вона заслуговує”, - зазначається в заяві МЗС Туреччини.

#

Ми хочемо почути чітку позицію уряду України, що вибори були сфальсифіковані – генсек нідерландської делегації в Європарламенті

“Ми хочемо почути чітку позицію уряду України, що вибори були сфальсифіковані”. Про це сьогодні заявив кореспонденту УНІАН генеральний секретар Нідерландської делегації в Соціал-демократичній фракції Європейського парламенту Каміл ХАМАНС.

За його словами, це позиція соціалістів і соціал-демократів в Європейському парламенті. Міністр закордонних справ Голландії також підтримує це, сказав К.ХАМАНС.

На запитання УНІАН, якими будуть дії уряду Голландії, якщо нинішнє керівництво України не почує їхніх вимог, К.ХАМАНС відповів: “Ми переглянемо свої відносини з Україною. І будь-яка заявка України на членство в Євросоюзі буде відкладена остаточно”.

К.ХАМАНС також зазначив, що дуже не хотів, аби Україна отримала “власного ЛУКАШЕНКА” і ситуація в державі збігалася б з ситуацією в Білорусі.

“Якщо так станеться, українців ми ізолювати не будемо, але точно заморозимо будь-які відносини з Україною ЯНУКОВИЧА”, сказав К.ХАМАНС.

* * * Генеральний секретар нідерландської делегації в Соціал-демократичній фракції Європейського парламенту К.ХАМАНС учора прибув до Києва для участі у сьогоднішній міжнародній конференції “Україна як енерготранзитна держава: питання геополітики, геоекономіки і безпеки”.

#

Європа повинна допомогти Україні в становленні демократії, не втручаючись в питання, пов'язані з результатами виборів – міністр юстиції Італії

Європа повинна допомогти Україні в становленні демократії, не втручаючись в рішення конкретних питань, пов'язаних з результатами президентських виборів, що відбулися в цій країні. Про це заявив сьогодні в інтерв'ю радіостанції "Радіо Паданія лібера" міністр юстиції Італії Роберто КАСТЕЛЛІ, передає РІА “Новости”.

"Ми повинні допомагати в рамках міжнародної злагоди, але, не торкаючись суті виниклих питань. Хоча б тому, що ніхто з нас не може точно оцінити, хто має рацію, а хто не має рації. У нас немає необхідних даних для розуміння ситуації", - вказав міністр.

Р.КАСТЕЛЛІ підкреслив також, що порятунок для європейського християнства може прийти тільки з православного світу, перш за все з України і Росії.

"Європа є старим світом, який все більше нагадує мені Римську імперію часів занепаду. Ми старі і позбавлені енергетики. Я думаю, що порятунок для християнства може прийти тільки з Росії, від народів православної віри, зокрема з України. Ми повинні допомогти цим народам досягти повної демократії тому, що потім вони можуть прийти на допомогу нам, європейцям", - сказав міністр.

#

Українська діаспора Болгарії закликає Кучму докласти зусиль для мирного подолання кризи в Україні

Українська діаспора в Болгарії стурбована ситуацією, що склалася в Україні після другого туру президентських виборів.

Про це говориться в заяві Українських організацій в Болгарії, текст якої передано УНІАН.

Як йдеться в заяві, “Ми не можемо не вірити міжнародним неупередженим спостерігачам, які констатували масові порушення на виборчих дільницях в окремих регіонах, зокрема, в Донецькій, Луганській та Черкаській областях, і приєднуємося до заяв Світового конгресу українців, Європейського конгресу українців та Української всесвітньої координаційної ради. Безперечно, зазначені порушення та фальшування вплинули на результат волевиявлення народу”.

“Тому українська діаспора висловлює недовіру Центральній виборчій комісії, яка, на превеликий жаль, не забезпечила демократичність виборчого процесу, і закликає чинного Президента України як гаранта Конституції та Верховний Суд України як незалежний суд добитися перевірки та скасування результатів виборів там, де виявлено брутальні порушення, і оприлюднити правдиві, а не сфальшовані офіційні результати”, - говориться в заяві.

Українська діаспора в Болгарії закликає чинного Президента України Леоніда КУЧМУ, уряд та Верховну Раду докласти зусиль для мирного подолання кризи в Україні з урахуванням усіх вимог опозиції та її прихильників, які на вулицях та майданах міст та сіл боронять своє право вибору і право на демократичний розвиток держави, право жити у правовому суспільстві в об'єднаній Європі”.

#

Австралія не визнає офіційних результатів виборів в україні

Австралія не визнаватиме результатів виборів, оголошених Центральною виборчою комісією України, згідно з якими Віктор ЯНУКОВИЧ є переможцем виборчої кампанії.

Про це заявив міністр закордонних справ Австралії О.ДАУНЕР, повідомляє прес-служба Центрального штабу Віктора ЮЩЕНКА.

Це рішення, за словами міністра, прийнято "з огляду на матеріали міжнародних оглядачів, ОБСЄ, ЄС, а також позиції США, Канади, Великої Британії щодо великої кількості фальсифікацій під час президентських виборів в Україні".

Як відомо, оголошені ЦВК результати виборів в Україні не визнали: Європейський Союз, США, Велика Британія, Канада.

В.ЯНУКОВИЧУ надіслали вітання керівники Росії, Киргизстану, Вірменії, Казахстану, Узбекистану. Китай також визнав офіційні результати виборів.

25 листопада Верховний Суд України прийняв до провадження скаргу довіреної особи Віктора ЮЩЕНКО в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі Миколи КАТЕРИНЧУКА на постанову ЦВК від 24 листопада про оголошення обраним Президентом України Віктора ЯНУКОВИЧА і розпочав підготовку до її розгляду. Розгляд справи призначено на 11 годину ранку 29 листопада. Справа розглядатиметься всім складом Судової палати у цивільних справах Верховного Суду.

Крім того, постановою ВСУ Центрвиборчкому заборонено офіційно оприлюднювати результати виборів і здійснювати будь-які дії, пов'язані з виконанням цієї постанови.

#
Мас-медіа

Гпу направила чижу і холоду листи про відповідальність “кількох телеканалів”, які показали телесюжети із закликами до захоплення вокзалів, блокування вулиць, автошляхів тощо

Генеральна прокуратура України закликає усіх учасників нинішніх політичних подій проявляти зваженість і пам’ятати про вимоги Конституції та чинного законодавства.

Як йдеться в переданому УНІАН зверненні Генпрокуратури України, “зважаючи на розвиток подій, нагадуємо, що 68-ма стаття Основного Закону країни зобов’язує кожного громадянина неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності”.

ГПУ повідомляє, що “на сьогодні слідчими підрозділами органів внутрішніх справ столиці порушено 7 кримінальних справ за фактами скоєння злочинів, пов’язаних із захопленням будівель і перешкоджанням нормальній роботі підприємств, установ, організацій. Зокрема, йдеться про захоплення приміщення “Українського дому”, Федерації профспілок України, інших державних установ”.

У зверненні також ГПУ зазначає, що “нехтування законом припустилися і кілька телеканалів, які всупереч вимог статті 2 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, видають в ефір телесюжети, що містять заклики до захоплення вокзалів, аеропортів, блокування вулиць, автошляхів, залізниць, адміністративних будівель, тобто до вчинення злочинних дій”.

“Генеральний прокурор України направив листи голові Державного комітету телебачення і радіомовлення ЧИЖУ І.С. та голові Національної ради з питань телебачення і радіомовлення ХОЛОДУ Б.І., в яких поставлено питання про відповідальність винних суб’єктів ефірного простору”, - повідомляється у зверненні ГПУ.

У ньому також зазначається, що “Генеральна прокуратура України переконана, що за кожним фактом порушення закону має відбутися повне і всебічне розслідування. Винні мають понести відповідальність. Оскільки неухильне дотримання вимог Конституції та чинного законодавства України є невід’ємною ознакою будь-якої цивілізованої демократичної держави”.

#

незалежна профспілка УТ-1 заявляє, що савенко розповсюджує фальшиве звернення від імені працівників, що нібито вони задоволені об’єктивністю роботи каналу під час виборів

Сьогодні президент Національної телекомпанії Олександр САВЕНКО і голова профкому НТКУ Сергій ШЕРІН почали розповсюджувати фальшиве звернення від імені працівників НТКУ, де йдеться про те, що співробітники вважають, буцімто об’єктивно висвітлюють події під час виборів.

Про це УНІАН повідомили в Незалежній медіа-профспілці Першого Національного каналу.

Ініціативна група Незалежної медіа-профспілки заявляє, що це – “спроба розколоти колектив і звести нанівець намагання тих, хто хоче працювати збалансовано. Ми, працівники вістей, новинної програми, стрижня-каналу, як ніхто знаємо, як відбувалося маніпулювання відео- та інформацією і закликаємо не вірити фальшивкам і солодким улещуванням про нашу нібито об’єктивність під час виборів”.

Незалежна медіа-профспілка заявляє: “Нас змушували брехати і це як на нашій совісті, так і на совісті менеджменту. Просто ми боремося за професію, в той час як хтось – за посади”.

Незалежна медіа-проспілка НТКУ ініціює проведення зборів колективу, де будуть розглядатись зміни до колективного договору. Ревізійна комісія має повністю перевірити діяльність профспілки і її голови С.ШЕРІНА. “Ми також виступимо з оцінкою політичної ситуації в Україні та обговоримо морально-етичні засади роботи журналістів”, - повідомляє Незалежна медіа-профспілка НТКУ.

Збори Незалежної медіа-профспілки відбудуться в понеділок, 29 листопада, о 12.00.

#

Житомирські журналісти приєдналися до всеукраїнського страйку

Житомирська незалежна медіа-профспілка сьогодні оприлюднила заяву про свою солідарність з комітетом Незалежної медіа-профспілки України та ініціативною групою журналістів “За чесні вибори”. Заява була зачитана на мітингу, який розпочався на майдані Рад у Житомирі.

В ній говориться: “Сьогодні в Україні склалася ситуація, коли журналістів залякуваннями, підкупами примушували замовчувати правдиву інформацію. Але народ України має право знати правду, а ми, журналісти, маємо повне право на свободу слова, яке нам забезпечує Конституція. Попри тиск, погрози, обман і підкуп, ми повинні доносити до людей правдивий стан подій і подавати неупереджену та об’єктивну інформацію”.

“Журналісти Житомира обурені порушеннями чинного законодавства та фальсифікаціями з боку влади під час виборчої кампанії Президента України. Ми підтримуємо народ, який став на захист демократії та свободи, і обрав Президентом України Віктора ЮЩЕНКА”, - заявляють житомирські журналісти.

#

Репортери без кордонів” підтримують страйк українських журналістів проти цензури і закликають владу не закривати “5-й канал”

Міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” висловлюють підтримку українським журналістам, які борються проти цензури, зокрема, 237 журналістам УТ-1, які почали страйк проти упереджених новин увечері 25 листопада.

Про це йдеться у прес-релізі, отриманому УНІАН сьогодні від цієї організації.

“Репортери” відзначають, що колективи проурядових приватних телеканалів “1+1” та “Інтер” також оголосили боротьбу проти цензури, і вже вчора їх новинні програми показали неупереджені репортажі про мітинги опозиції.

“Ми підтримуємо тих журналістів, які борються проти систематичної цензури”, - заявляють “Репортери без кордонів”.

Водночас, “Репортери” відзначають, що “Президент України Леонід КУЧМА звинуватив “5-й канал” у підготовці “державного перевороту”. Він сказав, що шкодує, що цей канал не був закритий раніше”. У зв’язку з цим “Репортери без кордонів” закликають владні структури України не закривати “5-й канал” - єдиний національний опозиційний канал країни.

У заяві “Репортерів” зазначено, що закриття “5-го каналу” означатиме ще один руйнівній крок у наступі на медіа, які не підвладні уряду.

#

Спортивні журналісти україни закликали футболіста Шевченка “підтримати свій народ у боротьбі за правду”

Спортивні журналісти провідних українських телеканалів звернулися з відкритим листом до футболіста збірної України Андрія ШЕВЧЕНКА із закликом підтримати свій народ у боротьбі за правду. У зверненні, яке підписали понад 30 журналістів та ведучих, зокрема, Першого національного, “1+1”, “Інтера”, ICTV, СТБ йдеться:

“Для України ти – національний кумир, якого люблять і до думки якого прислухаються мільйони. У світі ти – символ України, через який її сприймає світ. Ми знаємо, що, незважаючи на те, що ти вже п’ять років живеш в Італії, тобі ніколи не було байдуже, що відбувається на твоїй Батьківщині. Цим листом ми хотіли б донести до тебе правду про те, що відбувається в Україні зараз.

Після другого туру президентських виборів на Майдан Незалежності в Києві вийшли сотні тисяч людей і перебувають там вже п’яту добу. Сотні тисяч людей вийшли на вулиці інших міст України. Вони вважають, що їхні права були порушені внаслідок фальсифікації результатів виборів нинішньою владою. Вони більше не можуть і не хочуть мовчати.»

Напередодні журналісти також провели на Майдані Незалежності у Києві акцію “Напиши листа А.ШЕВЧЕНКУ”. Понад тисячу листів, на яких люди залишали не лише свої прізвища та назви населених пунктів, з яких вони приїхали до столиці, але іноді і свої контактні телефони, сьогодні кур’єрською поштою відправились до італійського міста Мілан.

Після матчу між збірними України та Туреччини напередодні другого туру президентських виборів А.ШЕВЧЕНКО виступив на центральних каналах українського телебачення на підтримку Віктора ЯНУКОВИЧА. Під час матчу Ліги чемпіонів в Італії між “Міланом” та донецьким “Шахтарем”, що відбувся цієї середи, вболівальники на стадіоні розгорнули плакат італійською мовою. «ШЕВЧЕНКО, посоромся - твій вибір змусив плакати твій народ».

#

вихід у світ “урядового кур’єра” було зірвано, оскільки в ньому, попри заборону суду, мали бути оприлюднені постанови ЦВК про результати виборів –трудовий колектив газети

“У п’ятницю, 26 листопада, вперше за 14 років свого існування не вийшла у світ газета “Урядовий кур’єр”. Сталося це не з вини редакції”, - про це говориться в заяві трудового колективу редакції газети “Урядовий кур’єр”, текст якої було передано УНІАН..

“Як відомо, - говориться у повідомленні, - у середу ЦВК ухвалила постанови №1264 «Про результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року та обрання Президента України» і №1265 «Про оприлюднення результатів виборів Президента України», які, згідно із законом «Про вибори Президента України», ЦВК оприлюднює в газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр». Ці постанови ЦВК надійшли до редакції «Урядового кур’єра» у четвер о 17.10 та 17.50. І тоді ж прес-служба Верховного Суду України надіслала до редакції повідомлення для преси, де було сказано: «Ухвалою суду заборонено ЦВК офіційне оприлюднення результатів виборів та вчиняти будь-які дії, пов’язані з виконанням цієї постанови».

Як зазначається у повідомленні, “Зважаючи на це, редакція підготувала черговий номер без зазначених постанов для відправки на комбінат «Преса України».

У момент відправки номера на комбінат в редакцію прибули офіційні представники засновника нашої газети, - Кабінету Міністрів України, - віце-прем’єр-міністр Дмитро ТАБАЧНИК і міністр КМУ Анатолій ТОЛСТОУХОВ. Попри аргументи головного редактора, вони внесли зміни в цей номер газети, тобто поставили в нього зазначені вище рішення ЦВК, підписали цей номер до друку і самі відправили його на комбінат без підпису головного редактора”.

“Працівники комбінату, звичайно, побачили порушення технології випуску газети, це стало відомо громадськості, яка і зупинила друк «Урядового кур’єра», тому жоден примірник газети не дійшов до читача”, - пояснює трудовий колектив газети “Урядовий кур’єр”.

Як повідомляв УНІАН, прес-служба УРП “Собор” з посиланням на джерело зі штабу В.ЯНУКОВИЧА зазначила, що на завтра готується інавгурація В.ЯНУКОВИЧА

Для забезпечення цієї процедури і мала бути надрукована газета “Урядовий кур'єр” з рішенням Центральної виборчої комісії.

#

ВЛАда ДОНЕЦЬКА ВИРІШИЛа припинити трансляцію "5-го КАНАЛу" І "ЕРИ"

Сьогодні збори активу Донецької області в своїй резолюції ухвалили рішення запропонувати операторам кабельного телебачення припинити трансляцію телеканалів "Ера" і "5-й канал".

Депутати Донецької облради і керівники регіону пояснюють своє рішення тим, що, на їхню думку, ці телеканали закликають до повалення конституційного ладу в Україні.

#


* * *
<< предыдущая страница